Vladivostok – Viťaz 3:4 (po pr.) | Omsk – Chanty-Mansijsk 3:2 (po pr.) | Barys – Novosibirsk 0:4 (kon.)
Minsk – Magnitogorsk 5:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Jekatěrinburg 0:1 (kon.) | Jaroslavl – Toljatti 2:1 (kon.)
Petrohrad – Čeljabinsk 5:0 (kon.)
Admiral Vladivostok
3:4 (2:0, 0:2, 1:1 - 0:1)
HC Viťaz Moskevská oblast
Neděle 17.09.2017, 09:00 • Fetisov Arena • KHL

To už je z tohoto utkání vše. Přeji dobrou chuť, pokud se chystáte na oběd! (11:35:14)

Československá stopa

Vojtěch Mozík (VIT) 1+0, 0 střel, čas na ledě 25:07
    Roman Horák (VIT) 0+2, 0 střel, čas na ledě 20:53

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 20:33 (7:6, 6:11, 7:14 – 0:2)
    Zblokované střely – 12:10
    Vyhraná vhazování – 22:31
    Hity – 8:3

Hokejisté Viťazu se vracejí z dalekého Vladivostoku se dvěma body. Po první třetině sice prohrávali 0:2, ale ve druhé části dokázali srovnat. V závěrečné dvacetiminutovce si sice domácí nejprve vzali vedení zpět skrytým nahozením Daniila Kurašova, ovšem 86 sekund před koncem hostům zajistil prodloužení Vojtěch Mozík. V něm pak rozhodl v čase 61:28 Niclas Burström.

61:28 Niclas BURSTRÖM - 3:4

61:28
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Je hotovo! NICLAS BURSTRÖM dostal přihrávku mezi kruhy a střelou pod vyrážečku Bobkova rozhodl o výhře Viťazu. Asistence: Jaakko Rissanen a Alexej Makejev.

60:52
    Teď měli velkou příležitost hosté! Přečíslení 2 na 1 zakončoval Arťom Švec-Rogovoj, ovšem Bobkov puk v pádu vyrazil ramenem!

60:21
    První šanci v prodloužení si vytvořil Robert Sabolić. Ten prošel až před Saprykina, ale hostující gólman kotouč vytěsnil mimo svou klec.

60:01

Hokejisté Viťazu dokázali vyrovnat pouhých 86 sekund před koncem zásahem Vojtěcha Mozíka a o vítězi utkání rozhodne až prodloužení. To se bude samozřejmě hrát v dnes již dobře známém formátu tři na tři.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:01
    Začala už poslední minuta třetí části.
    58:34 Vojtěch MOZÍK - 3:3

58:34
    Hosté vyrovnávají! Do přihrávky Romana Horáka se na modré čáře z první opřel VOJTĚCH MOZÍK a jeho dělovka zapadla až za záda brankáře Bobkova – 3:3. Asistence: Roman Horák.

58:07
    Alexej Makejev u brankoviště číhal na přihrávku zpoza branky. Kotouč však zalehl Igor Bobkov.

57:33
    Robert Sabolić zavezl kotouč do útočné třetiny a střelou z vrcholu kruhu prověřil Saprykina. Ten vyráží puk do rohu.

57:04
    Nikita Vyglazov to vzal na sebe. Po levé straně projel až před branku soupeře, ale jeho zakončení skončilo ve výstroji brankáře Bobkova.

56:48
    Hosté už mají na vyrovnaní jen něco málo přes tři minuty. Už by se potřebovali nadechnout k závěrečnému tlaku.

55:43
    A zatím tam šetří velmi cenné sekundy.

55:11
    Nahození Roberta Saboliće až na branku neprošlo, domácí ale zůstávají v útočné třetině.

54:29
    Viťaz stále nemůže nic velkého vymyslet, domácí brání opravdu velmi dobře.

53:03
    Za záda hostující obrany se dostával Georgij Sergejenko. Dobře se ale vrátil Maxim Afinogenov, který mu vypíchl kotouč.

52:16
    Hosté hledali cestičku, kudy by se dostali do útočného pásma. Nakonec zvolili nahození za branku, ale kotouč získali hráči Admiralu.

50:38
    Domácí brankář Bobkov lapil nahození ze středního pásma a následně kotouč rozehrál na své spoluhráče.

50:22
    Hosté početní výhodu nezužitkovali. Admiral tak stále drží těsný náskok.

49:49
    Střela Igora Golovkova byla tečována do ochranné sítě. Jako poslední se musel kotouče dotknout hostující hokejista, protože rozhodčí nařídili buly ve středním pásmu.

49:17
    Domácí hrají oslabení opět velmi dobře. Nyní se osvobodili.

48:21
    Hosté si berou oddechový čas. V téhle přesilovce zřejmě cítí velkou šanci na vyrovnání.

48:21
    Vladimir Tkačjov přidá ke svým třem dnešním asistencím také trest na dvě minuty za podražení. Další přesilovka Viťazu.

47:45
    Hosté jsou na kotouči a snaží se něco udělat s výsledkem. Hráči Vladivostoku je ale nepouštějí do šancí.

47:08
    Igor Golovkov prověřil domácího brankáře spíše propagační střelou, kterou schoval Bobkov v lapačce. Následuje reklamní přestávka.

45:53
    Arťom Švec-Rogovoj dostal nějaký úder do obličeje, ale rozhodčí provinění proti pravidlům neviděli. Bude se pokračovat v rovnovážném počtu hráčů.

45:17
    Hosté přesilovku nevyužili, Admiral je kompletní.

44:13
    Domácí dokázali ubránit téměř polovinu oslabení. Zatím si v něm počínají velmi dobře.

43:16
    Teď se ale budou muset bránit. Georgij Sergejenko vyfasoval dvě minuty za podražení.

42:27
    Domácí vstřelený gól hodně nabudil, nyní soupeře přehrávají.

41:09
    V dnešním zápase zatím padají góly jen do branky, kterou ve třetí části hájí Igor Saprykin. Hosté musejí zase dotahovat.
    40:40 Daniil KURAŠOV - 3:2

40:40
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Domácí strhávají po 40 sekundách třetí třetiny vedení zpět na jejich stranu! Nahození DANIILA KURAŠOVA od modré čáry prošlo až za záda brankáře Saprykina, který přes clonícího Alexandrova vůbec nic neviděl. Asistence: Vladimir Tkačjov a James Wright.

Hity – 7:3

Druhá třetina měla oproti té úvodní přesně zrcadlový průběh. Viťaz tak dokázal dvakrát skórovat a vyrovnal stav zápasu na 2:2. Ve 22. minutě se nejprve prosadil Maxim Afinogenov a ve 28. srovnal dokonce ve vlastním oslabení Alexej Makejev. Nutno říci, že hosté se hodně zlepšili a do zápasu se vrátili naprosto zaslouženě.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:43
    Zakázané uvolnění Admiralu. Ještě buly v útočném pásmu Viťazu.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:43
    Od modré čáry nahazoval puk na Saprykina Shaone Morrisonn. Hostující gólman vyráží.

38:06
    Robert Sabolić se hnal po pravém křídle dopředu. Puk si stáhl až na osu, ale branku minul.

37:47
    Hosté v této přesilovce nic nepředvedli. Admiral v plném počtu.

36:57
    Hráči Admiralu teď v oslabení dokonce zahrozili a zasahovat musel brankář Saprykin.

35:46
    Trest za krosček dostává Robert Sabolić. Domácí se budou muset opět bránit v početním oslabení.

35:12

34:42
    Domácí vyhazují.

34:09
    Hosté velmi dobře sehráli přesilovkovou kombinaci. S ranou Alexeje Kopejkina z levého kruhu si však poradil Bobkov.

33:32
    Domácím se podařilo vyhodit.

33:11
    Samvel Mnacjan poslal u mantinelu k ledu Maxima Afinogenova a je vyloučen za hákování. Přesilová hra pro hosty.

32:45
    Zakázané uvolnění Admiralu, hra se stěhuje před Bobkova.

31:36
    Tím spíše, že domácí zahráli na icing. Za dvě sekundy bude celek z Podolsku kompletní.

31:26
    Vojtěch Mozík vyhazuje. Zdá se, že hráči Viťazu přežijí oslabení.

31:07
    Domácí hráči si nerozuměli na útočné modré a přišli tak o pásmo.

30:40
    Hosté zachytili přihrávku Wrighta a dokázali vyhodit.

29:38
    Domácí budou hrát další přesilovku. Na trestnou lavici usedl Ivan Jacenko.

28:59
    Hosté už hrají v pěti. Oslabení tedy zvládli skvěle, dokonce v něm skórovali.

28:25
    Domácí se usadili v útočném pásmu. Jejich snahu utnul jistým zákrokem gólman Saprykin.

27:55
    Už se opět hraje.

27:49
    Rozhodčí se teď o něčem radí v prostoru u trestných lavic. Bohužel nevíme, o co se konkrétně jedná.
    27:22 Alexej MAKEJEV - 2:2

27:22
    Hosté srovnávají ve vlastním oslabení! Obraně Admiralu ujel po pravé straně ALEXEJ MAKEJEV, který situaci vyřešil přesnou střelou nad vyrážečku Bobkova – 2:2. Asistence: Roman Horák.

26:58
    Na trestnou lavici zamířil i Robert Sabolić, který rozhodil Afinogenova krosčekem, po němž následovala vysoká hokejka hostujícího forvarda. V součtu z toho ale bude dvouminutová přesilovka pro Admirály.

26:58
    Maxim Afinogenov zasáhl čepelí hole do tváře Roberta Saboliče. Sice v tom nebyl úmysl, ale hráč je zodpovědný za svou hůl. Následovat tedy musí trest. A protože se v Sabolićově tváři objevila krev, tak se vylučuje na 2+2 minuty.

26:15
    Hosté v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

24:58
    Hosté se dostali do přečíslení 3 na 2. Alexej Makejev si vyměnil puk s Romanem Horákem, ale následně zblízka nepřekonal Bobkova!

24:04
    Maxim Afinogenov to zkusil individuálně. Jednoho protihráče si ve středním pásmu krásně obhodil, druhý ho na modré čáře už obral o puk.

23:04
    Domácí v postavení mimo hru.

22:19
    Hosté jsou tedy zpět v zápase. Zdá se, že o přestávce se jejich kabinou prohnala pořádná bouře.
    21:27 Maxim AFINOGENOV - 2:1

21:27
    Teď už se hosté prosazují! Alexandr Nikulin v útočném pásmu uvolnil MAXIMA AFINOGENOVA, který se prosadil po krátké bekhendové kličce – 2:1. Asistence: Alexandr Nikulin.

21:09
    Dosud největší příležitost Viťazu v utkání! Igor Bobkov neudržel střelu od modré čáry a odražený puk dorážel z ostrého úhlu Alexandr Nikulin. Ten trefil tyčku, od níž se kotouč odrazil pod gólmana Admiralu!

20:56
    U nahozeného kotouče byl za brankou jako první James Wright. Jeho přihrávka se ale stala kořistí hostující defenzivy.

Hity – 4:3

První třetina patřila domácímu Admiralu. Hokejisté Vladivostoku měli především skvělý začátek zápasu. Už po 57 sekundách hry skóroval Vadim Krasnoslobodcev, který zužitkoval hezkou akci Vladimira Tkačjova a v 7. minutě připravil opět Tkačjov v přesilovce gól pro Viktora Alexandrova. Hráči Viťazu se zatím do šancí téměř nedostávají a v kabinách tak budou mít o čem přemýšlet.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:45
    Nahození Vyglazova od mantinelu zachytil brankář Bobkov, který puk hned předal svým spoluhráčům.

19:01
    Začala už poslední minuta první části zápasu.

18:54
    Jonathan Blum vyhodil chytře. Puk mířil přímo na branku hostí a Saprykin tak musel hrát.

18:34
    Na druhé straně přerušil hru Saprykin, který lapil střelu rychlonohého Vladimira Tkačova. Ten patří k hlavním postavám první třetiny.

18:09
    Kotouč v rohu získali hosté a nakonec z toho byla střela Jurije Pautova z levé strany útočného pásma. Puk je ve výstroji Bobkova.

18:00
    Vyhození Viťazu přes celé kluziště bylo tečované. Icing se tedy nepíská a domácí musejí hrát.

16:52
    Domácí vyrazili do přečíslení 2 na 1. Damir Žafjarov poslal puk před branku na hůl Maxima Kazakova, který na brankáře Saprykina nevyzrál!

15:46
    Roman Horák nahrál puk do strany na Kopejkina, který to zkusil z voleje. S jeho slabým pokusem si ale poradil Bobkov.

14:42
    V závěru oslabení vyrazili dopředu hned tři domácí hráči. Pavel Makarenko řešil situaci individuálně a jeho střela nebyla přesná.

14:23
    Do další střely Vojtěcha Mozíka vložil hůl bránící hráč a puk končí v ochranné síti.

13:59
    Rozhodčí se teď upískl! Po nahození Mozíka od modré čáry totiž kotouč vypadl z Bobkovovy výstroje, ale sudí v té chvíli přerušil hru a nedal tak Viťazu možnost dorážet.

12:46
    Bylo to ale s faulem Oskarse Bartulise. Ten je vyloučen za vysokou hůl.

12:46
    Maxim Afinogenov se protáhl až před brankoviště a pořádně zatopil brankáři Bobkovovi. Ani nadvakrát ho však nepřekonal!

12:10
    Nutno říci, že Admirálové dnes už za necelou první třetinu překonali svůj dosavadní gólový průměr z této sezóny. Ten se totiž pohybuje pod dvě branky na zápas.

11:42
    Další útočnou snahu Admiralu zastavil čárový rozhodčí, který odpískal postavení mimo hru.

10:22
    Maxim Kazakov vjel s kotoučem do útočné třetiny a zápěstím vystřelil. Saprykin puk schoval do lapačky.

09:46
    Bobkov nyní trochu zaváhal při rozehrávce za brankou, ale vše za něho vyřešil obránce Blum, který nenechal soupeře s pukem nic udělat.

08:51
    Hosté to zkusili akcí po pravém křídle. S ranou z kruhu si poradil Igor Bobkov, který kotouč vytěsnil do rohu hřiště.

08:28
    Domácí pokračují v aktivní hře. Neujala se střela Roberta Saboliće.

07:23
    Je tu první reklamní přestávka. Hosté se mají na střídačce o čem radit.
    06:54 Viktor ALEXANDROV - 2:0

06:54
    Domácí skórují i přesto, že se jim tato přesilovka až dosud moc nedařila! Na sebe to vzal Vladimir Tkačjov, který puk zavezl do útočné třetiny podél levého mantinelu a jeho pas na zadní tyčku přetavil ve druhý gól v síti Saprykina VIKTOR ALEXANDROV. Asistence: Vladimir Tkačov a Oskars Bartulis.

06:40
    Hráči Admiralu se zatím nemohou usadit v útočné třetině. Hosté se dobře brání.

06:06
    Za vyhozeným pukem se hnal Alexej Makejev. Domácí obránci museli rychle pospíchat dozadu.

05:16
    Domácí si zahrají přesilovku! Jevgenij Katičev je vyloučen za hákování.

03:58
    Jeden z čárových odpískal zakázané uvolnění hostí, ale hlavní ho opravil. Bude se tedy vhazovat ve středovém kruhu.

03:18
    Hokejisté Vladivostoku se i nadále tlačí do útoku. Jsou hodně nabuzeni.

01:57
    Domácí tedy začali zápas výborně. Viťaz se bude muset vzpamatovávat z rychlého direktu.
    00:57 Vadim KRASNOSLOBODCEV - 1:0

00:57
    Domácí se prosazují hned ze své první střely v zápase! Skvěle to udělal Vladimir Tkačjov, který v rychlosti obkroužil hostující branku, čímž zcela vyřadil ze hry brankáře Saprykina a po jeho následné přihrávce zakončoval VADIM KRASNOSLOBODCEV do odkryté klece. Asistence: Vladimir Tkačjov a Shaone Morrisonn.

00:22
    Do prvního útoku se dostali hráči Viťazu. S nahozením z pravé strany si poradil brankář Bobkov.

00:01

Před utkáním tradičně zazní hymna Ruské federace.

Admiral Vladivostok: Bobkov (Nalimov) – Blum (A), Bartulis (C), Volčenkov (A), Morrisonn, Zemčonok, Mnacjan, Kurašov – Glazačev, Wright, Sabolič – Alexandrov, Tkačov, Krasnoslobodcev – Makarenko, Kazakov, Žafjarov – V. Butuzov, Machanovskij, Manukjan – Sergejenko.

HC Viťaz: Saprykin (M. Birjukov) – Golovkov, A. Semjonov (C), Burström, Katičev, Pautov, Mozík, Voronkov – Afinogenov (A), A. Nikulin, Makejev – Horák, Švec-Rogovoj, Kopejkin (A) – Mankinen, Rissanen, Vyglazov – Vorošilo, Jacenko, Gorochov – Pankov.

Rozhodčí: Gofman, Ansons – Tomilov, Gorděnko.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Admiral Vladivostok:
    Admirálové jsou na tom ještě o dva body hůře než jejich nedělní soupeř. S 9 body jsou v tabulce Východní konference dvanáctí. Hokejisté z přístavního města se trápí především střelecky, skórovali jen 16 krát z 10 utkání. V posledních třech duelech ale vždy dokázali bodovat. Postupně doma udolali 2:1 na nájezdy Slovan Bratislava, podlehli 0:1 až v prodloužení Jokeritu a naposledy překvapivě zdolali 3:1 silné CSKA.

Nejproduktivnější hráči:
    Vadim Krasnoslobodcev – 4b (2+2)
    Viktor Alexandrov a Maxim Kazakov – 3b (2+1)

Brankáři:
    Ivan Nalimov – 5 zápasů, průměr 2,17, úspěšnost 93,0 %
    Igor Bobkov – 4 zápasy, průměr 2,51, úspěšnost 90,2 %

HC Viťaz:
    Hokejisté Viťazu dosud nasbírali 11 bodů a v tabulce Západní konference jim patří jedenáctá pozice. Celek z Podolsku vyhrál jen tři zápasy z jedenácti a pouze jeden z posledních pěti. Naposledy Viťaz padl 0:2 v daleké Číně, tedy na ledě Kunlunu. I to dokládá, že se červenobílí většinou na každý vstřelený gól velmi nadřou.

Maxim Afinogenov – 8b (4+4)
    Arťom Švec-Rogovoj – 7b (2+5)
    Dmitrij Sjomin – 6b (0+6)

Brankáři:
    Igor Saprykin – 7 zápasů, průměr 2,56, úspěšnost 92,9 %
    Michail Birjukov – 3 zápasy, průměr 2,99, úspěšnost 92,1 %

Hezké nedělní ráno všem hokejovým fanouškům! V utkání Kontinentální hokejové ligy proti sobě nastoupí Admiral Vladivostok a Viťaz. Oba týmy se ve svých konferencích nacházejí mimo příčky, které zajišťují postup do play off a jakýkoliv bodový zisk ze vzájemného zápasu by tak jistě přivítaly.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:00.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 1. Krasnoslobodcev (Tkačov, Morrisonn), 7. Alexandrov (Tkačov, Bartulis), 41. Kurašov (Tkačov, Wright) – 22. Afinogenov (A. Nikulin), 28. Makejev (Horák), 59. Mozík (Horák), 62. Burström (Rissanen, Makejev)

HC Viťaz Moskevská oblast: Saprykin (M. Birjukov) – Golovkov, A. Semjonov (C), Burström, Katičev, Pautov, Mozík, Voronkov – Afinogenov (A), A. Nikulin, Makejev – Horák, Švec-Rogovoj, Kopejkin (A) – Mankinen, Rissanen, Vyglazov – Vorošilo, Jacenko, Gorochov – Pankov.

Rozhodčí: Gofman, Ansons – Tomilov, Gorděnko