Opava – Val. Meziříčí 3:4 (po pr.) | Kopřivnice – Šumperk 8:5 (kon.) | SHK Hodonín – Nový Jičín 5:1 (kon.)
HK Opava
3:4 (2:1, 1:1, 0:1 - 0:1)
HC Bobři Valašské Meziříčí
Sobota 09.09.2017, 15:00 • Zimní stadion města Opavy • 2. liga skupina Východ • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.

Hezký den. Opavští hokejisté dnes v úvodním mistrovském utkání nové sezóny přivítají Valašské Meziříčí. Svého soupeře dokázal Slezan v přípravě dvakrát porazit, naposledy na domácím ledě vysoko 8:1, dnes však dorazí Bobři posíleni o některé hráče Vsetína, a tak se dá očekávat podstatně vyrovnanější utkání.

Oba týmy už jsou na hrací ploše, utkání za chvíli vypukne.

00:01

0:21
    Hned po úvodním buly se hosté dostali do útočného pásma, ale Opava se brzy osvobodila.

1:24
    Dopředu zamířili také domácí, ale zastavil je ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

1:53
    Slezané nyní kombinují v útočné třetině...

2:05
    ... Udrželi se v něm i nyní. Bobři totiž vyhodili puk na zakázané uvolnění.

2:56
    Opavští si nyní vytvořili solidní příležitost, ale Vítek z úhlu vypálil těsně vedle hostující klece.

3:49
    Hosty už podruhé krátce za sebou zastavil v cestě do útoku ofsajd.

4:02
    Teď to zkusil střelou od levého mantinelu Váňa a Šafránek musel zasahovat svou vyrážečkou, kterou odklidil puk do rohu kluziště.

4:26
    Vhazování před opavskou brankou se bude opakovat. Jeden z domácích hráčů si počínal příliš důrazně.

4:44
    Hostující David Vítek adresoval přihrávku Studenému, který pohotově vypálil po ledě, ale Šafránek vymrštil svůj beton proti kotouči včas.

5:48
    Slezané nyní zakombinovali v útočné třetině, ale bez výraznějšího úspěchu.

7:00
    Opavský gólman Šafránek musel znovu zasahovat. Po nepříjemné střele však jednoho z hostujících hráčů trefil domácí Rousek a dostává dvě minuty a desetiminutový osobní trest za zásah do oblasti hlavy a krku.

8:05
    Ofenzivní snahy Bobrů nyní otupili rozhodčí, kteří viděli pohyb útočícího hráče v brankovišti, a tak se hra stěhuje do středního pásma.

8:46
    Vzruch na opačné straně! se v oslabení dravě probil do zakončení Malina a Bechný musel zasahovat.

9:00

9:05
    Po konci přesilovky ještě malý závar před opavskou brankou, který uhasil gólman Šafránek. Následuje buly.

9:34
    Hosté se ale stále drží v útoku. Teď Wolf ometl puk kolem mantinelu jen na icing.

10:39
    Martiník napálil od modré puk na opavskou branku, Šindelář ho ještě těsně před Šafránkem tečoval a domácí měli štěstí, že puk skončil těsně vedle opavské svatyně!

10:51
    Přesilovku si zahraje také Opava. Hladiš hákoval a míří na trestnou lavici.

11:37
    Kombinace první přesilovkové pětky Opavy dopadla ztrátou kotouče. Hosté vyhazují až k Šafránkovi.

12:32
    Valaši se zatím v pohodě brání. Opavští toho v početní výhodě mnoho nepředvedli.

12:51
    Hosté už jsou kompletní.

13:31
    Podobně jako před chvílí Bobři, také Opava se i po konci přesilovky stále drží na dostřel soupeřovy branky.

14:35
    Slezané jsou stále nasáčkováni v útočné třetině, ale vyloženou gólovou šanci si zatím nevytvořili.

15:55
    Opavský tým čeká další početní výhoda. Martiník se provinil sekáním a dvě minuty si odpočine na trestné lavici.

16:51
    Opava právě vstřelila branku!
    Slezané nabídnutou přesilovku využívají. V čase 16:51 jde Opava do vedení. Skóre otevřel tvrdou bombou VLASTIMIL MALINA! Jeho rána byla ještě tečována a Bechný zareagoval pozdě. Asistence: Ondřej Hartmann a Jakub Vítek.

18:11
    Opavu úvodní branka povzbudila, a tak se dál drží v útočném pásmu.

18:36
    Hryciow pálil zpoza obránce a trefil jen plexisklo vedle opavské klece.

18:40
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    V Opavě máme vyrovnáno! Hosté se po šanci Hryciowa udrželi v útočné třetině, Michal Žák naservíroval přihrávku PETRU DVOŘÁKOVI, který zblízka procedil puk skrz Šafránka do opavské branky – 1:1. Asistence: Michal Žák.

19:26
    Slezané bleskově reagují na inkasovaný gól a opět se ujímají vedení. Od modré napřáhl David Galvas, jeho dělovku vytěsnil Bechný jen před sebe, kde číhal VLASTIMIL MALINA, a bez problémů doklepl puk do hostující klece! Asistence: David Galvas.

20:00

Nedá se říct, že bychom v úvodním dějství sledovali převahu jednoho či druhého celku. Hra je vyrovnaná, ale vedení drží domácí celek. Ten šel v přesilovce do vedení po trefě Maliny, pak sice srovnal hostující Dvořák, ale v závěru úvodní části Malinka vstřelil svůj druhý gól a díky němu vedou Opavští 2:1.

Další třetina začne přibližně v 15:50.

Hráči už se trousí zpátky na led.

20:01

20:33
    Bobři vstoupili do druhé třetiny nejlépe, jak mohli. Už po 33 sekundách srovnávají na 2:2! Po rychlé kombinaci našel Jan Matějka PETRA DVOŘÁKA, který prostřelil Šafránka! Asistence: Jan Matějka, Michal Žák.

24:21
    Bobři jsou zatím v úvodu druhé třetiny aktivnějším celkem, Opavští se před Bechným vyskytují jen sporadicky.

24:51
    Až teď se Slezané na chvíli ohřáli v útočném pásmu. Po zakázaném uvolnění hostujícího celku v něm ještě chvíli zůstanou.

25:12
    Jakub Vítek střílel a Bechný raději schoval puk v lapačce.

25:34
    Přesilovka pro Opavu. Dvě minuty si nyní odsedí na trestné lavici Hryciow. Důvod? Podražení.

26:40
    Opavským se zatím početní výhoda vůbec nedaří. Bobři dokonce na čas zakotvili v útočném pásmu.

27:34
    Valašské Meziříčí už je opět v pěti bruslařích na hrací ploše.

27:41
    Domácí fanoušci se konečně dočkali trochu vzruchu před hostující brankou, ale vše řeší Bechný svou rukavicí.

30:45
    Agilní Jakub Vítek se prodral až k Bechnému, ale ten si jeho bekhendové zakončení pohlídal.

30:59
    Zakázané uvolnění Opavy. Vhazuje se po pravici Šafránka.

31:47
    Slezané mohli získat zpátky náskok! Petr WOLF dostal skákavou přihrávku a ocitl se sám před Bechným. Vsadil na bekhend, ale zblízka zakončil těsně nad horní tyčku!

32:36
    Teď už se ale opavská střídačka raduje! PETR GRYGAR našel mezírku pod betony Bechného a střelou švihem vrací Slezanu těsný náskok! Asistence: Lukáš Černý a Rostislav Vaněk.

33:54
    Přesilovka pro Bobry. Za nedovolené bránění inkasuje dvouminutový trest Hartmann.

34:49
    Bobři si vytvořili solidní přesilovkový zámek. Slezané odolávají zejména díky skvělým zákrokům Šafránka!

35:40
    Hosté jsou stále v útočné třetině Opavy. Slezan ale odolává.

37:57
    Přesilovka pro Opavu. Za hákování je vyloučen hostující Váňa.

39:57

40:00

Ve druhé části jsme viděli dva góly. Každý padl na jedné straně, a tak opavští hokejisté stále drží těsné vedení, tentokrát 3:2. Třetí třetina tedy slibuje dramatickou podívanou.

Další třetina začne přibližně v 16:37.

40:01

41:22
    Domácí ve třetí části dobře napadají, Bobři mají problémy s rozehrávkou.

42:15
    Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách. Za nafilmovaný pád dostává dvě minuty David Vítek. Za držení ovšem putuje na trestnou lavici také Tomáš Černý,

42:54
    Krátce po sobě druhé buly v pásmu Bobrů vyhrála Opava, jenže Hartmann přišel v rohu o puk.

43:36
    Weintritt od modré nahodil puk na Šafránka, který jej raději schoval v lapačce.

44:15
    Oba týmy jsou kompletní.

45:09
    Bobry čeká přesilová hra. Šindelář putuje za hákování na trestnou lavici.

45:39
    Teď v oslabení ujel Jakub Vítek směrem k hostující brance, ale Bechný jeho pokus zkrotil v lapačce.

46:11
    Hra už se opět přestěhovala do opavského pásma. Po zásahu Šafránka se bude vhazovat.

46:28
    Zkušený Galvas vyhodil puk přes všechny čáry.

47:09
    Domácí zvládli oslabení v pohodě. Bobrům toho moc nedovolili, teď už je Šindelář zpátky na ledě.

47:31
    Nyní si ovšem Valašské Meziříčí vytvořilo tutovku! Matějka vypálil bez přípravy a puk už směřoval do opavské klece, ale do cesty se mu postavil Kývala! Oba hostující hráči teď nevěřícně kroutí hlavou.

48:12
    Teď se Martiník prosmýkl kolem svých hlídačů a zkoušel to rovnou z otočky. Šafránek ale předvedl parádní skok a je po další slibné šanci Bobrů!

48:59
    Nyní ovšem čeká hosty další početní výhoda. Dvouminutový trest za napadení vyfasoval Vaněk.

49:40
    Hraje se ale daleko od opavského brankáře. Bobři mají problém prorazit skrz přehuštěné střední pásmo.

50:06
    Wolf nyní rukavicí nechtěně zavadil o obličej Weintritta a férově se mu omlouvá. Vylučovat se nebude.

50:42
    Slavík odpaluje kotouč do bezpečí. Hosté ne a ne usadit se v útočném pásmu.

50:59

51:12
    Zakázané uvolnění Opavy. Buly po pravé ruce Šafránka.

51:29
    Domácí Hartmann měl na hokejce čtvrtý gól! Ujížděl sám na Bechného, zezadu jej sice otravoval obránce, ale Hartmann dokázal zakončit. Bohužel pro Opavu neúspěšně. Bechný teď Bobry podržel důležitým zákrokem.

52:56
    Opavští se hodně rozčilují, ale není jim to nic platné. Bobři srovnávají na 3:3! Michal Žák nahodil puk na branku, kde byl zaparkovaný PETR DVOŘÁK, který Šafránkovi důrazně bránil ve výhledu, puk ale šikovně tečoval do branky a může se radovat z hattricku. Domácí zřejmě reklamovali vysokou hůl, ale rozhodčí gól uznal regulérním. Asistence: Michal Žák.

54:14
    Teď při Slezanu stáli všichni svatí. Martiník dostal zpoza branky chytrou přihrávku do mezikruží, ale z ideální pozice minul opavskou klec!

55:25
    Po zakázaném uvolnění opavského celku se hra přesouvá k brance Valmezu.

56:58
    Po střele Studeného zasahuje Šafránek svou hbitou lapačkou. Vhazovat se bude v opavském pásmu.

58:00
    Do konce třetí třetiny schází dvě minuty. Opava je stále usazena v útočné třetině.

59:08
    Velká komplikace pro domácí soubor. Za hru vysokou holí inkasuje dvě minuty domácí obránce Šendera. Bobry tak čeká přesilovka a zajímavá příležitost naklonit duel na svou stranu.

59:25
    Od modré vypustil jedovatou střelu Dvořák, ale autor hattricku si tentokrát na Šafránka nepřišel.

59:43
    Malina vyhodil puk do bezpečí.

60:00

V základní hrací době skončil duel nerozhodně. Následovat tedy bude prodloužení. Připomeňme, že hosté mají k dispozici ještě 68 sekund v početní výhodě.

60:01

60:46
    Hosté krouží v útočné třetině Opavy.

61:00
    Je dobojováno! Bonusový druhý bod získávají hosté, když se střela Petra Dvořáka odrazila od zadního mantinelu přímo k hokejce MICHALA HRYCIOWA, jenž pohotově doklepl puk za záda Šafránka! Asistence: Petr Dvořák.

Valašské Meziříčí tak vstoupilo do sezony vítězně, když v Opavě sice celou dobu dotahovalo, ale v závěru Bobři srovnali a šlo se do prodloužení. V něm pak výhru hostujícího celku zařídil Hryciow. Zajímavostí je, že hattrickem se blýskl Petr Dvořák. (17:20:28)

Jan Šimek

Branky a nahrávky: 17. Malina (Hartmann, J. Vítek), 20. Malina (Galvas), 33. Grygar (Černý, Vaněk) – 19. Dvořák (Žák), 21. Dvořák (Matějka, Žák), 53. Dvořák (Žák), 61. Hryciow (Dvořák)

HK Opava: Šafránek (Lamla) – Galvas D. (A), Kiss, Chalupa (C), Šendera, Šindelář, Slavík, Kažimír – Wolf, Polok, Grygar, Seidler, Rousek, Vítek J., Maxner, Hartmann, Černý (A), Štindl, Malina, Vaněk, Sedlář
    HC Bobři Valašské Meziříčí: Bechný (Plšek) – Hryciow, Žák, Báchor (C), Váňa, Weintritt J., Hladiš, Varga Ma. – Dvořák, Daněk, Matějka, Pořický, Brunec (A), Kývala, Studený, Martiník (A), Varga Mi., Varga D, Baroš, Vítek D.

Rozhodčí: Škach – Blaha, Goňa.