Olomouc – Liberec 5:6 (kon.) | Jihlava – Slavia 6:4 (kon.) | Mountfield HK – Chomutov 2:1 (po pr.)
Zlín – Mladá Boleslav 3:4 (po pr.) | HC Plzeň – Kladno 4:1 (kon.) | Kometa Brno – Sparta 3:0 (kon.)
Č. Budějovice – K. Vary 3:2 (kon.) | Pardubice – HC Litvínov 6:2 (kon.)
Berani Zlín
3:4 (1:3, 1:0, 1:0 - 0:1)
BK Mladá Boleslav
Sobota 16.09.2017, 12:30DHL Extraliga juniorů • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Zdravím všechny fanoušky mládežnického hokeje. Juniorská extraliga dnes pokračuje čtvrtým kolem. Jedním ze zápasů, který můžete spolu s námi sledovat, bude utkání Zlína proti Mladé Boleslavi.

Zlín

Po úvodním zaváhání na Spartě Zlínští dvakrát vyhráli, a do dnešního utkání tak jdou v dobrém rozpoložení. Před týdnem v sobotu vydřeli těsné vítězství proti Slavii, včera pak vyhráli nad Libercem. Proti Boleslavi budou usilovat o třetí vítězství v řadě.

Dosavadní výsledky Zlína

Sparta – Zlín 5:2
    Slavia – Zlín 1:2
    Zlín – Liberec 4:2

Mladá Boleslav

Středočeši jsou na tom ještě lépe než Zlín. Z dosavadních tří utkání vytěžili maximální počet bodů. Zatímco minulý týden zvládli domácí zápasy proti Třinci a Vítkovicím, včera v Olomouci přidali první vítězství venku. Proti Zlínu tak budou chtít prodloužit svoji sérii a využít pohody, v níž nyní hráči Mladé Boleslavi hrají.

Dosavadní výsledky Mladé Boleslavi

Ml. Boleslav – Třinec 5:3
    Ml. Boleslav – Vítkovice 8:2
    Olomouc – Ml. Boleslav 3:5

Aukro Berani Zlín: Huf (Šimonů) – Martínek, Augustin, Gába, Dluhoš, Budil, Jenáček, Marek, Kollár – Fryšara, Dvořáček, Kočica, Mikulec, Gharibyar, Knápek, Václavek, Hefka, Kenša, Dobiáš, Dlabaja

BK Mladá Boleslav: Marek (Dusil) – Linhart, Uřídil, Chujac, Klikorka, Kuchař, Šanko, Horský, Nepokoj, Foerster, Kerda, Straka, Tóth, Krejčík, Flynn, Křížek, Jindra, Grim, Pawliczek, Dvořák

Rozhodčí: Šudoma – Holibka, Kučera.

00:01

00:29
    Zlín právě vstřelil branku!
    Domácí se hned z první útočné akce prosazují. Jenáček zavezl puk do pásma a ŠTĚPÁN FRYŠARA střelou zápěstím překvapil hostujícího Marka v bráně. Asistence: Jakub Jenáček

01:38
    Hosté se snažili rychle kontrolovat, ale k ohrožení domácí branky se zatím nedostali.

02:08
    Kerda nezpracoval nabídku na rychlý protiútok, a tak situace končí zakázaným uvolněním hostů.

02:37
    Domácí se dostali do útoku, ale nedokázali se propracovat k šanci. Další útok končí zakázaným uvolněním.

03:56
    Nepokoj se pokusil z dálky ohrozit Hufa, který bez problému vyráží.

04:37
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Ani jednomu z týmů se zatím nedaří dostat do delšího tlaku, a tak se hraje především ve střední třetině.

04:57
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Dvořáček – 2 min., vysoká hůl).

05:02
    Domácí se hned po buly osvobozují.

05:31
    Nepokoj pálil od modré části, ale Huf měl dobrý výhled. K následné dorážce se už Boleslavští nedostali a Zlín tak vyhazuje.

06:19
    Hezkou kombinaci s křižnou přihrávkou vymyslel Flynn, ale Krejčíkovi se následně nepovedlo trefit skulinku mezi Hufovými betony.

06:50
    Další útočné snažení hostů překazil ofsajd.

06:53

07:26
    Nepokoj vystihl rozehrávku Zlína, ale Huf si rychlou střelu pohlídal a kryje betony.

07:48
    Do rychlého protiútoku se vydal na druhé straně Budil. Marek střelu viděl a přikryl.

08:26
    Následně převzal ve středním pásmu puk Mikulec, který nabral rychlost, ale kličku mu přečetli hostující obránci.

10:08
    Foester se snažil tečovat nahození od modré čáry, ale puk namířil mimo tři tyče.

10:47
    Sám mezi kruhy se ocitl Flynn, který dostal přihrávku zpoza branky. Výborným zákrokem se předvedl domácí Huf, který se rychle přemístil a zmařil šance hostů na vyrovnání.

11:18
    Hosté se snaží dostat do útočného psáma, ale Zlínští si zatím dobře pokrývají střední pásmo.

11:43
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Nepokoj – 2 min., vysoká hůl).

11:58
    Zlín ostřeluje hostujícího Marka v přesilovce ze všech stran. Do dobré pozice se dostal Knápek, ale mířil jen nad.

12:27
    Budil nahodil puk na bránu, kde stál zcela osamocený Václavek, ale kličku se mu nepodařilo dotáhnout do konce.

12:58
    Další střelu Václavka Marek úplně dobře neviděl, ale instiktivně chytá.

13:43

14:31
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Hosté se po ubráněném oslabení vrhli do útoku, z čehož vytěžil vyrovnávací branku MATĚJ KREJČÍK, který využil zmatků ve zlínské obraně a bez problémů z blízkosti zakončil. Asistence: Jan Jindra.

15:30
    Mladá Boleslav otáčí utkání! Do samostného úniku se dostal OSCAR FLYNN, který sice svůj blafák nedotáhl do konce a Huf ho pokryl, ale sám si puk dojel a po otočce zabránou zakončil do zcela prázdné branky. Asistence: Matěj Krejčík.

16:36
    Domácí se snaží rychle vyrovnat, ale Marek je pozorný.

17:17
    Do průniku proti třech hostujícím hráčům se tlačil Václavek, ale až k brankáři se nepropracoval.

18:27
    Domácím se nedaří rozehrávka, Mladá Boleslav vysoko napadá a zlínští obránci tak mají problémy.

18:52
    Od modré čáry nahazoval puk Augustin, k následné teči před brankářem Markem se však nikdo z domácích nedostal.

19:59
    Gólem do šatny v poslední vteřině první třetiny navyšují hostující svůj náskok už na dvě branky! Poslední útočnou akce Mladé Boleslavi vedl Klikorka, který přihrál od modré čáry na volného DAVIDA CHUJACE, který přesnou střelou do horního rúžku zvyšuje vedení. Asistence: Karel Klikorka.

20:00

Je za námi první třetina napínavého utkání, do něhož lépe vstoupili domácí, kdy hned v první minutě otevřel skóre Fryšara. Hra se přelévala ze strany na stranu a oba týmy hrály ve vysokém tempu. Zlínští v polovině třetiny nevyužili nabízenou přesilovku a od té doby do hry dostali hosté. V 15. minutě nejprve vyrovnali a následně otočili obraz utkání, které korunoval Chujac v poslední vteřině odskočením na 3:1.

Druhá třetina začne asi v 13:18.

20:01

20:13
    Domácí se hned po buly snaží o snížení skóre. Dlabajova střela z otočky ale Marka výrazněji neohrozila.

21:06
    Do další šance se tlačil Václavek, ale přihrávku do úniku dostal jen pod nohy, a tak ji nedokázal zpracovat.

22:20
    Berani se snaží dostat k ohrožení hostujícího brankáře, ale většina pokusů zatím končí u obránců.

23:08
    Hra je přerušena, na ledě leží otřesený domácí Budil.

23:17
    Svižnou střelu vyslal od modré čáry aktivní Nepokoj a Huf musel vytáhnout pohotový zákrok lapačkou.

23:46
    K vyhozenému poku se hnal Mikulec, ale ke střele se nedostal, a tak novou akci zakládají hosté.

24:18
    Zakázané uvolnění domácích, hra se vrací před Hufa.

24:39
    Zlínský brankář musí být neustále pozorný, protože Boleslavští střílí z každé pozice. Další nebezpečnou střelu vyslal Pawliczek, ale Huf byl pozorný.

25:21
    Nahození Foerestra vypadlo Hufovi z lapačky, ale hostující útočníci nebyli nikde poblíž k následné dorážce.

25:58
    Beranům se nedaří dostat k puku, aby mohli v klidu rozehrát, tak jen vyhazují z pásma ven.

26:17
    Rychlou střelu Straky z otočky Huf vůbec neviděl, naštěstí pro domácí mířila mimo branku.

27:30
    Zlínští špatně vystřídali a do samostaného úniku se shal hostující Kerda! Kličku se mu ale nepovedlo kvůli faulu domácích dotáhnout.

27:35
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Martínek – 2 min., hákování).

28:02
    Domácím se podařilo vyhodit a Václavek se dokonce hnal do útoku, ale do zakončení se už nedostal.

28:31
    Boleslavi se zatím nedaří dostat na delší dobu do útočného pásma a Zlín tak znovu vyhazuje.

29:04
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Straka – 2 min., vražení na hrazení).

29:20
    Hra čtyři na čtyři sedla lépe domácím, kteří hned po buly v útočném pásmu Marka několikrát ohrozili a z tlaku vytěžili gól. ŠTĚPÁN FRYŠARA zakončil kombinaci střelou, která se štěstím prokouzla mezi betony hostujícího brankáře. Asistence: Jan Mikulec, Jan Dluhoš.

31:07

31:51
    Do další slibné šance se dostal hostující Straka, který nabral rychlost ve středním pásmu a svižnou střelou ohrozil Hufa, který ale chytá. Následující snaha Zlína o útok končí jen sérií zakázaných uvolnění.

32:39
    Rozehrávka se nedaří ani hostům, hra je tak poněkud rozkouskovaná.

33:26
    Do slibné šance se tlačil domácí Kočica, ale puk se mu nepovedlo mezi kruhy zpracovat.

34:52
    Oba týmy se snaží aktivně napadat a obránci mají velké problémy s rozehrávkou.

35:46
    Ofsajd domácích.

36:16
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Horský – 2 min.).

36:24
    Markovi zvoní pravá tyč! Nahození Martínka od modré čáry tečoval těsně před brankářem Václavek, ale puk skončil jen na tyči.

37:28
    Mikulec kombinuje u matinelů a drží puk, Beranům se ale nedaří dostat k ohrožení Marka.

38:05
    Následné vyhození hostujících končí až u Hufa, který radši podržel puk.

38:18

38:45
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Martínek – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Pawliczek – 2 min., hrubost).

39:16
    Hra ve čtyřech se zatím odehrává jen ve středním pásmu a ani jeden z týmu se k žádnému ohrožení branky nedostává.

40:00

Ve druhé části se domácím Beranům podařilo snížit stav utkání, když při hře ve čtyřech se štěstím dotlačil puk do brány Fryšar. Ani hostující tým ale neubral útočné aktivity, a tak Huf v domácí bráně musel být neustále v pohotovosti. Největší šanci na vyrovnání měl ale Václavek, který v přesilovce trefil tyč. Uvidíme co nám přinese poslední část, zda se domácím podaří vyrovnat nebo hosté ještě navýší svůj náskok.

Třetí třetina začne přibližně v 14:10.

40:01

40:31
    Oba týmy pokračují ve čtyřech a jako první se pokusil ohrozit brankáře Marka v této třetině svižnou střelou Budil.

40:53
    Oba týmy v plném počtu.

41:27
    Berani se snaží vyrovnat utkání, ale jejich další útočnou snahu zastavuje nepovedená rozehrávka a následné zakázané uvolnění.

42:20
    Nepřesné přihrávky na obou stranách brání k šancí obou týmům.

43:31
    Do velké šance se ale teď dostal hostující Krejčík. Flynn kombinoval s pukem za brankou a vyslal přihrávku právě na uvolněného Krejčíka. Huf si však situaci u levé tyče pohlídal.

44:12
    Šance i na druhé straně! Otvevřená boleslavská obrana uvolnila Dlabaju, ten však ve výborné pozici nestihl zpracovat puk a ani vystřelit

45:13
    Domácí se snaží o vyrovnání a ohrožují boleslavskou obranu co se dá. Dluhoš si nachystal dobrou pozici pro střelu do modré čáry, ale Marek i přes špatný výhled bez problému kryje.

46:29
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Fryšara – 2 min., napadení).

46:46
    Mladá Boleslav aktivně kombinuje v útočném pásmu a snaží se dostat ke střele na bránu.

47:37
    Zlínští však v klidu vyhazují, a tak hra začíná znovu u Marka.

48:30

48:42
    Berani se hned po ubránění oslabení vrhají do útoku za vyrovnáním,

49:50
    Nedaří se jim ale udržet v pásmu a vypracovat si souvislejší tlak.

50:19
    Ale vyrovnání přichází! Domácí rozehráli od vlastní branky a po rychlém přesunu přes střední pásmo se k puku dostal DANIEL DLABAJA, který blafákem nad lapačku překonává hostujícího Marka v bráně. Asistence: Jan Mikulec.

51:15
    Ale hosté se nemíní vzdát. Do velké šance se dostal Kerda, který se snažil několikrát dorazit odražený puk před Hufem. Zlínský brankář ale klidní situaci.

51:57
    Oba týmy mají velkou chuť strhnout vítězství na svou stranu, a tak vidíme jednu šanci za druhou.

52:46
    Naražení na hrazení končí pošťuchováním ve zlínském obraném pásmu.

52:46
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Dlabaja – 2 min., napadení).

52:57
    Domácí obránce Jenáček se prokličkoval mezi třemi boleslavskými hráči, do střelecké pozice se ale už nedostal.

54:29
    Zlín pokračuje v útočných výpadech. Do další šance se hnal Václavek, ale nedaří se dostat až před Marka.

54:46

55:15
    Ze skrumáže u mantinelu se nejlépe uvolnil znovu Václavek, střelu na lapačku však Marek viděl a bez problému chytá.

55:43
    Hned po buly se k puku dostal Mikulec, ale ani na podruhé střela nedošla až k Markovi. Hostující obránci svému brankáři výborně pomahájí blokováním střel.

56:32
    Velká šance hostů, ale také výborný zákrok Hufa. Útočná kombinace končila u Krejčíka, který nestihl dopravit puk do poloprázdné brány, kam se Huf teprve přesunoval, ale stihl zasáhnout.

58:20
    Oba týmy se ještě v posledních chvílích snaží strhnout zápas na svou stranu.

58:50
    A gólovou šanci měl Tóth, na kterého zlínská obrana úplně zapomněla a ten sám před Hufem měl odkrytou branku. Huf však vytáhl výborný zákrok pravým betonem!

60:00

Třetí třetina je za námi a vítěze stále neznáme. Domácím se po aktivní hře podařilo srovnat hru, když se po rychlé akci prosadil v 51. minutě Dlabaja. Oba týmy se následně snažili strhnout zápas na svou stranu v základní hrací době, ale tomu zabránili výborné výkony brankářů na obou stranách. Následovat tak bude prodloužení.

60:01

60:34
    Prodloužení začalo opatrnou hrou z obou stran. Útočnou akci hostů zastavuje ofsajd.

61:24
    Do samostatné akce se dostal domácí Dlabaja. Kličku před Markem ale dotáhl jen střelou do boční sítě.

62:34
    Domácí jsou zatím aktivnější a tlačí se před bránu.

62:34
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Kočica – 2 min., podražení).

62:34
    Oddechový čas pro hosty.

62:54
    Berani rychle vyhazují a následně Boleslavské zastavuje ofsajd.

63:40
    Hosté zatlačili domácí až před brankáře Hufa a kombinací se snažili vypracovat golovou šanci. Střelu Krejčíka si ale Huf pohlídal.

64:56
    Domácím se nepodařilo vyhodit a hosté z toho vytěžili vítěznou branku! Hostující obránce zachytil puk na modré čáře, přihrál na úplně volného OSCARA FLYNNA, který pohotově vystřelil na Hufa. Ten však neudržel puk a hostující mohou slavit vítězné dva body. Asistence: Uřídil.

Utkání 4. kolo juniorské DHL extraligy nakonec končí vítězstvím hostujícího celku z Mladé Boleslavi, kteří si ze zlínského ledu nakonec odváží dva body za vítězství 4:3 v prodloužení. Domácí Berani v utkání rychle vedli, ale ještě v první třetině si hosté vzali vedení na svou stranu, kdy ho otočili na 3:1. V následujících dvou třetinách se oba týmy přetahovali v aktivní hře a Zlín se snažil o vyrovnání. To zařídil ve třetí třetině Dlabaja a zápas tak putoval do prodloužení. V něm domácí nabídli hostům přesilovku 4 na 3, kterou nakonec využil Oscar Flynn a prodloužil boleslavskou neporazitelnost v letošní sezoně.

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek víkendu. (15:00:03)

Anna Mikulová

Branky a nahrávky: 1. Fryšara (Jenáček), 30. Fryšara (Mikulec, Dluhoš), 51. Dlabaja (Mikulec) – 15. Krejčík (Jindra), 16. Flynn (Krejčík), 20. Chujac (Klikorka), 65. Flynn (Uřídil)

Rozhodčí: Šudoma – Holibka, Kučera