Chabarovsk – HC Slovan 2:3 (kon.) | Vladivostok – CSKA Moskva 3:1 (kon.) | Kunlun – Viťaz 2:0 (kon.)
Barys – Novosibirsk 1:3 (kon.) | Jaroslavl – Čeljabinsk 3:1 (kon.) | Minsk – Jekatěrinburg 1:3 (kon.)
Dynamo Moskva – Toljatti 3:2 (kon.) | Petrohrad – Magnitogorsk 4:3 (po pr.)

Lukáš Kašpar (SBA) 0+1, 3 střely, čas 18:01
    Tomáš Voráček (SBA) 0+1, 0 střel, čas 18:30 (14:45:32)

Hokejisté Slovanu Bratislava konečně získávají tři body za výhru. V tomto duelu dokázali porazit Amur Chabarovsk. Důležitý krok udělali ve druhé třetině, kterou vyhráli 3:0. Postupně se prosadili Mikúš, Šťastný a po výborné přihrávce Řepík. Amur se v závěru zápasu rozhodl pro hru bez brankáře, ale nedokázal překonat výborně chytajícího Štěpánka.

59:45
    Jakub Štěpánek kryje další pokus domácího hráče.

59:39
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude znovu před brankou Štěpánka.

59:30
    Výborně hraje Bratislava ve středním pásmu.

59:15
    Další vhazování před brankou Slovanu, domácí hrají bez brankáře. Zkouší to v šesti.

59:00
    Poslední minuta hry ve třetí třetině. Amur vybojoval buly v útočném pásmu. Chabarovsk si vyžádal oddechový čas.

58:29
    Juha Metsola tečoval střelu Juraje Mikúše do ochranné sítě nad brankou. Buly před jeho bránou.

58:11
    Kotouč se dostal do středního pásma, kde jej ale získal domácí celek.

57:45
    Slovan se musí bránit tlaku soupeře, sledujeme aktivní hru Amuru.

57:16
    Chabarovsk tak hodně chce vyrovnat, až kazí základní prvky, které mu obvykle bez problémů vycházejí.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:40
    Mnoho šancí momentálně k vidění není. Fanoušci ženou Amur za vyrovnáním.

56:10
    Jakub Štěpánek drží své spoluhráče po střele domácího obránce. Maxim Kondratěv od modré neuspěl.

56:01
    Mnoho času už domácí celek na pokus o vyrovnání nemá.

55:40
    Matvej Zaseda dobře vypálil z velké dálky, jeho projektil končí mimo branku.

55:01
    Amur hraje v plném počtu. Slovan sice přesilovku nevyužil, ale i tak má blíž k výhře v tomto zápase.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 14. Byvalcev (O. Li, Potěchin), 49. M. Kvapil (Frolov, T. Zohorna) – 23. J. Mikúš (Smoleňák), 29. A. Šťastný (T. Voráček, Viedenský), 31. Řepík (Kašpar)

Amur Chabarovsk: Metsola (Kiselev) – J. Kolář, Kondratěv, Jordán, Kuzmin, Aťušov, Averin, Kalinin – Potěchin, Byvalcev, O. Li – M. Kvapil, Frolov, T. Zohorna – Vj. Ušenin, Gorškov, Vl. Ušenin – Gubin, Klopov, Veličkin – Zaseda.
    HC Slovan Bratislava: Štěpánek (Mazanec) – Ebert, Barker, Taimi, Meszároš, Švarný, T. Voráček, Kozák, Hedera – Řepík, Co. Genoway, Kašpar – J. Mikúš, Smoleňák, Hrnka – Skalický, Viedenský, A. Šťastný – Hecl, Sádecký, M. Sloboda.

Rozhodčí: Ansonš, Odinš – Majtak, Streltsov