Pardubice – Chomutov 1:4 (kon.) | Vítkovice – Sparta 6:1 (kon.) | Plzeň – Olomouc 10:0 (kon.)
Jihlava – Třinec 0:2 (kon.) | Litvínov – Mountfield HK 3:0 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 2:3 (kon.)
Liberec – Zlín 3:2 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
3:2 (0:2, 0:0, 3:0)
Berani Zlín
Úterý 12.09.2017, 18:00 • Home Credit Arena • Tipsport extraliga • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Ve třetím kole Tipsport extraligy ledního hokeje zamíří do liberecké Home Credit Areny Berani ze Zlína.

První kolo letošního ročníku extraligy zvládli Liberečtí na jedničku, když si na domácím ledě připsali vítězství nad hradeckým Mountfieldem. Tygři svého soupeře v prvních dvou třetinách v podstatě k ničemu nepustili a v závěrečném dějství je podržel brankář Roman Will, jenž za svá záda nepustil jedinou střelu a výrazně se tak podílel na vítězství našeho mužstva 3:0.

Ve druhém utkání si Severočeši připsali nelichotivých osmadvacet trestných minut a na svou nedisciplinovanost proti Litvínovu doplatili. Verva vsítila dvě přesilovkové branky a zaslouženě duel ovládla. I přes mnohá vyloučení se Liberečtí dostali do slibných šancí, jenže výborně chytajícího Petráska nepřekonali. O to víc budou ovšem Tygři na domácí půdě hladoví a své zaváhání ze druhého kola budou chtít proti Zlínu odčinit.
    Roman Will v prvním zápase vychytal čisté konto, hráči Zlína ve druhém kole nedokázali skórovat.

Aukro Berani Zlín

Zlínu se minulý ročník nepovedl úplně podle představ, když nepostoupil ani do předkola play-off a kádr tak přes léto prošel řadou změn. Mezi nejvýraznější posily se řadí nejspíše David Nosek, či lotyšské duo Ralfs Freibergs – Roberts Bukarts.

Do nové sezóny vstoupili Berani s novým názvem a novým generálním manažerem. Moravané začali vítězstvím na ledě Vítkovic, kde ještě dvě minuty před koncem prohrávali o jednu branku. Ševci ovšem srovnali a v prodloužení poté vybojovali druhý bod.

Ve druhém střetnutí dopadli Zlínští stejně jako Bílí Tygři – prohráli 0:2 s pardubickým Dynamem. Berani byli sice po celý zápas aktivnějším týmem, jenže Pardubice vsadily na rychlé protiútoky a tento tah se jim vyplatil. Aktuálně tedy Zlínu patří 11. příčka tabulky s dvěma body.

Vzájemné zápasy obou soupeřů v minulém ročníku vyzněly mnohem lépe pro Liberec, který ovládl všechny čtyři střetnutí. V prvních dvou zápasech navíc svěřenci trenéra Filipa Pešána nepovolili Ševcům ani jednu branku, když zvítězili 4:0 a 5:0. Obě dvě čistá konta vychytal Roman Will. Nula z úvodního zápasu byla navíc jeho první v extralize.

Nejtěsnější bylo utkání číslo tři, v němž Zlínští Tygrům na domácím ledě dlouho vzdorovali, nakonec ale padli poměrem 2:3. Liberecké mužstvo ovládlo i závěrečný duel a proti Zlínu tak v sezóně 2016/17 neztratilo ani bod. Naváží Liberečané na tuto úspěšnou sérii, nebo se naopak Beranům podaří svou bilanci vylepšit? To se dozvíme v úterý od 18 hodin.

Bílí Tygři Liberec: Will (Stezka) – Pyrochta, Ševc (C), Plutnar, Šmíd (A), Jánošík, Derner, Mojžíš – Lakatoš, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bakoš, Bulíř, Ordoš – J. Stránský, Jašek, Bartovič – Hrabík, Vantuch, Špaček.

Aukro Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Matějíček, Řezníček, Ferenc, Freibergs, O. Horák, Žižka (A), Padrnos – J. Ondráček, P. Sedláček, O. Veselý (C) – Roberts Bukarts, Šťastný, Rihards Bukarts – Okál, Popelka, Kubiš (A) – Fryšara, M. Kratochvíl, Illo.

Rozhodčí: Bejček, Úlehla – Gerát, Hynek.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Hráči již nastupují na ledovou plochu!

Vše je připraveno k úvodnímu buly.

00:01

00:25
    Domácí hned vyrazili kupředu, Jelínkovo narození však Kašík vyrazil.

00:43
    Berani vyhazují puk do bezpečí.

01:31
    Štastný se puku chopil v mezikruží a bekhendem vypálil, Will však byl připraven.

01:55
    Liberecký brankář byl připraven i proti Žižkově pokusu.

02:31
    Liberečtí napadají, Zlínu se nedaří znovu proniknout do pásma.

02:59
    Krenželok pálil z pravého kruhu, těsně však minul zlínskou svatyni!

03:23
    Jelínek se parádně prokličkoval až před Kašíka, zde ale o puk přišel.

03:37
    Roberts Bukarts tečoval nahozený puk těsně před Willem, ovšem minul pravou tyč.

04:02
    Tygři vyhazují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

04:32
    Pyrochtovo nahození od modré Kašíka nevystrašilo.

05:19
    Puk skončil mimo hrací plochu, bude se vhazovat ve středním pásmu.

05:44
    Jašek si najel do pásma, byl však v klíčovém momentě atakován obranou a kotouč mu sjel z hokejky.

06:36
    Následuje zakázané uvolnění Zlína.

07:34
    Zlín právě vstřelil branku!
    TOMÁŠ ŽIŽKA napřáhl od modré ke střele a jeho pokus nejspíš ještě tečoval někdo z clonících hráčů. Kotouč tak nakonec proskákal až za Romana Willa!
    Asistence: Rihards Bukarts, Roberts Bukarts.
    07:34 Tomáš ŽIŽKA - 0:1
    Zdroj: Hokejka TV

08:01
    Hra je znovu přerušena, Roman Will skryl kotouč v lapačce. Následuje komerční přestávka.

08:32
    Bartovič rychle zavezl puk do pásma, narazil si s Jaškem a vypálil, ale jeho ránu srazila obrana nad branku.

09:15
    Ševcova rána od modré k brankáři neprošla.

09:55
    David Štastný se uvolnil v mezikruží a pálil, ale pouze do prostoru, kde byl připraven Roman Will.

10:18
    Ani Popelka svou ranou z mezikruží na Will nevyzrál.

10:44
    A rázem je to již o dvě branky! Po ráně od modré se kotouč odrazil k hraně brankoviště, kde si ho našel ZDENĚK OKÁL a pohotově ho dorazil do odkryté sítě.
    Asistence: Ralfs Freibergs, Dalibor Řezníček.
    10:44 Zdeněk OKÁL - 0:2

10:51
    Tygři mohli vzápětí snížit! Bakoš se prodral k puku před brankou, ale jeho ránu Kašík pohotově zlikvidoval.

11:13
    Ševcova rána od modré skončila na Kašíkově betonu.

11:45
    Tygři se sami nepřesnou rozehrávkou vyhnali z útočného pásma.

12:05
    Ordoš se prosmýkl obranou a i v tísni zvládl zakončit, ale Kašík jeho ránu vyrazil do bezpečí. Následně byl Ordošem sražen k zemi.

12:14
    Šmídova dělovka od modré neprošla obranným blokem.

12:32
    Michal Popelka (ZLN) je dnes prvním potrestaným hráčem, míří na dvě minuty na trestnou lavici za napadení.

12:50
    To byla šance! Krenželok vypálil z mezikruží a trefil břevno, od nějž se puk odrazil Kašíkovi do hokejky a ven z branky!

13:27
    Ševc přibrzdil libereckou akci a vzápětí přišel o puk.

13:50
    Krenželokovu ránu z pravého kruhu vykopl Kašík betonem.

14:13
    Zlín opět vyhazuje do bezpečí.

14:32
    Zlín hraje v plném počtu.

14:49
    Nyní hosté vyhazují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

15:41
    Berani se soustředí především na defenzivu a nepouštějí Tygry do pásma.

16:04
    Individuálně se nyní před Kašíka prosmýkl Bulíř, který ale zakončoval vysoko nad!

16:43
    Hosté na chvíli zatlačili Tygry v obranném pásmu, domácí však vyhazují.

17:12
    Ondráčkova střela byla tečována, Will lehký puk bez potíží chytil.

17:41
    Zlínská branka byla posunuta, hra je tedy přerušena.

18:05
    Will vyrazil z branky a vypíchl puk včas před Rihardsem Bukartsem.

18:36
    Liberečtí si ofsajdem překazili útočné snažení.

19:05
    A máme tu druhou přesilovou hru pro Liberec. Martin Matějíček (ZLN) dostává dvouminutový trest za držení protihráče.

19:17
    Bakošova rána od modré skončila v náručí brankáře Kašíka.

19:29
    Ani Jánošík Kašíka nijak nenachytal.

19:58
    Bulíř si sjel před branku, ale ranou zblízka zlínského gólmana nepropálil.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První dějství je minulostí. Hosté se v osmé minutě po ráně Tomáše Žižky dostali do vedení, o tři minuty později to bylo již o dvě branky a pro domácí to znamenalo pořádně studenou sprchu. Tygři sice vzápětí své soupeře zatlačili a vytvořili si celou řadu zajímavých šancí, ale v největší příležitosti trefil Krenželok pouze tyč. Berani tak pod Ještědem zatím vedou 2:0. Další třetina začne přibližně v 18:56.

Střely na branku v první třetině: 11:10

Hráči jsou zpět na ledě, brzy budeme připraveni pokračovat ve hře.

20:01

20:27
    Bulíř se uvolnil s pukem, ale těsně přestřelil zlínskou klec.

20:56
    Tentokrát stejný hráč mířil pro změnu vedle.

21:06
    Hosté hrají v plném počtu.

21:41
    Po skrumáži v rohu kluziště je hra přerušena.

22:29
    Berani se osmělili k ofenzivnímu vpadu, za brankou ale o puk přišli.

22:55
    Po rychlém protiútoku pálil Jašek a do odkryté klece se snažil dorazit kotouč Špaček, obrana Zlína však nakonec puk srazila za branku!

23:17
    Vantuch přihrával před branku, puk ale na čepel žádného ze spoluhráčů nedoputoval.

24:01
    Ševc zaváhal v rozehrávce a vyslal kupředu Ference, ten ale trefil pouze dobře postaveného Willa.

25:04
    Kubiš vyrazil s pukem kupředu, obehrál dva protihráče a ušetřil tak Zlínu čas.

25:21
    Bulíř byl hákován Pavlem Kubišem (ZLN), zlínský hráč tak míří na trestnou lavici.

25:43
    Zlínští rychle vyhazují.

26:10
    Puk je opět až u Willa.

26:41
    Bílí Tygři v této přesilovce Kašíka zatím neohrozili.

27:21
    Berani hrají v plném počtu.

28:13
    Liberečtí sice obléhají zlínské pásmo, Kašík ale zůstává bez práce.

28:34
    Nyní přerušil liberecké snažení ofsajd, následuje komerční přestávka.

29:10
    Ondřej Horák (ZLN) podrazil Špačka a míří si oddychnou na trestnou lavici.

29:37
    Puk je opět až u Willa, Tygři se nedokáží dostat do útočného pásma.

30:17
    Bakošova rána neprošla obranným blokem.

30:38
    A začíná se nám přiostřovat. Dalibor Řezníček (ZLN) a Petr Jelínek (LIB) míří po vzájemné potyčce na trestnou lavici za hrubost. Jelínek si navíc velmi hlasitě postěžoval směrem k rozhodčímu, za což dostává také osobní desetiminutový trest.

31:10

31:48
    Bartovič se neprotlačil až před branku a přišel o puk.

32:18
    Illo vyhodil puk mimo kluziště, hra je přerušena. Následuje komerční přestávka.

32:38
    Kubiš překonal Mojžíše a ujížděl sám na Willa, ten ale jeho blafák přečetl a puk vyrazil betonem!

33:41
    Uvidíme první zlínskou přesilovku. Dominik Lakatoš (LIB) dostává dvouminutový trest za vražení na hrazení.

34:07
    Liberečtí jsou u puku a šetří čas.

34:46
    Zlínští se touše teprve teď zmocnili, ale do útočného pásma jako by se jim příliš nechtělo.

35:33
    Adam Jánošík (LIB) vyhodil puk mimo kluziště z obranného pásma a posílá svůj tým na osm sekund do tří.

35:43
    Lakatoš je na ledě, Liberec hraje ve čtyřech.

36:27
    Stránský napadá rozehrávku a nepouští Berany kupředu.

36:49
    A Liberec jde opět do tří! Lukáš Derner (LIB) dostává dvě minuty za podražení.

36:57
    Domácí okamžitě vyhazují.

37:26
    Špaček vypíchl puk a opět Tygry osvobozuje.

37:39
    Jánošík je na ledě, Tygři hrají ve čtyřech.

37:51
    Poměr sil na ledě se vyrovná. Rihards Bukarts (ZLN) odpyká dvě minuty za hrubost.

38:35
    Pyrochta si sjel k brankovišti, jeho rána ale těsně minula zlínskou klec!

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Je za námi čtyřicet minut, skóre však zůstává shodné, jako před druhou třetinou. Liberečtí se i nadále tlačí kupředu, ale Zlín se stoprocentně zaměřil na defenzivu a zamkl své pásmo. Tygrům se sice několikrát podařilo protlačit před Kašíka, gólman Beranů ale i nadále drží konto. Bude to platit také na konci utkání? Třetí třetina začne přibližně v 19:50.

Střely na branku ve druhé třetině (celkem): 4:6 (15:16)

Hráči obou týmů jsou zpět na ledě, brzy začne třetí dějství.

40:01

40:29
    Pyrochta nezvládl zakončit, puk je ve středním pásmu.

41:09
    Zakázané uvolnění Bílých Tygrů.

41:30
    Kotouč skončil na liberecké střídačce, bude se vhazovat ve středním pásmu.

41:51
    Zlín pokračuje v napadání a nepouští Tygry kupředu.

42:32
    Martin Bakoš dostal puk do jízdy a svou jedovatou ranou protáhl Kašíka, ten však chytil touš do lapačky.

Dnešní utkání sleduje 3 840 diváků.

42:56
    Na druhé straně vyrazil Zlín do přečíslení dva na jednoho. Vše vzal na sebe Popelka, který tvrdě vypálil, ale orazítkoval pouze břevno!

43:31
    Šmídova dělovka od modré skončila těsně vedle.

44:12
    Hosté vyvážejí kotouč z vlastního pásma.

44:47
    Jánošíkova rána minula zlínskou klec.

44:51
    Berani následně vyhazují na zakázané uvolnění.

45:18
    Zdeněk Okál pláchl obraně a ujížděl sám na brankáře, Will však jeho ránu vyrazil ramenem!

45:44
    Na libereckého brankáře nevyzrál ani Michal Popelka, jehož pokus Will vykopl betonem.

46:27
    Derner při pokusu vypálit zlomil svou hůl.

46:53
    Liberec právě vstřelil branku!
    A zničehonic máme sníženo! Ladislav Šmíd nahodil puk od modré čáry, JAN STRÁNSKÝ ho těsně před Kašíkem tečoval a puk propadl brankářovou výstrojí až do branky!
    Asistence: Ladislav Šmíd, Milan Bartovič.
    46:53 Jan STRÁNSKÝ - 1:2

47:21
    Pyrochtova rána od modré skončila těsně nad.

47:29
    Ale pozor, Liberec si svou snahu o vyrovnání komplikuje. Za držení protihráče míří na trestnou lavici Dominik Lakatoš (LIB).

47:46
    Jiří Ondráček orazítkoval svou dělovkou spojnici Willovy branky!

48:22
    Další Willův zákrok znamená další přerušení hry, bude se vhazovat v libereckém pásmu.

48:47
    Domácí vyhazují puk do bezpečí.

49:04
    I ve vlastní přesilovce vyhazuje Zlín pouze na zakázané uvolnění.

49:08
    Dernerovo nahození srazila obrana do ochranné sítě, bude se vhazovat před Kašíkem.

49:27
    Will vychytal Kubiše, následuje strkanice v libereckém brankovišti.

49:27
    A bude se vylučovat. Pavel Kubiš (ZLN) dostává menší trest za krosček, Lukáš Derner (LIB) za hrubost.

49:29

49:54
    A přesilovku si nyní zahrají Tygři. Roberts Bukarts (ZLN) dostává dvouminutový trest za sekání.

50:32
    Liberecké obléhání obranného pásma Zlína je zatím marné.

50:52

51:10
    Puk je znovu až u Willa.

51:47
    Jánošíkovo nahození se odrazilo na brankoviště, kde se ho snažil dorazit Krenželok, ale Kašíka nepropálil.

52:06

52:19
    Zlínští hrají velmi pasivně a poněkolikáté v řadě pouze drželi puk ve skrumáži v rohu kluziště. Ladislav Šmíd neudržel nervy a došlo k menší potyčce, která jistě bude mít dohru u rozhodčích.

52:19
    Ladislav Šmíd (LIB) a Oldřich Horák (ZLN) míří na trestnou lavici za hrubost.

52:57
    Bakoš si sjel pro puk a z úhlu vypálil, Kašík však puk vyrazil.

53:25
    Další liberecký útok přerušil ofsajd.

53:56
    Hosté vyhazují, Tygři se snaží projít kupředu. Ani tentokrát se jim to ale nepovedlo.

54:18
    Zlín se provinil ofsajdem, hra je přerušena.

54:19
    Oba celky hrají v plném počtu.

54:44
    Zlín vyhazuje na zakázané uvolnění.

54:44
    Aukro Berani Zlín si vyžádali oddechový čas.

55:29
    Liberecké obléhání pokračuje, stále bez úspěchu.

55:54
    Oldřich Horák (ZLN) vyhodil puk mimo kluziště, dostane za to dvouminutový trest.

56:00
    To byla blesková odpověď! První ránu Martina Ševce sice zlínský obranný blok zlikvidoval, puk se ale odrazil k MICHALU BULÍŘOVI, jehož dělovka skončila až v síti!
    Asistence: Martin Ševc, Petr Jelínek.
    56:00 Michal BULÍŘ - 2:2

56:29
    Liberečtí jsou znovu u puku a chtějí dokonat obrat.

56:59
    Bulířova rána byla sražena mimo prostor branky.

57:28
    Puk létá zlínským pásmem z jedné strany na druhou, Berani jsou pod velkým tlakem!

58:18
    Zlín pod tlakem vyhazuje na zakázané uvolnění.

58:36
    Pyrochtovu ránu od modré Kašík vyrazil.

59:03
    Tohle zlínští snad ani nemohli ustát! Kolem jejich pásma se postupně svírala smyčka, až se po Pyrochtově střele puk odrazil k DOMINIKU LAKATOŠOVI a ten bezchybně trefil odkrytou branku!
    Asistence: Filip Pyrochta, Martin Ševc.
    59:03 Dominik LAKATOŠ - 3:2

59:19
    Kašík je na střídačce, hosté to zkusí v šesti.

59:48
    A je nejspíš rozhodnuto! Pavel Kubiš (ZLN) dostává dvouminutový trest za hrubost.

59:48
    Liberec si vyžádal oddechový čas.

Tak to byl závěr! Dlouho to vypadalo, že se Bílí Tygři proti Zlínu neprosadí. Jan Stránský však ve 47. minutě chytře tečoval Šmídovu ránu a snížil na 1:2. Liberečtí se nadechli k náporu, čtyři minuty před koncem srovnali a po přesné trefě Dominika Lakatoše v poslední minutě dokonali obrat. Po divokém závěru se tak nakonec Zlínští vracejí domů bez jediného bodu.

Nejlepší hráči utkání:
    Lukáš Jašek (LIB) a Libor Kašík (ZLN)

Tímto se s vámi loučím a těším se na viděnou u dalších přenosů. (20:35:55)

Dominik Jakubec

Branky a nahrávky: 47. J. Stránský (Šmíd, Bartovič), 56. Bulíř (Ševc, P. Jelínek), 60. Lakatoš (Pyrochta, Ševc) – 8. Žižka (Rihards Bukarts, Roberts Bukarts), 11. Okál (Freibergs, Řezníček)

Bílí Tygři Liberec: Will (Stezka) – Pyrochta, Ševc (C), Plutnar, Šmíd (A), Jánošík, Derner, Mojžíš – Lakatoš, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bakoš, Bulíř, Ordoš – J. Stránský, Jašek, Bartovič – Hrabík, Vantuch, D. Špaček.

Rozhodčí: Bejček, Úlehla – Gerát, Hynek

Diváci: 3 840