Olomouc – Liberec 5:6 (kon.) | Jihlava – Slavia 6:4 (kon.) | Mountfield HK – Chomutov 2:1 (po pr.)
Zlín – Mladá Boleslav 3:4 (po pr.) | HC Plzeň – Kladno 4:1 (kon.) | Kometa Brno – Sparta 3:0 (kon.)
Č. Budějovice – K. Vary 3:2 (kon.) | Pardubice – HC Litvínov 6:2 (kon.)
HC Olomouc
5:6 (2:0, 2:5, 1:1)
Bílí Tygři Liberec
Sobota 16.09.2017, 12:00 • Zimní stadion Olomouc • DHL Extraliga juniorů • 4. kolo

59:25
    Kohouti hrají bez brankaře.

50:42
    Olomouc právě vstřelila branku!
    ROK MACUH dostal příliš mnoho prostoru v mezikruží, střelu namířil přímo do pravého horního růžku a snižuje na rozdíl jediné branky. Asistence: Radek Jelínek.

47:35
    Zatím se jim to však nedaří, neboť Nezbeda dokázal pláchnout do samostatného úniku! Jeho střela do pravého horního růžku Ovčařiho nepřekvapila a stihl zasáhnout.

46:57
    Husták (LIB) obdržel od rozhodčích 2+2 minuty za vysokou hůl a Kohouti mají šanci zvrátit vývoj utkání.

42:42
    Liberec právě vstřelil branku!
    JIŘÍ PRŮŽEK si ve středním pásmu převzal puk, nabral rychlost a střelou na vzdálenější tyč překonal Ovčařiho. Asistence: Michal Teplý.

41:22
    Kohouti se stále zdají být opaření vývojem zápasu, nyní po Šírově střele za Ovčařim zazvonila pravá tyč!

40:00
    V týmu domácích došlo ke střídání gólmanů, Matouška v brance nahradil Ovčaři.

35:32
    Domácí mají šanci na vyrovnání. Mirochnikov (LIB) podržel nedovoleně protihráče a odchází na dvě minuty na trestnou lavici.

35:10
    Hosté otáčí stav zápasu, hned po vhazování se střelou do horního růžku prosazuje JAN ŠÍR. Asistence: Michal Juščák.

33:18
    Matoušek se parádně přesunul proti Nezbedovi, na kterého mířila křižná přihrávka.

32:40
    Bílí Tygři mají šanci otočit stav zápasu. Olomouc byla potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě a uvidíme přesilovou hru čtyři na tři. Trest odpyká Podlaha.

32:10
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Beutl – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Charvát – 2 min., hrubost).

30:31
    Důraz se Bílým Tygrům vyplatil. Dokázali v rohu udržet pásmo, dostat puk na modrou čáru, kde vypálil Turský, Matoušek kotouč jen vyrazil před sebe, kde byli útočníci hostů první a po TOMÁŠ NEZBEDA po přihrávce zametl puk do odkryté branky. Asistence: Jiří Průžek, Vítek Turský.

29:28
    Hosté využívají další přesilovou hru, když střela od modré zaplachtila po teči TOMÁŠE NEZBEDY až do branky. Asitence: Vítek Turský.

27:46
    Ve středním pásmu si nedovoleněn počínal Rok Macuh (OLO) a inkasuje 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku. Trest odpyká Hajšman.

26:11
    Po nahození se k vyraženému puku dostal MICHAL TEPLÝ, který bekhendem trefil mezírku mezi Matouškovou vyrážečkou a tělem. Asistence: Vítek Turský.

24:57
    I Kohouti využívají přesilovou hru. Už už se zdálo, že dorážka MARKA HUSTÁKA pod Žajdlíkovými betony do branky nedoklouže, ale pomalý puk nakonec brankovou čáru překročil. Asistence: Radek Jelínek.

24:44
    Velká šance domácích, Macuh dostal před brankou rychlý puk, který se snažil rychle uklidit za Žajdlíka. Brankář hostů se však roztáhl na brankové čáře.

24:31
    Přesilovou hru si zahrají i domácí – Holenda (LIB) v útočném pásmu podrazil protihráče.

23:27
    Bílí Tygři využívají přesilovou hru, když z dorážky před brankou snižuje na rozdíl dvou branek JIŘÍ PRŮŽEK. Asistence: Albert Janele, Semen Mirochnikov.

23:07
    Ve vlastním oslabení dokázal Palička prostrčit puk na Beiera, který stál sám proti Žajdlíkovi, střelou ale neuspěl.

22:55
    Hosté mají šanci ke snížení. Kuba (OLO) se provinil vysokou holí a dostává dvě minuty.

20:40
    Tomaník prostrčil v přečíslení puk na volného JANA BEIERA, který se střelou do levého horního růžku nemýlil. Asistence: Pavel Tomaník.

17:15
    Domácí se prosazují krásným gólem. Kuba našel zpoza brány zcela volného MICHALA SMUTNÉHO, který se střelou k pravé tyči nemýlil. Asistence: Miroslav Kuba.

14:15
    Početní výhodu si zahrají i hosté. Beier (OLO) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

09:31
    Kohouti si zahrají první přesilovou hru. Janele (LIB) se provinil podražením a odchází pykat na trestnou lavici.

03:28
    Smolný gól pro Bílé Tygry! Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, FILIP PALIČKA vystřelil, Žajdlík puk pouze vyrazil před sebe, kde ho jeden z libereckých obránců nešťastně srazil do vlastní sítě. Bez asistence.

Kamila Ludwigová

Branky a nahrávky: 4. Palička, 18. Smutný (Kuba), 21. Beier (Tomaník), 25. Husták (Jelínek), 51. Macuh (Jelínek) – 24. Průžek (Janele, Mirochnikov), 27. Teplý (Turský), 30. Nezbeda (Turský), 31. Nezbeda (Průžek, Turský), 36. Šír (Juščák), 43. Průžek (Teplý)

HC Olomouc: Matoušek (Ovčaři) – Szturc, Rutar, Murla, Spálovský, Holiš, Smutný, Beutl, Jelínek – Janků, Husták, Říčka, Hajšman, Palička, Podlaha, Beier, Macuh, Marek, Tomaník, Pěcha, Kuba
    Bílí Tygři Liberec: Žajdlík (Polášek) – Mirochnikov, Aubrecht, Krejsa, Turský, Charvát, Benák – Janele, Holenda, Šír, Průžek, Juščák, Piroutek, Beran, Nezbeda, Burda, Teplý, Chlum, Bouřil

Rozhodčí: Vrba – Mikšík, Čelechovský