Chabarovsk – HC Slovan 2:3 (kon.) | Vladivostok – CSKA Moskva 3:1 (kon.) | Kunlun – Viťaz 2:0 (kon.)
Barys – Novosibirsk 1:3 (kon.) | Jaroslavl – Čeljabinsk 3:1 (kon.) | Minsk – Jekatěrinburg 1:3 (kon.)
Dynamo Moskva – Toljatti 3:2 (kon.) | Petrohrad – Magnitogorsk 4:3 (po pr.)
SKA Petrohrad
4:3 (1:0, 2:1, 0:2 - 1:0)
Metallurg Magnitogorsk
Pátek 15.09.2017, 18:30 • Ice Palace • KHL

Přeji příjemný zbytek pátečního večera a krásný víkend. (21:07:48)

Brankový účet otevřel v jedenácté minutě Viktor Tichonov, který velmi dobře zmátl Samsonova a pak osobním důrazem protlačil kotouč u pravé tyče za brankovou čáru.

Ve druhé třetině se protrhl pytel, což odstartoval Sergej Mozjakin, když se dokázal uvolnit na levém křídle a přesným odstřelem vsítil puk do pravé spojnice. Následně byl tým SKA vyloučený a poslán do čtyř, což pro Jevgeni Ketova nebyl žádný problém a díky chybě hostů při rozehrávce a pohotové přihrávce Ilji Kablukova vrátil vedení zpět svému týmu. Následně se v závěru druhé třetiny šťastným odrazem prosadil i Pavel Dacjuk a SKA Petrohrad tak mohli do kabin odejít hned s lepší náladou..

Třetí třetinu otevřel kontaktní brankou opět Pavel Dacjuk, když v přesilové hře čistým průstřeme prostřelil Šesťorkina. V neposlední řadě už se zdálo, že je o osudu utkání rozhodnuto, ale nakonec přišla obrovská chyba domácích, když před brankou nechali zcela nekrytého Nikitu Pivcakina, jenž tuto hrubku potrestal a svou trefou poslal utkání do prodloužení.

V prodloužení v panice vyhodil puk do ochranné sítě Osala, čímž oslabil svůj tým, který ihned po vhazování inkasoval rozhodující branku Patrika Hersleyho, jenž od modré čáry čistým průstřelem ukončuje zápas.

Česká a Slovenská stopa

1. Jan Kovář (MET) (0+1), 3 střely, 25:28
    2. Tomáš Filippi (MET) (0+0), 1 střela, 17:28

62:34 Patrik HERSLEY - 4:3

62:34
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Po vyhrané buly se puk dostal na modrou čáru, kde se ho ujal PATRIK HERSLEY, který si vybruslil na osu hřiště a prudkou střelou překonal Samsonova, jenž měl zakrytý výhled.

62:30
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Oskar Osala – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

62:30
    Rundblad po zadovce Plotnikova nabruslil do brankoviště, kde mu puk ujel a Osala vyhodil kotouč do ochranné sítě.

61:46
    Prochorkin je vyhnán za modrou čáru a přenechává kotouč spoluhráčům.

61:32
    Filippi vyzval ke střele Děnisova, jehož střelu srazil Šesťorkin.

60:18
    Kovalčuk si s Dacjukem neporozuměl a po nepřesné přihrávce může zaútočit Metallurg.

60:01

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00
    59:13 Nikita PIVCAKIN - 3:3

59:13
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Obrovská chyba domácích v poslední minutě základní hrací doby! NIKITA PIVCAKIN byl naprosto volný před brankou a po rychlé přihrávce z levého rohu neměl vůbec nic těžkého a přízemní střelou překonal Šesťorkina pod levým betonem. Asistence: Sergej Mozjakin a Igor Grigorenko.

59:05
    Je to tu, Samsonov pouští na led šestého hráče.

58:55
    Samsonov se už hlásí na střídačku.

58:29
    U nahozeného kotouče byl sice první český útočník Filippi, ale domácím se i tak podařilo po mantinelu dostat hru do střední třetiny.

57:46
    Širokov plácl přes lapačku Samsonova a rozhodně může být rád že si nepůjde odpočinout na trestnou lavici. Pivcakin dal jasně najevo, že příště Širokov jen tak neodjede.

57:20
    Na modré čáře obranného pásma hostí si hráči vůbec nic nedarují a drsnými hity bojují o kotouč.

56:50
    Domácí zatím dobře odolávají pokusům Magnitogorsku přejít do tlaku.

56:00
    Ve velmi těžké pozici dostal přihrávku Kovalčuk, který prudký pas nezvládl nasměrovat do branky.

54:46
    Další střela tentokrát v podání Gavrikova, končí sražena do levého rohu. Domácí stále pokračuje v aktivní hře, což Metallurgu rozhodně nehraje do karet.

53:59
    Ze spodní části pravého kruhu se stím Hersley vůbec nemazal. Napřáhl k tvrdé střele, která orazítkovala pravou tyč Samsonovy branky.

Oleg Znarok burcuje své svěřence na střídačce.

53:09
    Puk sražen do ochranné sítě.

52:55
    Nyní zakládá rychlou akci Zub, jenž dlouhým pasem hledal své kolegy ve středním pásmu.

52:27
    Vyhození zachytil Kovalčuk až za modrou čarou a SKA musí vyklidit pásmo.

51:33
    Metallurg zatím nikam nepospíchá a s rozvahou připravuje útočnou akci.

50:05
    Z pravého křídla Timkin hledal před brankou spoluhráče, ale modré dresy v tomto prostoru převažovaly.

49:45
    Třetí třetina se pomalu přelévá do své druhé poloviny.

48:50
    Těžkou střelu Birjukova vychytal Šesťorkin.

47:50
    Širokov prodloužil hru za branku soupeře, kde puk dostává pod kontrolu hostující celek.
    45:31 Sergej MOZJAKIN - 3:2

45:31
    Hosté využívají přesilovou hru a jsou stále ve hře! SERGEJ MOZJAKIN jako správný kapitán po přihrávce Jana Kováře propálil vše co mu stálo v cestě a kotouč zastavila až síť za Šesťorkinovými zády. Domácí brankář vůbec nic neviděl. Asistence: Jan Kovář a Oskar Osala.

44:33
    Proti Mozjakinově střele se obětavě vrhl jeden z bránících hráčů.

44:25
    Trest Zubareva vypršel a domácí tak pokračují ve čtyřech.

43:43
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Viktor Tichonov – 2 min., hození hole).

40:01

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

40:00
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Nikita Pivcakin – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

39:27
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Andrej Zubarev – 5 + osobní trest do konce utkání, nedovolené bránění).

Zubarev velmi tvrdě narazil Osalu a zcela jistě už si v dnešním utkání nezahraje. Finský hráč odchází na šití.

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.
    37:58 Pavel DACJUK - 3:1

37:58
    Další branka domácích, kteří navyšují své vedení! Po střele Sergeje Širokova se kotouč odrazil do výstroje PAVLA DACJUKA, od něhož si to puk nasměroval přímo za brankovou čáru. Asistence: Sergej Širokov a Vladislav Gavrikov.

37:10
    Oba týmy pokračují v pěti hráčích.

37:03
    Filippi po naznačené střele našel před brankou zcela volného Pivcakina, který ale přes Šesťorkina nedokázal procedit kotouč.

36:05
    Magnitogorsk ve čtyřech kombinuje v útočném pásmu.

35:10
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Ilja Kablukov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Oskar Osala – 2 min., hrubost).
    34:46 Dobývání branky SKA!

34:46
    Na obdrženou branku se Magnitogorst pochopitelně snaží velmi rychle odpovědět! Po řadě dorážek se Šesťorkin musel rozvalit po brankovišti, aby dokázal udržet kotouč před brankou.
    33:29 Jevgenij KETOV - 2:1

33:29
    Špatnou komunikaci a následnou laxní přihrávku Samsonova trestá SKA brankou v oslabení! Samsonov rozehrál velmi špatně a u kotouče byl první napadající Ilja Kablukov. Ten jen přistrčil puk na přijíždějícího JEVGENIJ KETOVA, který dělovkou překonal Samosnova nad pravým betonem. Asistence: Ilja Kablukov.

33:14
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Maxim Čudinov – 2 min., podražení).

32:21
    Početní výhoda končí zákrokem Šesťorkina, který přeruší a následně uklidní hru.

31:36
    Kovář je venku z trestné a následuje zkrácená přesilovka Mettalurgu.

31:09
    Z pravého kruhu Ketov skvěle našel u levé tyče najíždějícího Rundblada! Ten ale kotouč sklepl jen vedle levé tyče.

30:46
    Velmi blízko teče byl před brankou projíždějící Filippi.

30:21
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Patrik Hersley – 2 min., hákování).

30:21
    Kaletnik se dokázal vymanit a dostat se do útoku! Následoval faul a hra se vyrovná.

30:00
    Obranné čtveřici Magnitogorsku se daří vyhodit.

29:48
    Střela z vrchu levého kruhu šla pouze za branku.

29:36
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jan Kovář – 2 min., držení hole).

29:17
    Mozjakin se opět nebezpečně prohnal po levém křídle, ale nyní si ho už domácí obránci pohlídali.

28:25
    Vyrovnávací branka vyrovnala i hru. SKA se už tolik do útoku nehrne.

27:18
    Zpoza branky se Malcev snažil zaskočit Samsonova, ale ten se tentokrát nenechal zmást a pravý beton u tyče udržel.
    26:48 Sergej MOZJAKIN - 1:1

26:48
    Kapitán Magnitogorsku potvrzuje roli střelce a přesným zásahem vyrovnává! SERGEJ MOZJAKIN se uvolnil na levém křídle ve středním pásmu, odkud se dostal až do střelecké pozice na levém kruhu, kde přesnou střelou zápěstím rozvlnil síťku u vzdálenější spojnice! Asistence: Denis Děnisov.

26:08
    Z bezprostřední blízkosti Gusev dvěma dorážkami neuspěl! Samsonov se v brance rozhodně nenudí.

25:07
    U pravého hrazení Dacjuk proti zdvojené obraně neuspěl. Dopředu jdou hráči Mettalurgu.

24:30
    Osala si za brankou soupeře vyměnil kotouč s Filippim, který dále kombinuje v pravém rohu.

23:33
    Domácí se velmi živě prohání útočnou třetinou a Samsonov musel opět vytáhnout několik dobrých zákroků. Proti střele Rykova zasáhl ramenem a kotouč končí v ochranné síti.

22:24
    Do prázdné branky se Timkinovi nepodařilo zakončit, protože byl ze všech stran obklopen modrými dresy.

21:48
    Širokov pálil po křižné přihrávce velmi přesně, ale Samsonov byl přeci jen rychlejší a kotouč za brankovou čáru nepustil.

21:00
    Ani tentokrát se Magnitogorsku nepoštěstilo a SKA již po několikáté vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

20:33
    Hosté se nemohou dostat do útočné třetiny, zatím co se trest Širokova pomalu a jistě krátí.

20:01

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:33
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Sergej Širokov – 2 min., podražení).

Timkin se srazil kolenem se Širokovem právě při pokusu o jeho kličku. Domácí hráč bolestivě odkulhává na střídačku.

19:23
    Širokov se dobře zbavil dvou soupeřů, ale jeho klička do středu hřiště byla nepřesná.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.

18:25
    Na druhé straně se snažil zužitkovat více místa Kovalčuk svižnou střelou do pravé spojnice.

18:08
    Osala marně položil hůl do trajektorie střely.

17:56
    Hosté v závěru začínají být tím nebezpečnějším týmem. Šesťorkin čelil pár ranám, ale zatím se žádná větší šance nekonala.

16:48
    Hráči Mettalurgu tvrdě bojují a chtějí se v útočné třetině udržet.

16:18
    Před brankou hostí marně zkoušel tečovat střelu od modré Barabanov.

14:39
    Dlouhý pas na pravé křídlo dostal Timkin, který nabral velkou rychlost a řítil se z pravého kruhu sám na Šesťorkina, ale střelou mezi betone jej nepřekonal.

13:46
    Střelecký pokus Prochorkina končí sražený vysoko do ochranné sítě.

13:24
    SKA kontroluje hru delší dobu a je aktivnější.

13:00
    Pokus Hersleyho končí pouze ve výstroji Samsonova, který přerušuje hru.
    10:39 Viktor TICHONOV - 1:0

10:39
    Domácí dávají branku jako první a téměř po jedenácti minutách jdou do vedení! Střelu Jevgenij Ketova brankář Samsonov neudržel a Ilja Kablukov u levé tyče jej jen přišťouchl VIKTORU TICHONOVI, který naznačil objetí branky, za kterou se vrátil zpět k pravé tyče, od které zmatený Samsonov přebruslil k protější tyči. Asistence: Ilja Kablukov a Jevgenij Ketov.

09:58
    Kapitán SKA Dacjuk proklouzl obraně Mettalurgu a zkoušel zakončovat do protipohybu Samsonova.

09:22
    Kalinin si to po rychlém vyjetí zpoza branky namířil přímo před Samsonova, kde ho ještě podpořil Malcev. První jmenovaný dostal poměrně slušnou masáž hokejkou do helmy, ale hlavní sudí zůstávají klidní.

09:03
    Od pravého hrazení se dvěma kroky na bližší kruh uvolnil Širokov, ale ani jemu se nepodařilo překonat Samsonova.

08:42
    Při pokusu o rychlé přenesení hry před Samsonova se SKA opět prohřešuje zakázaným uvolněním.

08:15
    Individuálně to zkusil Dacjuk, který střílel přes Schause ke vzdálenější tyči, ale přestřelil.

07:58
    Po vhazování se snažil svou střelu mezi hráči schovat Těreščenko. Šesťorkin si dokázal najít skulinku, kterou střelu viděl.

07:52
    Zakázané uvolnění Petrohradu.

06:47
    Ve velké rychlosti Ketov naznačil přihrávku na levý kruh, ale záhy nebezpečně střílel.

06:27
    Kosov jednoduchou střelou prověřil Šesťorkina.

05:56
    Vyloučený Schaus skáče zpět na led a spěchá podpořit tým do obranného pásma.

05:02
    Na modré měl k tvrdé střele napřaženo Kovalčuk, jehož projektil vyrazil Samsonov pouze na volného Guseva, který sice dokázal zkrotit kotouč, ale trefil pouze levou tyč odkryté branky!

04:36
    Dacjuk na levém křídle koriguje tempo přesilové hry.

04:06
    První pokus o střelu od modré končí zablokovaný a dopředu tak mohou hosté.

03:56
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Nicholas Schaus – 2 min., sekání).

03:26
    Sudá zdvihá pravici! Šesťorkin pouští na led šestého hráče.

02:30
    Třetí formace dokázala překonat modrou hradbu a usadit se v útočné třetině. Střela Těreščenka však vyhnala Metallurg do střední třetiny.

02:05
    Ihned po buly zkoušel pálit od modré čáry Gavrikov. Jeho střela na Samsonova neprošla.

01:39
    Na pravém křídle nabral dobrou rychlost Fin Osala, který se rovněž dostal do zakončení u pravé tyče, ale nad Šesťorkinem nevyzrál.

01:17
    Domácí SKA se nastěhovala do útočného pásma, ale jejich soupeř se je snaží držet pouze u mantinelu.

00:19
    Čudinov za vlastní brankou uklidňuje hru a pomalu zakládá útočnou akci.

00:01

SKA Petrohrad: Šesťorkin – Hersley, Gavrikov, Čudinov, Chafizullin, Zub, Zubarev, Rundblad, Rykov – Barabanov, Dacjuk, Kovalčuk – Kalinin, M. Malcev, Širokov – S. Plotnikov, Prochorkin, N. Gusev – Ketov, Kablukov, Tichonov.

Metallurg Magnitogorsk: Samsonov (Košečkin) – Děnisov, J. Birjukov, Schaus, Pivcakin, Chabarov, S. Těreščenko, Dronov – Kosov, Jan Kovář, Mozjakin – Filippi, I. Grigorenko, Osala – Platonov, Berestennikov, Timkin – Sirotkin, Kaletnik, De. Kazionov..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vzájemná utkání z minulé sezóny

Playoff
    Metallurg Magnitogorsk – SKA Petrohrad 3:5
    SKA Petrohrad – Metallurg Magnitogorsk 3:2
    SKA Petrohrad – Metallurg Magnitogorsk 2:1 prodl.
    Metallurg Magnitogorsk – SKA Petrohrad 3:1
    Metallurg Magnitogorsk – SKA Petrohrad 4:5

Základní část
    Metallurg Magnitogorsk – SKA Petrohrad 5:4 náj.
    SKA Petrohrad – Metallurg Magnitogorsk 4:2

Hráči Metallurgu jsou na tom o deset bodů hůře. Po čtyřech výhrách v řadě přišla i porážka na ledě Jaroslavli, kde v prodloužení rozhodl Mosaljov. S osmi vstřelenými brankami se může chlubit Sergej Mozjakin a s pěti Matt Ellison. Uvidíme, zda se v tomto klání dokáží prosadit.

Naprostý favorit soutěže. SKA dosud zatím nepoznalo hořkou chuť porážky a s osmadvaceti body má už pětibodový náskok nad druhou CSKA. V deseti utkání se podařilo hráčům Petrohradu nastřílet již pětačtyřicet branek a pouhých patnáct obdrželi. Nejlepším střelcem je rozhodně Ilja Kovalčuk s jedenácti brankami a hned za nám Širokov s osmi. Metallurg nečeká rozhodně nic lehkého.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 11. Tichonov (Kablukov, Ketov), 34. Ketov (Kablukov), 38. Dacjuk (Širokov, Gavrikov), 63. Hersley – 27. Mozjakin (Děnisov), 46. Mozjakin (Jan Kovář, Osala), 60. Pivcakin (Mozjakin, I. Grigorenko)