Excelsior – Heerenveen 1:2 (kon.) | Kerkrade – Willem II 1:3 (kon.) | Breda – Groningen 2:1 (kon.)
Zwolle – Heracles 2:1 (kon.)
Roda JC Kerkrade
1:3 (1:3)
Willem II Tilburg
Sobota 16.09.2017, 19:45 • Parkstad Limburg Stadion (Kerkrade) • Nizozemská Eredivisie • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Hezký den u sledování nizozemské Eredivisie! V dnešním 5.kole se představí domácí Roda Kerkrade, která přivítá Willem II Tiilbrug. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Roda se nachází na předposledním místě tabulky a spolu se svým dnešním soupeřem a Twente nedokázali získat ani jeden bod. Skóre mají záporné 3:11. první utkání prohráli 4:2 se Zwolle, poté s Vitesse 1:3, PSV 2:0 a poslední utkání si na nich stejným výsledkem smsl Utrecht. Nejlepší střelec týmu je s dvěma góly švédský hráč Gustafson.

Willem II Tilburg se vyskytuje na posledním osmnáctém místě s nejhorším skóre ze všech týmů nejvyšší nizozemské soutěže, tedy 2:11. Popořadě prohráli 1:2 s Excelsiorem, 2:0 s Utrechtem, 5:0 s Feyenoordem a v posledním smutném utkání prohráli s Den Haagem 1:2. Jediný střelec týmu je se dvěma góly španělský hráč Sol.

Posledních pět vzájemných utkání:
    07.05.17 Roda-Willem II 1 : 0
    27.08.16 Willem II-Roda 0 : 0
    08.05.16 Roda-Willem II 2 : 3
    20.12.15 Willem II-Roda 3 : 2
    18.07.14 Willem II-Roda 1 : 0

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Roda JC Kerkrade: Jurjus – van Peppen, Werker, Ananou, Götz – Ndenge, El Makrini, Simon Gustafson – Paulissen, Vancamp, M. Rosheuvel.
    Náhradníci: Derksen, Kurto – Auassar, Dijkhuizen, Djim, Engels, Rutjes, van Velzen, Schahin, Vansteenkiste.

Willem II Tilburg: Wellenreuther – Heerkens, Lachman, Peters, van den Bogert, Kostas – Chirivella, B. Rienstra, T. Haye – Velikonja, Sol.
    Náhradníci: van der Lei, Branderhorst – Azzaoui, Coulibaly, Croux, el Hankouri, Kok, Lieftink, Lewis, Urbański.

Rozhodčí: Pol van Boekel.

1

1
    Roda oblékla žluto černé dresy, Willem II červené.

2
    První útok hostujícího celku a hned tutovka! Sol se krásně dostal do pokutového území, přihrál do druhé vlny na Velikonju, jenže ten nechal vyniknout brankáře Jurjuse, který míč vyrazil na rohový kop.

3
    Ten nepřinesl žádné větší nebezpečí, domácí jdou do rychlého brejku.

4
    Tiilburg bude mít volný přímý kop po faulu jednoho z domácích borců.

5
    Willem II Tilburg právě vstřelil branku! Po obrovských zmatcích se k odraženému míči dostal slovinský útočník ETIEN VELIKONJA, který ránou do levé šibenice otevírá skóre dnešního zápasu dvou nejhorších týmů v probíhajícím ročníku.
    5. Etien VELIKONJA - 0:1

6
    Roda kombinuje na své útočné polovině a čeká na chybu hostující obrany.

7
    Nepřesná přihrávka Werkera na Paulissena končí v autu, Heerkens obstará vhazování.

8
    Rohový kop pro vedoucí celek tohoto utkání.

9
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil domácí Ananou.

10
    Hosté jsou opět na útočné polovině a mačkají svého soupeře jako citrón.

12
    Postranní sudí odpískal ofsajdové postavení Sola, jenže po opakovaném záběru jsme mohli vidět, že španělský fotbalista nebyl v ofsajdu ani náhodou.

13
    Nepřesný centr Roshevela na Ndengeho končí za brankovou čarou.

14
    Domácí se pokoušeli o další centr do vápna, nicméně brankář Wellenreuther vyboxoval míč do bezpečí.

15
    Haye nestíhal pohyb Gustafsona a tak si pomohl nedovoleným zákrokem.

16
    Hráči Kerkrade se začínají oklepávat z úvodu utkání a začínají si vytvářet tlak a také bezprostřední ohrožení brány.

17
    Lachman uklidňuje své spoluhráče ziskem míče, který okamžitě přihrává na svého brankáře, jenže ten ho kopl jen do míst, kde stáli hráči ve žlutých dresech.

18
    Velká šance Rody Kerkrade! El Makrini vyslal parádní kolmici za obranu na nabíhajícího Vancampa, ten se pokoušel uklidit míč k levé tyči, jenže brankář Wellenreuther famózně vyrazil míč na rohový kop.

19
    Ten se bude opakovat z důvodu dobrého bloku Peterse.

20
    Domácí si opět přihrávají na své polovině hřiště.

21
    Tentokrát domácí útok nevedl k žádnému nebezpečí, neboť El Makini tentokrát vyslal velice nepřesnou přihrávku.

23
    Willem II Tilburg právě vstřelil branku! Obrovskou chybu v domácí rozehrávce potrestal hostující Chirivella, který přihrál do běhu na FRANCISCA SOLA ORTIZE, který míč uklízí k pravé tyči!
    23. Francisco SOL - 0:2

24
    Už už to vypadalo, že domácí vstřelí branku, jenže hosté z minima vytěžili maximum a trošku překvapivě vedou 0:2 již v 23. minutě.

25
    Velice nepřesná přihrávka Gotze končí až u hostujícího brankáře.

26
    Tilburg bude mít volný přímý kop ze stejného místa, jako když vstřelili první branku v utkání.

27
    Tentokrát domácí obrana nekapitulovala, nicméně hráči Willemu jsou nadále u míče.

28
    Sol sice dobře napadal ,jenže van Peppen vybojoval nakonec pro domácí vhazování poblíž jejich brány.

29
    Nepřesnou přihrávku vyslal Peters, který na levém křídle hledal rozběhnutého Haye.

30
    Domácí jsou po druhé ínkasované brance naprosto bezzubí.

31
    Willem II Tilburg právě vstřelil branku! Parádní akce hostů! Haye obdržel parádní přihrávku od Chirivelly, přihrál ETIENU VELIKONJOVI, který střílí do prázdné branky. Domácí celek je na tom už hodně špatně.
    31. Etien VELIKONJA - 0:3

32
    Roda je po třech gólech naprosto nulová, nejsou schopni si ani kvalitně přihrát.

33
    Hostující Rienstra velice tvrdě fauloval na půlicí čáře domácího El Makriniho, který se drží za levé koleno.

34
    Stále probíhá ošetřování, domácí trenér ukazuje lavičce náhradníků, aby se šli rozcvičit.

35
    Hra již sice pokračuje, jenže bez El Makriniho. Uvidíme, zda bude moct pokračovat v hře.

36
    Další nepřesná kombinace domácích končí u hostujícího brankáře Wellenreuthera.

37
    Kostas Tsimakas se pokoušel o načechraný centr do pokutového území, jenže domácí brankář Jurjus bez problémů boxuje míč do bezpečí.

38
    El Makrini je opět ve hře. Uvidíme, jak dlouho vydrží v dalším nepovedeném utkání domácí Rody.

39
    Gotz se parádně dostal po pravém křídle k pokutovému území. Zde se pokusil o centr, jenže ve zhuštěném prostoru dominují hostující obránci v čele s Petersem.

40
    Domácí fanoušci neustále podporují své oblíbence.

41
    Velká šance hostujícího mančaftu! Opět rychlý brejk, tentokrát se po pravém křídla dostával do vápna Haye, jenže jeho přihrávka do druhé vlny nikoho nenašla. tohle byla velká škoda.

42
    Útočným faulem se prezentoval domácí Vancamp, který je v prvním poločase téměř neviditelný.

43
    Ananou dobře odstavil Rienstru od míče, domácí spěchají do ojedinělého útoku.

44
    Ten opět skončil na pětičlenné obranné tvrzi, která v prvním poločase neudělala téměř žádnou chybu.

45
    Ofsajdové postavení hostujícího Velikonjy, který si brousí zuby na hattrick.

45+1
    Rozhodčí van Boekel se rozhodl, že nastaví jednu minutu nad rámec základní hrací doby.

45+2
    Roda právě vstřelila branku! Hostující tým se viděl v šatně a hned přišel trest. Úplně volný Paulissen přihrál do běhu na MIKHAELA ROSHEUVELA, který ránou k pravé tyči snižuje nepříznivý stav pro domácí tým.
    45+2. Mikhail ROSHEUVEL - 1:3

45+2

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.

Sledovali jsme první poločas, který přinesl čtyři góly. Nejprve se prosadil v 5. minutě hostující Velikonja. Roda se poté sice zlepšila, jenže po hrubé chybě v obraně vstřelil Sol v 23. minutě na 0:2. O osm minut později se podruhé trefil Velikonja a vypadalo to na debakl, jenže v posledních okamžicích po chybě hostující obrany snížil stav utkání na 1:3 Rosheuvel, který dává domácím ještě naději.

46

46
    Střídání v týmu Roda JC Kerkrade: ze hřiště odchází Mohamed El Makrini, přichází Gyliano van Velzen.
    Střídání v týmu Roda JC Kerkrade: ze hřiště odchází Jorn Vancamp, přichází Dani Schahin.

47
    Domácí začali druhou půli aktivně. Uvidíme, co to přinese.

48
    Domácí fanoušci se již radovali z branky, jenže rozhodčí Pol van Boekel píská ruku útočícího Paulissena.

49
    Nepřesná přihrávka nově příchozího van Velzena končí za brankovou čarou.

50
    Střílený míč Chrivelly neskončil na hlavě nachystaného Velikonjy.

51
    Žlutou kartu dostává Pedro Chirivella (Willem II Tilburg).

52
    Volný přímý kop nepřinesl žádné větší nebezpečí, Tilburg směle prchá do útoku.

53
    Ananou dobrým obranným zákrokem odkopl míč do zázemí.

54
    Ani další útok hostujícího celku nekončí střelou na branku.

55
    Agilní Rosheuvel vybojoval pro svůj celek vhazování poblíž pokutového území.

56
    Velikonja obdržel míč, neměl kolem sebe žádné spoluhráče a tak si počkal, až ho Ndenge fauluje.

57
    Schakinu střelu zblokoval hostující obránce van der Bogert.

58
    Domácí obrana je v druhém poločase bezchybná, teď si smlsla na rozběhnutém Chirivellovi.

59
    Roda bude mít velice zajímavý volný přímý kop.

61
    K míči se postavil německý hráč Ndenge, jenže jeho pokus míří vysoko nad bránu Wellenreuthera.

62
    Z rychlého brejku se ve vápně domácího týmu objevil Sol, který obloučkem hledal Haye, jenže ten byl kvalitně bráněn Gotzem.

63
    Další dobrý obranný zákrok Ananoua končí v zázemí, domácí fanoušci už nejsou tak hlasití, jako v prvním dějství.

64
    Kerkrade se opět ubránil, navíc Gustafson vybojoval volný přímý kop na Kostase Tsimikase.

65
    Rosheuvelaho patička končí pouze u obránce van der Bogerta.

66
    Hra v druhém poločase je minimálně o dva levely pomalejší a nudnější, nejsou vidět žádné větší příležitosti natož branky.

67
    Žlutou kartu dostává Etien Velikonja (Willem II Tilburg).

68
    Rohový kop pro domácí celek.

69
    Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Etien Velikonja, přichází Fernando Lewis.

70
    Ten nepřinesl žádné větší nebezpečí, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Lachman z Curacaa.

71
    Roda se snaží útočit, nicméně hosté kontrolují dvoubrankové vedení.

72
    Žlutou kartu dostává Ashton Götz (Roda JC Kerkrade).

73
    Domácí trenér Molenaar bude naposledy střídat.

74
    Střídání v týmu Roda JC Kerkrade: ze hřiště odchází Ard van Peppen, přichází Adil Auassar.

75
    Velká šance domácího celku! K střele v pokutovém území se dostal střídající Schakin, jenže jeho pokus míří pouze do horní tyče!

76
    Kerkrade nadále kombinuje poblíž pokutového území a stále se nevzdává naděje v zisk alespoň jednoho bodu.

77
    Další Schakinovo zakončení ohrozilo více rohový praporek ,než brankáře Wellenreuthera.

78
    Žlutou kartu dostává Simon Gustafson (Roda JC Kerkrade).

79
    Volný přímý kop Willemu nenabídl žádné zakončení, nicméně vedoucí tým zůstane u míče.

80
    Střela z hranice vápna od Reinstry končí uprostřed brány, kde si na ní počíhal domácí gólman Jurjus.

81
    Útočným faulem se provinil Lewis, který skluzem zajel do obránce Gotze, který si rovnal míč u postranní čáry.

82
    Kombinace domácím nic nepřinesla. Vypadá to, že Willem II si odveze první body v sezóně, domácí si na ně budou muset ještě počkat.

83
    Peters odkopl míč až k brankáři Jurjusovi, který zakládá další útok Rody.

84
    Ausssarovo zakončení končí nad hostující brankou.

85
    Hostující trenér van der Loooi si přichystal své druhé střídání v utkání.

86
    Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Francisco Sol, přichází Elmo Lieftink.

87
    Pětičlenná hostující obrana je nadále relativně kompaktní a nemá problém s útoky domácí Rody.

88
    Útočným faulem se provinil Paulissen, který to přehnal s napadáním.

89
    Dlouhý kop Wellenreuthera končí až u pokutového území domácích. Zde byl Lieftink, jenže ten nedokázal předběhnout domácího obránce Werkera.

90
    Rozhodčí Pol van Boekel se rozhodl, že nastaví tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90+1
    Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Freek Heerkens, přichází Ismail Azzaoui.

90+3

Druhý poločas nenabídl kromě horní tyče po střele Schahina naprosto nic a proto zápas končí výhrou Willemu II 1:3. Dvě branky zaznamenal Velikonja a jeden španělský útočník Sol. Za domácí se v posledních sekundách první půle prosadil Rosheuvel. Roda klesá na poslední osmnácté místo, Willem se posouvá na šestnácté.

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (21:39:14)