Chanty-Mansijsk – Omsk 0:7 (kon.) | Ufa – Riga 2:1 (kon.) | Kazaň – Spartak Moskva 3:4 (po pr.)
Nižněkamsk – N.Novgorod 2:3 (po pr.)
Ak Bars Kazaň
3:4 (0:1, 2:2, 1:0 - 0:1)
Spartak Moskva
Úterý 12.09.2017, 18:30 • TatNeft Arena, Kazaň • KHL

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na počtenou! (21:07:06)

Tenhle výsledek čekal jen málokdo – Spartak Moskva v Kazani vítězí po prodloužení, které naprosto jasně ovládlo. Většinu utkání měli na ledě mírnou převahu domácí, jenže doplatili na nepřesnost v koncovce.

Spartak právě vstřelil branku!
    Tak nakonec vyhnou, bod navíc si z utkání vezme hostující Spartak! Leščenko našel zpoza svatyně na kruhu nikým nehlídaného VILLEHO LAJUNENA a ten z voleje rozhodl o osudu dnešního utkání. Asistence: Vjačeslav Leščenko, Ben Maxwell.

64:20
    Defenzívě Kazaně se vysmekl Maxwell, ani jemu se nepovedlo gólmana Barsu pokořit. Myslím, že se nám nájezdy nevyhnou...

63:00
    Takřka identicky se teď pokusil utkání rozseknout Jiří Sekáč, jediný český zástupce v zápase se ale se štěstěnou také nepotkal.

62:42
    A znovu Mirnov, tentokrát z kruhu! Jeho zakončení skončilo na Biljalovově betonu.

61:35
    Z voleje své štěstí zkusil Truňov, ani on ale na gólmana Kazaně nevyzrál! Spartak je v prodloužení mnohem aktivnějším celkem.

61:01
    Mirnov se pokusil domácího brankáře zaskočit střelou z vysokého úhlu, ten měl ale moskevského forvarda přečteného.

60:14
    Mohlo být rozhodnuto! Liščenko úplně unikl obraně Barsu, Biljanov jeho zakončení vykryl vleže s notnou dávkou štěstí!

60:01

Šedesát minut hry o vítězi utkání nerozhodlo, kazaňská TatNeft Arena po krátké pauze uvidí prodloužení.

59:51
    Do Lajunenovy střely si obětavě lehl jeden z bránících hráčů, Timur Biljalov tak vůbec nemusel zasahovat. Prodloužení nás nemine.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 23. Glinkin (M. Gluchov), 27. Azevedo (Lander, Tokranov), 56. Jarullin (Azevedo, Sekáč) – 4. Stoa (Leščenko), 32. Maxwell (Judin, Mirnov), 36. Maxwell (Mirnov), 65. V. Lajunen (Leščenko, Maxwell)

Ak Bars Kazaň: Biljalov (Garipov) – Tokranov, Sidorov, Jarullin, Markov, Abrosimov, D. Musin, Batyršin – Jazkov, Lukojanov, Malychin – Azevedo, Lander, Sekáč – An. Popov, Glinkin, M. Gluchov – Galijev, Klinkhammer, Tkačov.
    Spartak Moskva: Svensson (Sinjagin) – Aljajev, V. Lajunen, Kalinin, Judin, Bondarev, Kulik, Provolněv – Truňov, Leščenko, Stoa – Mirnov, Nikoncev, Maxwell – Cyplakov, Tolpeko, A. Kuzněcov – M. Potapov, Bobrov, Orlov – N. Li.

Rozhodčí: Ovčinnikov, Oskirko – Golovljov, Otmachov.

Diváci: 6 461