Excelsior – Heerenveen 1:2 (kon.) | Kerkrade – Willem II 1:3 (kon.) | Breda – Groningen 2:1 (kon.)
Zwolle – Heracles 2:1 (kon.)
SBV Excelsior
1:2 (1:0)
SC Heerenveen
Sobota 16.09.2017, 18:30 • Van Donge & De Roo Stadion, Rotterdam • Nizozemská Eredivisie • 5. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám hezký zbytek sobotního večera. (20:27:46)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 3:7. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:12.

Je dobojováno! Excelsior ve druhém poločase před vlastními fanoušky neudržel vedení po Koolwijkově trefě z 18. minuty a ze zápasu pátého kola nizozemské Eredivisie si neodnese jediný bod. Heerenveen předvedl po změně stran mnohem lepší výkon, který korunoval dvěma góly z kopaček Zeneliho a střídajícího žolíka Rojase. Hosté se díky tříbodovému zisku vyšvihli alespoň na pár hodin na třetí místo, domácí Excelsior naopak půjde do šestého kola nejlépe ze třinácté pozice.

90+6

90+6
    Hodně sporný moment v samotném závěru zápasu! Daniel Höegh si při bránění Mattheije hlavou sklepl míč do ruky. Tu rozhodčí viděli, ale penaltu nenařídili.

90+5
    Dumfries vybojoval u autové čáry vhazování, s jehož vhozením pochopitelně nepospíchá.

90+4
    Hlavička jednoho z urostlých hráčů Excelsioru letěla po centru z pravého rohu vysoko nad branku Heerenveenu. Ten dělí už jen pár sekund od vítězství.

90+3
    Hned tři útočící hráči Excelsioru si navzájem překáželi na hranici velkého vápna. Z tečované střely vytěžili alespoň rohový kop.

90+2
    Van Duinen se probil přes Dumfriese a hlavou si zpracoval přihrávku před sebe. Při snaze přihrát ale zase narazil na Denzela Dumfriese.

90+1
    První z nich hosté strávili v bezpečné vzdálenosti od Hansenovy brány. Excelsior si navíc zbytečně zkomplikoval rozehrávku.

90
    Času na vyrovnání má Excelsior ještě poměrně dost. Sudí totiž nastavují nad rámec druhé půle hned pět minut!

89
    Domácí nechali v obraně velkou díru, do které Heerenveen s radostí vběhl. Ghoochanneijhad po přihrávce z levého kraje velkého vápna vystřelil ze stoprocentní šance pouze do břevna!

88
    Henk Veerman navíc pro hosty získal rohový kop. K vysokému centru z levé strany se ale žádný z hráčů ve světlejších dresech nedostal.

87
    V posledních minutách je hra převážně přerušená. To pochopitelně mnohem více vyhovuje Heerenveenu, který je čím dál tím blíže tříbodovému zisku.

86
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Kik Pierie, přichází Nicolai Naess.

85
    Střídání v týmu SBV Excelsior: ze hřiště odchází Jinty Caenepeel, přichází Kevin Vermeulen.

84
    Mike van Duinen nedostihl spoluhráčovu přihrávku směřující do pokutového území. Hansen si celou situaci pohlídal a nechal dokutálet míč do autu.

82
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Arber Zeneli, přichází Henk Veerman.

81
    Následoval rohový kop v podání Faika. Centrovaný balón propadl k Matthejovi, jemuž se ale nepovedlo nasměrovat zakončení mezi tři tyče.