Chabarovsk – HC Slovan 2:3 (kon.) | Vladivostok – CSKA Moskva 3:1 (kon.) | Kunlun – Viťaz 2:0 (kon.)
Barys – Novosibirsk 1:3 (kon.) | Jaroslavl – Čeljabinsk 3:1 (kon.) | Minsk – Jekatěrinburg 1:3 (kon.)
Dynamo Moskva – Toljatti 3:2 (kon.) | Petrohrad – Magnitogorsk 4:3 (po pr.)
Dynamo Moskva
3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Lada Toljatti
Pátek 15.09.2017, 18:30 • VTB Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Vítám vás u jedenáctého kola nejvyšší ruské hokejové ligy KHL! V jejím rámci máme dnes na programu i mimo jiné utkání, ve kterém Dinamo Moskva hostí Ladu Toljatti.

Dinamo Moskva

Moskevské Dinamo začalo sezónu 2017/2018 ve velké stylu a z prvních sedmi utkání prohráli pouze jediné! Poté ale přišli o poznání těžší soupeři a na ty už hráči Dinama lék nenašli. Po prohře s CSKA, Magnitogorskem a Taktorem Čeljabinsk, obsazuje Dinamo v Západní konferenci šestou pozici se ziskem 16 bodů.

Tento klub založený roku 1976, se v letošní sezóně již ze začátku nepředvedl v dobrém světle. Po deseti utkáních má na svém kontě totiž pouze 7 bodů a ve Východní konferenci mu patří jednoznačně poslední příčka!

Trenéru Abolsovi bude chybět v dnešním utkání kanadský útočník Carter Ashton a také ruský útočník, který v minulé sezóně nastřílel 11 branek, Vasily Strelcov.

Vzájemná střetnutí

V předešlé sezóně se tyto dva týmy utkali dvakrát. V září minulého roku se utkali na ledě Lady, kdy po tuhém boji musely rozhodovat nájezdy. V těch byli lepší domácí hráči, respektive Belousov, který až ve čtvrté sérii proměnil nájezd jako jediný.

V letošním roce se utkali v polovině ledna na hřišti Dinama. Tentokrát bylo utkání zcela jednoznačné a domácí tým před 6603 diváky zvítězil poměrem 5:0!

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – Hietanen, D. Višněvskij (C), I. Nikulin, Volkov (A), Kutějkin, Korjagin, J. Zajcev – Tarasov, Boyd (A), Karsums – Podšendjalov, Dm. Kazionov, N. Komarov – Alexejev, Igumnov, Brjukvin – Arťuchin, Jefremov, Markovin.

Lada Toljatti: Lazušin (Krasotkin) – Ch. Genoway, D. Vorobjov, Sotnieks, Kostromitin, Gurkin, D. Ježov, Maleňkich – Filatov, Novotný, Kapustin – Bělousov, Zernov, Skorochodov – Bočarov, Achmetov, A. Strelcov – Něstěrov, Babenko, Mastrjukov – Rachimullin..

00:01

00:41
    Úvodní buly vyhrál domácí tým, poté se kombinací dostával blíže k útočnému pásmu. Vynikající přihrávku za obranu zachytl Podšenjalov, jeho nájezd a následnou střelu ale vynikajícím zákrokem zneškodnil Lazušin.

02:10
    Další šanci měli domácí v modrých dresech, tentokrát ale nájezd jednoho z nich dopadl špatným objetím brankáře a následným zakončením do jeho výstroje.

02:36
    Hráči moskevského Dinama jsou stále více při chuti, jejich útočná snaha je doplněna dobrou razantní hrou a dostávají se tak do velkých příležitostí.

03:44
    Domácí budou mít příležitost přesilové hry! Skorochodov jde na trestnou lavičku odpykat za svůj tým trest za příliš mnoho hráčů na ledě!

4:42
    Brankář hostující celku se musí obracet proti střelám soupeře, ty přichází takřka z každého rohu, Lažušin si s němi ale zatím ví rady!

5:15
    Nyní se o střelu od modré čáry pokusil kapitán Nikulin, jeho střela vypadla Lazušinovi z lapačky, poté mu ji ale přerazil zpět jeden z jeho spoluhráčů.

5:31
    Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Dmitrij Kazionov – 2 min.).

6:43
    Nyní už mají přesilovku hosté, jejich tlaku ale chybí střelecký pokus!

7:31

7:42
    Domácí se ihned po skončení oslabení vrhli do rychlého brejku, Boyd do ale nevyřešil dobře, navíc ani netrefil hostující branku.

7:56
    Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Andrej Kutějkin – 5 min., hrubost).

8:44
    Hostům se nedaří kombinace v útočném pásmu a domácí se tak dostávají ven ze své třetiny.

9:59
    Po střele Bělousova, kterou bezpečně lapil brankář domácích, se hráči v modrém dostávají opět ven ze své třetiny.

10:38
    Hrou vysokou holí se provinil Boyd a zkazil si tak možnost rychlého brejku. Vhazovat se bude v útočné třetině hostů.

11:25
    Domácí se opět dostávají ze své obranné části a něco málo přes minutu do konce jejich trestu si zatím hosté nevytvořili větší gólovou šanci!

12:21
    O nebezpečnou střelu z mezikruží se postaral Filatov, jeho záměr trefit spodní levý růžek branky Dinama ale vystihl brankář Jerjomenko a puk vyrazil svým betonem.

12:56

13:25
    Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Stanislav Bočarov – 2 min., podražení).

13:50
    Hosté se tlaku domácích zatím důsledně brání a vyhazují puk ven ze své třetiny!

14:42
    Další nepovedená kombinační hra od domácího celku z Moskvy má za důsledek vyhození puku z jejich útočné třetiny.

15:25

15:50
    Moskevští drží puk na své části hřiště, kde kombinací odvádí důsledný press soupeře.

16:37
    O nastěhování se do třetiny soupeře se pokusili i hosté, jejich nepřesnosti v kombinaci ale vystihl brankář Jerjomenko a přerušil hru.

17:13
    O samostatný průnik obranou hostů se pokusil Visněvskij, jeho výlet ale skončil na posledním obránci Lady!

18:33
    Domácí tlačí svého soupeře i ve hře 5 na 5, zatím tomu ale chybí nějaká pořádná střela. Brankář hostů Lazušin si zatím věděl rady ve všech případech.

19:42
    Hosté se osvobozují po tlaku soupeře a dostávají se na útočnou polovinu, čas jim ale zřejmě nedovolí nějaký delší souvislý tlak.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Domácí byli v první části lepším týmem, na začátku si dokázali vypracovat pár vyložených situací, na druhé straně ale výborně chytá Lazušin! Hosté měli také pár příležitostí, nejvíce jich bylo při přesilové hře, ani ty ale síť Jerjomenkovy branky nerozvlnily. Do šaten se tak jde za bezbrankového stavu!

Další třetina začne přibližně v 19:22.

20:01

20:43
    Domácí hned ze začátku druhého dějství zatlačili soupeře do jejich obraného pásma, hráčům Lady ale nechybí důraz v soubojích u mantinelu a nepouští tak Dinamo do větší šance.

21:45
    Domácí kombinovali na své polovině plochy, následný přechod do útoku zhatilo ofsajdové postavení.

22:15
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Domácí se ujímají vedení! Ti se usadili v útočné třetině, poté pohlednou kombinací uzavřeli obranu soupeře u jejich branky. Následně se ke střele z mezikruží dostal Arťom Volkov, jeho rána sice do branky nedoputovala, odražený puk si ale našel MARTINS KARSUMS a uklidil jej do levého dolního rohu Lažušinovy branky! Asistence: Arťom Volkov
    22:15 Martinš KARSUMS - 1:0

22:46
    Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Dmitrij Kazionov – 2 min., hákování). Trest odpyká Dmitrij Kazionov.

23:01
    Do brejkového úniku se dostal zřejmě Alexejev, jeho počin ale vystihl brankář Lazušin a puk nedovolil mu ani vystřelit.

23:50
    Po kombinaci střílel z levého křídla Filatov a jeho tvrdá rána skončila na tyči! Domácí tak mohou být rádi, že tohle oslabení zřejmě nedopadne vyrovnávací brankou.

24:46

26:10
    Hráči moskevského Dinama se dostali do další šance, tentokrát ale přečíslení 3 na 2 skončilo jen zmatkem u branky Lazušina.

26:34
    Další střela z hole jednoho hráče Moskvy skončila až za plexisklem. Lazušin tuto ránu poslal do výsluní.

27:31
    Do vynikající šance se dostal Igumnov! Ten se ocitl sám v mezikruží nebráněn soupeřem, dostal výborný pas, následnou střelou se mu ale nepodařilo Lazušina překonat!

28:50
    Lada právě vstřelila branku!
    Přesto se hosté dočkali vyrovnávací branky, která přišla takřka z nenadání! Dmitrij Kostromitin napřáhl od modré čáry, puk lehce tečovat IGOR SKOROCHODOV a ten skončil až za zády bezmocného Lazušina! Asistence: Dmitrij Kostromitin, Gregorij Bělousov
    28:50 Igor SKOROCHODOV - 1:1

29:32
    Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Denis Ježov – 2 min., hákování).

30:52
    Domácí se usadili v útočné třetině, jejich kombinaci ale stále chybí střelecký pokus.

31:32

31:58
    Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Martinš Karsums – 2 min., podražení).

32:16
    O střelu od modré čáry se pokusil Vorobjov, jeho pokus ale byl zablokován!

32:58
    První minuta z trestu Karsumse je za námi, hosté jsou zatím bez větší příležitosti, navíc nechávají své soupeře také útočit.

33:58

34:34
    Velký zmatek před Jerjomenkovou brankou způsobila střela jednoho z hostujících borců, nakonec se ale puk ukázal za brankou, kde jej našli jako první domácí.

35:14
    Nepřesnosti domácích v kombinační hře mají za důsledek častou ztrátu puku, hosté na tom nyní ale nejsou o moc lépe a hraje se tak především na středu hřiště.

36:48
    Hráči hostujícího celku se usadili ve své útočné třetině, ke vstřelení branky je ale potřeba střela, což si zřejmě neuvědomují.

38:12
    Do další velké příležitosti se dostali domácí, nájezd Tarasova ale bezpečně pokryl Lazušin, který je už na konci druhé třetiny velkým adeptem na hráče utkání!

39:14
    Domácí se opět ujímají vedení! Po pohledné kombinaci se dostal ke střele NIKITA KOMAROV a jeho pokus se i s přispěním horní tyče dostal do Lazušinovy svatyně! Asistence: Dmitrij Kazionov, Martins Karsums
    39:14 Nikita KOMAROV - 2:1

39:54
    Vyloučení v týmu Lada Toljatti (2 min. – příliš mnoho hráčů).

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá část dnešního utkání byla o mnoho záživnější! Domácí byli z úvodu lepším týmem, což potvrdil i Dmitrij Boyd, který otevřel skóre utkání. Poté se hosté zlepšili ve hře na útočné polovině a odměnou jim byl vyrovnávací gól Igora Skorochodova. 46 sekund před koncem druhé třetiny si ale domácí vzali vedení zpět po vynikající ráně Nikity Komarova a do kabin se tak jde za stavu 2:1!

Další třetina začne přibližně v 20:19.

40:01

41:41
    Domácí využívají přesilovku a navyšují tak své vedení již na dvoubrankové! Pohlednou kombinací v přesilové hře takřka odepsali obranu hostí. Po vynikající přihrávce Dustina Boyda se ocitl sám před prázdnou kasou ILJA NIKULIN, kterému už nedělalo problém usměrnit puk do Lazušinovy svatyně! Asistence: Dustin Boyd, Martins Karsums.
    41:41 Ilja NIKULIN - 3:1

43:50
    Stále jsou více na puku domácí, ti už ale takřka nemají kam spěchat a držení puku na svých holích jim rozhodně vyhovuje.

45:24
    Za hlasité podpory fanoušků se domácí mužstvo statečně brání tlaku hostujícího celku, který rozhodně potřebuje vstřelit alespoň snižující branku, pokud chtějí pomýšlet na body z dnešního utkání.

46:13
    Oddechový čas pro domácí.

47:40
    Nyní jsou hosté více na puku, jejich útočné snaze ale chybí finální přihrávka a také to nejpodstatnější, čímž je střela.

48:56
    Bočarov si najel skoro až k brankové čáře, poté chtěl Jerjomenka překvapit střelou z velkého úhlu. Domácí brankář byl ale připraven a stále tak svému týmu drží dvoubrankové vedení!

49:48
    Vynikající přihrávku na levé křídlo dostal kanadský bek Genoway, jeho špatné zpracování ale zhatilo brejkovou situaci 3 na 2.

51:28
    Nyní se nastěhovali na útočnou polovinu domácí hráči, střela Boyda se ale mezi tři tyče nevlezla.

52:17
    Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Charles Genoway – 2 min – podražení.).

52:47
    Po půl minutě se hosté dočkali puku na svých hokejkách, což skončilo rychlým vyhozením na polovinu Dinama.

53:16
    Šanci na vstřelení čtvrté branky domácího celku měl Dustin Boyd, jeho průnik obranou hostí ale skončil v brankovišti, kde jej o puk obral Lazušin.

54:17

54:44
    Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Dmitrij Kazionov – 2 min., hákování).

55:48
    První minutu přesilové hry neodehráli hosté dobře, takřka vůbec se nedostali ke střeleckému pokusu a stav tak zůstává 3:1!

55:48
    Oddechový čas pro hosty.

56:02
    Hosté hrají bez brankáře to znamená hru 6 na 4!

56:44

56:58
    Hostům se ani ve dvojnásobné přesile hráčů na ledě snížit nepodařilo, navíc se do brejku dostala dvojice domácích borců, Komarov dostal vynikající žabičku, následnou ránu mu ale bravurním zákrokem zneškodnil Lazušin!

58:16
    Hosté se usadili v útočném pásmu, jejich hře ale chybí nějaký nápad a obrana domácích funguje perfektně!

58:32
    Přece jen hosté snižují stav utkání! Kirril Kapustin vybojoval puk u mantinelu, přihrál na modrou čáru, kde stál připravený DMITRIJ KOSTROMITIN a ten ránou trefil přesně Jerjomenkovu svatyni! Asistence: Kirill Kapustin, Nikita Filatov.
    58:32 Dmitrij KOSTROMITIN - 3:2

59:02
    Hosté to zkouší opět bez brankáře!

59:48
    Obrovskou šanci na vyrovnání měl Kostromitin, na odražený puk ale před prázdnou brankou Jerjomenka nedosáhl a utkání tak zřejmě skončí výhrou domácího Dinama!

A máme tu konečný hvizd! Utkání mělo jasného favorita, to ale od druhé třetiny začalo nabírat obrátek! Domácí Dustin Boyd sice otevřel skóre utkání, hosté ale nezaháleli a ránou Igora Skorochodova dokázali srovnat stav utkání. 46 sekund před koncem druhé periody ale Nikita Komarov vrátil svému celku vedení. V úvodu třetí části se prosadil Ilja Nikulin, který dokázal dostat puk do branky po velmi pohledné kombinaci. Poté začali hosté zlobit víc a víc. Po několika šancích se až minutu a půl před koncem utkání dokázal prosadit Dmitrij Kostromitin a tentýž samý hráč měl necelých 20 sekund do konce možnost na vyrovnání. Puk ale netrefil a moskevské Dinamo se může radovat ze zisku tří bodů. I když je nutno podotknout, jejich výkon nepotvrzoval jasnou favorizovanost, na to jsme ale v KHL zvyklí.

Tímto se s vámi pro dnešní den loučím, díky za pozornost a krásný zbytek dne. (20:59:11)

Daniel Bertók

Branky a nahrávky: 23. Karsums (Volkov), 40. N. Komarov (Dm. Kazionov, Karsums), 42. I. Nikulin (Boyd, Karsums) – 29. Skorochodov (Kostromitin, Bělousov), 59. Kostromitin (Kapustin, Filatov)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – Hietanen, D. Višněvskij (C), I. Nikulin, Volkov (A), Kutějkin, Korjagin, J. Zajcev – Tarasov, Boyd (A), Karsums – Podšendjalov, Dm. Kazionov, N. Komarov – Alexejev, Igumnov, Brjukvin – Arťuchin, Jefremov, Markovin.

Rozhodčí: Gofman A. (Rus), Oskirko Y. (Rus)