Ufa – Spartak Moskva 5:4 (kon.) | Jokerit – Riga 3:2 (kon.) | Nižněkamsk – Čerepovec 4:2 (kon.)
Soči – N.Novgorod 1:0 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
5:4 (3:1, 1:1, 1:2)
Spartak Moskva
Sobota 16.09.2017, 13:30 • Ufa-Arena (Ufa) • KHL

Dnešní zápas nabídnul opravdu pozoruhodnou podívanou. V zápase padlo celkem devět branek a byl opravdu napjatý. Vyrovnaný zápas určitě nikdo po prvních deseti minutách neočekával. Domácí hráči se rychle dokázali dostat do vedení 3:0 a vypadalo to na jednoznačnou výhru. V jedenácte minutě dokázal v oslabení snížit Nikontsev. Druhá třetina nabídla vyrovnanou bitvu. Po dvou minutách dokázal snížit na rozdíl jedné branky Mirnov. Šest minut před koncem domácí tým vedl 5:3 a i přes snížení minutou před koncem dokázala Ufa utkání vyhrát. (15:58:12)

59:46
    Hráči Spartaku Moskva si vyžádali oddychový čas.
    58:57 Anatolij NIKONCEV - 5:4

58:57
    Spartak právě vstřelil branku!

Hosté snížili na rozdíl jediné branky a zápas ještě určitě bude dramatický. Ve zmatku před brankou Scrivense se nejlépe dokázal zorientovat ANATOLY NIKONTSEV a dokázal vstřelit branku. Hráči hostů se určitě budou snažit o hru bez brankáře minutou před koncem zápasu.

58:30
    Souboj o puk za bránou Spartaku.

57:20
    Vhazování v útočném pásmu domácích.

56:03
    Lisin se přes dva hráče prodral až k brankáři. Jeho střela z bezprostřední blízkosti letěla mezi betony Bespalovové branky. Brankář hostů předvádí skvělý zákrok.
    54:30 Denis KOKAREV - 5:3

54:30
    Ufa právě vstřelila branku!

Ufa opět zvyšuje na rozdíl dvou branek. ILYA ZUBOV vyslal od modrré čáry neskutečnou dělovku, která propálila všechno, co ji stálo v cestě. Brankář Bespalov se nedokázal zorientoval a jenom se ohlédl za střelou. Asistence: Kokarev, Fjodorov.

53:25
    Scrivens kryje puk do své lapačky a bude se vhazovat.

52:50
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

51:32

50:38
    Bespalov předvedl pěkný zákrok a bude se opět vhazovat v obranném pásmu Spartaku.

49:54
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Anatolij Nikoncev – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

49:32
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Denis Tolpeko – 2 min., vysoká hůl).

49:00
    Makarov vybojoval útočné pásmo pro Ufu a snaží se najít místo ke střele.

48:05
    Vhazování uprostřed hřiště. Vítězně vyšel Busarov a může přejít do útoku.

47:10
    Hosté se rychle dostali do útoku, ale hned o puk přišli.

Marek Jašek

Branky a nahrávky: 1. I. Makarov (Lisin, Korotkov), 7. Kuljaš (I. Makarov, Lisin), 9. Hartikainen (Kemppainen), 36. Omark (M. Majorov, Kemppainen), 55. Kokarev (Kokarev, Fjodorov) – 11. Nikoncev, 23. Mirnov (V. Lajunen, Stoa), 41. A. Voronin, 59. Nikoncev (Bondarev, Provolněv)

Salavat Julajev Ufa: Scrivens (Karejev) – S. Garejev, Kuljaš, Arzamascev, Larsen, Loginov, Panin, Petrišev, Jelizarov – Korotkov, Lisin, Hartikainen – Kemppainen, Omark, I. Makarov – Fjodorov, Zubov, Kokarev – M. Majorov, Busarov, Soloduchin.
    Spartak Moskva: Svensson (7. Bespalov) – V. Lajunen, Kulik, Judin, Kalinin, Bondarev, Provolněv – Truňov, Stoa, Leščenko – Mirnov, Maxwell, V. Komarov – Nikoncev, A. Voronin, Orlov – Tolpeko, A. Kuzněcov, M. Potapov – N. Li, Cyplakov.

Rozhodčí: Morozov S. (Rus), Sergeyev A. (Rus)