Monaco – Štrasburk 3:0 (kon.) | Dijon – Saint-Étienne 0:1 (kon.) | Guingamp – Lille 1:0 (kon.)
Nantes – Caen 1:0 (kon.) | Troyes – Montpellier 0:1 (kon.)
Dijon FCO
0:1 (0:0)
AS Saint-Étienne
Sobota 16.09.2017, 20:00 • Stade Gaston Gérard, Dijon • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 6. kolo

90
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Loïs Diony, přichází Hernani.

88
    Ruffier už byl překonán a míč si to mířil za brankovou čáru, v poslední chvíli jej jeden z hráčů Saint-Étienne odkopl do bezpečí. Moderní technologie následně potvrdila, že míč se za čáru nedostal, ač by si to domácí fans moc přáli.

87
    Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Xeka, přichází Romain Amalfitano.

82
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Rémy Cabella, přichází Kévin Monnet-Paquet.

81
    Teď to vypadalo nadějně, hlavičkový pokus Djilobodjiho do protipohybu brankáře však končí mimo bránu.

81
    Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Valentin Rosier, přichází Oussama Haddadi.

79
    Žlutou kartu dostává Xeka (Dijon FCO).

76
    Žlutou kartu dostává Bryan Dabo (AS Saint-Étienne).

72
    Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Wesley Saïd, přichází Frédéric Sammaritano.

67
    Saïd střílel dobře pod břevno, ovšem Ruffier opět skvěle zasáhl a míč vyrazil.

65
    Žlutou kartu dostává Digbo Maiga (AS Saint-Étienne).

63
    Parádní akce na jeden dotek v podání domácích, ale znovu výtečný Ruffier, který si poradil s tvrdou ránou Mariého z bezprostřední blízkosti. Hostující brankář je základním stavebním pilířem hostů, aspoň v tomto zápase určitě.

58
    Žlutou kartu dostává Jordan Marié (Dijon FCO).

55
    Žlutou kartu dostává Ole Selnaes (AS Saint-Étienne).
    49. Jonathan BAMBA - 0:1

49
    Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
    JONATHAN BAMBA s velkým štěstím penaltu proměňuje, míč poslal na pravou stranu, Reynet směr vystihl a na balón si sáhl, vytěsnil jej však pouze na tyč, od které se poté odrazil za brankovou čáru.

48
    Žlutou kartu dostává Fouad Chafik (Dijon FCO).
    48. Penaltový zákrok

48
    Chafik fauloval v pokutovém území a hlavní arbitr nařizuje pokutový kop pro Saint-Étienne.

34
    Po několika odrazech se míč dostal k Tavaresovi, ten osamocen před brankářem nechal opět vyniknout jen Ruffiera, jenž balón stačil vyrazit do zámezí a zabránit jasné brance. Pochvalu zaslouží hostující brankář.

31
    Skrytou nepříjemnou ránu z hranice pokutového území Ruffier se štěstím vyrazil, k míči doběhl Jeannot a rychle jej doklepl do brány, ovšem gól není pro ofsajd uznán a to zřejmě oprávněně. Kdyby Jeannot dal přednost spoluhráči, který byl za ním, ale míč by také dostihl, gól by musel platit.

Petr Frömel

Branky: 49. Bamba (pen.)

Karty:   48. Chafik (DIJ), 58. Marié (DIJ), 79. Xeka (DIJ) – 55. Selnaes (SET), 65. Maiga (SET), 76. Dabo (SET)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 11:8. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:14.
    Dijon FCO: Reynet – Chafik, Djilobodji, Yambéré, Rosier (81. Haddadi) – Sliti, Marié, Xeka (87. Amalfitano) – Tavares, Jeannot, Saïd (72. Sammaritano).
    Náhradníci: Leroy – Haddadi, Varrault, Amalfitano, Bahamboula, Balmont, Sammaritano.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Janko, Théophile-Catherine, Perrin, Pierre-Gabriel – Dabo, Selnaes, Maiga – Cabella (82. Monnet-Paquet), Diony (90. Hernani), Bamba.
    Náhradníci: Moulin – Lacroix, M'Bengue, Hernani, Dioussé, Monnet-Paquet.

Rozhodčí: B. Bastien – F. Haquette, H. Zakrani