Kladno – Mountfield HK 7:5 (kon.) | Slavia – Zlín 1:2 (kon.) | K. Vary – Pardubice 3:2 (po pr.)
Chomutov – Jihlava 3:4 (1:2 po s.n.) | Sparta – Olomouc 3:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Vítkovice 8:2 (kon.)
Liberec – Třinec 1:3 (kon.) | HC Litvínov – Kometa Brno 3:4 (kon.)
HC Sparta Praha
3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
HC Olomouc
Sobota 09.09.2017, 13:00 • Tipsport arena • DHL Extraliga juniorů • 2. kolo

Ode mě je to vše, přeji hezký víkend a někdy zase u nějakého onlajnu na shledanou. (15:05:29)

Sparťané nakonec slaví výhru i ve druhém kole DHL Extraligy juniorů. Olomouc si naopak připisuje druhou porážku.
    Skóre utkání otevřel už v první minutě střelou po buly Podlaha. Vyrovnání přinesl ještě v první třetině. Druhá třetina skončila bez gólů. Ve třetí nejprve poslal Olomouc do vedení Tomaník. Velmi rychle are zareagoval Procházka a čtyři minuty před koncem rozhodl o výhře domácích Rousek.

59:52
    Vyrovnání měl na holi Palička. Jeho střelu ale zastavil na poslední chvíli Hofman.

59:17
    Matoušek je venku z brány a Olomouc je v šesti.

58:50
    Do konce utkání zbývá lehce přes minutu a sparťané kontrolují hru v útočném pásmu.

58:05
    Nepřesná kombinace Sparty znamenala kotouč pro Olomouc.

57:00
    Jandusovo nahození chytil Matoušek do lapačky. Vhazuje se v útočném pásmu Sparty.

56:34
    Olomoučtí hráči se dokázali osvobodit a po vyhození přes všechny čáry střídají.

56:20
    Šance na vyrovnání se hostům snižují po faulu Marka, který je vyloučený za držení.

55:12
    Sparta právě vstřelila branku!
    Parádní individuální akce a sparťané vedou 3:2. LUKÁŠ ROUSEK dokázal zastavit rozehrávku hostů, sám oklamal dva bránící hráče a zakončil přesnou střelou do protipohybu brankáře.

54:31
    Domácí sevřeli soupeře na chvíli v útočném pásmu, hosté se ale dokázali osvobodit a vystřídat.

53:35
    Chloubova střela mířila vysoko nad bránu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

52:30
    Oba týmy spíše vyčkávají na chybu soupeře a do útoku se příliš nevrhají.

51:17
    Tomaník se ocitl sám před brankou soupeře, skóre ale zůstává stále 2:2.

50:25
    Z nenápadné situace na modré čáře se prokličkoval Holiš až ke střele. Hofmanovu branku ale netrefil.

48:55
    Sparťané se usadili v útočném pásmu, Procházka pak ale nezpracoval přihrávku od spoluhráče a vyhnal své družstvo z útočného pásma.

48:01
    Ale jsou to hráči Olomouce, co s jako první dostali ke střele. Mířila ale nad branku.

Jakub Borovský

Branky a nahrávky: 8. Procházka (Pšenička, Jandus), 47. Procházka (Jandus), 56. Rousek – 1. Podlaha (Pěcha), 46. Tomaník (Kuba)

HC Sparta Praha: Hofman (Švehlák) – Frič, Janda, Simotics, Mrkvička, Vízner, Hanuš – Jandus, Schwamberger, Rousek, Nacházel, Fabiánek, Bílek, Larsen, Procházka O., Pejchal, Chlouba, Pšenička, Dubský.
    Trenér: Pavel Geffert.

HC Olomouc: Matoušek (Ovčaři) – Szturc, Rutar, Murla, Spálovský, Holiš, Beutl, Jelínek – Janků, Husták, Říčka, Hajšman, Palička, Podlaha, Beier, Macuh, Marek, Tomaník, Pěcha, Kuba.
    Trenér: Petr Fiala.

Rozhodčí: Pešina – Hynek, Kreuzer