Karviná – Olomouc 3:5 (kon.) | Brno – Liberec 1:2 (kon.) | Slovácko – Ml. Boleslav 0:1 (kon.)
konec
FC Zbrojovka Brno
1:2 (0:1)
FC Slovan Liberec
Sobota 16.09.2017, 17:00 • Městský fotbalový stadion Srbská, Brno • HET liga • 7. kolo
Předzápasové kurzy: 2.59 3.22 3.06
   
  Ode mne je to pro dnešek z Městského fotbalového stadiónu v Brně na Srbské vše, a tak se s vámi přeji pěkný zbytek dne. U sledování dalších online přenosů na počtenou. Loučí se Daniel Kinc. (19:01:53)
   
  Držení míče: 50 % : 50 %.
  Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 4:3. Rohy: 5:7.
   
  Utkání je u konce! Domácí předvedli ve druhém poločasu zlepšený výkon, a povedlo se jim vyrovnat, nicméně hosté i přesto zlomili druhou brankou duel na svou stranu a mohou se radovat ze zisku tří bodů.

  Zbrojovka byla od startu druhého poločasu o poznání lepší a svou aktivitu nakonec korunovali vyrovnáním, o které se po přiťuknutí od Pilíka prosadil střídající Alvin Fortes, jenž svou ránu v plném běhu umístil přesně k levé tyči. Chvíli nato mohl překlopit výhru na stranu Brna Škoda, který stál sám před brankou, ale nedokázal propálit vyběhnuvšího Hladkého. A záhy přišel trest. Po přetaženém centru připravil Folprecht míč pro Romana Potočného a ten krásnou technickou ranou vystřelil Liberci tři body. Brno se snažilo o odpověď, ale žádnou větší šanci si nevytvořilo. Zbrojovka – Liberec 1:2
   
  90+3
  Konec zápasu.
   
  90+3
  V asi poslední šanci domácích v zápase se objevil Pavlík na hranici vápna, místo střely se ale také on provinil faulem a za svůj zákrok uviděl žlutou kartu. Je po nadějích domácích na bodový zisk...
   
  90+2
  Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Roman Potočný, přichází Jiří Kulhánek.
   
  90+1
  Na hřišti planou emoce a nyní se do konfliktu dostali Fortes s Potočným, přičemž další žlutou kartu dostává Potočný.
   
  90+1
  Nastavují se tři minuty nad rámec druhého poločasu!
   
  90
  Tentokrát do celé situace u rohového praporku, kam doslova vletěl Lukáš Vraštil a také on si za svůj zákrok vysloužil žlutou kartu.
   
  89
  Roman Potočný zůstával ležet na zemi notnou dávku vteřin, ale nakonec se na nohy postavil a hra může opět u rohového praporku pokračovat.
   
  88
  Ten rozehráli nakrátko a Polák hodně tvrdě zajel do Potočného, a nemůže být divu, že obdržel za svůj tvrdý zákrok žlutou kartu.
   
  87
  Hosté jsou opět na polovině soupeře a po sraženém centru vybojovali rohový kop.
   
  86
  Chvíli na to už sice Brno vybojovalo přímý kop na polovině hřiště, k němuž se postavil Melichárek a jeho centr hledal Škodu na hranici malého vápna, střídající hráč si ale pomohl faulem v souboji s Hladkým.
   
  85
  Zbrojovce se příliš při snaze o tlak nedaří. Opět ji zastavil útočný faul na pravé straně a Václav Hladký s rozehrávkou rozhodně pospíchat nebude.
   
  84
  Další brejk táhl opět kdo jiný než Potočný, Pavlík se ale skvělým sprintem vrátil do obrany a nakonec střelce zatím rozdílové trefy odstavil od míče.
   
  83
  Nadýchaný centr na hranici vápna dokázal Ševčík sklepnout pro Mikulu, který odhodlal ke střele z voleje, spíš než branku však ohrozil pár svých příznivců za brankou.
   
  82
  A hosté opět šetří cenné vteřinky na útočné polovině, nyní dokázali vybojovat další rohový kop.
   
  81
  Dnešnímu utkání na brněnském stadiónu v Srbské ulici přihlíží 3018 diváků!

  Daniel Kinc

  Branky: 65. Fortes (T. Pilík) – 8. Kijanskas (vla.), 71. Potočný (Folprecht)

  Karty:   88. Polák (BNO), 90. Vraštil (BNO), 90+3. Pavlík (BNO) – 40. Mikula (LIB), 75. Karafiát (LIB), 90+1. Potočný (LIB)


  Držení míče: 50 % : 50 %.
  Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 4:3. Rohy: 5:7.
  FC Zbrojovka Brno: Melichárek (C) – Vraštil, Pavlík, Kijanskas, T. Jablonský (77. Přichystal) – Polák, Sedlák – Juhar (46. Fortes), T. Pilík, Lutonský – Koné (46. Michal Škoda).
  Náhradníci: Halouska – Gáč, R. Buchta, Fortes, Přichystal, Michal Škoda, Jovanović.

  FC Slovan Liberec: Hladký – Mikula, Kúdela, Karafiát, Potočný (90+2. Kulhánek) – Coufal (C), Breite, Ševčík – Folprecht, Voltr (59. Kerbr) – Pulkrab (80. Hybš).
  Náhradníci: O. Kolář – Hybš, Bartl, Havelka, Kerbr, Malinský, Kulhánek.

  Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Hájek

  Diváci: 3 018