Mouscron – Club Bruggy 2:1 (kon.) | Antverpy – Sint-Truiden 1:1 (kon.) | Waasland-Beveren – Eupen 5:1 (kon.)
Waregem – Kortrijk 2:2 (kon.)
konec
Royal Excel Mouscron
2:1 (2:1)
Club Bruggy KV
Sobota 09.09.2017, 18:00 • Stade Le Canonnier, Mouscron • Belgická liga • 6. kolo
Předzápasové kurzy: 4.54 3.59 1.78
   
  Club Bruggy po pěti výhrách v řadě a fantastickém vstupu do nového ročníku Jupiler League přichází o stoprocentní bilanci a neporazitelnost, když senzačně prohrál na hřišti Mouscronu, v jehož dresu se dvakrát prosadil Jonathan Bolingi. Na první jeho branku ještě našel odpověď Stefano Denswil, na druhý gól už se ale hostům i přes snahu odpovědět nepodařilo. Konečný výsledek: Mouscron 2 Club Bruggy 1. (20:02:55)
   
  90+5
  Konec zápasu.
   
  90+2
  Stefano Denswil zatáhl na levé straně obranné poloviny svého týmu za ruční brzdu, když zezadu chytl protihráče jako medvěd kolem pasu, a za taktický faul viděl žlutou kartu.
   
  90+1
  Nad rámec utkání bylo nastaveno 5 minut!
   
  85
  Střídání v týmu Royal Excel Mouscron: ze hřiště odchází Selim Amallah, přichází Frank Boya.
   
  85
  Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Saulo Decarli, přichází Lior Refaelov.
   
  84
  Mouscron přečkal obléhání své brány a obrovský závar v šestnáctce, po kterém podnikl rychlý protiútok. Abdoulay Diaby byl ale připravený zatáhnout za ruční, respektive nožní brzdu, a dostal žlutou.
   
  82
  Jeden z fotbalistů Clubu Bruggy se na levé straně šestnáctky vymanil z obležení dvou protihráčů a z úhlu napřáhl k prudké střele, která rozvlnila boční síť vedle předního levého horního rohu brány! Hosté se vehementně snaží.
   
  80
  Christophe Diédhiou zůstal ležet na hrací ploše a mezitím se na lavičce vysvlékl Lior Refaelov, který je připravený střídat na straně hostů.
   
  79
  Thibault Vlietinck předvedl v blízkosti šestnáctky na pravé straně hřiště pěknou zasekávačku, jeho následný centr levačkou byl ovšem na vzdálenější levé tyči jemně tečován a zamířil mimo.
   
  76
  Do konce utkání zbývá odehrát čtvrthodiny a Mouscron stále vede nad Clubem Bruggy těsně 2:1. Stanou se domácí hráči prvním týmem, který ho dokáže v letošní sezóně porazit?
   
  73
  Střídání v týmu Royal Excel Mouscron: ze hřiště odchází Fabrice Olinga, přichází Joyce Lomalisa.
   
  71
  Na Stade Le Canonnier mohlo být znovu vyrovnáno! Jeden z fotbalistů Clubu Bruggy předvedl na levé straně šestnáctky krásný sprint a z ostrého úhlu poslal do šestnáctky parádní zpětný centr, po kterém na vzdálenější pravé tyči hlavičkoval těsně mimo Abdoulay Diaby!
   
  70
  Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Marvelous Nakamba, přichází Jordy Clasie.
   
  68
  Fabrice Olinga si na levém křídle v rychlosti zpracoval míč a do šestnáctky posílal ostrý centr, který skončil v rukavicích tentokrát připraveného a bezchybného Ethana Horvatha.
   
  65
  A šance na opačné straně! Jeden z hráčů Clubu Bruggy se dostal v blízkosti šestnáctky k přízemní střele pravačkou, jenže zamířil pouze doprostřed brány. Logan Bailly předvedl snadný zákrok.
   
  63
  Mouscron vyrazil po pravém křídle do rychlého protiútoku a po krásné přímočaré kombinaci pálil z pravé strany pokutového území Dimitri Mohamed, jehož pokus mířil do bližšího horního rohu brány, Ethan Horvath byl ale připravený a po volejbalovém zákroku míč zkrotil!
   
  62
  Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Dion Cools, přichází Thibault Vlietinck.
   
  61
  Selim Amallah ztratil na pravém křídle kontrolu nad míčem a u postranní čáry navíc ve snaze získat ho zpět nepříjemně došlápl nohu Stefana Denswila, střelce jediného gólu hostí, a viděl žlutou kartu.

  Tomáš Reiner

  Branky: 18. Bolingi (pen.), 40. Bolingi – 25. Denswil

  Karty:   52. Vojvoda (MOP), 61. Amallah (MOP) – 84. Diaby (BGY), 90+2. Denswil (BGY)


  Držení míče: 48 % : 52 %.
  Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 1:6. Rohy: 2:10.
  Royal Excel Mouscron: Bailly – Vojvoda, Mézague, Diédhiou, Huyghebaert (C) – Amallah (85. Boya), Govea, Mohamed, Olinga (73. Lomalisa) – Awoniyi (60. Nkaka), Bolingi.
  Náhradníci: Butez – Godeau, Mbombo Lokwa, Nkaka, Palić, Lomalisa, Boya.

  Club Bruggy KV: Horvath – Mechele, Decarli (85. Refaelov), Denswil – D. Cools (62. Vlietinck), Vormer (C), Nakamba (70. Clasie), Limbombe – Wesley, Vanaken, Diaby.
  Náhradníci: Teunckens – De Bock, Palacios, Refaelov, Simons, Vlietinck, Clasie.

  Rozhodčí: Alexandre Boucaut. Asistenti: L. Conotte, T. Vanpoucke. Čtvrtý rozhodčí: W. Smet