Hodonín – Líšeň 0:0 (kon.) | Petřkovice – Kroměříž 0:3 (kon.) | Mohelnice – Zlínsko 2:2 (kon.)
Hulín – Hlučín 3:1 (kon.) | Uh. Brod – Rýmařov 3:0 (kon.)
ČSK Uherský Brod
3:0 (1:0)
SK Jiskra Rýmařov
Sobota 16.09.2017, 15:30 • Orelský stadion • Moravskoslezská fotbalová liga • 7. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Nováček MSFL Uherský Brod nezačal sezónu vůbec dobře. Z dosavadních šesti kol má pouze čtyři body a to za výhru 3:1 nad Otrokovicemi a remízu s Líšní. Avšak zmíněná první výhra přišla v minulém kole a možná bude odrazovým můstkem k lepším výsledkům. Na druhou stranu Otrokovice jsou na tom tabulkově ještě hůře než Brod. Brodu se také nedaří střelecky, důkazem je jen pět branek, což je nejméně ze všech týmů hrající MSFL.

Rýmařov je na tom o hodně lépe. Doposud nasbíral devět bodů, za dvě výhry, tři remízy. Pouze jednou prohrál a to v úvodním kole. Od té doby se Rýmařovu daří bodovat. V minulém kole remizoval 2:2 s Hulínem.

V dnešním souboji, z hlediska postavení v tabulce a hlavně posledních výsledků a formy, jsou mírným favoritem hosté. Avšak Uherskému Brodu bude určitě do karet hrát domácí prostředí.

Ze vzájemných zápasů nelze usuzovat, neboť oba týmy se spolu ještě neutkaly.

ČSK Uherský Brod: Červinka – M. David (C), Holík, Pavelka, Vrága – R. David, Šálek, Mančík, Sklenář – Dolina, Hruboš.
    Náhradníci: Kohoutek – Nevařil, Josefík, Pochylý, Gettler.

SK Jiskra Rýmařov: Kameník – T. Němec, Harazin, R. Němec, Fiala, J. Furik (C), Dydowicz, M. Furik, Kocúr, Šupák (Hleba), Horák.
    Náhradníci: Baroš – Hleba, Vajdik, Tomeček, D. Furik

Rozhodčí: P. Dorušák – J. Kozubík, P. Hanák.

1

1
    Jako první se do útoku dostali hosté, zavezli míč před bránu soupeře, ale nedostali se k žádné střele.

6
    Uherský Brod právě vstřelil branku!
    Domácí se v úvodu zápasu dokázali prosadit. Prosazuje se VOJTĚCH DOLINA.

12
    Faul na Šálka a to bude standardní situace pro domácí.

13
    Ze standardní situace Uherský Brod neohrozil bránu soupeře. Nicméně se dokázal udržet před brankou soupeře, ale obránci Rýmařova se dokázali ubránit.

18
    Útok Rýmařova, ale z tohoto hosté neohrozí brankáře Červinku a ten bude odkopávat od své branky.

19
    Další útok Rýmařova byl zastaven pomezním rozhodčím, který signalizuje ofsajdové postavení.

20
    Po faulu na Dolinu bude Brod rozehrávat míč z pravé strany.

20
    Přišel centrovaný míč do šestnáctky soupeře, jeden z hráčů Brodu se snažil před brankářem Kameníkem hlavičkovat míč, ale brankář byl rychlejší a bere si míč do svých rukavic.

21
    Střílený centr před branku Rýmařova odvrátil hostující obránce hlavičkou mimo nebezpečné území.

22
    Nadějný útok domácích, ale to by musel útočící hráč dobře přihrát, aby z tohoto útoku mohla být šance na bránu. Dolina se na poslední chvíli snažil ještě míč doběhnout, ale hostující obránce byl u míče dříve.

27
    Na hřišti je vyostřená atmosféra, hráči si nenechávají nic zadarmo. Rozhodčí domlouvá Tomáši Němcovi, že další odmlouvání si nenechá líbit.

28
    Richard David hezky přenesl hru na levou stranu, kde míč našel Mančíka, ale jeho zakončení již bylo méně úspěšné a míč letí hodně mimo.

29
    Na druhé straně Rýmařov zahrával standardní situaci, ale ta záhy končí, neboť si jeden z hráčů nepohlídal ofsajd.

30
    Dolina se snažil přihrát před branku z pravé strany, ale neúspěšně.

31
    Rohový kop pro hosty...

32
    ...z tohoto rohového kopu vyrovnávací branka nebude a Uherský Brod se s přehledem ubránil.

36
    Žlutou kartu dostává Šupák (SK Jiskra Rýmařov).

37
    S blížícím se koncem prvního poločasu stále vedou domácí 1:0. Brod má více míč na svých kopačkách.

38
    Michal Furik fauluje Sklenáře a vidí dokonce i žlutou kartu.

39
    Šálek se zhostil rozehrávky, ale centrovaný míč si pohlídali obránci Rýmařova a z této standardní situace domácí nezahrozí.

40
    Domácí zahrávali rohový kop, při kterém se snažil jeden z hráčů o hlavičku. Následuje další rohový kop, tentokrát z druhé strany.

41
    Po druhém rohovém kopu přišla první střela, která byla blokována, druhá střela míří mimo prostor tří tyčí.

42
    A to je nepříjemnost pro hosty, neboť Dydowicz dostává rovnou červenou kartu, když zmařil zjevnou brankovou příležitost domácích nedovoleným zákrokem.

45
    Žlutou kartu dostává Jiří Furik (SK Jiskra Rýmařov).

45

První poločas je u konce. Viděli jsme v něm brzkou branku domácích. Jinak byl k viděni poměrně vyrovnaný fotbal s mírnou převahou domácího mužstva. Do druhého poločasu budou hosté oslabeni o jednoho hráče, protože Dydowicz krátce před přestávkou obdržel červenou kartu.

Druhý poločas začne přibližně v 16:35 .

46

50
    Tak jako v prvním poločase, i v tom druhém dávají domácí velmi rychlou branku. O ni se postaral MAREK MANČÍK.

51
    Standardní situaci Rýmařova domácí bez problémů ubránili. Následně se hosté provinili útočným faulem.

53
    Z následného útoku dokázal Uherský Brod vytěžit alespoň rohový kop. Jeho zahrání se jim však příliš nepovedl. Přetažený centr sbírá brankář Kameník.

54
    Další útok Brodu přinesl sraženou střelu vedle a je to další roh pro domácí. Avšak ani ten nebyl příliš ideálně zahraný.

55
    Hruboš Filip dostal pěknou přihrávku a postupoval na branku po levé straně. Dokázal obstřelit bránícího hráče, Kameník ve skluzu odráží míč pryč. Domácí se ale udrželi před brankou soupeře až si vykoledovali faul.

56
    Střela ze standardní situace nebyla vůbec špatná, hráč šikovně obstřelil bránící zeď a Kameník musel rychle zareagovat na míč, který mířil do jeho levé horní poloviny brány.

57
    Uprostřed hřiště se střetli dva hráči a oba nyní leží na trávníku.

58
    Oba hráči byli ošetřeni a již se opět může pokračovat ve hře.

60
    Tento útok Brodu se vůbec nepovedl a míč šel hodně vedle.

68
    Běží nám 68. minuta hry a domácí stále vedou 2:0. Vzhledem k tomu, že hosté hrají v deseti hráčích, tak lze předpovídat., že Uherský Brod by si měl tohle utkání pohlídat.

70
    Střídání v týmu SK Jiskra Rýmařov: ze hřiště odchází Šupák, přichází Hleba.

72
    Na to, že Uherský Brod má výhodu jednoho hráče v poli, tak jejich tempo hry výrazně opadlo. A to se nelíbí i místním fanouškům, kteří ještě chtějí něco vidět.

74
    Střelce úvodní branky, Dolinu, střídá Gettler.

74
    Nakonec se místní fanoušci na tribuně dočkali, neboť Uherský Brod dává třetí branku. Střelcem branky je MICHAL VRÁGA.

76
    Žlutou kartu dostává Mančík (ČSK Uherský Brod).

76
    Žlutou kartu dostává Horák (SK Jiskra Rýmařov).

78
    Na hřišti v Uherském Brodě se nám rozpršelo. Hosté se snaží o korigování výsledku, průnik jednoho z hráčů po pravé straně a následné zakončení nebylo vůbec špatné. Nicméně Červinka si pohlídal svou levou tyč.

79
    Střídání v týmu SK Jiskra Rýmařov: ze hřiště odchází Horák, přichází David Furik.

81
    Střídání v týmu ČSK Uherský Brod: ze hřiště odchází Sklenář, přichází Pochylý.

82
    Brod se snaží o čtvrtou branku, ale trávník začíná být kluzký a hráči míč nesedl na kopačku.

83
    Střídání v týmu SK Jiskra Rýmařov: ze hřiště odchází Michal Furik, přichází Tomeček.

84
    Střídání v týmu ČSK Uherský Brod: ze hřiště odchází Mančík, přichází Josefík.

85
    Brod kontroluje průběh zápasu a utkání se nám již dohrává. Samotní aktéři už by se nejraději viděli v teple v šatnách.

86
    Domácí po zisku míče jej nakopnou dopředu a většinou z toho nic není a Kameník v pohodě míče sbírá a rozehrává na své spoluhráče.

87
    Šálek si počínal tvrdě v souboji a je odměněn žlutou kartou. Je tu standardní situace pro hosty.

88
    Červinka centrovaný míč vyráží a je to rohový kop...

88
    Po rohovém kopu se míč nebezpečně objevil před brankou, kde jej Červinka se snažil vyboxovat, což se mu podařilo. Ale byl to takový krkolomný zákrok se šťastným koncem.

90+1
    První minuta nastavení nám běží a vítězi v tomto zápase již nemůže být pochyb.

90+2
    Brod dohrává utkání na své polovině a rozhodčí zanedlouho ukončí zápas.

90+2

Je to tak, Uherský Brod přidal ve druhém poločase ještě dvě branky a v poklidném tempu si dokráčel pro vítězství. Tyto tři body jsou pro ně hodně důležité a pomohou jim se odrazit ode dna tabulky. (17:19:04)