Salzburg – Kometa Brno 2:1 (kon.) | Chomutov – K. Vary 1:3 (kon.) | Sparta – Slavia 4:5 (po pr.)
Pardubice – Havlíčkův Brod 9:3 (kon.) | Třinec – Havířov 2:1 (po pr.) | Mountfield HK – Č. Budějovice 3:4 (po pr.)
Olomouc – Warriors Brno 3:1 (kon.) | HC Plzeň – Kladno 5:3 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 3:5 (kon.)
Zlín – Vítkovice 4:3 (po pr.)
Mountfield HK
3:4 (2:1, 0:2, 1:0 - 0:1)
HC Motor České Budějovice
Sobota 16.09.2017, 15:30 • ČPP Aréna • Extraliga staršího dorostu • Skupina C

Ode mě je to v tuto chvíli již vše. Přeji příjemnou neděli a u dalších mládežnických zápasů se těším na počtenou! (17:54:00)

Napínavý a vyrovnaný zápas starších dorostenců je nyní již minulostí. Obě mužstva se v něm přetahovala o vedení a duel nakonec za stavu 3:3 dospěl až do nastaveného času. V něm se úspěšným střelcem stal Jakub Čilžek, který přisoudil bonusový druhý bod Českým Budějovicím.

63:42
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Je konec, Motor vítězí v prodloužení! Ondřej Vaculík našel z levého rohu na brankovišti číhajícího JAKUBA ČÍŽKA, který tváří v tvář domácímu brankáři uspěl – 3:4p. Asistence: Ondřej Vaculík, Michal Silný.

63:16
    Dominik Šedivý neodhadl nájezdovou dráhu, škobrtl o protihráče a skončil na ledě.

63:02
    Denis Vacek přerušuje svým zákrokem hru a pokračovat se tak bude v klasickém formátu tři na tři.

62:28
    V držení kotouče je už delší dobu Hradec, ke střele se ale pořád ne a ne odhodlat.

61:29
    Brankář Budějovic vyhazoval kotouč, který získal Dominik Šedivý, než ho ale stihl najít, vrátil se Svoboda zpět do klece.

60:57
    Jan Vávra se opřel do střely od modré, neseřídil ale mířidla. Napálil jen zadní mantinel.

60:13
    Dominik Sklenář právě opustil trestnou lavici a momentálně se tak hraje čtyři na čtyři.

60:01

Základní hrací doba je minulostí a jelikož po šedesáti minutách hry je stav nerozhodný 3:3, po krátké pauze následuje pětiminutové prodloužení. Dočkáme se rozuzlení v něm?

60:00

59:37
    Pokus Michala Silného jen prosvištěl brankovištěm a skončil v rohu.

59:05
    Opět je kotouč až u Daniela Svobody, Hradec zatím brání dobře.

58:29
    Další útočný výpad Budějovic končí ofsajdem.

58:14
    Ihned po buly se hradečtí obránci s ničím nepárali a vyhodili puk přes všechny čáry.

58:09
    Dominik Sklenář oslabuje v poslední dvouminutovce domácí tým, když vyhodil kotouč přímo ze hřiště.

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 8. T. Pinkas (Do. Šedivý), 15. Sklenář (Do. Šedivý), 46. T. Pinkas (Do. Šedivý, Sklenář) – 6. Masopust (Silný, Egert), 25. J. Čížek (Grossmann, Novák), 28. Novák (Kubíček, Čížek), 64. J. Čížek (Vaculík, Silný)

Mountfield HK: Vacek (Ševců) – Řehák, Kukla (C), Voňka, Müller, Janoušek, Pěnčík, J. Kynčl, Kuboš – Do. Šedivý, Sklenář (A), Jakubec, M. Síla, T. Pinkas, Šánek, V. Síla (A), Soukup, Komma, Janda, Poppel. Trenér: Lbor Pivko.
    HC Motor České Budějovice: Svoboda (Baloun) – Pánek, Vávra, Kubíček, Škola, A. Čížek, Šafář (A), Hubata . Silný (C), Novák, Krcho (A), Řezáč, Tisoň, Petřík, Egert, Hrubec, Vaculík, J. Čížek, Masopust, Grossmann. Trenér: Radek Bělohlav.

Rozhodčí: Kubíček – Blümel, Špringl