Třinec – Plzeň 5:2 (kon.) | Sparta – Jihlava 4:3 (kon.) | Mountfield HK – Kometa Brno 2:4 (kon.)
Zlín – Pardubice 0:2 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 2:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Chomutov 1:2 (kon.)
Litvínov – Liberec 2:0 (kon.)
HC Olomouc
2:4 (0:0, 0:1, 2:3)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 10.09.2017, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 2. kolo

57:25
    Zdráhal (VIT) si pomohl nedovoleně a dává domácím příležitost ke srovnání.

54:57
    Olomouc se radovala z branky, ale rozhodčí ji neuznávají. Bartošákova branka byla mimo pozici po Bartošákově zásahu, takže Holcova branka nebyla uznána. Bartošák (VIT) dostává dvě minuty za posunutí branky.
    Diváci následně naházeli na ledovou plochu předměty, takže se čeká, až budou odklizeny.

51:52
    Domácí si cestu za vyrovnáním ztěžují – Ondrušek (OLO) odchází za podražení na trestnou lavici. Navíc dostává osobní desetiminutový trest. Menší trest odpyká Strapáč.

48:46
    Strapáč byl před vlastní brankou zasažen vysokou holí Szturce (VIT), který odchází na dvě minuty na trestnou lavici.

46:09
    Vítkovičtí dostávají příležitost k navýšení náskoku. Škůrek (OLO) na útočné modré podrazil protihráče a rozhodčí ho posílají na dvě minuty na trestnou lavici.

43:48
    Přesilová hra pro domácí. Sloboda (VIT) podrazil protihráče a jde na trestnou lavici.

33:15
    Hosté si 23 vteřin zahrají přesilovou hru 5 na 3, když Knotek (OLO) zasáhl Romana vysokou holí a jde si odsedět čtyři minuty za krvavé zranění.

31:38
    Strapáč (OLO) si v obranném pásmu pomohl přidržením protihráče a odchází na trestnou lavici. Vítkovice mají šanci navýšit své vedení.

26:38
    Dlouho však hra v pěti hráčích na obou stranách netrvala. Kolouch (VIT) se provinil vysokou holí a domácí tak mají šanci na vyrovnání.

24:29
    Budeme sledovat hru ve čtyřech hráčích na obou stranách. Knotek (OLO) a Olesz (VIT) byli vyloučeni shodně za hrubost.

22:01
    Vlach (OLO) v útočném pásmu zasáhl Kucseru vysokou holí a odchází na trestnou lavici na čtyři minuty.

16:06
    První přesilová hra pro hostující tým. Lukáš Galvas (OLO) si ve středním pásmu pomohl nedovoleným způsobem a odchází na trestnou lavici.

13:49
    Herman v rychlém protiútoku hledal v dobré pozici Vlacha, ten však byl zahákován a bude následovat další přesilová hra pro Moru. Z Vítkovic se provinil Baranka (VIT)

11:49
    Třetí přesilová hra pro domácí. Sloboda (VIT) se provinil podražením.

06:04
    Druhá přesilová hra pro domácí Kohouty. Znovu předvedli dobrý pohyb v útočném pásmu a Roman (VIT) se dopustil krosčeku, za který odchází pykat na dvě minuty na trestnou lavici.

02:25
    Olomouc těží ze svého tlaku, kdy si vynutila faul. Výtisk (VIT) si odsedí dvě minuty za hákování.

Kamila Ludwigová

Branky a nahrávky: 43. Holec (Jergl, Herman), 57. J. Knotek (Buc, Houdek) – 23. Olesz (Dej), 44. Kurovský (Š. Stránský, Hrbas), 54. O. Roman (Tybor, Sloboda), 59. Lev

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Ondrušek (A), Houdek, Vyrůbalík (C), Škůrek, L. Galvas, Dujsík, J. Galvas – Strapáč, J. Knotek (A), Buc – Burian, Sundher, Skladaný – Holec, Herman, R. Vlach – Laš, Řípa, Jergl.
    HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Urbanec, Hrbas, Klok, Sloboda (A), Výtisk (A), Trška, Baranka – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Olesz (C), Lev, P. Zdráhal – Kucsera, Kolouch, Dej – Kurovský, Š. Stránský, Szturc.

Rozhodčí: Čech, Hejduk – Barvíř, Hanzlík