Trenčín – Banská Bystrica 3:2 (po pr.) | Košice – Poprad 5:2 (kon.) | Zvolen – Detva 5:4 (kon.)
Žilina – Nitra 10:4 (kon.) | Nové Zámky – Liptovský Mikuláš 0:3 (kon.)
konec
HC Košice
5:2 (2:0, 3:0, 0:2)
HK Poprad
sk Pátek 15.09.2017, 17:00 • Steel aréna, Košice • Tipsport Liga (SR) • 3. kolo
Předzápasové kurzy: 1.4 5.8 4.99
Partner:
   
  Skončilo sa dnešné stretnutie medzi Košicami a Popradom, v ktorom domáci porazili súpera pomerom 5:2. Oceliari tak zvládli prvé východniarske derby v sezóne oveľa lepšie.

  S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám pekný zvyšok večera. Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák. (19:10:35)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:20
  Poprad dal gól!
  Tak ešte jeden gól dnes diváci v Steel aréne videli. Presadil sa VLADISLAV BOGOSLOVSKIJ. Asistencie: Peter Lichanec, Denis Šterbák.
   
  58:06
  Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.
   
  57:27
  Puk je za popradskou bránkou, kde s ním operuje Pacan. Jeho spoluhráči ale odišli striedať, a tak podobne učiní pravdepodobne aj kanadský center druhej formácie Oceliarov.
   
  56:40
  Na ľade sa nedeje nič zaujímavé, celky si medzi sebou posúvajú puk a pomerne často striedajú.
   
  55:20
  Zápas sa už skôr dohráva, ani jeden z celkov sa teraz zvýšenou útočnou aktivitou neprezentoval.
   
  54:04
  Poprad dal gól!
  Poprad sa teší z čestného zásahu, Joakim Lundström si dnes druhé čisté konto v sezóne nepripíše. Postaral sa o to ANDREAS ŠTRAUCH. Asistencie: Daniel Brejčák, Patrik Svitana.
   
  53:43
  Košice sa rýchlo oslobodili, Poprad hrá za vlastnou bránkou.
   
  53:24
  Vylúčenie v tíme HC Košice (Bača – 2 min., hákovanie).
   
  53:10
  Bogoslovskij strieľal dvakrát, v oboch prípadoch ale išlo o mimoriadne nepresné zakončenie. Popradu sa v ostatných minútach nepodarilo výraznejšie ohroziť bránku svojho súpera.
   
  52:01
  Medzičasom už pokračujeme v hre piatich proti piatim.
   
  51:30
  Kesselovi puk prepadol do stredného pásma, unavení hokejisti Popradu budú striedať. Podobne učiní aj ich košický súper.
   
  51:02
  Pacan naštartoval útočnú akciu Košíc, Šoltés ju ukončil. Z ľavého krídla však nepálil práve najprudšie, a tak brankára neprekvapil.
   
  50:40
  Nagy to po individuálnom prieniku skúšal strelou švihom, puk však zasiahol jedného z členov popradskej defenzívy. Košice pokračujú vo svojej presilovej hre.
   
  50:10
  Matejkovi prihrávka nevyšla a puk poslal len do súperových nôh. Poprad sa následne oslobodil.
   
  49:48
  Vylúčenie v tíme HK Poprad (Ježek – 2 min., podrazenie).
   
  49:10
  Individuálna akcia Matúša Paločka, ešte tam prišiel nepríjemný odraz puku a zaujímavé zakončenie, po ktorom musel puk krotiť gólman Košíc. Ten s tým ale výraznejšie problémy nemal.
   
  48:10
  Košice strávili plné dve minúty v útočnej tretine, skórovať sa im ale nepodarilo. Skúsený Richard Rapáč už korčuľuje na ľadovú plochu.

  Lukáš Pancurák

  Branky a nahrávky: 2. Nagy (Hričina, Boltun), 4. Nagy (Boltun, Hričina), 23. Kessel (Klíma, Bača), 29. Kafka (Hovorka, Jenčík), 36. Kafka (Jenčík, Vrábeľ) – 55. Štrauch (Brejčák, Svitana), 60. Bogoslovskij (Lichanec, Šterbák)


  HC Košice: Lundström (Habal) – Čížek, Matejka, Kessel, Bača, Dudáš, Šedivý, Michalčin, Koch – Kafka, Hovorka (A), Jenčík – Bicek, Pacan, Klíma – Hričina, Boltun, Nagy – Petráš, Vrábeľ, Šoltés
  HK Poprad: Corbeil – Brejčák, König, Jáchym, McDowell, Dinda, Zadražil, Šterbák, Ježek – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Rapáč, Heizer, Vandas – Bogoslovskij, Lichanec, Abdul – Bondra, Matej Paločko, Matúš Paločko

  Rozhodčí: Baluška, Kubuš – Výleta, Smrek