Zlín – Ostrava 3:3 (kon.) | Třinec – Slovácko 1:2 (kon.)
FK Třinec
1:2 (0:1)
1.FC Slovácko
Neděle 10.09.2017, 11:00 • Městský stadion na Lesní, Třinec • Juniorská liga – Morava • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Příjemnou neděli vám přeji ze sportovního areálu na Lesní, odkud vám přineseme online přenos z utkání Juniorské ligy mezi domácím FK Fotbal Třinec a hosty z družstva 1. FC Slovácko. Zápasem vás provede Igor Mainka.

Třinecké utkání nabídne duel druhého a čtvrtého týmu moravské skupiny. Lépe na tom je Slovácko, které v úvodních pěti zápasech získalo společně s vedoucí Karvinou 11 bodů.

Třinec má na svém kontě 7 bodů a od Olomouce ho dělí pouze horší skóre. Může za to i poslední duel Ocelářů na Hané, který vítěze neurčil. Zápas mezi třetím a čtvrtým celkem skončil remízou 2:2.

FK Fotbal Třinec: Adamuška – Chloň, Lanc, Masař, Velner (C), Lasota, Celba, J. Cieslar, Samiec, Hošek, Zahaluk.
    Náhradníci: Kubik – Markiefka, Potůče, Konečný, Ceniga, Kvapil, Šarudi.

1.FC Slovácko: Trmal – Juroška, Tkáč, Tischler, Hellebrand, Kubala, Chýla, Pospíšil, Yu, Minx, Břečka.
    Náhradníci: Trčka – Flasar, Hani, Čajka.

Rozhodčí: Dubravský – Podaný, Polák..

Hráči už jsou připravení na trávníku, za malou chvíli utkání začne.

1

1
    Nepřesnou přihrávku hlavou v podání Lasoty gólman Adamuška nedokázal lapit. Rohový kop pro Slovácko.

2
    Tischler našel od rohového praporku hlavu obránce Břečky, ten ale netrefil třineckou bránu.

7
    Centr z levé strany odvrátil před Kubalou jeden z třineckých obránců. Z následného rohu Slovácko třineckou bránu neohrozilo.

9
    Obrovská čance domácích, Zahaluk utekl po pravé straně, přihrál před bránu, odkud Celba ve výborné pozici ideálně netrefil balón, následně Hoškovu střelu zblokovala slovácká obrana nad bránu!

12
    Dlouhý pas Tkáče na Jurošku byl příliš dlouhý.

13
    Slovácko právě vstřelilo branku!
    Hosté jdou brzo do vedení. Zpoza šestnáctky se do míče opřel KANGHYUN YU a krásnou střelou k pravé tyči rozvlnil síť v Adamuškově bráně!

16
    Tischler ve středu pole poslal k zemi unikajícího Zahaluka a za svůj čin obdržel žlutou kartu.

21
    Velmi dobrá píležitost Slovácka. Juroška se protáhl s míčem po pravé straně, přihrál k bližší tyči Tischlerovi, který prudkou střelou donutil k famóznímu zákroku Adamušku! Třinecký gólman míč nohama vyrazil.

23
    Trochu na nervy zahrála spoluhráčům dvojice Tkáč – Trmal. Brankáři Slovácka nechybělo moc, aby přihrávku spoluhráče napálil do rozběhnutého Hoška.

25
    Ou, to byla šance! Po rohu Cieslara si naběhl na míč Samiec a jeho ránu hlavou reflexivně vyrazil gólman Trmal!

29
    Celba se dral do rychlého protiútoku, po stranách mu nabíhali spoluhráči, bohužel jeho kolmici chyběla přesnost.

30
    Kubala zasáhl šlapákem Velnera. Třinecký kapitán zůstává na trávníku v nefotbalové pozici.

34
    Třinečtí bojují, ale u míče jsou častěji hráči Slovácka.

36
    Juroška po odpískání strčil do Samiece a z ruky Dubravského vidí žlutou kartu.

39
    Lancovu přihrávku zachytil Pospíšil, chystal se pelášit na třineckou bránu, ale třinecký obránce svou chybu skluzem napravil.

44
    Zřejmě nás čeká poslední standardní situace v první půli po faulu na Kubalu nějakých 25 metrů od brány.

45
    Přímý kop Břečky letěl vysoko nad bránu.

45

V prvním poločase jsme neviděli příliš pohledný fotbal, hosté však zaslouženě vedou 1:0 po krásné trefě Kanghyuna Yu. Uvidíme, co přinese druhý poločas.

46

46
    Samiece hned v úvodu odstavil od míče Chýla.

46
    Třinečtí jsou plní elánu, uvidíme, jak dlouho jim to vydrží.

48
    Slovácko zaútočilo v úvodu druhé půle po pravé straně, Juroška po zemi vypálil a FILIP KUBALA lehce usměrnil jeho nepřesnou střelu k levé tyči Adamuškovy brány – 0:2.

50
    Po faulu na Cieslara rozhodčí Dubravský odpískal pokutový kop ve prospěch domácího týmu!

51
    Třinec právě vstřelil branku!
    PETR HOŠEK střelou po zemi k levé tyči snižuje na 1:2!

52
    Zahaluk fauloval na pravé straně Chýlu. Hosté mají výhodu standardní situace.

52
    Přímý kop Hellebranda odvrátil hlavou mimo šestnáctku Velner, hosté však pokračovali v útoku, ale ne na dlouho.

53
    Lasota se dral po levé straně před slováckou bránu, ale v souboji s hostujícím obráncem přišel o balón.

56
    Samiec se tvrdě opřel do Tischlera a za faul obdržel žlutou kartu.

58
    Samiec se prokličkoval ve vápně do volného prostoru, jenže místo střely z gólové pozice zvolil přihrávku do středu, kterou zachytil jeden z hráčů soupeřova týmu.

59
    Masařův rohový kop na druhou tyč zakončil do náručí brankáře Trmala střelec jediné branky domácího celku Hošek.

60
    Střídání v třineckém týmu. Marka Zahaluka nahradil Krzysztof Markiefka.

61
    Další pokus hostů z pravé strany. Střela Yua proletěla těsně nad břevnem.

62
    Velner zajel do Hellebranda a ve zbytku zápasu si bude muset dát pozor, jelikož mu rozhodčí udělil žluté napomenutí.

66
    Troch use nám to tady vyhecovalo, zvláště po faulu na Chloně u postranní čáry, kdy hosté zdržovali rozehrávku akce.

67
    Další střídání v týmu trenéra Schäfera. Chloně nahradil Stanislav Šarudi.

70
    Slovácko zbytečnými nepřesnostmi dostává domácí do varu.

72
    Hlavičkový biliard po rohu Slovácka končí odkopem od třinecké brány.

74
    Střídání v družstvu hostů: Jana Minxe zastoupil Agon Hani.

77
    Třinečtí trenéři znovu střídají. Jana Lasotu nahradil Michal Kvapil.

79
    Juroška si z pravé strany seběhl s míčem na hranici vápna a poté prudce vypálil. Jeho ránu lapil gólman Adamuška.

81
    Rychlý brejk domácích odvrátil po centru Velnera lehkou tečí Tischler. Roh pro Třinec.

82
    Rohový kop Cieslara si zpracoval Hošek, před soupeřem zatančil v pokutovém území, aby následně o míč přišel.

83
    Samiec vyslal do úniku Kvapila, ten chvíli běžel sám na bránu, ale na gólmana Trmala nevyzrál. Následně ho zalehl.

85
    Aktivní Juroška se uvolnil na pravé straně, odcentroval do vápna, ale tam se jako první k míči dostal gólman Adamuška.

87
    Dlouhý centr Celby z levé strany přeletěl nejen všechny ve vápně, ale také branku Slovácka.

89
    Celba zůstal ležet na trávníku. Rozhodčí přerušil hru. Naštěstí třinecký hráč v doprovodu maséra odchází ze hřiště.

90
    Rozhodčí přidává k druhému poločasu dvě minuty.

90+1
    Samiec si počínal v hlavičkovém souboji nedovoleně.

90+2
    Hošek nachytán v ofsajdu.

90+2

Zápas mezi Třincem a Slováckem skončil vítězstvím favorizovaného celku 2:1. Slovácko bylo v první půli lepším celkem, zaslouženě vedlo, ale ve druhé půli už Třinec hru vyrovnal a místy byl i lepším celkem, jenže na trefu Kubaly z úvodu druhého poločasu odpověděl pouze Hošek úspěšně provedeným pokutovým kopem.

Slovácko se minimálně do zítřka posunulo do čela Juniorské ligy. Třinec zůstává se sedmi body čtvrtý. Vylepšit své postavení budou moci příští neděli, kdy hrají na půdě Brna.

Z Městského stadionu na Lesní je to z mé strany vše. Nezbývá mi, než vám popřát příjemný zbytek víkendu. Od klávesnice se s vámi loučí Igor Mainka. (13:18:33)