Nice – Monaco 4:0 (kon.) | Caen – Dijon 2:1 (kon.) | Montpellier – Nantes 0:1 (kon.)
Štrasburk – Amiens 0:1 (kon.) | Troyes – Toulouse 0:0 (kon.)
RC Štrasburk
0:1 (0:1)
Amiens SC
Sobota 09.09.2017, 20:00 • Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 5. kolo

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 5:3. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 22:14. (21:56:30)

V souboji nováčků Ligue 1 se raduje na trávníku Štrasburku Amiens po jediné brance!

Štrasburk vstoupil do zápasu velmi aktivně, ale finální fáze domácím dnes nevycházela po celých devadesát minut. Z ojedinělé akce se podařilo hostům udeřit. Po dlouhém nákopu brankáře Regise Gurtnera vyhrál veledůležitý hlavičkový souboj Moussa Konaté. Míč spadl k nohám Gaëla Kakuty, který na nic nečekal a první dotekem poslal míč k pravé tyči. Bingourou Kamara v domácí brance lehce zaspal a poté musel balon lovit ze své sítě. Ani v druhé půli se domácí nedočkali výraznější gólové šance. Ještě více zkomplikoval domácímu týmu cestu k vyrovnání Kenny Lala, který si nechal během dvou minut udělit dvě žluté karty a Štrasburk tak musel dohrávat v deseti.

90+4

90+3
    Domácím se nedaří získat balon, sil hráči Štrasburku již také nemají na rozdávání. Blayec přece jen ještě vyhrál hlavičkový souboj a získal balon pro svůj tým.

90+2
    V závěru zápasu se vytrácí potřebná přesnost na obou stranách. Amiens drží balon daleko od své branky a už to vypadá, že z dnešního zápasu si odnese všechny tři body.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.

90
    Již ve devadesáté minutě zkoušel přízemní centr, který ale nakonec změnil ve střelu Aholou. Regis Gurtner drží pevně míč v náručí.

89
    Martinez měl dost času na přesný centr z levé strany. Ten také přišel, ale hlavička Terriera jde jen vedle pravé tyče. Gurtner se tak může postavit k rozehrávce.

88
    Ielsch sestřelil zezadu unikajícího Martina, ale tentokrát rozhodčí nepíská ani nedovolený zákrok. U balonu zůstávají domácí fotbalisté.

87
    Domácím již příliš mnoho času nezbývá. I s nastavením zhruba pět minut. I v oslabení se ale Štrasburk tlačí sympaticky do útoku.

86
    Po další odvrácené standardní situaci šli hosté ve třech do rozhozené obrany. Faulem musel zastavit rozběhnutého Kakutu Martin.

85
    Domácí se snaží i v deseti hráčích tlačit na obranu soupeře. Po rohovém kopu se ale mohl Gurtner jen opřít o tyč. Míč končí daleko za jeho brankou.

84
    Traoré se pokoušel vybojovat také pokutový kop, ale jeho skok přes brankáře rozhodčí neposoudil jako penaltu.

83
    Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Benjamin Corgnet, přichází Anthony Gonçalves.

82
    A další faul tentokrát na Adénona. To hostům více než vyhovuje. Také hostující stoper si poležel na trávníku.

81
    A už to mohlo být o dvě branky. Střídající Traoré se mohl uvést na trávníku brankou, ale v důležitém momentu ztratil kontrolu nad míčem.

80
    Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Moussa Konaté, přichází Lacina Traoré.
    79. Červená karta po 2. žluté

79
    Kenny Lala přišlápl soupeře a je po druhé žluté ve dvou minutách vyloučen. Domácí to budou mít v závěru druhého poločasu hodně složité.