Chabarovsk – HC Slovan 2:3 (kon.) | Vladivostok – CSKA Moskva 3:1 (kon.) | Kunlun – Viťaz 2:0 (kon.)
Barys – Novosibirsk 1:3 (kon.) | Jaroslavl – Čeljabinsk 3:1 (kon.) | Minsk – Jekatěrinburg 1:3 (kon.)
Dynamo Moskva – Toljatti 3:2 (kon.) | Petrohrad – Magnitogorsk 4:3 (po pr.)
Lokomotiv Jaroslavl
3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Traktor Čeljabinsk
Pátek 15.09.2017, 18:00 • Arena 2000 • KHL

Pro tento zápas je to už ode mě vše. Příjemný zbytek dne a úspěšný start do víkendu přeje Petr Sumbal. (20:19:33)

Dlouho to vypadalo, že tohle utkání dospěje až do prodloužení. Traktor totiž ve druhé třetině srovnal ztrátu z první části zápasu a pak dlouho držel nerozhodný stav. Zlomový moment a vítězný gól Jaroslavle přišel až v 58. minutě, když přesilovku využil Kronwall. V poslední minutě zápasu pak domácí přidali ještě pojistku gólem do prázdné brány. Tři body zůstávají zaslouženě v Jaroslavli, protože hosté měli rozhodně méně šancí a často je držel svými zákroky Francouz.

59:53
    Lokomotiv si bere oddechový čas. Výhru by už si ale neměl nechat uniknout.
    59:42 Maxime TALBOT - 3:1

59:42
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Poslední hřebíček do rakve pro Traktor. V útočném pásmu ztratil puk Videll a domácí okamžitě trestali. Puk uzmul MAXIME TALBOT a přes celé hřiště ho poslal neomylně do prázdné klece. Bez asistence.

59:20
    Je to tady. Francouz je na střídačce a Traktor má na ledě šest bruslařů.

59:10
    Hosté jistě co nevidět odvolají brankáře a zkusí to v šesti.

58:59
    Hosté se ještě nevzdávají a dorážejí na branku Jaroslavle. Murygin předvedl dobrý zákrok proti střele Rybakova.

58:48
    Pro Čeljabinsk je to těžký úder, už se pomalu viděl v prodloužení.
    57:23 Staffan KRONWALL - 2:1

57:23
    Že by vítězný gól? Těžkou přihrávku Kozuna si dokázal kapitán Jaroslavle STAFFFAN KRONWALL bruslí zpracovat a pak kotouč nasměroval z pravé strany za záda Francouze. Asistence: Brandon Kozun, Jakub Nakládal.

56:51
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Arťom Borodkin – 2 min., podražení).

54:38
    Domácí zvyšují svůj tlak, ale Francouz jim nedovoluj vstřelit vítěznou branku.

53:40
    Linus Videll vystřelil z pravého kruhu, ale branku Jaroslavle netrefil.
    52:10 Dorážka Gyngeho z blízkosti.

52:10
    Následně si ještě musel Murygin poradit s dorážkou Gyngeho.

52:05
    Linus Videll projel individuálně až do útočného pásma a pak vystřelil bekhendem. Murygin se překvapit nenechal.

31:10
    Staffan Kronwall nahodil puk za branku, tam jej ale sebrali obránci hostů a vyhodili jej z vlastní třetiny.

50:34
    Francouz skryl nahození ze středního pásma do své lapačky a bude čelit vhazování po své levici.

49:32
    Jaroslav byla v první polovině třetí části zápasu o něco aktivnějším týmem, ale recept na Francouze se jí najít nepodařilo.

48:23
    Kontiola se dobře obtočil kolem svého strážce, ale pak bekhendovou přihrávkou nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.

47:35
    Igor Isajev vyčkává za vlastní bránou, až jeho kumpáni dostřídají.

45:50
    Jegor Averin se natahoval po puku, ale nedosáhl na něj. Kdyby se mu to povedlo, možná by Francouze překonal, protože by před ním byla prázdná brána.

45:10
    Šinin byl sražen na mantinel a zraněný odchází na ošetřovnu.

44:27
    Daniil Apalkov získal puk v rohu kluziště a nabruslil si před Francouze. Český brankář si připsal další úspěšný zákrok.

43:33
    Třetí třetina se zatím hraje v trochu vlažnějším tempu, obě mužstva vyčkávají, co předvede jejich soupeř.

42:20
    Po dlouhé době jsou opět obě mužstva v plném počtu hráčů na ledě.

41:05
    Kontiola vyslal z levého kruhu dělovku na Francouze, ten jeho střelecký pokus pokryl.

40:01

Druhá dvacetiminutovka je u konce, také v ní jsme viděli jeden gól a také tentokrát padl z přesilové hry. To když měli hosté možnost hrát proti čtyřem hned pět minut a od modré se trefil Polyganov. Ve druhé třetině se hrál poměrně vyrovnaný hokej a v závěru celkem planuly emoce a vzniklo několik šarvátek. Uvidíme, co přinese třetina třetí.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:26
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Arťom Peňkovskij – 2 min., sekání + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jegor Korškov – 2 min., hrubost).

37:50
    Domácí, zdá se, nejhorší chvíle přečkali, a nyní už se ji povedlo vyhodit a celkem v pohodě se brání.

37:12
    Přesilovka Traktoru pokračuje. V další šanci se ocitl Videll, ale z pravé strany z blízka Murygina nepřekonal.
    35:14 Igor POLYGALOV - 1:1

35:14
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Hosté rychle využívají přesilovou hru! Po závaru před bránou se puk dostal na modrou čáru a od té ho napálil za Murygina IGOR POLYGANOV. Asistence: Nick Bailen.

34:42
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Ilja Ljubuškin – 5 min. + osobní trest do konce utkání, faul kolenem).

34:10
    Střela Lokomotivu od modré čáry byla zablokovaná hradbou těl před Francouzem.

33:23
    Linus Videll prověřil Murygina střelou z pravé strany. Brankář domácích byl připraven a předvedl úspěšný zákrok.

33:11

31:40
    Hosté zatím nedokáží pobýt delší dobu v útočném pásmu. Jaroslavl několikrát vyhodila puk.

31:11
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Petri Kontiola – 2 min., podražení).

30:10
    Petri Kontiola je dnes jedním z nejaktivnějších hráčů Jaroslavle. Na Francouze ale zatím recept nenašel. Tak jako teď.

29:20
    Jegor Korškov střílel z pravé strany, střela mu ale pořádně nesedla a Francouz mohl zůstat v klidu.

28:13
    Nikita Čerepanov vystřelil od modré, Francouz puk pohodlně ukryl do své lapačky. Bude se vhazovat po jeho levici.

27:23
    Murygin sklapl betony k sobě včas, aby zastavil střelu, která na něj mířila z mezikruží.

25:20
    Ve druhé třetině nastoupil na led úplně jiný Čeljabinsk. Je mnohem aktivnější a konečně dělá nějaké starosti Muryginovi.

24:12
    Linus Videll se snažil u levé tyče dorazit puk za Murygina, ten si ale dobře prostor u tyčky pohlídal.

23:20
    Puk už byl za modrou čarou, takže střela Jaroslavle už byla navíc. Mueygin mohl zůstat v klidu.

21:12
    Murygin si poradil se střelou od modré čáry.

20:01

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina je za námi. Prakticky celou jí strávili domácí hokejisté v útočném pásmu, dlouho se ale nedokázali střelecky prosadit. A to i přesto, že měli k dispozici několik přesilových her. Nakonec tu poslední z nich zužitkovali, když se trefil Mosaljov.

20:00
    19:56 Denis MOSALJOV - 1:0

19:56
    Konečně dokázali domácí proměnit přesilovku! Na čtvrtý pokus se stal šťastným střelcem DENIS MOSALJOV. Domácí to stihli těsně před koncem první třetiny. Asistence: Pavel Koledov, Denis Osipov.

19:49
    Kontiola se snažil ještě vylepšit pozici přihrávkou, ta ale na jeho spoluhráče neprošla.

18:40
    Čeljabinsk vyhodil puk daleko od své brány.

18:23
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Igor Polygalov – 2 min., vysoká hůl).

18:00

17:24
    Jaroslavl ztratila útočné pásmo a musí ho tak všichni hráči vyklidit.

16:27
    Ze své pozice na levém kruhu je Kontiola hodně nebezpečný. Nyní to potvrdil další střelou, ale Francouze nepřekonal.

16:00
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (2 min. – příliš mnoho hráčů).

14:40
    Denis Osipov nahodil puk z rohu kluziště na bránu. Takovýto pokus nemohl Francouze nijak zaskočit.

13:15
    Domácí jen nahodili kotouč do pásma a vydali se střídat. Také hosté mění své síly na ledě.

12:13
    Jaroslavl zatím Traktor jasně přehrává, ten se zatím nedostal do žádné větší šance a musí se jen bránit.

11:44
    po zakázaném uvolnění Jaroslavle se hra přesune do jejího obranného pásma.

11:21
    Jegor Korškov chtěl vystřelit z levého kruhu, ale puk mu přeskočil přes hokejku.

10:20
    Denis Alexejev střílel z blízky na Francouze, ten předvedl další spolehlivý zákrok.

09:06
    Arťom Borodkin čeká až jeho spoluhráči dostřídají, aby mohl založit útočnou akci.

08:35
    Situace dva na jednoho Lokomotivu nevyšla, protože si oba útočníci nedokázali přesně přihrát.

07:55

06:30
    Střela od modré zaměstnala Francouze. Ten nakonec i s přispění svých obránců situaci vyřešil.

05:55
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Ivan Višněvskij – 2 min., vysoká hůl).

05:45
    Bude se znovu vylučovat, domácí mají výhodu.

04:44
    Jaroslavl sice strávila většinu času v útočném pásmu, ale trochu jí chyběla střelba.

04:25

03:27
    Petri Kontiola vypálil z levé strany, ale puk na Francouze neprošel.

03:05
    Domácím utekl puk do středního pásma a musí zakládat novou akci.

02:51
    Jaroslav zatím kombinuje v útočném pásmu.

02:25
    Kravcov podrazil Korškova a je vyloučen na 2 minuty.

02:12
    Hosté konečně dokázali vyvézt puk z obranného pásma, ale ke střele na bránou svou akci nedovedli.

01:44
    Francouz zatím nemusel zasahovat. Jeho spoluhráči ale vyhodili puk na zakázané uvolnění, takže se hra přesune zpět před něj.

00:47
    Domácí jsou usazeni v útočné třetině, zatím ale na branku nevystřelili.

00:32
    Jaroslav rozjíždí útočnou akci z obranného pásma.

00:01

Už je za námi i hymna Ruské federace. Úvodní buly už tak přijde do několika málo sekund.

Obě mužstva už naskakují na ledovou plochu a srocují se na modrých čarách.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Sudnicin) – Nakládal, Kronwall, Čerepanov, Rafikov, D. Osipov, Ljubuškin, Koledov – Kozun, Talbot, Kontiola – Kraskovskij, Korškov, Polunin – Lugin, Averin, Apalkov – Kajumov, Mosaljov, Kadějkin – Alexejev.

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Děmčenko) – Kolcov, I. Višněvskij, Šinin, Bailen, A. Petrov, Isajev, Borodkin, Mamajev – Rybakov, Jakuceňa, Kručinin – Gynge, Videll, Szczechura – Peňkovskij, Polygalov, Kravcov – Šarov, Tridčikov, Bezrukov.

Rozhodčí: Alexej Vasiljev, Maxim Sidorenko – Dmitrij Guljak, Ivan Děďulja.

Československá stopa

Jakub Nakládal (JAR): 9 zápasů, 5 bodů (2+3), účast na ledě +3
    Pavel Francouz (ČEL): 6 zápasů, úspěšnost 39,8 %, průměr 2,07, 0 čistých kont

Nejproduktivnější hráči

Jaroslavl:Staffan Kronwall 9 bodů (1+8)
    Čeljabinsk:Paul Szczechura 10 bodů (7+3)

Nejlepší střelci

Jaroslavl:Petri Kontiola 4 góly
    Čeljabinsk:Paul Szczechura 7 gólů

Vzájemné zápasy

V minulé sezoně na sebe tato dvě mužstva narazila dvakrát a v obou případech se ze tří bodů radoval Traktor. Na svém ledě ale Jaroslav s Traktorem většinou neprohrává, z posledních osmi zápasů se tak stalo jen jednou, právě v minulé sezoně.

Poslední vzájemný zápas: Jaroslav 3:1 Čeljabinsk

Traktor se zatím drží na o něco spodnějších příčkách než jeho dnešní soupeř. Ve Východní konferenci mu patří 10. místo, ve Charlamovově divize je na místě 5. Celkem za devět zápasů nasbíral Čeljabinsk 12 bodů. Z posledních pěti zápasů třikrát prohrál a dvakrát dospěly jeho zápasy do prodloužení. Venku má Traktor zatím bilanci dvou výher a dvou proher.

Poslední zápas: Dynamo Moskva 1:4 Čeljabinsk

Jaroslavl rozjela KHL v dobrém tempu, po devíti zápasech je s 16ti body na 4. místě Západní konference a na 2. místě Tarasovovy divize. Poslední dvě utkání Jaroslav vyhrála, předtím podlehla Nižnému Novgorodu. Na domácím ledě pak má momentálně sérii tří výher v řadě.

Poslední zápas: Jaroslav 3:2 Magnitogorsk (po prodloužení)

Zdravím a vítám všechny hokejové nadšence u sledování utkání KHL mezi týmy Lokomotiv Jaroslavl a Traktor Čeljabinsk. Zápasem vás provede Petr Sumbal.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 20. Mosaljov (Koledov, D. Osipov), 58. Kronwall (Kozun, Nakládal), 60. Talbot – 36. Polygalov (Bailen)

Rozhodčí: Alexej Vasiljev, Maxim Sidorenko – Dmitrij Guljak, Ivan Děďulja