Pardubice – Chomutov 1:4 (kon.) | Vítkovice – Sparta 6:1 (kon.) | Plzeň – Olomouc 10:0 (kon.)
Jihlava – Třinec 0:2 (kon.) | Litvínov – Mountfield HK 3:0 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 2:3 (kon.)
Liberec – Zlín 3:2 (kon.)
HC VERVA Litvínov
3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Mountfield HK
Úterý 12.09.2017, 17:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov • Tipsport extraliga • 3. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, ze stadionu Ivana Hlinky se loučí Sára Allertová. (19:53:27)

Na ledové ploše probíhá tradiční zvonění na vítězný zvon. Dnes tuto tradici provede kustod HC VERVA Litvínov.

Nejlepší hráči zápasu:
    Litvínov: 48 – Michal Petrásek
    Hradec: 33 – Jakub Sedláček

Litvínovští po skvělé třetí třetině vítězí nad hradeckým celkem. I přes převahu v druhé třetině nedokázali hosté tento tlak zůročit a domácí tak zaslouženě berou 3 body. Michal Petrásek si zapisuje druhé čisté konto v této sezoně, naopak hradečtí v letošním ročníku stále nedosáhli na vítězství.

58:59
    Vhazování před Petráskem, Hradec je zatlačen do obranného pásma.
    Michal TRÁVNÍČEK - 3:0
    Zdroj: Hokejka TV

58:47
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Kapitán domácích MICHAL TRÁVNÍČEK přidává další trefu do prázdné branky! Na tváři hradeckých hokejistů je vidět zoufalství.

58:15
    Domácí se stále tlačí dopředu.
    Jakub ČERNÝ - 2:0

58:00
    JAKUB ČERNÝ si trpělivě našel tu správnou pozici a střelou zápěstím trefuje prázdnou hradeckou klec. Asistence: František Lukeš

57:55
    Petrásek vytahuje výborný zákrok proti dělovce Pavlíka.

57:50
    Hosté to zkoušejí v šesti! Sedláček spěchá na střídačku.

57:40
    Vhazování po pravici Petráska

Oddechový čas pro hosty.

57:30
    Další strkanice! Po hvizdu rozhodčích se hosté tlačili do domácího golmana, Sklenička rázně sjednává v brankovišti pořádek.

57:10
    Hosté sice kombinují, ale za celou přesilovku vyslali jednu jedinou střelu na Michala Petráska.

57:00
    Další vyhození domácích, zbývá poslední minuta početní výhody.

56:20
    Hosté opět najíždějí do útočného pásma a začínají kombinovat.

56:02
    Litvínov se po vhazování opět osvobozuje.

55:59
    První střela hostí končí v lapačce Petráska. Diváci skandují jeho jméno, dnes podává opravdu vynikající výkon.

55:49
    Hradec se nemůže dostat do dobré střelecké pozice, litvínovská obrana je velice důsledná.

55:12
    Litvínov vyhazuje a odjíždí střídat.

54:20
    Hradec tlačí v útočném pásmu, litvínovská obrana zatím odolává.

53:58
    Litvínov má před sebou dlouhé oslabení.

53:56
    Jaroslav Černý způsobuje protihráči krvavé zranění a odsedí 2+2 minuty na trestné lavici za vysokou hůl.

53:30
    Hradec se dere přes domácí obranu, nedostává se ke střele.

52:50
    Hra se zrychlila, hraje se nahoru dolů.
    Daniel SÖRVIK - 1:0

52:00
    Domácí se konečně prosazují! Po rychlé kombinaci s Jaroslavem Černým u modré čáry vypálil dělovku DANIEL SORVIK. Stav utkání 1:0. Asistence: Jakub Černý.

51:31
    Bednář si odsedí 2 minuty za vysokou hůl ve svém obranném pásmu.

51:30
    Hradec zakládá útok.

51:20
    Hradec v přečíslení 3 na 2! Jarůšek nemohl zakončit kvůli zablokované holi.

50:20
    Doležal odchází v předklonu za potlesku tribun na střídačku.

50:11
    Velmi nepěknou srážku s hrazením má za sebou Doležal, který zůstává s bolestivou grimasou ležet na ledové ploše!

49:30
    Graňák nahazje do útočného pásma, kde se kotouče zmocňuje domácí celek a přechází do rychlého protiútoku.

49:00
    Litvínov se neúspěšně snaží proniknout do útočného pásma. Hradec dobře napadá rozehrávku.

Vhazování v útočném pásmu domácích. Kubát nabil Gulovi, ten pálí mimo.

48:33
    Špatné střídání hostí! Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Bednář.

Výborný obranný zákrok Baránka! Litvínovský bek vypíchl křižnou přihrávku hostí a zabránil tak nebezpečné situaci.

47:11
    Na buly úspěšnější domácí, záhy však přicházejí o puk.

47:10
    Vhazuje se po Petráskově levici.

46:56
    Kukumberg tečuje před branku, tam se kotouče ujímají domácí.

46:40
    Sedláček se opět dožaduje zakázaného uvolnění, bez výsledku.

45:40
    Litvínovští fanoušci teď mohutně popohání svůj tým k prvnímu gólu v tomto utkání

45:20
    Lukeš si najíždí do výhodné pozice, míří mimo.

44:40
    Vydarený zmařil kombinaci litvínovských ve středním pásmu a hra se přesouvá do obranného pásma domácích.

43:40
    Sedláček zdviženou rukou signalizuje zakázané uvolnění, rozhočí však nereaguje. Hraje se dál.

43:21
    Lukeš zkouší štěstí od modré, Sedláček připraven.

43:00
    Rychlá protakce hostí končí střelou Gregorce. Jeho pokus kryje Petrásek.

42:21
    Gula nahazuje do útočného pásma.

41:20
    Hanzl prokličkoval kluzištěm až k zakončení, Sedláček vyráží betonem do rohu hrací plochy.

40:30
    Hübl byl úplně sám mezi kruhy, nezpravoal si kotouč a promarnil tak velice slibnou šanci!

40:01
    Na vhazování úspěšnější domácí.

40:01

Hráči již bruslí po hrací ploše, vše je připraveno k zahájení třetí třetiny. Litvínovský stadion zatím neviděl žádný gól.

V druhé třetině byla viditelná převaha hradeckého celku. Hosté si vypracovali více šancí a dokázali se udržet v útočném pásmu. Díky výborně chytajícímu Michalu Petráskovi je stav stále nerozhodný – 0:0.

Další třetina začne přibližně v 19:13

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:56
    Cibulskis vysílá v posledních vteřinách velice nebezpečnou střelu, kterou musí Petrásek likvidovat výskokem z rozkleku!

39:54
    Vhazuje se v obranném pásmu domácích.

39:26
    Hořava měl prostor v útočném pásmu, nezvládl si zpracovat kotouč ke střele.

39:10
    Šimánek spěchá do útočného pásma, je zastaven tvrdým hitem domácího obránce. Zakázané uvolnění domácích.

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

38:15
    Nepřesná kombinace hostů zastavena Hanzlem, který spěchá dopředu s kotoučem.

37:30
    Jásnký tečuje Lukešovo nahození před bránu, tam však není žádný litvínovský hráč.

37:07
    Baránek nahazuje do rohu útočného pásma, tam se kotouče zmocňují hosté.

36:47
    Na buly úspěšnější hosté.

36:23
    Kubát zlomil hokejku při pokusu od modré a spěchá na střídačku. Jeho střelu chytá Sedláček do lapačky.

35:44
    Litvínov jde do protiútoku, Sedláček zalehává kotouč. Kapitán domácího celku Michal Trávníček opět aktérem šarvátky, rozhodčí zůstávají klidní.

35:27
    Vhazuje se po pravici Sedláčka.

34:45
    Dopředu spěchá Lukeš, místo střely chtěl ještě kombinovat, což se ukázalo jako špatné rozhodnutí. Hradec má kotouč.

34:24
    Hradec teď jasně přehrává domácí celek.

34:00
    Kubát nahazuje do útočného pásma, kotouče se zmocňuje Hradec.

33:50
    Domácí v plném počtu, hosté však stále drží útočné pásmo.

33:20
    Hradec teď zasypal Petráska sprškou střel.

32:54
    Dietz vyhazuje.

32:12
    Litvínov opět vyhazuje a odjíždí střídat. Hradec zakládá nový útok a přechází do útočného pásma.

31:20
    Litvínov se okamžitě osvobozuje.

31:15
    Hradec se chystal k dalšímu z rychlých protiútoků, na modré čáře jej nedovoleným způsobem zastavil Baránek, který odsedí 2 minuty za nedovolené bránění.

30:56
    Hradec jde do útoku.

30:21
    Gerhát kombinuje s Trávníčkem.

29:53
    Šimánek v dobré pozici, zastavil ho ofsajd.

29:20
    Gula pálí od modré, mimo.

29:01
    Baránek prokličkoval celé kluziště, jeho pokus končí v lapačce hostujícího golmana. Atmosféra houstne, další malá šarvátka před Sedláčkem.

28:40
    Litvínov si vytváří slušný tlak ve hře 4 na 4.

27:45
    Zvoní tyč! Obrovská šance Jurčíka. Domácí hráč pálil z těsní blízkosti, nastřelil však jen brankovou konstrukci.

27:39
    Školácká chyba litvínovského kapitána! Krátce po začátku přesilovky Michal Trávníček předvádí nedovolené bránění ve vlastním útočném pásmu!

27:24
    Litvínov si zahraje další přesilovou hru! Cibulskis hákuje litvínovského forwarda a odpyká 2minuty.

27:13
    Výborný pas Trávníčka do středního pásma, kde čekal rozjetý Jánský. Ten přihrávku zpracoval, ke střele se však nedostal.

26:48
    Na vhazování tentokrát úspěšnější Hradec.

26:48
    Vhazuje se v útočném pásmu domácích.

26:40
    Komerční přestávka

26:39
    Na buly úspěšnější domácí, kteří hned po vhazování útočí. Před Sedláčkem se strhla strkanice, opět bez vyloučení.

26:39
    Zakázané uvolnění hostí.

25:50
    Hradec se s kotoučem stahuje do vlastního obranného pásma.

25:24
    O kotouč se bojuje po Petráskově levici.

25:10
    Litvínov se konečně usazuje v útočném pásmu. Zatím bvez střely.

24:30
    Valná část přesilové hry se zatím odehrává v obranném pásmu domácích. Hradec útočí ve čtyřech.

23:20
    Köhler musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Jako jediný stál proti rozjetému domácímu útoku. Odsedí si 2 minuty za krosček.

23:13
    Litvínov hledá nejlepší cestu jak rozehrát, Hradec dobře napadá.

22:56
    Hradec se ujímá puku ve vlastním obranném pásmu.

22:46
    Po nahození hostí vypadl Petráskovi puk z lapačky, okamžitě k němu spěchal hradecký forward, Petrásek však stihl kotouč včas zalehnout.

22:13
    Vhazování po Sedláčkově levici vyšlo lépe hostům, kteří spěchají dopředu.

22:04
    Hanzl obírá o puk hostujícího obránce. Ocitl se sám před Sedláčkem, nepodařilo se mu však správně zakončit.

22:00
    Ofsajd chemiků.

20:23
    Opět rychlý protiútok hostí. Litvínov však získává kotouč na své hokejky.

20:13
    Litvínov spěchá do útočného pásma

20:01

Hráči nastupují na ledovou plochu.

V první třetině jsme sledovali velmi vyrovnané utkání. Hrál se dynamický hokej, oba týmy hodně bruslily. Na konci třetiny vyvinul Hradec slibný tlak, především díky rychlým protiútokům po rozehrávce soupeře, těchto situací ovšem nedokázali hosté využít. Domácí si vypracovali pár slibných šancí, největší z nich byla odkrytá klec po střele Marka Baránka. Ani tuto příležitost Litvínov nepřetavil v gól.

Další třetina začne přibližně v 18:21

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:56
    Na konec třetiny přidává Baránek ještě jednu střelu, hostující obránce ji srazil bruslí mimo branku.

18:40
    Obrovská šance Litvínova! Baránek nastřelil Sedláčkovy betony, nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal dorazil kotouč do prázdné klece.

17:37
    Sklenička nahazuje puk do útočného pásma.

16:58
    Litvínovu se nedaří přejít přes střední pásmo.

16:50
    Sudí píská zakázané uvolnění, kdy za pukem spěchal litvínovský hráč. Chyběly centimetry.

16:28
    Ofsajd hostí.

15:50
    Hradec zakládá útok. Džerinš byl ve výhodné pozici, střela mu nesedla.

15:40
    Vhazování v útočném pásmu domácích vyhrává Litvínov.

15:32
    Hradec předvádí sérii rychlých protiútoků, z žádného se zatím nedokázal prosadit. Petrásek má plné ruce práce.

14:20
    Vopelka hledal v útočném pásmu některého ze spoluhráčů, jeho přihrávka končí na holi domácího obránce.

14:07
    Pláňkova střela na horní roh Petráskovy branky končí v lapačce domácícho golmana.

13:25
    Litvínov se ujímá puku ve středním pásmu.

12:59
    Hradečtí hráči předvedli několik sporných zákroků, rozhodčí však nevylučují.

12:20
    Nicholls pálí ihned po vhazování, Sedláček připraven.

12:18

12:18

12:17
    Rychlý protiútok hostů končí nebezpečnou situací před Petráskem, obránci však směrují kotouč do bezpečí.

11:10
    Litvínov nahazuje do útočného pásma

10:35
    Hosté bojují v útočném pásmu, Litvínov vyhazuje.

09:30
    Po prudkém dojezdu litvínovských hráčů vzniká před Sedláčkovo klecí strkanice. Rozhodčí však uklidňují situaci a hráči odjíždí střídat.

09:01
    Vhazování vyhrávají chemici, kteří uhánějí s kotoučem do útočného pásma.

09:00
    Zakázané uvolnění domácích

08:59
    Hosté napadají litvínovskou rozehrávku

08:21

07:32
    Hradec nahazuje do útočného pásma, kde ale přichází o puk. Hradečtí musí rychle zpátky!

07:30
    Sedláček likviduje střelu domácích. Bude se vhazovat po jeho levici.

07:10
    Litvínov pálí ze všech stran!

06:26
    Zbytečný faul ve středním pásmu předvedl hradecký Petr Koukal, který při rychlém protiútoku domácích přidržel litvínovskému forwardu hůl.

06:10
    Litvínovu je signalizovana výhoda.

05:40
    Hradec se drží v útočném pásmu.

05:00
    Kotouč poskakuje po útočném pásmu, ani jeden z týmů není schopný kotouč udržet na holi. Situace vyústila v zakázané uvolnění domácích.

04:55

04:55
    Zakázané uvolnění domácích.

04:34
    Vhazuje se po pravici hostujícího golmana.

04:00
    Litvínov se usadil v útočném pásmu, kde si vypracoval pár solidních šancí. Žádná však neskončila za Sedláčkovými zády.

03:50
    Dietz nahazuje do útočného pásma a odjíždí střídat.

03:00
    Ostrá střela Karla Kubáta, Sedláček zasahuje.

02:45
    Hosté hledají optimální pozici pro střelu.

02:30
    Litvínov opět vyhazuje.

02:10
    Hradec kombinuje v útočném pásmu, avšak bez výraznější šance.

01:41
    Litvínov se osvobozuje, hosté se však záhy vrací do útočného pásma.

01:31
    Hradec se usazuje v útočném pásmu

01:01
    Po rychlém protiútoku hostí je vyloučen domácí hráč za držení protihráče. Karel Kubát si odpyká 2 minuty.

00:03
    V úvodním hazování byli lepší domácí.

00:01

Vše je připraveno k úvodnímu vhazování.

Hráči vcházejí na led.

V dnešním zápase okusí Filip Pavlík (MHK) po třech sezónách v barvách Litvínova atmosféru stadionu Ivana Hlinky z pohledu hostí. Taktéž Stanislav Dietz (LIT) si v tomto utkání poprvé zahraje proti svému bývalému klubu.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Oba týmy jsou na ledě, probíhá rozbruslení.

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Kantor) – Baránek, Dietz, Sörvik, Z. Sklenička, Kubát (A), Gula, L. Doudera – J. Černý, F. Lukeš, V. Hübl (A) – Jánský, M. Hanzl, Nicholls – Trávníček (C), Gerhát, M. Hořava – J. Doležal, Válek, Jurčík.

Mountfield HK: J. Sedláček (J. Pavelka) – Gregorc, Cibulskis, Graňák, F. Pavlík, Vydarený, Pláněk, Rosandić – Šimánek, Džerinš, Köhler (A) – Červený, Koukal (A), Jarůšek – Vopelka, Kukumberg, Jaroslav Bednář (C) – Miškář, Zigo, J. Dvořák..

Oba celky se v loňské sezoně potkaly ve čtvrtfinále play off. Z této série vyšli vítězně Východočeši, kteří ovládli sérii 4:1. Mountfield tak dosáhl na historicky první postup do semifinále po získání extraligové licence v roce 2013 a přesunu týmu z Českých Budějovic.

MOUNTFIELD HK
    Hradec prožívá opravdu špatný vstup do letošní sezony. V prvním utkání se hostující Mountfield nedokázal gólově prosadit a Liberci podlehl 0:3. Hradecký celek poté čekalo střetnutí s úřadujícím mistrem TELH – Kometou Brno. I přes výhodu domácího prostředí se hradeckým opět nedařilo a prohráli s kometou 2:4. Hradeckému celku tak před třetím kolem patří poslední příčka s 0 body a nepříznivým skóre 2:7.
    Střelcům Mountfieldu HK se zatím nedaří, ve dvou zápasech se prosadili jen dvakrát...

První zápas letošního extraligového ročníku Litvínovu vůbec nevyšel. Chemici po nepřesvědčivém výkonu podlehli domácí Plzni 1:5. Ropáci si však záhy spravili chuť při prvním domácím utkání, ve kterém hostili Liberec. Litvínov předvedl sympatický výkon a Liberec přehrál 2:0. Výborně chytající Michal Petrásek si zaslouženě připsal první čisté konto v této sezoně.

Vítám Vás u online přenosu z utkání třetího kola Tipsport Extraligy. V tomto duelu vyzve Litvínov hosty z Hradce Králové.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Sára Allertová

Branky a nahrávky: 52. Sörvik (J. Černý), 58. J. Černý (F. Lukeš), 59. Trávníček (Nicholls)

Rozhodčí: O.Hejduk, R.Svoboda, T.Brejcha, J.Frodl