Olomouc – Liberec 5:6 (kon.) | Jihlava – Slavia 6:4 (kon.) | Mountfield HK – Chomutov 2:1 (po pr.)
Zlín – Mladá Boleslav 3:4 (po pr.) | HC Plzeň – Kladno 4:1 (kon.) | Kometa Brno – Sparta 3:0 (kon.)
Č. Budějovice – K. Vary 3:2 (kon.) | Pardubice – HC Litvínov 6:2 (kon.)

59:24
    Utkání se chýlí ke konci, domácí jej dohrávají v přesilové hře a dá se tak i říct, že je rozhodnuto.

58:39
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Bílek – 2 min., vysoká hůl).

58:28
    Kometa právě vstřelila branku!
    Kometě se daří proměnit přesilovku! Vojtěch Střondala si vzal kotouč na pravém kruhu, přesnou přihrávkou našel u brankoviště KARLA PLÁŠKA, jenž poslal kotouč pod víko hostující klece! Asistence: Vojtěch Střondala, Petr Slabý.

58:10
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Hanuš – 2 min., hákování).

57:58
    Karel Plášek se obratně dostal do samostatného úniku, při kterém byl lehce potažen a nemohl tak stoprocentně zakončovat.

57:27
    Michal Furch se protáhl do mezikruží a jeho střelu musel skrýt Hofmann na hrudi.

57:06
    Sparťané se poslali sami z pásma nepřesnou přihrávkou.

55:55
    Střondala přejel modrou čáru a svou ránou rozezvučel tvrzené sklo za brankou hostí.

55:16
    V oslabení zahrozil Fabiánek, jehož střela byla zblokovaná, následná dorážka sražena do ochranné sítě.

54:50
    Po střele Furcha se hosté osvobozují.

54:13
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Chlouba – 2 min., podražení).

54:08
    O šanci na zdramatizování utkání připravil Pražany patrně Jaroslav Chlouba, jenž bude vyloučen.

53:46
    Sparta se snaží usadit se v útočném pásmu, což se jí zcela úplně nedaří.

52:05
    Fabiánek se po přejetí modré čáry dostal k zakončení, ale signál stůj ukázala jeho střele lapačka Holíka.

51:49
    Ferda se doslova proháčkoval středím pásmem, ale ke střele už neměl odvahu a pouze nahodil.

50:53
    Poněkud neuhlazenou hru ve třetí třetině přerušuje Martin Holík, jenž tygřím skokem schoval kotouč pod svým tělem.

49:42
    Kometa drží kotouč na holi a nic prozatím nenasvědčuje tomu, že by se v herní převaze mělo něco měnit.

47:35
    Velké šance Komety v oslabení! Nejprve se k puku za brankou Hofmanna dostal Střondala, jenž nabil Krejčímu, který nechal vyniknout gólmana Sparty. Chvíli poté se do samostatného úniku dostal opět Střondala, ale i on nechal vyniknout hostujícího strážce svatyně!

47:20
    Simotics se pokusil vypálit od modré čáry, Holík byl připraven a skryl kotouč na své hrudi.

46:45
    První kombinace v přesilovce v útočném pásmu přinesla i první střelu a s ní i zákrok Holíka, jenž vyráží do ochranné sítě.

46:27
    Prozatím hra Sparty přesilovku nepřipomíná, Pražané mají co dělat, aby dostali kotouč z pásma.

45:57
    Dvě minuty za podražení si bude muset odsedět Karel Plášek. Spartě by se kontaktní gól více než deset minut před koncem nesmírně hodil.

45:57
    Sparta se po dlouhé době usadila před Holíkem a vybojovala faul.

45:41
    Kotouč se po střele od modré octl v ochranné síti. Buly před Holíkem.

44:53
    Opět se snažil zahrozit Procházka, tentokrát se tlačil před Holíka, ale ani v tomto případě mu brněnská obrana nedala dostatečný prostor k přesnému zakončení.

44:06
    Na druhé straně zahrozil Procházka, ale svou střelu namířil pouze do bruslí jednoho z obránců.

43:34
    I po skončení přesilovky je Kometa celkem pevně usazena v pásmu hostujícího týmu, ale k brance její snažení zatím nevede.

43:13
    Hosté v plném počtu, ani tato přesilovka neskončila brankou.

42:35
    Střondala si zpracoval puk na levé straně a svou ránou orazítkoval břevno branky Hofmanna!

42:07
    Kometa hraje přesilovku podobně jako ty předchozí, ale nyní se hráči více tlačí ke střelbě.

41:13
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Hanuš – 2 min., podražení).

41:10
    Velká šance domácích zůstává neproměněnou! Ferda s Čejkou postupovali sami na brankáře Sparty, ale svou šanci proměnit nedokázali. Kometa bude hrát přesilovku.

40:18
    Na začátku poslední třetiny prověřil Holíka Jandus, jenž vypálil z pravé strany. Jeho ránu Holík bezproblémů lapil.

40:01

I prostřední perioda je za námi. Podobně jako v té první jsme mohli vidět jednu branku a to, když se před Hofmannem zjevil Jakub Čejka a propasíroval touš do brány.

40:00

39:24
    Nepřesná střela jednoho z hostujících hráčů znamená vyhození puku až k Hofmannovi.

38:59
    Kometa se osvobozuje, tato přesilová hra se Pražanům příliš nedaří.

38:21
    Sparta v plném počtu.

38:17
    Štěpán Kučera se snažil zabránit hostujícímu celku v brejku, ale bránil svého soupeře tak moc pečlivě, až si vykoledoval dvě minuty za nedovolené bránění.

37:15
    Sparta se osvobozuje.

36:50
    Kometa je ve slušném tlaku, ale podobně jako při předchozích přesilovkách jí chybí střely.

36:21
    Sparťané se nedohodli při střídání a bylo jich na ledě více, než by podle pravidel býti mělo. Dvě minuty pro hostující tým za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Adam Frič.

36:15
    Jakub Čejka, podobně jako před chvílí Jandus, prchal sám na brankáře soupeře. Brněnský forvard se rozhodl pro střelu, ale netrefil branku.

35:45
    Tomáš Jandus se dostal do samostatného úniku, v něm si popostrčil touš až moc daleko a jeho rána nebyla pro Holíka větším problémem.

35:27
    Aleš Trnka vystřelil od modré čáry, jeho ránu se snažil tečovat Matěj Novák, to se mu nepodařilo a Hofmann přerušuje hru.

34:29

34:26
    Až v samotném závěru přesilové hry se Kometa usadila v pásmu.

33:27
    Sparťané podruhé v krátkém časovém sledu vyhazují kotouč.

32:29
    Na kličky Matěje Nováka za brankou Sparty se už nemohl dívat Adam Bílek, jenž zasáhl brněnského šikulu loktem. Tento čin neunikl pozornosti hlavního rozhodčího, jenž Bílka posílá na trestnou lavici. Dvě minuty za faul loktem.

32:00
    Čárový rozhodčí zastavuje svým hvizdem ojedinělou šanci Sparty – ofsajd.

31:40
    Daniel Kowalczyk dvakrát nebezpečně pálil od modré čáry, pokaždé byla jeho střela sražena mimo. Kometa je ve druhé třetině jasně dominantní.

30:31
    Snažení pražské Sparty stále končívá ve středním pásmu, kde svěřenci Jana Zachrly postavili skutečně neprostupnou hráz.

29:32
    Kučera dostal nabito na modré čáře, jeho rána prolétla brankáři Hofmannovi mezi hokejkou a betonem a nakonec odklouzala mimo prostor branky.

29:02
    Zakázané uvolnění Sparty Praha.

28:58
    Pražané se snaží dostat se přes střední pásmu, ale to se jim už na několikátý pokus nezdařilo.

27:10
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

26:52
    Nahození Matěje Nováka bylo tečováno jedním z obránců Sparty a skončilo tak v ochranné síti. Buly po pravici Hofmanna.

25:32
    Svoboda se notnou chvíli svíjel na ledě v bolestech, ale již se zvedá míří k vlastní bráně.

25:12

24:46
    Sparta mohla prchnout ve dvou na jednoho, ale backchecking Komety byl velice povedený a akce byla zastavena.

24:20
    Pražané teď dokázali ušetřit několik vteřin v útočném pásmu a opět se musejí vracet.

23:36
    Kometa obléhá branku Sparty, ale nedokáže si vypracovat prostor k zakončení.

23:11
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Pšenička – 2 min., hákování).

22:49
    Procházka se dostal do brejku po levé straně, ale jeho ránu zblokoval jeden z obránců.

21:35
    Vojtěch Střondala se dostal do situace jeden na jednoho, obhodil si obránce a jeho ránu vyrazil Hofmann špičkou vyrážečky!

21:14
    Tlak do brány v podání Komety nese své ovoce! Radim Ferda s Petrem Krejčím dokázali zaměstnat dva obránce za brankou, kotouč se odrazil před Hofmanna, kde stál připravený JAKUB ČEJKA a brněnský kapitán protlačil kotouč do sítě! Asistence: Petr Krejčí II., Radim Ferda.

20:46
    Útočnou akci Pražanů zastavuje ofsajd.

20:01

První třetina je minulostí. V již zmíněné první části jsme mohli vidět jednu jedinou branku a to, když se puku zmocnil Matěj Svoboda a rychlou akcí poslal kotouč pod víko hostující branky.

20:00

19:25
    Mohlo to být o dvě branky! Matěj Svoboda dostal přihrávku do jízdy před brankáře Hofmanna. Rozhodl se pro kličku do bekhendu, položil si jej, ale před prázdnou klecí zaváhal a kotouč mu sjel.

18:55
    Kowalczyk nahodil puk ze středního pásma na Hofmanna. Ten vyráží do rohu.

17:59
    Radim Ferda se snažil prohodit si puk na střed, ale jeden z obránců mu jej vypíchnul.

16:54
    Krásná akce domácích končí brankou! Brněnský Střondala si hrál s pukem na pravém křídle, vyměnil si několik pasů s Krejčím a znenadání poslal kotouč na brankoviště, kde si jej zpracoval MATĚJ SVOBODA, otočil se s pukem a poslal jej do sítě. Asistence: Vojtěch Střondala, Petr Krejčí I.

16:15
    Slabého rána od modré minula klec Hofmanna.

15:59
    Jakub Čejka prolétl hostující obranou a při jeho průniku jej Jan Hanuš zasáhl holí do obličeje, za což inkasoval dvouminutový trest. Přesilová hra pro Kometu.

15:29
    Zakázané uvolnění Komety Brno.

15:17
    Filip Eliáš prokličkoval mezi obránci až k Holíkovi, jenž mu doslova ukradl puk z hole.

14:55
    Kratochvíl se šikovně protáhl podél hrazení až před branku, tam ovšem narazil a nedokázal brankáře Sparty ohrozit.

13:55
    Simotics se dostal ke kotouči na modré čáře, vypálil, ale trefil jen připraveného Holíka.

13:49
    Do střely od modré čáry vložil jeden z domácích hráčů svou hůl a poslal tak kotouč mimo hřiště. Buly po pravici Holíka.

13:31
    Kometě se nedaří dostat kotouč z vlastního pásma a Spartě tak vznikají příležitosti k otevření skóre.

12:20

11:50
    Patrně největší šanci Komety v přesilovce si připsal Daniel Kowalczyk, jenž se zhmotnil v mezikruží a střelou z voleje vyklepal Hofmannův pravý beton!

11:35
    Brňané si vytvářejí celkem solidní tlak, ten zatím k brance nevede.

10:55
    Sparta se osvobozuje a oba celky střídají.

10:20
    Hostující Larsen trefil hokejkou jednoho z domácích hráčů a rozhodčí mu tak po právu uděluje dvě minuty.

10:10
    Rozhodčí se chystá vylučovat. Kometa si zahraje přesilovou hru.

09:31
    Obránce Petr Krejčí rozehrál nepřesně a kotouč se odšoural na zakázané uvolnění.

08:42
    Kotouč se schoval pod brusle hráčů v rohu u branky Komety, rozhodčí přerušuje hru a vhazovat se bude po levici brankáře Holíka.

08:12
    Tomáš Jandus dostal spoustu prostoru na levé straně hřiště, napřáhl a Holík měl co dělat, aby jeho ránu ukryl ve výstroji.

07:51
    Po Trnkově špatné přihrávce mohl otevřít skóre hostující Schwamberger, ale jeho bekhendový pokus skončil v lapačce Holíka.

Chlouba se dostal do brejku, ale svou střelu poslal mimo prostor branky.

06:10
    Hostující Procházka dostal přihrávku zpoza branky, ale střelou z voleje trefil pouze oblouk branky domácích.

05:43
    Střondala poslal křižný pas na Svobodu, na kterého zívala odkrytá klec. Brněnský forvard si ale dlouho zpracovával kotouč a poté přestřelil!

04:40
    Fabiánek přejel modrou čáru a vypálil. Jeho rána skončila na zadním tvrzeném skle za brankou Holíka.

04:08
    Kometa je na puku aktivnější, ale nedaří se jí dostat se do vyložené brankové příležitosti. Hokejisté Sparty prozatím perfektně brání.

02:50
    Domácí mohli jít do vedení! Na brankovišti tečoval Kučerovu střelu Jan Hasoň, ale jeho teč i následnou dorážku zastavil brankář Sparty!

02:41
    Hasoň hledal Kratochvíla mezi obránci, ale ten nezpracoval letící touš.

02:04
    Kometa se poměrně slušně drží v útočném pásmu, nicméně k ohrožení Hofmanna to prozatím nevedlo.

01:45
    Puk zašlápnut u branky Hofmanna. Hra přerušena.

01:15
    Brňané se dostali do útočné třetiny, ale při pokus o prohození jednoho z obránců se kotouč ocitl v ochranné síti.

00:24
    Kratochvílovi se nepodařilo dostat kotouč ze třetiny a mohl zahrozit hostující Procházka. Jeho pokus vyráží Holík do rohu.

00:08
    Domácí vyhráli úvodní vhazování, ale jejich první akce končí zakázaným uvolněním. Hra se stěhuje před Holíka.

00:01

Oba celky jsou již nastoupeny na modrých čarách, utkání v několika málo okamžicích začne!

HC Kometa Brno: Holík (Šindelka) – Trnka "A", Slabý, Krejčí I., Kučera, Furch, Jeřábek, Kowalczyk – Novák, Süss, Svoboda, Hasoň "A", Střondala, Čejka "C", Matula, Kratochvíl, Ferda, Frydrych, Krejčí II., Plášek, Nejedlý

HC Sparta Praha: Hofmann (Švehlák) – Frič, Simotics, Eliáš, Vízner, Hanuš – Kadlec, Jandus, Schwamberger, Fabiánek, Bílek, Larsen, Procházka "C", Pejchal, Chlouba, Pšenička, Dubský "A"

Rozhodčí: Skopal – Vašíček, Kráľ.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.
    GSA

Kryštof Severa

Branky a nahrávky: 17. Svoboda (Střondala, Krejčí), 22. Čejka (Krejčí, Ferda), 59. Plášek (Střondala, Slabý)

Rozhodčí: Skopal – Vašíček, Kráľ