Třinec – Vítkovice 3:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 4:2 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 0:4 (kon.)
Chomutov – Jihlava 4:3 (po pr.) | Mountfield HK – Plzeň 4:3 (po pr.) | Olomouc – Liberec 3:0 (kon.)
po prodl.
Mountfield HK
4:3 (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)
HC Škoda Plzeň
Pátek 15.09.2017, 18:00 • ČPP Aréna • Tipsport extraliga (ČR) • 4. kolo
Předzápasové kurzy: 2.15 4.45 2.76
Partner:
  63:29 Andris DŽERINŠ - 4:3
  Zdroj: Hokejka TV
   
  63:29
  Hradec právě vstřelil branku!
  Je konec! Východočeši střílí branku a získávají první výhru v sezóně! Střeleckou úlohu vzal na sebe ANDRIS DŽERINŠ, který se protáhl kolem levého mantinelu před bránícího hráče, sebral kotouč a rychlou švihovkou ukončil dnešní klání – 4:3p. Asistence: Richard Jarůšek, Blaž Gregorc.
   
  61:08
  Střelu Milana Gulaše odrazil Sedláček betony do vzduchu a kotouč jen tak tak přeplachtil horní tyč!
  55:50 Dominik KUBALÍK - 3:3
  Zdroj: Hokejka TV
   
  55:50
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Přesilovka využita, skóre srovnáno. Začínáme od znova! A nutno říci, že plzeňská akce na jeden dotek byla více než pohledná. Milan Gulaš poslal zpoza brány puk na Davida Stacha, který ho okamžitě křížem posunul na DOMINIKA KUBALÍKA. Ten napřáhl pomalu až ke stropu haly a nádherně trefil místo u bližší tyče – 3:3. Asistence: David Stach, Milan Gulaš.
   
  54:48
  Hradci se podruhé v utkání nepovedlo střídání a dostává trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Západočeši tak po komerční pauze zahájí svou další přesilovou hru.
   
  54:34
  Petr Koukal na sebe vzal střelu při dvojnásobném přečíslení, se svými betony ale uspěl Miroslav Svoboda!
   
  50:23
  Z tlaku domácích vyústil plzeňský faul. Dopustil se ho Michal Moravčík, jenž už putuje za katr.
   
  50:06
  Východočeši teď motají soupeře v jeho obranné zóně a Plzeň má co dělat, aby Hradecké ubránila!
   
  46:35
  Další plzeňská přesilovka. Roman Kukumberg si u trestoměřičů odpyká dvě minuty za vražení na hrazení.
   
  43:27
  Mislav Rosandič se proti pravidlům provinil držením a dvouminutovou přesilovku tak bude hrát Plzeň.
  43:01 Petr KOUKAL - 3:2
  Zdroj: Hokejka TV
   
  43:01
  Hradec právě vstřelil branku!
  Východočeši využívají početní výhodu a poprvé v sezóně se v zápase dostávají do vedení! PETR KOUKAL dostal přesnou nahrávku na pravý kruh, nad ničím se nerozpakoval a vyslal nechytatelnou pumelici – 3:2. Asistence: Tomáš Zigo, Richard Jarůšek.
   
  42:40
  Richard Jarůšek to udělal pěkně! Naznačil střelu, obkroužil bránu a jen kousek scházel k úspěšnému zakončení.
   
  41:47
  Východočeská aktivita vyústila v plzeňské vyloučení. Dvě minuty za držení protihráče si odpyká Lukáš Pulpán.
  39:57 Roman KUKUMBERG - 2:2
  Zdroj: Hokejka TV
   
  39:57
  Hradec právě vstřelil branku!
  Východočechům se ale povedlo osvobodit a nadělili svému soupeři gól do šatny, máme zase vyrovnáno! Lukáš Vopelka vybojoval v útočném pásmu puk a zpoza brankové čáry, spatřil najíždějícího si ROMANA KUKUMBERGA. Ten obdržel puk přesně na hůl a překvapil Svobodu povedenou ranou z první – 2:2. Asistence: Lukáš Vopelka.
   
  38:46
  V rohu hradeckého pásma se strhla menší potyčka mezi východočeským Martinem Pláňkem a plzeňským Janem Schleissem. Oba aktéři vyfasovali 2+2 minuty za hrubost.
   
  36:47
  Hradec je sice v plném počtu, indiáni ale vyvíjí v útočném pásmu velký tlak!
   
  34:36
  Východočechů bylo v jeden okamžik na ledě příliš, čehož si všimli rozhodčí. Domácí střídačka obdržela trest za příliš mnoho hráčů na ledě a Plzeň tak má k dispozici další přesilovku.
  32:12 Dominik KUBALÍK - 1:2
  Zdroj: Hokejka TV
   
  32:12
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Také Škodovka využívá svou přesilovku a opět odskakuje do jednobrankového vedení! DOMINIK KUBALÍK vystřelil z levé strany, poté obkroužil bránu a znovu se chopil kotouče. U pravé tyčky se pak otočil směrem k hradecké svatyni a neomylně zacílil na bližší tyč – 1:2. Bez asistence.
   
  30:50
  Obě mužstva se v krátkém sledu prezentovala zajímavými šancemi, další útočné kombinace ale nyní budou pravděpodobně v plzeňské režii. Zdeněk Čáp je totiž vyloučen za podražení.
  29:26 Oskars CIBULSKIS - 1:1
  Zdroj: Hokejka TV
   
  29:26
  Hradec právě vstřelil branku!
  Do konce početní výhody zbývalo pouhých pět vteřin, když ji Východočeši proměnili ve vyrovnávací branku! OSKARS CIBULSKIS se coby obránce ocitl až před brankou, kde se s ničím nepáral a poslal kotouč kolem bližší tyče do sítě – 1:1. Asistence: Jaroslav Bednář, Blaž Gregorc.
   
  27:31
  A nyní si také vyzkouší hru s jedním mužem v poli navíc. Západočeský Nicholas Jones totiž zatáhl za brzdu v podobě hákování a už sedí na trestné lavici.
   
  25:17
  I když se to většině publika nelíbí, Martin Pláněk putuje z důvodu podražení na trestnou lavici. Početní výhodu si tak zahraje Plzeň.
   
  19:28
  Indiáni se teď nemohou dostat z pásma a odolávají hradeckému tlaku! Jaroslav Bednář se kupříkladu dostal ke střele zprostřed modré čáry, která po ztečování skončila těsně vedle tyče.
   
  15:36
  Nejprve se Jakub Sedláček roztáhl v brankovišti a efektním zákrokem zabránil puku v cestě do odkryté části klece, poté ještě v podobné pozici pokryl dorážku Petra Straky!
   
  14:34
  První přesilová hra utkání je tu. Zahrají si ji indiáni, neboť Patrik Miškář jde pykat za krosček.
   
  14:21
  Jaroslav Dvořák se zjevil v blízkosti Miroslava Svobody, rychlou střelou z hrany brankoviště ale našel jen gólmanskou výstroj!
   
  11:26
  Jaroslav Bednář nastřelil bekhendovým blafákem tyčku, na druhé straně pak záhy zazvonilo hradecké břavno, a to po nahození až od modré čáry!
   
  06:59
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Hradec je zatím sice aktivnějším celkem, do vedení se ale dostává Škodovka! A nutno říct, že i s trochou štěstí. RYAN HOLLWEG totiž dorazil střelu z levého kruhu a jeho pokus Jakub Sedláček ztlumil svou výstroji. Kotouč ale nezastavil úplně, a ten se tak pomalu došoural až za brankovou čáru. Hradecký gólman se po něm lapačkou natahoval marně – 0:1. Asistence: David Sklenička, Miroslav Preisinger.
  06:59 Ryan HOLLWEG - 0:1
  Zdroj: Hokejka TV
   
  04:39
  A další slibná pozice! Tentokrát se do samostatného úniku probíjel Richard Jarůšek, v zakončení mu ale zabránila hůl vracejícího se obránce.
   
  04:16
  Petr Kodýtek se ocitl osamocen na vrcholu levého kruhu, jeho pokus na bližší tyč ale výborně vytěsnila Sedláčkova vyrážečka!
   
  01:47
  René Vydarený dobře pálil od modré čáry, puku ale v cestě do brány zabránila Svobodova vyrážečka!
   
  Začátek duelu je na spadnutí, Hradec i Plzeň už se totiž zdraví z modrých čar!

  Klára Petrásková

  Branky a nahrávky: 30. Cibulskis (Jaroslav Bednář, Gregorc), 40. Kukumberg (Vopelka), 44. Koukal (Zigo, Jarůšek), 64. Džerinš (Jarůšek, Gregorc) – 7. Hollweg (D. Sklenička, Preisinger), 33. D. Kubalík, 56. D. Kubalík (Stach, Gulaš)


  Mountfield HK: J. Sedláček (J. Pavelka) – Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený, Rosandić – Jaroslav Bednář (C), Džerinš, Šimánek – Jarůšek, Koukal (A), Zigo – Köhler (A), Kukumberg, Vopelka – J. Dvořák, Miškář, Čáp.
  HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Hylák) – P. Kadlec (C), Pulpán, Čerešňák, D. Sklenička, Jones, Moravčík, Kvasnička – Gulaš (A), Mertl, Schleiss – Straka, Stach, D. Kubalík – Kratěna, Kracík, Kindl – Hollweg (A), Preisinger, Kodýtek.

  Rozhodčí: Bejček, Pešina – Ondráček, Špůr

  Diváci: 4409