Chabarovsk – CSKA Moskva 2:3 (0:1 po s.n.) | Vladivostok – Jokerit 0:1 (po pr.) | Novosibirsk – Viťaz 4:5 (kon.)
Kunlun – HC Slovan 2:0 (kon.) | Jaroslavl – Magnitogorsk 3:2 (po pr.) | Minsk – Toljatti 2:0 (kon.)
Dynamo Moskva – Čeljabinsk 1:4 (kon.) | Petrohrad – Jekatěrinburg 6:2 (kon.)
Red Star Kunlun
2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
HC Slovan Bratislava
Středa 13.09.2017, 13:30 • Feiyang Ice Skating Center, Šanghaj • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Dobré odpoledne u KHL. Společně se podíváme na duel mezi týmy Red Star Kunlun a HC Slovan Bratislava.

Čínský tým je momentálně na sedmém místě vyrovnané Východní konference. V osmi zápasech posbíral 15 bodů a na čelo ztrácí pouhé čtyři body. Naposledy se Kunlun představil svým fandům v utkání proti CSKA Moskva a hosté si odvezli dva body za výsledek 3:4 po prodloužení. Red Star zvládl stáhnout tříbrankovou ztrátu, když se ve třetí třetině trefili Brule, Yip a Ponikarovskij, jenže v nastaveném čase rozhodl vteřinu před koncem Šumakov.

Alexej Ponikarovskij 6 (4+2)

Slovenský tým je na desátém místě Západní konference, když v devíti utkáních vybojoval devět bodů. Na čelo ztrácí propastných 16 bodů, na postupovou osmičku body dva. Slovan do Číny přijíždí z Vladivostoku, kde prohrál 2:1 po samostatných nájezdech. Jedinou branku Slovanu dal v poslední minutě základní hrací doby Barker, to však ale bylo vše... Slovan tak na výhru čeká už čtyři zápasy.

Colby Genoway 6 (2+4)

Zápas v Feiyang Ice Skating Center začne ve 13:30, takže si na odpoledne nic neplánujte a buďte u našeho přenosu, jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Oba týmy jsou již na ledové ploše, máme za sebou hymny, zápas může začít.

Red Star Kunlun: Hellberg (Karhunen) – A. Kulda, Kinrade (A), Järvinen, Blacker, Bellemore, Ďaloga, Vorobej – Ponikarovskij, Brulé, Wolski – Yip, Kane (A), DeFazio – A. Kosticyn, Chipchura, Thuresson – Jaw, Lockhart, Jüe.

HC Slovan Bratislava: Mazanec (Štěpánek) – Meszároš (C), Taimi, Ebert, Barker, T. Voráček (A), Švarný, Kozák, Hedera – Skalický, Viedenský, Kašpar – Řepík (A), Co. Genoway, Smoleňák – Buchtele, J. Mikúš, Hrnka – Šerbatov, Sádecký, A. Šťastný.

Rozhodčí: Kuljov, Fatějev – Bersenjov, Judin.

00:01

00:26
    Je tu první přerušení, na ledové ploše totiž leží domácí Kinrade, který dostal pukem do obličeje. Bylo to nezaviněné, Skalického střela se svezla do Kinradeho holi a způsobila tak bolestivý úraz.

00:26
    Už je ale vše v pořádku Kinrade po svých odjel na střídačku, dokonce se neobjevila ani krev.

00:47
    Hellberg má za sebou první zákrok, pěknou střelu na něj vyslal Ebert.

01:17
    Mazanec zastavil za svou brankou nahozený puk, Slovan bude moci zahájit další akci.

01:52
    Do šance se ale hnal Slovan. Zleva našlápl Šerbatov, nepřešel však přes Kuldu.

02:16
    Slovan hraje v úvodních minutách velmi aktivně, Hellberg má za sebou první těžké zákroky. Nyní jej prověřil Sádecký.

02:57
    Wolski nevybojoval u mantinelu puk, hostující tým jej v poklidu vyváží.

03:19
    Hned třikrát střílel Smoleňák, Hellberg ale na brankové čáře odolal a puk za svá záda nepropustil.

04:32
    Chipchura za brankou Slovanu nedokázal udržet puk a po tvrdém souboji padl na kolena.

05:01
    Po Jüeho přihrávce mezi kruhy zakončoval Jaw, nedokázal ale prostřelit chumel hráčů před Mazancem.

05:59
    Mazanec si teď připsal dobrý zákrok proti Brulému, který pálil zcela volný kousek pod modrou čárou. Zatím největší šance Kunlunu.

06:31
    Píská se technické provinění proti Kunlunu, hra se vrací před Hellberga.

06:54
    Domácí gólman teď trochu povyjel z branky a málem byl nachytán střelou od levého mantinelu. Puk nakonec skončil v rohu kluziště.

07:59
    Pozor musel dávat i Mazanec, i zde to byla poměrně nenápadná střela, která ale mohla nadělat velké problémy.

08:58
    Čtvrtý útok Slovanu se usadil v pásmu a dělá Kunlunu docela trable. Víření pásmem by ale slušelo i více střel.

09:48
    Najednou tu ale byl rychlý výpad domácích, po levé straně našlápl Ďaloga a rychlým švihem donutil Mazance k zákroku.

10:47
    Slovan si dává v obranném pásmu veliký pozor na kombinace soupeře a Kunlun prakticky nepouští do zakončení.

11:01
    Nyní se ale domácí pětice dokázala uvolnit, u tyčky číhal Thuresson a po přesné přihrávce moc nescházelo, aby zasunul za brankovou čáru. Mazanec se ale zvládl přemístit a udržet nulu.
    11:01 U tyčky neúspěšně zakončoval Thuresson

11:55
    Nenápadnou ránu od levého mantinelu vyslal Skalický, Hellberg vyrazil do rohu.

12:30
    Z velké dálky pálil Kašpar, Hellberg pro jistotu puk přikryl a přerušil hru.

13:20
    Domácí se dostali do mírného tlaku, ten ukončil Smoleňák vyhozením puku do středního pásma.

14:29
    Šerbatov nahazoval do útočného pásma, jenže tak učinil ještě před červenou čárou, takže z toho bylo zakázané uvolnění.

14:59
    Před brankou Slovanu operoval Bellemore, ale ani on zatím nedokázal překonat výborného Mazance.

15:55
    Hra se teď trochu uklidnila, sledujeme spíše neúspěšné pokusy o přechod do útočného pásma.

16:39
    Dobrou střelu ze střední vzdálenosti předvedl Řepík, ale ani on nenašel recept na Hellberga.

17:41
    Jaw se probíjel pravým křídlem, dostal se i do útočného pásma, kde ovšem podklouzl a o puk přišel.

18:18
    Do levého kruhu pro vhazování se odrazil puk. zpracoval si jej Taimi a rázem tu byla pohotová střela, na kterou musel Hellberg bleskově reagovat. Zvládl to, ránu skryl ve své výstroji.
    18:18 Taimiho pohotová střela

18:46
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    Je tu první gól utkání. Hostující Smoleňák nedokázal vyhodit puk do středního pásma, ten se tak dostal na hůl ANDREJE KOSTICYNA, jehož tvrdá rána propadla Mazancovi mezi chrániči a došourala se za brankovou čáru. Bez asistence.
    18:46 Andrej KOSTICYN - 1:0

19:56
    Slovan se ještě pokusil do přestávky srovnat, před Hellberga se natlačil Skalický a pokoušel se zasunout, domácí ale nakonec situaci zvládli a vyhodili.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Je za námi dvacet minut hry a o něco spokojenější mohou být domácí. Ti přečkali aktivní úvod Slovanu a postupně vyrovnávali hru. Na obou stranách jsou ale dnes opravdu spolehliví gólmani, jak Hellberg, tak i Mazanec vyřešili několik ošemetných situací a už to vypadalo, že se do šaten půjde za bezbrankového stavu. Jenže chyba lávky, v předposlední minutě se puk odrazil na hůl Andreje Kosticyna a ten tvrdou střelou dokázal procedit puk do branky. Kunlun tak vede 1:0.

20:17
    Hned v úvodu se domácí natlačili do útočného pásma a Mazance prověřil Kinrade.

20:17
    V celé akci byl ale faul hostů a Pavel Skalický dostal dvě minuty za hákování.

21:00
    Domácím se konečně podařilo usadit se v pásmu a rozestavět přesilovkovou kombinaci.

21:17
    Tu zakončil střelou z levého kruhu Wolski, Mazanec si připsal další úspěšný zákrok.

21:39
    Puk letí až za Hellbergovu branku, hosté si mohou na chvíli oddechnout.

22:36
    Hosté už jsou v plném počtu a vyrazili do útoku. Zprava tvrdě pálil Kašpar a i Hellberg musel ukázat, že je plně připraven.

23:13
    Zakázané uvolnění domácího týmu, opět se tak bude vhazovat u Hellberga.

23:48
    Od modré čáry nahazoval Järvinen, Mazanec toho moc neviděl, ale zvládl vyrazit a poradil si i s dotírajícími hráči Kunlunu.

24:46
    Je to velký boj, Slovan pečlivě stráží modrou čáru a snaží se soupeře nepustit za žádnou cenu do zakončení.

25:14
    Rychlá akce Slovanu málem znamenala vyrovnání, jenže hosté nedokázali využít ani poloodkryté Hellbergovy branky.

26:24
    Rychlý přechod hostů do útoku byl zastaven pro Smoleňákův ofsajd.

26:24
    Je tu druhá přesilovka pro Kunlun, dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě obdržela lavička Slovanu, trest odpyká Radek Smoleňák.

26:43
    A trest dostal i Nick Ebert a to za zdržování hry. Puk z jeho hole skončil mimo ledovou plochu.

27:55
    Přesilovka je využitá. Útočná trojice se semkla u Mazance, Wolski poslal přihrávku na volného GILBERTA BRULÉHO a jelikož se hostující gólman nestačil přemístit, měl útočník Kunlunu docela snadnou práci. Asistence: Wojtek Wolski.
    27:55 Gilbert BRULÉ - 2:0

28:28
    Samozřejmě pokračuje přesilovka Kunlunu, nyní už jen o jednoho muže.

28:57
    Hosté se už ubránili a v plném počtu vyráží do protiakce.

29:40
    Z ostrého úhlu to zkusil Šerbatov, Hellberga ale nepřekvapil. Ten pouze přerušil hru.

29:51
    Přesilovku si teď zahraje Slovan, dvouminutový trest za sekání totiž dostal domácí Brandon Yip.

30:02
    Přesilovka hostů ale neměla dlouhého trvání, neboť prakticky po rozehrání se Pavol Skalický dopustil hry vysokou holí a už je také na trestné lavici.

30:31
    Parádní individuální akci předvedl domácí Wolski. Objel si branku a zcela nebráněný se dostal i k bekhendové střele. Tu mu Mazanec pokryl betonem a přerušil hru.
    30:31 Wolskiho individuální akce

31:46
    Kinrade dokázal zastavit rozjeté hosty a hru uklidil do rohu za Hellbergem.

32:02
    Oba týmy jsou již v plném počtu.

32:34
    Mazanec vychytal Yipa, Kunlun je v posledních minutách na koni.

32:54
    Přes obránce vypálil Kosticyn a Mazanec měl docela problémy. Puk ale zvládl zkrotit a přerušením dal spoluhráčům možnost oddechu.

33:17
    Mazanec je teď velice zaměstnaným mužem, teď vyrazil tvrdou ránu z levého křídla.

34:47
    Opět pasáž plná nepřesných přihrávek, puk létá z jedné strany na druhou.

35:01
    Zlomit to chtěl Ponikarovskij, jeho rychlý výpad ale skončil v Mazancově lapačce. Vhazuje se po pravici českého gólmana.

35:31
    Neujalo se ani Ďalogovo nahození od modré čáry. Kunlun se ale znovu snaží o nápor.

36:32
    Od pravého mantinelu nahazoval před branku Bellemore a DeFazio lehce tečoval puk za Mazancova záda. Radost z gólu ale domácím vydržela pouze několik minut, neboť rozhodčí se ještě šli přesvědčit k videu, zda nebyl gól dosažen bruslí a po kontrole nakonec branku neuznali!
    36:32 DeFaziův neuznaný gól

37:17
    Kunlun si ale třetí gól velmi přeje a opět je natlačen před Mazancem. Aktivní byl u tyčky zejména Yip, puk za brankovou čáru však neprotlačil.

37:43
    DeFazio to teď zkusil z vrcholu kruhů, Mazanec na ním ale vyhrál a mohl si tak do kolonky zákroků připsat další čárku.

38:39
    Nepříjemný puk prolétl brankovištěm domácího týmu, autorem pasu byl Genoway.

39:24
    Vyhození domácích přes všechny čáry nebylo posouzeno jako nedovolené bránění, Slovan musí pospíchat do útoku.

39:56
    Hellberg si připsal ještě jeden důležitý zákrok, od modré na něj nepříjemný projektil vyslal Meszároš.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Skončila druhá část utkání a domácí Kunlun dokázal navýšit svůj náskok na dvě branky. Hrál se docela svižný zápas, ve kterém měli více ze hry opět domácí, ale nelze říci, že by Slovan zklamal. Má dobré výpady, jenže vše zatím končí na výtečném Hellbergovi. I Mazanec dnes podává povedený výkon, na jednu střelu ale ve druhé třetině nedosáhl. V přesilovce pěti proti třem jej zblízka překonal Gilbert Brulé. Za Mazancova záda se pak dostal ještě jeden puk, trefu Brandona DeFazia ale rozhodčí po konzultaci u videa neuznali. Stav po čtyřiceti minutách hry je tak 2:0.

40:24
    Řepík se vřítil do pásma a hned v úvodu třetí třetiny prověřil Hellberga.

40:55
    Slovan vstoupil do třetí třetiny opravdu aktivně, nyní vířil před Hellbergem Šťastný a nebyl daleko od snížení. Puk ale stejně skončil mimo branku.

41:58
    Kunlun se teď hlavně snaží otupit nápor soupeře, o útočení zatím moc nepřemýšlí.

43:00
    Barkerova střela šla jen těsně mimo...

43:23
    Rozhodčí přerušili hru, neboť na ledě ležel Řepík a držel se za levou nohu. Za pomoci spoluhráčů se už dostal na střídačku.

44:29
    Od modré čáry vypálil Blacker a Mazanec měl co dělat, aby tuto dalekonosnou ránu vytěsnil.

45:16
    Další Mazancův zákrok, nyní proti Thuressonovi, který vystihl rozehru Slovanu a vstoupil do rozhozené obrany.

46:15
    Za Hellbergem to teď zacinkalo, tvrdou ránu vypálil Meszároš. Domácí gólman už byl překonán, ale branku má postavenou opravdu dobře.

47:23
    Yip nahodil puk do útočného pásma, kde jej dojel Chipchura. Ten jej vzápětí vrátil Yipovi, jeho rána pak skončila mimo.

47:44
    Z ostrého úhlu střílel DeFazio, ani on nemířil přesně, puk skončil v rohu.

48:59
    Hraje se opět v pásmu Slovanu, nyní ale bez ohrožení gólmana.

49:40
    Wolski se po Brulého přihrávce dostal s pukem pouze k mantinelu, vystřelit nešlo, jeho spoluhráči se nenabízeli.

50:51
    Mazanec vyhodil puk ze svého pásma, v tom středním se ale puku okamžitě chopil Kane.

51:27
    Po Kaneově přihrávce zpoza branky pálil Thuresson, Mazancovu branku o kousek netrefil.

52:42
    Wolski přenechal puk do jízdy Chipchurovi a sám odjel střídat. Chipchura pak s pukem skončil za brankou.

53:01
    Velkou šanci na snížení měl po Taimiho přihrávce Kašpar, jeho nájezd před Hellberga skončil ale střelou do chráničů tohoto strážce branky Kunlunu.
    53:01 Kašpar nevyužil šanci na snížení

53:29
    Slovan si zahraje přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Brett Bellemore.

54:00
    Kašpar zahodil další šanci. Byl před brankou, zblízka ji ale netrefil. Hellberg by patrně nezvládl zasáhnout, i když se natahoval, seč jen mohl.

54:30
    Domácí tým se teď dobře brání, další šance nepřichází.

55:29
    Kunlun vyhazuje do středního pásma.

55:29
    A ve stejný okamžik je i po přesilovce, Bellemore se vrátil do hry.

56:40
    Zprava se do zakončení dostal Genoway, jeho střela skončila vedle Hellbergovy branky. Slovan se snaží, ale s přesností je na štíru.

57:39
    Zakázané uvolnění Slovanu, tohle domácím vyhovuje. Minimálně pro tuto chvíli se odkládá případná hra hostů bez gólmana.

58:14
    Domácí tým se dostal do přečíslení tři na dva, Wolskiho střela však skončila na zadním mantinelu.

58:47
    Zakázané uvolnění nyní předvedli domácí a vypadá to na poradu hostů před odvoláním Mazance z branky.

58:47
    Je to tak, Slovan si bere oddechový čas.

58:47
    A Mazanec zůstává na střídačce. Začíná power-play Slovanu Bratislava.

59:04
    Tvrdá rána od modré skončila těsně vedle, o dorážku se neúspěšně pokoušel Kašpar.

59:31
    Kosticyn se pokusil definitivně rozhodnout, jeho střela z dálky ale skončila vedle. Zakázané uvolnění, vhazuje se před Hellbergem.

59:40
    Obrovský závar před Hellbergem, ten i za pomoci svých obránců odolává.

59:49
    Ještě jedno vyloučení na straně Kunlunu, dvě minuty za podražení dostal Jesse Blacker.

Zápas je u konce a domácí tým se může radovat s plného bodového zisku. Slovan sice ve třetí třetině zapnul na vyšší level, dokázal si vytvořit několik opravdu velkých šancí, jenže koncovka, to dnes nebyla silná stránka bratislavského celku. Hellberg dnes svou branku uzamkl a z utkání si odnáší čisté konto. Kunlun vyhrál 2:0, má 18 bodů, Slovan naopak prodloužil své čekání na výhru na pět zápasů.

Utkání sledovalo 2 200 diváků.
    Podruhé se Slovan vydal do Číny, podruhé tam neskóroval. V lednu prohrál v Pekingu, dnes v Šanghaji. Oba zápasy skončily výsledkem 2:0

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké odpoledne a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (16:19:34)