Chomutov – Kometa Brno 4:5 (kon.) | Sparta – Zlín 5:2 (kon.) | Kladno – Pardubice 9:2 (kon.)
Liberec – Vítkovice 2:1 (kon.) | HC Litvínov – Jihlava 3:2 (po pr.) | Mladá Boleslav – Třinec 5:3 (kon.)
Slavia – Olomouc 1:0 (kon.) | K. Vary – Mountfield HK 2:1 (po pr.)
HC Energie Karlovy Vary
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Mountfield HK
Pátek 08.09.2017, 18:30 • KV Arena, Karlovy Vary • DHL Extraliga juniorů • 1. kolo

Konec zápasu. (20:45:45)

64:36
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Je rozhodnuto! Dělová střela PETRA VODIČKY ukončuje dnešní zápas. Asistence: Jiří Janata, Jan Tlačil

63:56
    Po dlouhé pasáži bez přerušení přichází početní výhoda pro domácí, na dvě minuty je vyloučen Kryštof Pažourek (HKM).

61:34
    A další domácí icing, tentokrát při nejmenším sporný,

61:13
    Po zakázaném uvolnění Karlovarských se bude vhazovat v jejich třetině.

60:17
    Neuvěřitelný start z hostujícího pohledu překazil výtečný Grančarův zásah.

60:01

60:00

59:30
    Oba celky se v závěru tlačí do gólových pozic.

56:24
    Hradec vyhazuje na zakázané uvolnění.

55:28
    Haškovu svižnou střelu schoval Grančarov ve své rukavici.

54:14
    Karlovarští mají po hostujícím icingu vhazování v útočném pásmu.

53:11
    Oba celky jsou kompletní, vhazovat se bude před Grančarovem.

52:53
    Domácí se osvobozují.

51:06
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Dominik Šála – 2 min., krosček).

50:00
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Tomáš Přibyl – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Filip Moník – 2 min., hrubost).

50:00
    Oba celky kompletní, na ledě to začíná jiskřit.

47:42
    Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách, vyloučen je Filip Moník (HKM) za nedovolené bránění.

47:09
    Hradec přichází vlastní chybou o útočné pásmo.

46:26
    Za podražení bude dvě minuty pykat Albert Hrůša (KVA).

45:55
    Energetici vyhazují na zakázané uvolnění. Hradec tak může pokračovat v tlaku směrem k domácí kleci.

45:17
    Další akci Hradce Králové zastavuje ofsajd.

44:40
    V dobré střelecké pozici byl Matouš, Grančarov opět na svém místě.

42:57
    Energetici nachytáni v postavení mimo hru.

42:55
    Habrovu střel z otočky Dvořák vyrazil.

42:10
    Hosté zatím úspěšně brání.

40:40
    Šanci odskočit do vedení mají energetici, na dvě minuty je za podražení vyloučen Dominik Řepík (HKM).

40:06
    První se o místo v útočném pásmu rvou Hradečtí.

40:01

Druhá část přinesla vyrovnávací gól domácích, jehož autorem je Michal Horký. Nutno podotknout, že většina třetiny patřila hostům, které likvidoval skvělými zákroky Grančarov. Třetí část začne v 20:02.

40:00

39:10
    Královehradečtí teď dvakrát po sobě vyhazují na zakázané uvolnění.

37:59
    Právě jsem to zařekl, neboť energetici vyrovnávají. Svižná, rychlá a především přesná střela MICHALA HORKÉHO končí za Dvořákem. Asistence: Lukáš Procházka

37:55
    Energetici dělají Dvořákovi potíže, ten zatím odolává a dále tak mlže myslet na čisté konto.

37:11
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Mikuláš Pohl – 2 min., nedovolené bránění).

35:36
    Hnikovi se vybruslit do lepší střelecké pozice nepodařilo.

35:00
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Štěpán Hvaránek – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Albert Hrůša – 2 min., hrubost).

34:20
    Grančarov stále drží karlovarskou naději, vyrazil i Maršíkovu dělovku, tentokráte do ochranné sítě.

32:31
    Grančarov dnes večer ukazuje spolehlivost v práci s holí.

31:27
    Kynčlovu střelu vytěsnil Filip Grančarov.

30:26
    Střelu Procházky kryje Dvořák.

29:23
    Grančarov včas vyjel z branky a spolehlivě odehrál puk před dojíždějícím protihráčem.

28:43
    Hradec Západočechům zatápí, ke střele se opět dostal Matějček.

27:06
    Bude se vhazovat před Danielem Dvořákem, Hradečtí vyhazují na zakázané uvolnění,

26:17
    Urputně se bojuje za domácí klecí o zisk kotouče, vítězně nakonec odcházejí domácí.

24:39
    Hradečtí mají z mého pohledu lepší pohyb a jsou rychleji u nahozených kotoučů.

22:45
    Vhazování před domácím brankářem, který raději přidržel pokus ze střední třetiny.

21:39
    Hidveghy znovu těžil z dobře odraženého kotouče od zadního mantinelu, ale ani jeho pokus, ani dělovka Matějčeka se neujal.

20:39
    Obrovská šance na úvod! Hostující nahození se přívětivě odrazilo před Dominika Řepíka, který ovšem bekhendovou střelou mezi Grančarovy nohy neuspěl.

20:01

První dvacetiminutovka skončila lépe pro hradecký Mountfield, který vede po brance Mušky 1:0. Druhá perioda začne přibližně v 19:14.

20:00

19:50
    V první části již žádnou zajímavější šanci neuvidíme.

17:47
    Hradec právě vstřelil branku!
    Nahození JAKUBA MUŠKY od levého mantinelu skončilo až za záady domácího brankáře! Asistence: Martin Hejna, Kryštof Pažourek

17:42
    Mikuláš Pohl nahazoval od modré, Grančarov připraven.

16:38
    Horký se vydal ve vlastním oslabení do hostujícího pásma, ale jeho konečná přihrávka adresáta nenašla.

15:55
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Ondřej Pajk – 2 min., hákování).

15:13
    Diváci zatím nesledují příliš atraktivní atraktivní hokej.

13:54
    Filip Moník nabízel touš před soupeřovu branku, nicméně nikdo se ho neujal a puk opět svírá Grančarov.

13:03
    K domácímu gólmanovi se puk zlehka doklouzal, Grančarov ho pro jistotu přidrží.

12:37
    Hradecké nahození ze středního pásma má Filip Grančarov, jenž puk posílá zpět do hry.

11:09
    Zápasu chybí větší šance, celky mají problém zůstat déle v útočném pásmu a nedaří se jim nahazovat do třetiny soupeře. Nyní se píská icing hostů.

09:16
    Havelcův golfák z levého křídla Grančarov vyrazil bez sebemenších potíží.

07:38
    Karlovým Varům se nedaří výrazněji ohrozit Dvořákovu klec, Mountfield úspěšně vyhazuje.

05:58
    První početní výhodu dostávají energetici, Patrik Mašín (HKM) je vyloučen za podražení.

04:51
    Zakázané uvolnění se opakuje, buly po Dvořákově pravici.

04:33
    Energetici výborně drželi hosty v jejich třetině, Hradec rak pod tlakem vyhazuje přes všechny čáry na icing.

03:06
    Po střele karlovarského útočníka se zaskvěla Dvořákova lapačka.

02:20
    Grančarov pomohl svou holí k efektivnější karlovarské rozehrávce.

02:00
    Další přerušení zaviňují domácí, píská se zakázané uvolnění.

01:06
    První akci Energie zabržďuje ofsajd.

00:02
    Po úspěšně vyhraném buly Hradeckých se okamžitě domácí pokouší soupeře o kotouč obrat.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Grančarov (Špírek) – Vodička, Přibyl, Pajk, Hrůša, Kala, Brabec – Tlačil, Janata, Pastyřík, Bečka, Procházka, Horký, Salnikov, Halberštát, Petrov, Slabý, Šála, Habr

Mountfield HK: Dvořák (Bartozel) – Muška, Kynčl, Havránek, Jonáš, Pohl, Lelek – Maršík, Řepík, Hník, Moník, Chalupa, Pažourek, Hejna, Hidveghy, Matějček,Mašín, Havelec, Matouš, Hašek

Rozhodčí: Grech, Valenta – Rubáš, Šimán.

První utkání nového ročníku DHL Extraligy juniorů bude hostit KV Arena. Energetici by jistě neradi zopakovali předchozí sezonu, ve které se západočeskému celku nepodařilo postoupit do play-off. Stejně tak Hradečtí. Jak dopadne první zápas můžete sledovat prostřednictvím našeho přenosu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Matěj Hodoval

Branky a nahrávky: 38. Horký (Procházka), 65. Vodička (Janata, Tlačil) – 18. Muška (Hejna, Pažourek)

Mountfield HK: Dvořák (Bartozel) – Muška, Kynčl, Havránek, Jonáš, Pohl, Lelek – Maršík, Řepík, Hnik, Moník, Chalupa, Pažourek, Hejna, Hidveghy, Matějček, Mašín, Havelec, Matouš, Hašek

Rozhodčí: Grech, Valenta – Rubáš, Šimán