Havlíčkův Brod – Liberec 2:5 (kon.) | Letňany – Mountfield HK 3:4 (po pr.) | Jihlava – Č. Budějovice 6:3 (kon.)
PZ Kladno – HC Litvínov 3:17 (kon.) | Warriors Brno – Vítkovice 2:4 (kon.) | Vsetín – HK MD Šumperk 2:5 (kon.)
Pardubice – Kometa Brno 5:6 (po pr.) | Technika Brno – Přerov 0:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Žďár n/S 7:6 (po pr.)
Třemošná – Chomutov 2:9 (kon.) | Sparta – HC Plzeň 1:6 (kon.) | Ústí n/L – Slavia 1:3 (kon.)
Poruba – Havířov 0:9 (kon.) | Zlín – Třinec 4:1 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
0:9 (0:3, 0:5, 0:1)
AZ Havířov
Čtvrtek 14.09.2017, 18:00 • RT TORAX ARENA • ELIOD extraliga mladšího dorostu • 2. kolo

Z porubské RT TORAX ARENY se loučím, přeji hezký zbytek večera a někdy příště na počtenou. (20:19:15)

Druhé kolo ELIOD Extraligy mladšího dorostu je za námi. Po výsledkově uspokojivém utkání Poruby ve Vítkovicích asi nikdo nečekal takový debakl v zápase s Havířovem, který měl v prvním kole s Šumperkem na cestě za body menší problémy, ale zvládl to.

Dnes byl AZet na ledě velkým šéfem a vládcem. Nutno říct, že mu to domácí RT TORAX hodně ulehčil svým přístupem a herním nasazením. To zůstalo někde v kabině zřejmě.

AZ Residomo Havířov dnes v Porubě vyhrál víc než zaslouženě včetně Nowakovy vychytané nuly.

59:40
    Ještě další porubský útočný pokus, ale Nowakovi už spoluhráči vychytanou nulu uhlídají. jsou v napadání aktivní a úspěšní.

58:55
    Na steč se vydal Kotásek a svůj únik zakončil bekhendovou střelou k pravé Nowakově tyči. Kotouč skončil na boční síti.

57:39

56:40
    Porubští jsou v útočné třetině, ale hraje se po mantinelu. Hosté umí hráče s pukem vytěsnit mimo brankoviště.

55:39
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Čempel – 2 min., faul kolenem).

54:44
    Havířovští jsou opět uvelebeni v útočné třetině a unavená pětice se už sotva na ledě drží. Nakonec osvobozuje tým vyhozením puku do středního pásma Halata.

53:10
    špatnou rozehrávku domácích mohl potrestat Bochnak. Gelnar kotouč nakonec odpravil dál od brankoviště.

51:44
    Po dalším porubském útoku hosté hru otáčí a Vojkůvkovo nahození si sbírá domácí brankář.

50:48
    Kotásek se dostal před Nowaka, ale střelu namířil nad horní tyč.

50:18
    Ale není jim to nic platné. Do útoku se vřítil Bochnak s Horvátem. Nahrávku jim překazil Machů.

49:59
    Icing Havířova. Porubští dostávají pásmo zadarmo.

49:11
    Hosté v plném počtu. Domácí se před Nowaka dostali, ale nevyslali na jeho branku ani jednu střelu.

48:59
    V oslabení se na výlet k porubské brance vydal Mastič. Jeho dělovku Calábek lapil pod tělem.

47:11
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Koubek – 2 min., vražení na hrazení).

46:01
    Adámek zahrozil z levé strany.

44:50
    Calábek chytá střelu Vojkůvky.

41:13
    Havířov právě vstřelil branku!
    A přeci jen se Havířovští prosazují! ADAM ČERNÝ se na modré čáře napřáhl a z první poslal kotouč za překvapeného Calábka. Kotouč totiž viděl až za svými zády. Asistence: Filip Byčkov a Matěj Čempel.

40:40
    Teď měli domácí víc štěstí než hokejového umu! Odvrátili tři střelecké pokusy a až na podruhé dostali kotouč za modrou čáru.

40:01

Vypadá to, že se porubští hráči někde zapomněli. Nebo zapomněli, jak se hraje hokej a jak se bojuje o kýžené body. Ano, Havířov je papírový favorit, ale ve sportu je možné vše, jen chtít. A to se dnes večer domácím evidentně nechce. Jinak si nelze vysvětlit, že nechávají soupeře tak lehce procházet nejen středním pásmem, ale také před Calábka a i v tísni dvou hráčů střílet. A úspěšně!
    Havířov v druhé třetině zvedal ruce nad hlavu pětkrát a do třetí dvacetiminutovky bude vstupovat s náskokem 8:0.
    Ta začne cca v 19:35.

40:00

39:31
    Návrat domácích obránců byl sice rychlý, ale útočníci nikterak nepomohli a tak mohli hosté slavit další vstřelený gól. Svou druhou branku dnes večer střílí LUKÁŠ ADÁMEK. Kotouč nadzvedl nad beton a po dvou třetinách stanovuje skóre na neuvěřitelných 8:0 Asistence: Marek Vojkůvka.

38:20
    Krátká návštěva Porubských v útočné třetině neměla střeleckou tečku. naopak se musí okamžitě a hlavně rychle, vrátit do obrany.

37:50
    Porubští puky jen odpalují a evidentně jim nejdou nohy.

36:48
    Zakázané uvolnění Poruby.

35:54
    WIKTOR BOCHNAK překonává Calábka střelou mezi betony.

35:54
    za faul na Bochnaka je nařízeno trestné střílení.

34:50
    Koubek nastřelil levou Calábkovu tyč.

33:25
    Domácí v plném počtu. S vypětím všech sil nedovolili Havířovu skórovat.

32:37
    Hosté jsou vykázáni z útočné třetiny pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

32:10
    Podobný počin se podařil Spurnému. Jeho projektil byl nebezpečnější, ale i tak si Nowak poradil. Bude se vhazovat po jeho levici.

31:57
    Kotásek se vdal do útoku a svou rychlostí se dostal za obranu. Střílel ale jen do gólmana.

31:25
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Krčmarský – 2 min., hákování).

30:10
    Vyhrané středové buly a okamžitý vstup do třetiny a střela na bránu znamená, že Havířov už po šesté překonává porubského gólmana. Autorem branky je MARTIN PAVLAČKA. Asistence: Gabriel Szturc.

29:56
    LUKÁŠ ADÁMEK se projel přes celé kluziště a byť na něm viseli oba obránci, Gelnar s Hlaváčem, vystřelil bekhendem a klečícího Calábka překonal. Asistence: Wiktor Bochnak a Maxim Mastič.

29:13
    Hosté jsou hodně aktivní ve všech směrech. Porubští hráči nemají "šťávu" a uchylují se jen k defenzivní hře. V každé akci jsou o krok, možná dva, pozadu a to je stojí hodně sil.

26:44
    A využívá početní výhodu. Před brankou číhal KEVIN HORVÁT. Nahrávku Čempela přes brankoviště poslal pohodlně do odkrytého prostoru Calábkovy brány. Asistence: Matěj Čempel a Filip Dabrowski.

25:58
    Nahrávka na modré čáře se dostala až do středního pásma. Havířov je vykázán ze třetiny.

25:40
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Bechný – 2 min., pád pod nohy). havířovští se dostali do rychlého protiútoku a obránce Bechný za modrou čarou zvolil záchrannou brzdu v podobě pádu pod nohy.

25:25
    Pískán ofsajd Havířovu.

24:16
    Nowak jen lehce odklonil kotouč od svého brankoviště. Střela Bukovjana neměla potřebnou razanci a tvrdost, aby havířovského gólmana více zaměstnala.

22:36
    Domácím se nedaří udržet si kotouč na hokejkách. Vypadají rezignovaně a bez chuti hrát hokej. Nejsou vůbec draví po puku.

21:30
    Zpoza brány se pokusil Calábka přelstít Urbančík. Pravou tyč i spodní polovinu brankoviště si porubský gólman pohlídal.

20:57
    Havířov teď nesměl hrát, byl by to ofsajd. Domácí z toho stejně nic nevytěžili. O puk ve středním pásmu přišli.

20:24
    Střelu od modré čáry v podání Koubka, Calábek s přehledem chytá.

20:01

Uvidíme co nabídne další třetina, která začne přibližně v 18:47.

První třetinu máme za sebou a pro domácí nebyla vůbec příjemná. Hosté se jim usadili de fakto před brankou a jen zřídka opouštěli útočnou třetinu. Calábek pokračuje ve svém standardu a kryje střely jak se dá. Jenže na tři letící kotouče nedosáhl. V šesté minutě jej překonal Čempel, který pak o devět minut později druhou nahrávkou vybídl Byčkova. Minutu před koncem třetiny pojistil havířovské vedení ex porubský hráč Wiktor Bochnak.

20:00

18:46
    Hosté se dostávají do slušného náskoku! WIKTOR BOCHNAK našel skulinu mezi levou Calábkovou tyčí a ramenem. Asistence: Jakub Frančiak.

17:59
    Únik Mastiče zaváněl dalším havířovským gólem. V rozhodujícím okamžiku namířil kotouč mimo tři tyče.

17:35

17:03
    Szturc se pokusil překvapit střelou přes obránce. Nemířil však přesně.

16:55
    Hosté se sami vytěsnili do středního pásma. Píská se navíc ofsajd.

15:35
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Macias Krzysztof – 2 min., podražení). Domácí útočník si za svou brankou počínal dle sudího nedovoleně a tak má Havířov další početní výhodu.

14:48
    Calábek se chystal zasahovat proti střelci Horvátovi, ale ten nakonec nahrál na mezikruží FILIPU BYČKOVI, který se trefil nad levé gólmanovo rameno. Asistence: Kevin Horvát a Matěj Čempel.

14:20
    Adámek se hned zapojil do hry a domácí obrana jej nechala celkem pohodlně vystřelit. Calábek puk hokejkou vytěsnil na zadní mantinel.

13:53

13:17
    Spurný byl s kotoučem nucen zajet až za Nowakovu branku, a ani nahrát před brankoviště se mu v tísnění Bílkem nepodařilo.

12:20
    Domácí v plném počtu a jsou na kotouči.

11:53
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Adámek – 2 min., držení protihráče).

10:20
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Kotásek – 2 min. + 10 OT, zásah do hlavy nebo krku).

09:14
    nakonec se domácím přeci jen podařilo být v útočné třetině a na Nowaka vystřelit. Gólman, zatím bez větší práce, chytá pokus Foldyny.

08:50
    Kotásek se chtěl prosmýknout přes dva obránce. Na poslední chvíli si to rozmyslel a zvolil zpětnou kličku. Jenže mu žádný spoluhráč nenajížděl a tak musel tlaku obrany čelit sám. nakonec byl vytlačen do středního pásma.

08:37
    Icing Poruby.

07:56
    Porubští se podívali zblízka na Nowaka, ale nedokázali nikterak ohrozit havířovské vedení. Naopak se nyní musí rychle vracet.

05:55
    Byčkovova nahrávku z levého rohu tečuje před brankou nikým nekrytý MATĚJ ČEMPEL. Asistence: Filip Byčkov.

05:45
    Calábek si připisuje další úspěšný zákrok. Střelu Čempely má v lapačce.

05:31
    Domácím se podařilo dostat puk za modrou čáru. Následný vstup hostů byl posouzen ofsajdově.

04:36
    Calábek skáče po kotouči před ním. Střela Szturce byla razantní a kotouč od výstroje odskočil. Bude se vhazovat po levé ruce Calábka.

04:14
    Hosté jsou v útočné třetině doslova zakotveni. Střely ale havířovští útočníci posílají jen kolem brány.

03:30
    Havířov se provinil zakázaným uvolněním. Bude se vhazovat po pravici Nowaka.

03:11
    Domácí jsou na kotouči, ale nedaří se jim přechod přes střední pásmo. Havířovští jsou aktivní v napadání a vykrývání volných prostor.

02:49

02:20
    Druhý Havířovský vstup do útočného pásma a střely z obou stran. Finální pokus z hole Bochnaka Calábek schovává do lapačky.

01:07
    Domácí kotouč vyhodili až k Nowakovi. Oba týmy mohou vystřídat.

00:58
    Bude se vhazovat po pravici porubského gólmana, který skryl kotouč po střele Čempela.

00:49
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Machů – 2 min., hákování).

00:16
    Havířov se usadil před porubskou brankou. Calábek odklonil puk po střele Bochnaka.

00:01

Krásný podvečer z RT TORAX ARENY!

Týmy nastoupí v těchto sestavách:

HC RT TORAX Poruba: Calábek (Števanka) – Dobeš, Machů, Hlasváč, Gelnar, Macias Kac., Bechný, Elbl – Kotásek, Macias Kr., Halata – Foldyna, Krčmarský, Fojtík – Spurný, Pavlík, Barčák – Bukovjan

AZ RESIDOMO Havířov: Nowak (Ludvik) – Topolanský, Černý, Bílek, Puzoň, Frančiak, Koubek, Dabrowski, Macurák, Zmarzlak – Pavlačka, Backa, Čempel, Mastič, Bochnak, Adámek, Vojkůvka, Urbančík, Szturc, Byčkov, Horvát

Rozhodčí: Čahoj – Bojda, Mikler.

Textový přenos začíná úderem osmnácté hodiny.

V havířovském drese se proti Porubě postaví její někdejší hráč Wiktor Bochnak.

Dnešní soupeř porubských mladých dorostenců si naopak v sobotním kole vedl dobře. Připsal si tři body za výhru s Šumperkem. Sice se na ně nadřel, protože vedení 3:0 AZet promarnil, ale ve třetí periodě se vzchopil a dvěma góly pečetil výhru 5:4.

Domácí v prvním kole hráli ve Vítkovicích a velmi dlouho s městským rivalem hráli vyrovnanou partii. Hlavně díky výbornému výkonu gólmana Calábka, který pochytal padesát střel. A i když je prohra mrzutá, s Vítkovicemi sehráli svěřenci trenéra Leksovského výsledkově výborný zápas.

Druhé kolo ELIOD extraligy mladšího dorostu se odehraje v RT TORAX ARENĚ.
    Mladíci HC RT TORAX Poruba budou hostit nedaleký AZ RESIDOMO Havířov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 6. Čempel (Byčkov), 15. Byčkov (Horvát, Čempel), 19. Bochnak (Frančiak), 27. Horvát (Čempel, Dabrowski), 30. Adámek (Bochnak, Mastič), 31. Pavlačka (Szturc), 36. Bochnak (TS), 40. Adámek (Vojkůvka), 42. Černý (Byčkov, Čempel)

AZ Havířov: Nowak (Ludvik) – Topolanský, Černý, Bílek, Puzoň, Frančiak, Koubek, Dabrowski, Macurák, Zmarzlak – Pavlačka, Backa, Čempel, Mastič, Bochnak, Adámek, Vojkůvka, Urbančík, Szturc, Byčkov, Horvát

Rozhodčí: Čahoj – Bojda, Mikler