Crystal Palace – Southampton 0:1 (kon.) | Huddersfield Town – Leicester 1:1 (kon.) | Liverpool – Burnley 1:1 (kon.)
Newcastle – Stoke 2:1 (kon.) | Watford – Manchester City 0:6 (kon.) | West Brom – West Ham 0:0 (kon.)
Tottenham – Swansea 0:0 (kon.)
Huddersfield Town
1:1 (0:0)
Leicester City
Sobota 16.09.2017, 16:00 • John Smith's Stadium Huddersfield • Anglická Premier League • 5. kolo

Je konec! Po šedé první pětačtyřicetiminutovce přišel velmi zajímavý druhý poločas. Hned na konci jeho první minuty utekl Laurent Depoitre obránci Maguirovi a poslal Huddersfield do vedení. Hosté však srovnali o pouhé čtyři minuty později, kdy se z pokutového kopu trefil Jamie Vardy. Skóre 1:1 už poté vydrželo, byť oba týmy měly šance na to, aby strhly výhru na svou stranu. Terriers tak udrželi domácí neporazitelnost, Leicester naopak poprvé v sezóně bodoval venku. (17:54:49)

90+4

90+3
    Asi poslední příležitost změnit skóre měl Islam Slimani. Útočník Leicesteru si navedl míč na levačku, z 20 metrů však vysoko přestřelil.

90+3
    Ben Chilwell vhodil do pokutového území dlouhý aut. Defenziva Terriers ale byla pozorná a odehrála míč až k půlící čáře.

90+1
    Střídání v týmu Huddersfield Town: ze hřiště odchází Laurent Depoitre, přichází Rajiv van La Parra.

90+1
    Rozhodčí nastaví ještě tři minuty.
    90. Po zákroku Zanky na Graye se druhá penalta proti domácím nepískala.

90
    Poměrně kontroverzní situace! Ndidi vyslal kolmicí dopředu Demaraie Graye, který se svou rychlostí dostal před Zanku, ale po kontaktu s ním v šestnáctce upadl. Rozhodčí Moss další penaltu proti Huddersfieldu neodpískal.

89
    Leicester je teď častěji na míči. Domácí dlouho hráli fyzicky náročný fotbal, který se nedá praktikovat celých 90 minut. Simpson bude vhazovat.

87
    Blíží se závěrečná fáze zápasu. Zdá se, že Leicester by mohl mít v závěru více sil.

86
    Šindži Okazaki si pomohl rukama v souboji s bránícím Jonathanem Hoggem. Japonský útočník by neměl sudího provokovat takovými zákroky, vždyť už má žlutou kartu.

84
    Aaron Mooy využil chyby Dannyho Simpsona a na levém křídle se dostal k míči, který následně nabízel před bránu Quanerovi. Ten však hrací předmět nezasáhl.

83
    Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Jamie Vardy, přichází Islam Slimani.

82
    Střídání v týmu Huddersfield Town: ze hřiště odchází Abdelhamid Sabiri, přichází Jonathan Hogg.

81
    Hodně zajímavá akce Jamieho Vardyho! Ten si prvním dotekem obhodil vybíhajícího brankáře Lösla, ale ke své smůle si dal balón až příliš daleko a ten mu utekl až za brankovou čáru.

80
    Šindži Okazaki si pomohl faulem proti Williamsovi a vyfasoval za to žlutou kartu.

79
    Hosté se ujali míče a tentokrát se snaží přispěchat s nějakou příležitostí zase oni.

77
    Tohle bylo mnohem lepší! Z 23 metrů se odhodlal ke střele Tom Ince a jeho rána prosvištěla necelý metr vedle levé tyče.

77
    Tommy Smith a Collin Quaner to na pravé straně neudělali ideálně. Druhý jmenovaný se ocitl v ofsajdu.

76
    Terriers se ubránili a mohou jít dopředu.

75
    Mahrez rozběhl Demaraie Graye, který hledal přízemním centrem Vardyho. Domácí míč odehráli na roh.

74
    Střídání v týmu Huddersfield Town: ze hřiště odchází Elias Kachunga, přichází Collin Quaner.

71
    Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut. Uvidíme, co se ještě stane.
    70. Na Mahrezovu nabídku nedosáhl před prázdnou bránou Jamie Vardy.

70
    Teď měli domácí obrovské štěstí! Riyad Mahrez si na pravé straně šestnáctky pohrál s obránci a na jeho střílenou přihrávku na malém vápně o centimetry kopačkou nedosáhl Jamie Vardy. Ten by uklízel míč o prázdné brány!

69
    Depoitremu byl odpískán útočný faul. Rozehrávat bude Leicester.

68
    Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Kelechi Iheanacho, přichází Šindži Okazaki.

66
    Druhý poločas je o poznání pohlednější než ten první. Už jsme viděli góly i další zajímavé situace.

65
    Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Marc Albrighton, přichází Demarai Gray.

64
    Domácí se opět nadechují k náporu! Halfvoley Dannyho Williamse z hranice šestnáctky prosvištěl tak půl metru vedle tyče.

63
    Myslím, že domácí teď přišli o regulérní gól! Střelu Zanky ještě tečoval Abdelhamid Sabiri a míč skončil v síti. Pomezní však odmával ofsajd, v němž Sabiri podle všeho nebyl!

61
    Sám Chilwell se postavil k jeho rozehrání, ovšem centr hostujícího mladíka skončil jen v náručí Jonase Lössla.

60
    Ben Chilwell ukázal, že má rychlé nohy a na levém křídle frnknul svým protihráčům. Nakonec získal pro Leicester roh.

57
    Také domácí ale chtějí hrát nadále aktivně. Rohový kop Aarona Mooye si však nikdo z hráčů Huddersfieldu nenašel.

55
    Hosty gól, který obdrželi hned v úvodní minutě poločasu, probudil. Počínají si mnohem aktivněji, než v první půli.

53
    Domácí mohli strhnout vedení zpět na svou stranu! Zanka si z druhé vlny naběhl na přihrávku spoluhráče a z 12 metrů střílel pod břevno. Výborný zákrok ale předvedl Schmeichel, jenž balón vytáhl na roh!

51
    Druhý poločas začal pořádně divoce. Viděli jsme dva góly, penaltu a navíc se zatím hraje nahoru – dolů.
    50. Jamie VARDY - 1:1

50
    Leicester právě vstřelil branku!
    A JAMIE VARDY nezaváhal! Z pokutového kopu míč napálil do protipohybu brankáře Lössla – 1:1.
    49. Penaltová situace.

49
    Fotbalisté Leicesteru budou kopat penaltu! Chris Löwe se snažil zastavit skluzem Andyho Kinga. Míč ale netrefil a místo toho brnkl soupeři o nohu, což způsobilo pád Kinga na trávník. Rozhodčí Moss okamžitě ukazuje na značku penaltového puntíku!

48
    Hosté mohli rychle odpovědět! Moc nescházelo a k odraženému míči se dostal před odkrytou bránou Iheanacho.
    46. Laurent DEPOITRE - 1:0

46
    Huddersfield právě vstřelil branku!
    Fantastický vstup Huddersfieldu do druhého poločasu! LAURENT DEPOITRE obdržel přihrávku od Sabiriho, přetlačil v souboji 1 na 1 obránce Maguira a dostal se až před Schmeichela, kterého překonal přízemní střelou na zadní tyč.

46
    Huddersfield prohrál s Leicesterem sedm ligových zápasů v řadě. Změní to dnes domácí?

Statistiky po 1. poločase:
    Držení míče – 63 % : 37 %
    Střely na bránu – 1:0
    Střely mimo – 2:2
    Rohové kopy – 5:2

V prvním poločase jsme gól neviděli. Huddersfield byl většinu času výrazně aktivnějším týmem, ale do vyložených šancí se Teriéři nedostávali. Foxes se soustředili výhradně na obranu a za půlící čáru se s balónem dostávali jen výjimečně.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+2
    Hosté teď do rozehrávky zapojili i brankáře Schmeichela. Zdá se, že už budou chtít poločas takto dohrát.

45+1
    Tak ještě dvě minuty.

45
    Běží už poslední minuta první půle. Uvidíme, kolik času sudí Moss ještě nastaví.

43
    Hosté zahrávali rohový kop a po nejistém zákroku Lössla, jenž nedokázal míč udržet v rukavicích, ani důrazně vyboxovat, se snažil z otočky prosadit Kelechi Iheanacho. Domácí gólman už byl sice mimo hru, ale zaskočil za něho obránce, který zakončení Iheanacha zablokoval.

42
    Nakonec to na sebe vzal Riyad Mahrez. Ten ale trefil pouze zeď.

41
    Ještě tu máme ošetření Eliase Kachungy. Hosté se mezitím chystají k rozehrání přímého kopu.

40
    Unikajícího Iheanacha stáhl k zemi Christopher Schindler. Žlutá karta pro domácího stopera.

39
    Riyad Mahrez obešel v pokutovém území jednoho soupeře a následně zkoušel nasadit jesličky Mooyovi. Ten mu na to však neskočil a získal míč pro domácí.

38
    Aaron Mooy si před šestnáctkou hledal prostor ke střele. Nakonec nastřelil bránícího hráče.

38
    Sledujeme takovou hlušší pasáž, kdy se toho na hřišti moc neděje. Domácí se v posledních minutách začali utápět v nepřesnostech.

36
    Tentokrát Huddersfieldu nevyšla rozehrávka ve středu hřiště. Hosté budou vhazovat.

35
    Domácí to tentokrát zkusili dlouhým nákopem. Míč ale všechny přelétl a tak se ho v klidu ujal Schmeichel.

34
    Kelechi Iheanacho upaloval s míčem dopředu, ale jediný, kdo se ho vydal podpořit, byl Jamie Vardy. Tato dvojice neměla proti přesile domácích obránců šanci.

33
    Laurent Depoitre byl přistrčen Chilwellem. Domácí budou rozehrávat od pravé postranní čáry.

31
    Centr Tommyho Smithe z hloubi pole sebral do rukavic Kasper Schmeichel. Za námi je půlhodina hry, domácí mají míč na kopačkách 66 % času.

30
    Domácí se nadále snaží pootevřít obranný val soupeře. Leicester téměř neútočí.

29
    Danny Williams stihl balón u brankové čáry a z akrobatické pozice ho ještě nacentroval do šestnáctky. Obrana Leicesteru opět pozorná.

27
    Hostující manažer Shakespeare emotivně gestikuluje na své hráče. Nemůže být spokojen s tím, co Foxes předvádějí.

26
    Další míč poslal do hostující šestnáctky aktivní Mooy. Schmeichel situaci vyřešil ve spolupráci s Chilwellem.

25
    I teď se Leicester ubránil. Domácí mají velkou územní převahu, ale gólovou šanci si zatím nevytvořili.

24
    Po rozehrávce nakrátko se dostal k centru Aaron Mooy. Před bránou skákal do vzduchu Schindler, ovšem balónu se dotkl jako poslední jeden z bránících hráčů. Opět se tak bude kopat od rohového praporku.

23
    Centr Löwea směřoval na zadní tyč, kde stačil před nabíhajícími hráči zasáhnout Maguire. Domácí budou kopat roh.

22
    Ne, hosté se nemohou vymanit ze své poloviny. Terriers jsou na svém hřišti opravdu nepříjemným soupeřem.

20
    Marc Albrighton na půlce fauloval protihráče a domácí se tak zase poměrně snadno dostali k míči. Svěřenci Davida Wagnera hrají fyzicky náročný fotbal.

19
    Ben Chilwell pod tlakem zase jen odkopl míč do autu. Vhazuje Tommy Smith.

19
    Domácí velmi dobře napadají rozehrávku soupeře a rychle získali ztracený balón zpět.

18
    Další centr poslal do hostující šestnáctky Mooy. Míč odhlavičkoval do bezpečí Harry Maguire.

17
    Pěkný centr Toma Ince z levé strany. Nikdo z jeho spoluhráčů ale nezasáhl balón.

16
    Kelechi Iheanacho procházel obranou Huddersfieldu jako tank! Přetlačil hned trojici domácích hráčů a dostal se až na hranici šestnáctky. Do jeho střely však obětavě skočil Mathias Jørgensen, který má na dresu přezdívku Zanka.

14
    Rychlý protiútok Leicesteru. Centr Vardyho měl oslovit Riyada Mahreze, který si nabíhal na zadní tyč, ovšem alžírský reprezentant tam nebyl včas na to, aby mohl zakončovat.

13
    Právě Mooy viděl náběh kapitána Tommyho Smithe. Chtělo to ale přesnější přihrávku, míče se zmocnil gólman Leicesteru.

12
    Podklouznutí Aarona Mooye nevyužil Kelechi Iheanacho. Domácí záložník ještě stačil v leže míč odehrát ke spoluhráči.

11
    Ndidi ztratil na vlastní polovině míč a nechtěně tak založil protiakci Huddersfieldu. Tu zakončoval z 20 metrů Elias Kachunga, jenž však mířil vysoko nad.

11
    Jamie Vardy ukazuje svým spoluhráčům, jak mají napadat rozehrávku soupeře. Doposud Leicester nebyl v pressingu moc aktivní.

10
    Morgan byl odveden za postranní čáru, odkud se za malou chvíli vrátí do hry. Míč uvede do hry Kasper Schmeichel.

8
    V hlavičkovém souboji schytal nepříjemnou ránu Wes Morgan. Rozhodčí přerušil hru, aby mohl být kapitán Leicesteru ošetřen.

8
    Domácí hráči se natlačili před Schmeichela tak, že ten nemohl na roh Mooye vyběhnout. Brankáři Foxes ale pomohli jeho spoluhráči.

8
    Domácí mají k dispozici druhý rohový kop.

6
    Fotbalisté Huddersfieldu se nadechují k náporu. Obrana Leicesteru byla zatlačena ke své šestnáctce.

5
    Ten zahrával Aaron Mooy, hosté se ale dokázali ubránit.

4
    Další rychlá akce domácích. Sabiri přenechal míč Tomovi Incovi, jehož střelu zpoza šestnáctky přizvedl vysoko nad bránu bránící Simpson. Rohový kop pro Terriers.

3
    První příležitost Huddersfieldu. Po pěkném centru z hloubi pole se dostal k hlavičce Laurent Depoitre. Ten ale zamířil do středu brány a Kasper Schmeichel míč nadvakrát zkrotil v rukavicích.

2
    Exekutorem rohu byl právě Mahrez. Po jeho centru se odrazil míč do zámezí od hlavy Ndidiho, což znamená, že rozehrávat bude brankář Teriérů Lössl.

2
    Jako první se osmělili hostující hráči. Riyad Mahrez se pokusil o drzý průnik po pravém křídle a vybojoval pro svůj tým rohový kop.

1

Domácí manažer David Wagner se srdečně pozdravil se svým kolegou ze střídačky Leicesteru Craigem Shakespearem. Vše se chystá k úvodnímu výkopu.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Manažer Huddersfieldu David Wagner udělal oproti minulým zápasům několik změn v sestavě. Trojice Depoitre, Williams a Sabiri nastoupí v základu v lize vůbec poprvé.

Huddersfield Town: Lössl – Smith (C), Jørgensen, Schindler, Löwe – Williams, Mooy – Kachunga, Ince, Sabiri – Depoitre.
    Náhradníci: Coleman – Malone, Hogg, Quaner, Hefele, Biling, van La Parra.

Leicester City: Schmeichel – Simpson, Morgan (C), Maguire, Chilwell – Mahrez, A. King, Ndidi, Albrighton – Iheanacho – Vardy.
    Náhradníci: Hamer – Dragović, Gray, Amartey, Iborra, Slimani, Okazaki.

Rozhodčí: J. Moss – A. Holmes, S. Ledger.

Oba celky se v minulosti potkávaly v nižších soutěžích nebo FA Cupu. Naposledy se utkaly v sezóně 2013/14 v rámci Championshipu. Tehdy zvládl oba zápasy lépe Leicester, jenž zvítězil 2:1 doma a 2:0 na John Smith's Stadium.
    Manažer Leicesteru Craig Shakespeare říká: Je čas přijet do Huddersfieldu a ukázat jim, co jsme zač!

Huddersfield Town (6. místo, 2 – 1 – 1, skóre 4:2, 7 bodů)
    Nováček vlétl mezi elitu bez bázně a hany. Hned v prvním kole znemožnil Crystal Palace na jejich hřišti a následně Terriers zvládli za plný počet bodů i domácí premiéru proti Newcastlu. Svou neporazitelnost nakonec protáhli na tři zápasy, ale naposledy se jim už výjezd na půdu West Hamu nevydařil. Dosud tápajícím kladivářům podlehli 0:2.

Huddersfield ztratil na několik měsíců záložníka Kaseyho Palmera (zadní stehenní sval). Naopak první start v sezóně vyhlížejí uzdravení Jonathan Hogg a Martin Cranie.

Zápasy Huddersfieldu v této sezóně PL:
    Crystal Palace – Huddersfield 0:3
    Huddersfield – Newcastle 1:0
    Huddersfield – Southampton 0:0
    West Ham – Huddersfield 2:0

Leicester City (17. místo, 1 – 0 – 3, skóre 6:8, 3 body)
    Předloňští šampióni se postupně vrátili mezi průměr Premier League. Letos tak mají po čtyřech zápasech na kontě jedinou výhru a tři porážky. Nutno však dodat, že Foxes měli na úvod soutěže velmi těžký los. Nad jejich síly totiž byly Arsenal, Manchester United a naposledy Chelsea, naopak nováčka z Brightonu svěřenci Craiga Shakespeara dokázali porazit. V kádru mužstva stále najdeme řadu hráčů, kteří v sezóně 2015/16 výraznou měrou přispěli k zisku senzačního titulu. V závěru přestupního termínu však Leicester ztratil důležitého záložníka Dannyho Drinkwatera, který zamířil do Chelsea.

Velký otazník visí nad starty Mattyho Jamese, který má od zápasu s Chelsea problémy s achilovkou a Christiana Fuchse. Ten si na tréninku poranil oko.

Zápasy Leicesteru v této sezóně PL:
    Arsenal – Leicester 4:3
    Leicester – Brighton 2:0
    Man. Utd. – Leicester 2:0
    Leicester – Chelsea 1:2

Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu a obzvláště toho anglického! V sobotu odpoledne se v rámci 5. kola Premier League utkají celky Huddersfieldu a Leicesteru. Domácí nováček začal sezónu mezi elitou velmi dobře a první porážku okusil až před týdnem. To Foxes nijak přesvědčiví nejsou a nacházejí se těsně nad pásmem sestupu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.