Olomouc – Liberec 5:6 (kon.) | Jihlava – Slavia 6:4 (kon.) | Mountfield HK – Chomutov 2:1 (po pr.)
Zlín – Mladá Boleslav 3:4 (po pr.) | HC Plzeň – Kladno 4:1 (kon.) | Kometa Brno – Sparta 3:0 (kon.)
Č. Budějovice – K. Vary 3:2 (kon.) | Pardubice – HC Litvínov 6:2 (kon.)
Mountfield HK
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Piráti Chomutov
Sobota 16.09.2017, 12:00 • ČPP Aréna • DHL Extraliga juniorů • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Vážení hokejoví příznivci, vítejte u 4. kola juniorské DHL extraligy! Ta dnes nabídne po celé republice hned několik střetnutí, nás ale bude zajímat duel mezi domácím Mountfieldem HK a chomutovskými Piráty.

Do úvodu sezóny, venkovního tripu, nevstoupili Hradečáci pravou nohou. Nejprve totiž prohráli v Karlových Varech 1:2 v prodloužení, den nato pak podlehli v bláznivém zápase 5:7 Kladnu. První vítězství si na konto připsali Východočeši tento čtvrtek, kdy doma hostili litvínovskou Vervu. Utkání dokázali otočit z nepříznivého stavu 0:2 až na konečné tříbodové vítězství 3:2.

Jestliže Hradci se nevyvedl úvodní krok v novém ročníku, pak Chomutov je na tom ještě o chloupek hůře. Ze třech duelů totiž pokaždé odešel jako poražený tým. Na kontě ale přesto nemá v kolonce bodů nulu. Zápasy s Jihlavou a Pardubicemi totiž dotáhli Piráti až do samostatných nájezdů, díky nimž nejsou v tabulce na posledním místě.

Mountfield HK: Bartozel (Kouba) – Hroudný (C), Muška, Lelek, Pohl, Havránek, J. Moník, T. Kynčl (A), Jonáš – D. Matouš, Matějček, Pažourek, Hnik, Hašek, F. Moník, Mašín, Řepík, Maršík, Hidveghy, Chalupa, Hejna (A). Trenér: Aleš Krátoška.

Piráti Chomutov: Pavlát (Khůn) – Kopic (C), Seemann, Kleiner, D. Novák (A), A. Novák, Hajič – Köver, Bajer, Polák, Hřebíček (A), Chlán, Kulich, Krejčiřík, Mařík, Šilar. Trenér: Miroslav Buchal.

Rozhodčí: Horák – Frodl, Klouček.

00:01

00:23
    V roho svého obranného pásma vybojovali domácí kotouč a založili útok, krátce po přechodu modré čáry ale o hrací předmět přišli.

00:48
    Chomutovští vyhodili ze svého pásma jen za cenu icingu.

01:02
    Štěpán Havránek tvrdě vystřelil z levé strany modré čáry, jeho rána ale k hostujícímu brankáři nedoputovala.

01:58
    Hradečtí se snaží usadit v útoku a začít kombinovat, brání jim v tom ale těsná obrana Prátů. Ti velmi rychle přistupují k jednotlivým hráčům a nenechávají jim prostor.

02:04
    Josef Bajer to ale s důrazem trochu přehnal a za vražení na hrazení putuje na trestnou lavici. Hradečtí mají výhodu jednoho muže v poli navíc.

02:47
    Jenže zatím se Východočechům přesilovka vůbec nedaří. Chomutov vyhazuje jeden puk za druhým směrem k Matěji Bartozelovi.

03:45
    Kryštof Pažourek zkusil překvapit Pavláta od levé tyče, chomutovský gólman se ale oklamat nenechal.

04:04
    A Piráti už bruslí v pěti, první oslabení zápasu zvládli na jedničku.

04:31
    Teď ale jakoby trošku zapomněli, že už se hraje ve vyrovnaném počtu. Chomutovští totiž opět vyhodili přes všechny čáry, tentokrát je z toho ale už icing.

05:05
    Co se aktivity týká, jsou na tom po pěti minutách hry lépe domácí. Především při hře pět na pět jsou většinu času v držení kotouče.

05:59
    Zatím se ale ani jednomu týmu nedaří překonat soupeře natolik, aby z toho byla nějaká závažnější situace v brankovišti.

06:37
    Dominik Řepík to zkusil z otočky od modré čáry, pokus na delší tyč ale bez problémů shrábl lapačkou ze vzduchu chomutovský Dominik, Pavlát.

07:18
    Štěpán Matějček nedokázal zpracovat nahrávku adresovanou do mezikruží, neboť byl těsně bráněn hostujícím bekem.

07:57
    Mikuláš Pohl fauloval soupeře ve vyložené šanci a je nařízeno trestné střílení!

07:57
    Tom Polák si najel lehce doleva a zkusil rychlou střelu, tu ale se svou vyrážečkou přečetl Matěj Bartozel.

08:18
    Jakub Hašek zamíchal s kotoučem přímo před Pavlátem a pak zvedl kotouč na bližší tyč, chomutovský gólman ale obstál.

09:07
    Filip Moník se snažil proháčkovat na osu hřiště a dostat se do výhodné palebné pozice, jeho úmysly ale přečetl bek Pirátů.

09:23
    Do útoku se nyní vydali také hosté, dopustili se ale technického přestupku. Jejich jízdu zastavil ofsajd.

09:50
    A pro změnu tu máme další technické provinění. Hradec vyhodil ze své půlky hřiště přes všechny čáry – zakázané uvolnění.

10:11
    Jiří Kopic vypálil z pravé části modré lajny a jeho pokus se odrazil do horní poloviny branky. Tam ale číhala na zákrok Bartozelova vyrážečka.

10:59
    Jakub Kleiner zkusil štěstí z levého kruhu, Bartozel ale na jeho střelu viděl dobře.

11:52
    Proháčkovat se do šance mezi dvěma soupeři se snažil Jakub Hašek, místo střely se ale jen ocitl na ledě.

12:41
    František Hnik okusil tvrdý hit Jiřího Kopice. Místo pokračování v útočné akci odletěl od chomutovského beka o metr zpět.

13:36
    Chomutov uháněl na Bartozela v přečíslení dvou proti jednomu, jediný obránce Tomáš Kynčl ale bruslí bravurně zastavil nahrávku!

14:44
    Dominik Matouš hledal zpoza brány svého kolegu,našel ale jen chomutovskou hokejku.

15:26
    Rána Kryštofa Hroudného na delší tyč nebyla špatně mířená, brankář Pavlát si ale dokázal najít dráhu letu a spolehlivě zasáhnout vyrážečkou.

15:57
    Piráti právě vstřelili branku!
    Chomutov využil hradecké chybičky a ujímá se vedení! Východočeši zpoza své brány nepřesně rozehráli a puk se rychle dostal na modrou čáru k JIŘÍMU KOPICOVI. Chomutovský kapitán udělal několik rychlých kroků a prudkou ranou trefil místo nad Bartozelovým levým ramenem – 0:1. Asistence: Tom Polák, Jakub Köver.

16:53
    Hradec má záhy možnost vyrovnat z přesilovky. Jakub Kleiner se totiž provinil pádem pod nohy a odpyká si dvě minuty.

17:18
    Jenomže hradecká přesilovka je pryč tak rychle, jak přišla. Filip Moník ve vlastním útočném pásmu nedovoleně bránil a už také sedí na trestné lavici.

17:49
    Dominik Matouš si chtěl prohodit kotouč mezi nohami soupeřova beka, o černou pryž ale přišel.

18:06
    Na druhé straně nahrával Daniel Šilar úplně osamocenému Vítu Seemannovi, bek Pirátů ale nedokázal kotouč zpracovat a vystřelit!

18:51
    Hradeckým se nepovedla rozehrávka a hra se z důvodu icingu stěhuje do jejich obranného pásma.

19:06
    Piráti jsou na ledě kompletní a nyní hrají několika vteřinovou přesilovku.

19:16
    Ta ale nakonec bude přece jen mít plnou hodnotu dvou minut. Z hradeckého týmu je totiž vyloučen další hráč – Mikuláš Pohl fauloval vysokou holí.

19:46
    Prudkou střelu na bližší tyč vyrazil pozorný Bartozel vyrážečkou do vzduchu.

20:00

Přestože Hradečtí byli tím mužstvem, které v úvodu duelu diktovalo tempo hry, ve vedení jsou po dvaceti minutách hosté. Ti nejprve neproměnili trestné střílení, mrzet je to ale nemuselo. Po východočeském zaváhání totiž prostřelili domácího gólmana od modré čáry. Do druhé třetiny, která začne přibližně ve 12:44, tak půjdou Piráti s náskokem 1:0.

20:01

20:16
    Z chomutovské přesilovky, která pokračuje ještě z první třetiny, zbývá ještě minuta. Využijí ji Piráti?

21:02
    Zatím to vypadá, že spíše ne. Hradec totiž dobře brání a nenechává soupeře kombinovat v útočném pásmu.

21:18
    Mikuláš Pohl už je zpět na ledě a to znamená jediné – Východočeši ubránili oslabení.

22:00
    František Hnik zkusil střelu švihem, nebyla ale přesná. Proletěla jen nad horní tyčí.

22:34
    Kryštof Hroudný byl na modré čáře úplně sám a před sebou měl dálnici do brány, jeho dělovku ale skvěle vyrazil do ochranné sítě Dominik Pavlát!

23:02
    Podražení Jakube Kleinera znamená přesilovku pro Hradec. Dočkáme se vyrovnání?

23:11
    První věc, kterou po buly chomutovští hráči udělali, bylo vyhození kotouče.

23:30
    Hradec právě vstřelil branku!
    Ale z následného útoku už Východočeši vyrovnávají! Filip Moník nahrál na osu hřiště puk DOMINIKU ŘEPÍKOVI, který měl správně nastavenou hůl a poslal kotouč mezi Pavlátovy betony. Asistence: Filip Moník, František Hnik.

24:35
    Vít Seemann zůstal ležet u mantinelu ve vlastním obranném pásmu a rozhodčí tak raději přerušili hru.

24:35
    Za pomoci spoluhráčů se chomutovský bek doklouzal na střídačku. Snad to není nic vážného.

25:40
    František Hnik posunul kotouč na Jakuba Mušku, který si ho zpracoval a zprostřed modré lajny vystřelil. Dominik Pavlát stihl bleskově švihnout lapačkou.

26:07
    Petr Chlán se procpal do zakončení z pravé strany, místo mezi betony si ale Bartozel pohlídal. Stejně jako následnou dorážku.

26:36
    Martin Hřebíček pálil ze spodní hrany levého kruhu, puk se ale zastavil o bránícího Hradečáka.

26:38
    Mikuláš Pohl přijel ze středního pásma k volnému puku a ihned vystřelil, mířil ale jen vedle tyče.

27:53
    Další početní výhodu mají teď k dispozici Chomutovští, Filip Moník se totiž provinil hákováním.

28:17
    Štěpán Matějček se dostal do šance při vlastním oslabení, střelu na střed brány ale na své hrudi přikryl Pavlát.

28:56
    Tomáš Hajič se do střely opřel s dobrou razancí, ne ale s tak dobrou přesností. Bránu přestřelil o několik desítek centimetrů.

29:53
    Domácí mužstvo bruslí s pěti hráči v poli, také toto oslabení branku nepřineslo.

30:15
    Dominik Pavlát pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou, přes modrou čáru ale Piráti nepřešli.

31:15
    Překotnou akci hostů zakončoval Petr Chlán a Bartozel měl v bráně co dělat, aby zastavil puk před brankovou čárou.

32:08
    Hradečtí svou útočnou akci překombinovali a než stihli vystřelit, přišli o kotouč.

32:30
    Střela z otočky v podání Štěpána Matějčka byla hodně nepřesná, po ledě se podívala na levou tyč z uctivé vzdálenosti.

33:06
    Patrik Hidveghy byl při přechodu do útočné třetiny příliš nedočkavý a domácímu týmu se píská ofsajd.

33:25
    Petr Chlán vyhrál bruslařský souboj a následně nahrál svému spoluhráči před bránu, tečovaný pokus ale pokryl Bartozel.

33:42
    Opět se vylučuje, opět na hradecké straně. Adam Jonáš si odpyká dvě minuty za držení.

34:02
    Kotouč se nachází až u Dominika Pavláta, což znamená, že Severočeši musí začít od znova.

34:23
    Teď tu ale byla šance Hradeckých! Dominik Řepík nahrával na druhou stranu Františku Hnikovi, který ale puk tečoval jen do výstroje a následně ochranné sítě.

35:11
    Až teď se Piráti dostali k vážnějšímu pokusu, Jaroslav Kulich ale zblízka skulinu mezi tělem a pravou tyčí nenašel.

35:45
    Adam Jonáš už je zpět z trestné lavice a Východočeši mohou nasadit pět bruslařů do pole.

36:44
    Dominik Řepík zatáhl při soupeřově průniku za záchrannou brzdu v podobě sekání a už sedí na trestné lavici. Přesilovka pro Chomutov.

37:12
    Pokus Daniela Nováka ze středu modré lajny jen zaduněl o Bartozelovy betony.

37:36
    Chomutov se už dlouho drží v soupeřově obranné třetině, Hradečtí začínají být unavení!

38:09
    Ale nakonec z této situace nic nebude. Lvi se totiž dostali k puku a bez váhání ho poslali na druhou stranu hřiště.

38:52
    Krátce poté, co se v oslabení zkusil prosadit Dominik Matouš, jsou Hradečtí kompletní.

39:20
    Teď ale nemohou vystřídat, neboť vyhodili jen na zakázané uvolnění.

39:48
    A opět se píská faul Hradce. Tentokrát je to Patrik Mašín, kdo si na dvě minuty odpočine z důvodu hákování.

40:00

Většina z chomutovské přesilovky ale bude pokračovat až po přestávce, která startuje právě nyní. V průběhu druhé dvacetiminutovky jsme byli, stejně jako v té první, svědky jednoho gólu. Nezasloužil se o něj ale tentokrát Chomutov, nýbrž Hradec. Využitá přesilovka také určuje, že do dalšího dějství se půjde za vyrovnaného stavu 1:1.

Třetí třetina začne přibližně ve 13:42.

40:01

40:26
    Tomáš Kynčl neustál při rozehrávce nájezd soupeře a ocitl se v těsné blízkosti ledové plochy.

40:36
    Hradec se po buly osvobozuje a vyhazuje puk až na druhou stranu kluziště.

41:07
    Tahle rána Toma Poláka nebyla vůbec přesná a skončila jen v rohu na mantinelu.

41:49
    Hradečtí i tuto početní nevýhodu zvládli a jsou na ledě v plném počtu.

42:28
    Tomáš Kynčl si coby obránce udělal útočný výlet na pozici centra, nahrávku od Dominika Řepíka ale do branky usměrnit nedokázal.

43:20
    Kotouč putuje z chomutovských holí na hradecké a obráceně.

44:03
    Větší šance v posledních minutách hře trochu chybí. Na zakázané uvolnění teď vyhodil Hradec a vhazovat se bude před Bartozelem.

44:41
    Jakub Köver se snažil prokličkovat do pozice na levý kruh, černou pryž mu ale sebral domácí bek.

45:48
    Po kroužení v útočné třetině nakonec Lvi vypálili od modré čáry, v bráně ale byl připravený Pavlát.

46:19
    Štěpán Matějček při rozehrávce upadl, naštěstí pro něj ale stihl ještě rychle zamést puk pryč ke spoluhráči. Na ose hřiště totiž stál Petr Chlán, který se mohl snadno ocitnout v palebné pozici.

47:43
    František Hnik zkoušel procpat puk mezi tyčkou a výstrojí Dominika Pavláta, neúspěšně.

47:43
    Po delší době se vylučuje na chomutovské straně. Jiří Kopic je potrestán za hákování a Hradec bude mít přesilovku.

48:37
    Zatím se ale domácím početní výhoda příliš nedaří. Nyní místo útočné rozehrávky poslali puk jen na icing.

48:59
    Jakub Muška dobře zastavil na modré čáře chomutovského forvarda, jenž se snažil uprchnout směrem na hradeckou bránu.

49:19
    Matěj Bartozel pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou, což znamená, že ani tahle akce domácích neskončila střelou.

49:59
    Piráti už jsou v plném počtu.

50:48
    Dominik Řepík přebruslil s pukem na holi téměř celé kluziště a z mezikruží pak zkusil střelu na levou tyč. Mířil ale mimo.

51:46
    Martin Hejna dobře zastavil letící kotouč a po krátkém zpracování z pravého kruhu vystřelil. Jeho rána ale prolétla těsně nad horní tyčí.

52:30
    David Chalupa se na modré čáře natahoval po přihrávce marně, k puku měl blíž hostující hokejista.

-2:50
    Jakub Muška dobře přečetl úmysly Martina Hřebíčka a v situaci jeden na jednoho poslal puk do rohu.

54:37
    Mikuláš Pohl nerozehrál zpoza brány vůbec přesně a Hradci se píská zakázané uvolnění.

55:13
    Po střele Toma Poláka od levého mantinelu nevěděl chvíli Matěj Bartozel, kde má puk. Našel ho ale u svých betonů.

55:22
    Jeden z chomutovských hráčů zůstal ležet v útočném rohu na ledě a spěchá k němu lékař.

55:22
    Oním hráčem Je Josef Bajer, jenž nyní za pomoci spoluhráčů a potlesku publika odjíždí na střídačku.

55:51
    Jeden z hradeckých hráčů byl trošku sporně poslán k ledu a Piráti se dostali k puku. Černá pryž rychle putovala na hůl Jaroslava Kulicha, jenž předvedl bekhendový blafák a trefil horní tyč!

56:17
    Dominik Matouš krásně obral soupeře o puk, krátce za modrou čárou mu ale puk stejně umně sebral protihráč.

57:00
    Pokus Toma Poláka Bartozel bez větších problému přečetl a schoval na hrudi.

57:27
    Domácí hokejisté jsou v útočném pásmu tísněni těmi hostujícími a nemohou tak najít ani kousek prostoru ke střele.

58:09
    František Hnik se vytočil zpoza brány a zkoušel zakončit na přední tyč, tam ale byl připraven Dominik Pavlát.

58:44
    Piráti faulovali, Hradec hraje v ponechané výhodě!

58:58
    Ta je ale ukončena po pokusu Jakuba Mušky. Na trestnou lavici odchází za hákování Tomáš Hajič, domácí střídačka si vybírá oddechový čas!

59:08
    Hradečtí obránci se nedohodli na modré čáře, čehož hosté využili k vyhození touše.

59:46
    Kryštof Pažourek měl chvilku prostoru na levém kruhu, trefil ale jen rychle se přesunuvšího Pavláta.

59:57
    Po střele Tomáše Kynčla se ještě strhl závar před pirátskou brankou, hosté ale odolali.

60:00

Šedesát minut o vítězi nerozhodlo, za stavu 1:1 budeme pokračovat pětiminutovým prodloužením! To začne přibližně ve 14:08.

60:01

60:19
    Hradečtí pokračují ve své početní výhodě a hrají tak ve čtyřech proti třem.

60:48
    Tomáš Kynčl nahrál na levý kruh Dominiku Řepíkovi, jenž z první trefil jen lapačku brankáře Pavláta.

61:03
    Štěpán Havránek teď jen obrátil hlavu ke stropu, protože mířil krásně do bližšího vinglu. Tam se ale zčistajasna na poslední chvíli zjevila Pavlátova lapačka!

61:25
    Petr Chlán se zjevil před Bartozelem úplně sám, z otočky ale neuspěl!

61:37
    Kryštof Pažourek byl na druhé straně taktéž osamocen, z vnitřní hrany pravého kruhu ale trefil jen Pavlátovu výstroj!

62:04
    František Hnik vysílal nabídku na teč, nikdo ze spoluhráčů se jí ale neujal.

62:34
    Štěpán Havránek v klidu podržel puk a obě mužstva poslala na led čerstvé trojice.

63:26
    Dlouho se teď puk nacházel za hradeckou bránou. Co přinese následný útok?

63:45
    Přinesl ránu Štěpána Havránka, která proletěla kolem levé tyče na zadní mantinel.

64:15
    Petr Chlán hledal z mezikruží místo mezi Bartozelovy betony, marně!

64:32
    Je dobojováno, Východočeši vítězí v prodloužení! O rozhodující branku se zasloužil ŠTĚPÁN MATĚJČEK, který si na levém kruhu potáhl kotouč a švihem nedal chomutovskému gólmanovi šanci – 2:1p. Asistence: Kryštof Pažourek.

Napínavý duel, který rozhodoval až nastavený čas, je u konce. Jako první se v něm sice do vedení dostali hostující hráči, před polovinou základní hrací doby ale už bylo vyrovnáno. O rozhodující gól, který vysloužil Hradci bonusový druhá bod, se zasloužil Štěpán Matějček.

Já se s vámi v tuto chvíli již loučím a přeji hezký zbytek víkendu. U dalších hokejových online přenosů se těším na shledanou! (14:18:57)

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 24. Řepík (F. Moník, Hnik), 65. Matějček (Pažourek) – 16. Kopic (Polák, Köver)

Rozhodčí: Horák – Frodl, Klouček