Opava – Val. Meziříčí 3:4 (po pr.) | Kopřivnice – Šumperk 8:5 (kon.) | SHK Hodonín – Nový Jičín 5:1 (kon.)
HK Opava
3:4 (2:1, 1:1, 0:1 - 0:1)
HC Bobři Valašské Meziříčí
Sobota 09.09.2017, 15:00 • Zimní stadion města Opavy • 2. liga skupina Východ • 1. kolo

59:08
    Velká komplikace pro domácí soubor. Za hru vysokou holí inkasuje dvě minuty domácí obránce Šendera. Bobry tak čeká přesilovka a zajímavá příležitost naklonit duel na svou stranu.

48:59
    Nyní ovšem čeká hosty další početní výhoda. Dvouminutový trest za napadení vyfasoval Vaněk.

45:09
    Bobry čeká přesilová hra. Šindelář putuje za hákování na trestnou lavici.

42:15
    Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách. Za nafilmovaný pád dostává dvě minuty David Vítek. Za držení ovšem putuje na trestnou lavici také Tomáš Černý,

37:57
    Přesilovka pro Opavu. Za hákování je vyloučen hostující Váňa.

33:54
    Přesilovka pro Bobry. Za nedovolené bránění inkasuje dvouminutový trest Hartmann.

25:34
    Přesilovka pro Opavu. Dvě minuty si nyní odsedí na trestné lavici Hryciow. Důvod? Podražení.

15:55
    Opavský tým čeká další početní výhoda. Martiník se provinil sekáním a dvě minuty si odpočine na trestné lavici.

10:51
    Přesilovku si zahraje také Opava. Hladiš hákoval a míří na trestnou lavici.

7:00
    Opavský gólman Šafránek musel znovu zasahovat. Po nepříjemné střele však jednoho z hostujících hráčů trefil domácí Rousek a dostává dvě minuty a desetiminutový osobní trest za zásah do oblasti hlavy a krku.

Jan Šimek

Branky a nahrávky: 17. Malina (Hartmann, J. Vítek), 20. Malina (Galvas), 33. Grygar (Černý, Vaněk) – 19. Dvořák (Žák), 21. Dvořák (Matějka, Žák), 53. Dvořák (Žák), 61. Hryciow (Dvořák)

HK Opava: Šafránek (Lamla) – Galvas D. (A), Kiss, Chalupa (C), Šendera, Šindelář, Slavík, Kažimír – Wolf, Polok, Grygar, Seidler, Rousek, Vítek J., Maxner, Hartmann, Černý (A), Štindl, Malina, Vaněk, Sedlář
    HC Bobři Valašské Meziříčí: Bechný (Plšek) – Hryciow, Žák, Báchor (C), Váňa, Weintritt J., Hladiš, Varga Ma. – Dvořák, Daněk, Matějka, Pořický, Brunec (A), Kývala, Studený, Martiník (A), Varga Mi., Varga D, Baroš, Vítek D.

Rozhodčí: Škach – Blaha, Goňa.