Vsetín – Ústí n/L 5:2 (kon.) | Kladno – Kadaň 3:2 (kon.) | K. Vary – Frýdek-M. 2:1 (po pr.)
Přerov – Prostějov 2:0 (kon.) | Litoměřice – Motor ČB 2:5 (kon.) | Třebíč – Benátky n/J 1:3 (kon.)
Slavia – Havířov 5:1 (kon.)
HC Slavia Praha
5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
AZ Havířov
Sobota 09.09.2017, 17:30 • ZS Eden • Chance liga • 1. kolo

To je z Edenu vše. Přeji hezký zbytek večera a u onlajnů znovu na shledanou. (20:03:28)

Je dobojováno. Body z prvního zápasu letošního ročníku WSM Ligy zůstávají v Edenu. Pražané soupeře z Havířova dokázali zlomit ve druhé třetině, kdy si vytvořili tříbrankový náskok. V poslední části dokázal AZet snížit, na představení Lukáš Krejčíka, který v prvním kole zapsal hned ČTYŘI branky to ale nestačilo.

59:35
    Bude se tak dohrát ve čtyřech na obou stranách. Havířov už s výsledkem ale asi nic neudělá.

58:49
    Poslední minutu okořenila menší potyčka, kterou vyvolal havířovský Staněk. Nelíbilo se mu počínání slávisty před brankou. Oba aktéři byli ocenění menší trestem za hrubost.

58:31
    Kotala se pokoušel vytvořit rozruch před brankovištěm. K puku se neprobojoval.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Havířov dotahuje čtyřbrankové manko – zatím neúspěšně.

57:25
    Hra se přesune před Frodla. Slavia poslal puk přes všechny čáry.

57:10
    Slavia má puk ve své moci. Obránci s rozehrávkou nespěchají.

56:38
    Dnešní utkání sleduje 849 diváků.

56:20
    Pořízkova rána rozhodně nebyla nezajímavá. Mířil mezi betony, Frodl připraven.

56:04
    Frodl lapil nahození. Po odpískaní se na brankovišti srazili dojíždějící hráči. Následovala výměna názorů – zůstalo u domluvy.

55:38
    Tempo hry lehce upadlo. Havířov rozehrává ve vlastním pásmu.

54:48
    AZet se sice nadechoval k náporu. Jejich snahu ale uťal Krejčík pátou brankou. Havířov se zdá být zlomený.

53:44
    Slavia právě vstřelila branku!
    Pátá branka sešívaných a čtvrtá z hole LUKÁŠE KREJČÍKA. Slavia z tlaku vytěžila už pátou branku. Holý podruhé v krátkém časovém horizontu pálil z modré čáry. Tentokrát do jeho rány ostrostřelec Krejčík vložil hůl a Falterovi nedal šanci. Asistence: Zdeněk Doležal a Jan Holý.

53:22
    Slavia je natlačená v pásmu. Kolařík pálil z modré. Mimo.

53:00
    Pořízek toho moc nevymýšlel. Vybruslil z rohu a vypálil. Střela do středu branky Frodlovi starosti nepřidělala.

52:53
    Další technický prohřešek. Slavia poslal puk přes všechny čáry.

52:42
    AZet v rozletu zastavuje ofsajd.

David Soumar

Branky a nahrávky: 16. L. Krejčík (Kasík), 36. L. Krejčík (J. Drtina, Šafránek), 38. L. Krejčík (J. Drtina), 41. Nedvídek, 54. L. Krejčík (Z. Doležal, J. Holý) – 48. Bambula (Pořízek)

HC Slavia Praha: Frodl (Polívka) – J. Drtina (A), J. Novák (C), Barák, Kasík, Kolařík, J. Holý – L. Krejčík, Šafránek, Z. Doležal – Kopta, Nedvídek, Jankovský – M. Ondráček, Šagát, Kubica – Tejral, Krliš, Šmerha.
    AZ Havířov: Falter (M. Laco) – Postnikov, Chroboček, Krisl (C), Drtil, Petran, Staněk – P. Beránek (A), Sikora, Tomi – Fronk, Rác, Kanko – Illéš, Hudeček, Kotala – Bambula (A), Maruna, Pořízek.

Rozhodčí: Grech, Valenta – Rubáš, Šimán