Nitra – Zvolen 6:1 (kon.) | Poprad – Trenčín 2:3 (kon.) | Detva – Nové Zámky 2:3 (po pr.)
Košice – Liptovský Mikuláš 2:3 (1:2 po s.n.) | Banská Bystrica – Žilina 4:3 (kon.)
konec
HC 05 iClinic Banská Bystrica
4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
MsHK Žilina
sk Neděle 10.09.2017, 17:00 • Zimný štadión, Banská Bystrica • Tipsport Liga (SR) • 2. kolo
Předzápasové kurzy: 1.45 5.3 4.79
Partner:
   
  Vynikajúci záver! Žilina v tretej tretine vyrovnala vďaka Handlovskému a Klimentovi, lenže zhruba dve minút pred koncom udrel Dalibor Bortňák a svojim druhým presným zásahom v stretnutí rozhodol. (19:21:11)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:37
  Tomek nemôže výjsť z brány, pretože domáci skvele zvládajú záver a zdá sa, že dnes zoberú všetky body.
   
  59:10
  Bortňák dokázal vyhodiť cez všetky čiary, ale zakázané uvoľnenie z toho nebude. Hostia sa nevedia dostať dopredu.
   
  58:43
  Žilina teraz vrhá všetko do útoku, ale Dame-Malka získal puk, poslal ho za bránu Tomeka a oba tímy striedajú.
   
  58:02
  Banská Bystrica dala gól!

  Tak, že by ešte Banská Bystrica predsa len brala všetky body?! DALIBOR BORTŇÁK využil krásnu zadovku Lampera a spred bránkoviska trafil nechytateľne mimo dosah Tomeka.
  Asistencie: Patrik Lamper, Martin Belluš
   
  57:49
  Banská Bystrica sa drží v útočnom pásme, kde sa snaží niečo so zápasom urobiť, ale nedarí sa jej strieľať a všetko končí nepresná prihrávka Bubelu.
   
  56:58
  Bartánus si vymenil puk s Faillem a nakorčuľoval pred bránu, kde dostal presnú prihrávku od svojho kanadského spoluhráča, lenže trafil iba stred brány, kde bol pozorný Tomek.
   
  56:14
  Žilina dala gól!

  Tak asi som to zakríkol, pretože hostia z prvej akcii v tejto početnej výhode skórujú a vyrovnávajú. Po tvrdej rane od modrej Lukáš vyrazil puk pred seba, kde bol TOMÁŠ KLIMENTA a dorazil.
  Asistencie: Lukáš Handlovský, Peter Mikuš
   
  55:43
  Žilina však tentoraz početnú prevahu nehrá vôbec dobre, pretože je hráči sa ešte nedostali do pásma. Banská Bystrica hrá teraz perfektne.
   
  54:35
  Trest Brittaina sa teda zrušil, pretože Žilina využila presilovku, ale Branislav Kubka ide na trestnú lavicu za hákovanie, takže hostia majú opäť presilovku.
   
  54:35
  Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Kubka – 2 min., hákovanie).
   
  54:35
  Žilina dala gól!

  LUKÁŠ HANDLOVSKÝ si výborne počkal na prihrávku a pomedzi Kubku a a Ďatelinku sa dostal až pred bránu súpera, kde bol ešte hákovaný, ale aj tak dokázal poslal puk pomedzi nohy Lukáša do brány. Záver bude ešte veľmi zaujímavý.
  Asistencie: Tomáš Klimenta, Peter Mikuš
   
  54:09
  Žilina je v plnom počte, takže začína jej mierne skrátená presilová hra, ktorá je jednou z posledných šancí na skorigovanie.
   
  53:57
  Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Brittain – 2 min., krosček + 10 min. osobný trest, nešportové správanie). Trest odpyká Hohmann.
   
  53:42
  Bystrické problémy v tejto presilovke pokračujú. Teraz si hráči Žiliny dokonca dovolili podržať puk v tretine protivníka, kde zbierali cenné sekundy.
   
  52:55
  Banská Bystrica sa síce usadila v pásme, ale dlho mala veľké problémy udržať sa v ňom. Navyše neprišla žiadna strela a hostia prvýkrát vyhadzujú cez všetky čiary.
   
  52:09
  Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Martindale – 2 min., podrazenie).
   
  51:37
  Vyhodenie Ďatelinku ako zakázané uvoľnenie posúdené nebude, pretože jeden z hostí sa puku ešte dotkol korčuľou, takže rozohrávka hostí začne od brány Tomeka.

  Matej Kubove

  Branky a nahrávky: 16. Bortňák (Dame-Malka), 22. Brittain (Brittain, Hohmann), 28. Brejčák (Faille), 59. Bortňák (Lamper, Belluš) – 18. Holovič (Poulin, Húževka), 55. Handlovský (Klimenta, Mikuš), 57. Klimenta (Handlovský, Mikuš)


  HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš (Lassila) – Ďatelinka (C), Kubka, Dame-Malka, Sedlák, Mihalik, Gélinas, Brejčák – Bartánus (A), Faille, Lunter – Belluš, Bortňák (A), Lamper – Brittain, Bubela, Hohmann – Gabor, Tamáši, Češík
  MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – P. Mikuš, Hatala, Poulin, Juraško, M. Roman, Harant (A), Meliško, Váňa – Handlovský (A), Martindale, Pitt – Švihálek, Húževka, Jurík – Konečný (C), Holovič, Stupka – Ondruš, Rogoň, Klimenta

  Rozhodčí: D. Konc, T. Orolin – Rolín, M. Orolin – Čavojský

  Diváci: 2188