Vítkovice – Pardubice 4:2 (kon.) | Jihlava – Zlín 3:2 (kon.) | Plzeň – Sparta 4:3 (kon.)
Mountfield HK – Třinec 3:1 (kon.) | Kometa Brno – Chomutov 2:3 (0:1 po s.n.) | Litvínov – Olomouc 0:3 (kon.)
HC Dukla Jihlava
3:2 (0:1, 0:1, 3:0)
Berani Zlín
Neděle 17.09.2017, 16:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Tipsport extraliga • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu extraligy, ve kterém se HC Dukla Jihlava utká doma s Aukro Berany Zlín. Zápas to bude velmi zajímavý, neboť oba celky od sebe dělí pouze jeden bod. Jihlava navíc posunula začátek nedělních zápasů na 16 hodinu a uzpůsobila tomu rodinné vstupné, tím spíše, že dneska představí nového klubového maskota. Je tedy na co se těšit.

Oba celky se spolu letos utkaly již dvakrát, a to v rámci přípravy na extraligu. První utkání se odehrálo ve Zlíně, kde byl stav po šedesáti minutách 2:2 a o vítězi nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Konkrétně PATNÁCTÁ série, ve které Zlín nakonec urval výhru na svojí stranu, zvítězil na nájezdy 3:2 a celkově také 3:2.

V odvetě se již radovala Dukla, pro kterou to byl poslední přípravný zápas před startem soutěžního ročníku. Generálku na extraligu Jihlava zvládla, Zlínu vstřelila v každé třetině gól a mohla udržet i čisté konto, ale krátce před koncem inkasovala – 3:1.

Jihlavská Dukla je po 4. kole na desáté pozici tabulky Tipsport extraligy se třemi body. V úvodním utkání porazila v prodloužení Mladou Boleslav 4:3, poté hráči s ježkem na hrudi odcestovali na pražskou Spartu, kde i po sympatickém výkonu si odvezli porážku 4:3. Ve druhém domácím zápase červenožlutí přivítali třinecké Oceláře, kterým Dukla podlehla 0:2.Přesto byli domácí odměněni potleskem diváků za bojovný výkon. Poslední odehraný zápas odehráli hráči Jihlavy na ledě Chomutova, kde ještě tři minuty před konce sahali po třech bodech, ale domácí stihli vyrovnat do závěru základní hrací doby a muselo se prodlužovat. V prodloužení byl šťastnější domácí tým Chomutova a jihlavská Dukla si odvezla alespoň bod.

Statistiky týmu:
    Nejproduktivnější hráč: Petr Šidlík – 3 body (0+3).
    Nejlepší střelec: Tomáš Jiránek a Lukáš Žálčík – oba 2 branky.
    Nejlepší nahrávač: Petr Šidlík – 3 asistence
    Představení nového maskota již během první přestávky

Aukro Berani Zlín

Zlínští Berani jsou po 4. kole na třinácté pozici tabulky Tipsport extraligy se dvěma body. V prvním kole odcestoval Zlín do Vítkovic, kde dokázal v prodloužení porazit domácí celek poměrem 2:1. Poté ale přišla série tří proher pro Berany. Ve druhém kole přivítali zlínští hokejisté Pardubice, kterým podlehli 0:2. Svěřenci Roberta Svobody odcestovali v dalším utkání na led Liberce a odtud si odvezli hosté porážku s těsným výsledkem 3:2. V posledním kole čekalo pro zlínské publikum derby s brněnskou Kometou. Brněnští ale v tomto utkání jednoznačně zvítězili a Zlínu si mohl připsat další nepříznivý výsledek 0:4.

Statisktiky týmu:
    Nejproduktivnější hráč: Robert Bukarts – 3 body (0+3)
    Nejlepší střelec: Ralfs Freibergs, Tomáš Žižka, David Šťastn, Zdeněk Okál. – všichni čtyři střelci mají po jedné brance.
    Nejlepší nahrávač: Robert Bukarts – 3 asistence

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Dukla Jihlava: Škarek (Volden) – E. de la Rose, Suchánek, Šidlík, Bryhnisveen, J. Zdráhal, Kajínek – Macík, J. Skořepa, Jiránek – Čachotský, F. Seman, Rys – Žálčík, Hlinka, Anděl – Protasenja, R. Hubáček, Diviš – Váňa.

Aukro Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Matějíček, Řezníček, Ferenc, Freibergs, Žižka, Padrnos, O. Horák – Okál, Šťastný, Kubiš – Roberts Bukarts, Honejsek, Rihards Bukarts – J. Ondráček, P. Sedláček, O. Veselý – Popelka, M. Kratochvíl, Illo.

Rozhodčí: Kubičík, Šír – Barvíř, Blümel
    Sestava Dukly v dnešním zápase

Pár minut do začátku zápasu. Komentátor čte sestavy obou mužstev.

00:01

00:01
    Jihlava vyhrála buly a přesouvá se za branku Zlína

00:39
    Zlín se rychle vymanil z prvního útoku Dukly a řítí se na branku Škarka

01:27
    Tomáš Čachotský v rohu kluziště hledá své spoluhráč, ale žádný z nich se mu zatím nenabízí

02:20
    Jihlava zakládá jeden útok za druhým. Na svého soupeře se vrhla zostra.

03:10
    Erik De la Rose pálil od modré , ale jeho rána byla zastavena obráncem Zlína

03:27
    První zásah Libora Kašíka vhazovat se bude po jeho pravici.

04:18
    Michal Hlinka se dostal sám do zakončení, ale Libor Kašík jeho pokus kryje.

04:50
    Jihlava vyhrála vhazování, ale Berani se rychle chopili puku a přesouvají se do útočného pásma.

05:42
    Zlín právě vstřelil branku!

První vážnější únik Zlína, kdy Jakub Ferenc našel úplně osamoceného ZDEŇKA OKÁLA a ten prostrčil puk mezi betony Škarka. Asistence: Jakub Ferenc, Oldřich Horák.
    05:42 Zdeněk OKÁL - 0:1
    Zdroj: Hokejka TV

08:07
    Máme tu první vyloučení. Na dvě minuty si odpočine hráč Zlína Oldřich Horák za hákování

10:37
    Josef Skořepa vybojoval útočné pásmo v pádu, ale zlínští hráči se chopili puku a útočí na Jakuba Škarka

11:18
    Zlín se usadil v obranném pásmu Dukly a zkouší přijít na to jak obelstit obranu Jihlavy.

11:32
    Nicolai Bryhnisveen je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

13:43
    Jihlava má nyní pár vteřin výhody pět proti čtyřem, ale nachází se ve svém obranném pásmu, tak to bude mít těžké

13:52

14:10
    Tomáš Žižka vyslal nebezpečnou střelu od modré, ale šla mimo tyče Jakuba Škarka.

15:20
    Radoslav Macík vypíchnul puk obránců Zlína a řítí se na bránu Kašíka. Jeho zakončení letí kousek od lapačky zlínského golmana.

16:40
    Jihlava nahazuje puk do útočného pásma a jde prostřídat své řady.

17:33
    Nebezpečná střela Jakuba Ference. Puk se odrazil před Škarka, ale naštěstí pro něj nikdo z dorážejících hráčů Zlína. Netrefil puk správně.Jakub Škarek kryje pod svým tělem.

18:35
    Filip Seman hledal najíždějícího Jiřího Ryse, ale ten jeho přihrávku nezpracoval. Zlín raději vyhazuje na zakázané uvolnění.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:18
    Nicolai Bryhnisveen pálil od modré ale trefil stojícího Michala Hlinku,

19:50
    Zlín se ještě dostává do šance před Jakuba Škarka, ale puk končí mimo tyče jihlavského brankáře.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Skončila nám první třetina, kdy se Dukla vrhla na svého soupeře. Byla po dobu první chvíle zápasu nebezpečnějším týmem. První váženější únik Zlína však vyústil v branku, kterou proměnil Zdeněk Okál. Zlín se tak probudil z obrovského tlaku a více se dostával před branku Jakuba Škarka. Pro Jihlavu se úvodní gól stal studenou sprchou a z této nepříjemné situace se oklepala až v závěru první třetiny. Její pokusy však brankou neskončily, a tak po první třetině je zatím skóre 0:1.

Další třetina začne přibližně v 16:49.

Po jihlavském ledě se probíhá nový maskot jihlavské Dukly v podobě červenožlutého ježka s logem týmu na hrudi.

20:01

20:05
    Jihlavská Dukla vyhrává buly a bude se snažit založit opět nový útok na branku Kašíka.

20:20
    Vhazuje se po levici Kašíka

20:38
    Richards Bukarts dostává 10 minut za nesportovní chování, když se mu nelíbil odpískaný ofsajd čárového rozhodčího

21:30
    David Kajínek stojí za svoji brankou a čeká až se mu celá jeho pětice zformuje.

22:10
    Postavení mimo hru Jihlavy. Vhazuje se ve středním pásmu.

22:38
    Tomáš Jiránek prokličkoval celým kluzištěm až do obranného pásma Zlína, ale nikoho za svých spoluhráčů nenašel

23:05
    Jihlava si zahraje přesilovou hru. Příliš mnoho hráčů Zlína na ledě má možnost Dukla skórovat. Dvě minuty odpyká Bukarts Roberts.

24:00
    Jihlava se snaží ze všech sil, ale puk se dostává do rohu kluziště, kde o něj bojuje Tomáš Čachotský.

25:05

25:33
    Radek Hubáček prověřil pozornost Libora Kašíka, ale jeho lapačka byla připravena.

25:38
    Ostrá střela Erika De la Rose, která končí před Kašíkem. Obránci Zlína však byli pozorní a vyhazují puk do bezpečí.

26:15
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Jiránek – 2 min., krosček).

26:31

Zlín využívá svoji přesilovou hru. Autorem branky se stává DALIBOR ŘEZNÍČEK. Asistence: Jiří Ondráček, Martin Matějíček.
    26:31 Jiří ONDRÁČEK - 0:2

26:44
    Jihlava teď měla blízko ke snížení, ale štěstí ji momentálně nepřeje.

28:12
    Vhazuje se před brankou Kašíka.

28:33
    Icing Jihlavy, vhazuje se před Škarkem.

29:10
    Zlínský hráč zůstává ležet na ledě hra je přerušena.

29:11
    Zdeněk Okál se za doprovodu svých spoluhráčů dostává na střídačku.

29:52
    Tomáš Čachotský zaváží puk do útočné třetiny a zkusí nabídnout jednu ze svých přihrávek svým spoluhráčům.

30:46
    Puk se odrazil mimo ledovou plochu, vhazovat se bude po levici Jakuba Škarka.

31:01
    Petr Šidlík nahazoval na bránu Zlína, puk se však odrazil za Kašíkovu branku.

31:40
    Hra se přitvrdila. Hráči Zlína nedají Dukle ani kus centimetru ledu zadarmo. Pro nevoli domácích fanoušků není z těchto zákroků žádný potrestaný.

32:06
    Vhazovat se bude v obranném pásmu Dukly.

32:30
    Martin Padrnos vyslal nebezpečnou střelu od modré čáry. Jihlavští obránci včas odražený puk zavezli do bezpečí.

33:15
    Jihlavské přechody do útočného pásma momentálně končí těsně za modrou čárou. Zlín se snaží dostupovat hráče na těsnou blízkost.

33:31
    Tvrdá střela Davida Kajínka je odražena mimo ledovou plochu.

34:01
    Zakázané uvolnění hostů.

34:13
    Petr Šidlík si vyříká souboj u mantinelu s Ondřejem Veselým.

34:45
    Jihlava se tlačí před branku Kašíka, ale nepřesnost přihrávek ztroskotává na úspěchu jihlavských hráčů.

35:09
    Postavení mimo hru hráčů Zlína, vhazovat se bude ve středním pásmu.

35:35
    Filip Seman unikl obraně Zlína. Zleva se mu vybízel Rado Macík, ale obrana Zlína zafungovala včas a přihrávku překazila.

36:20
    Jihlavě se opravdu nedaří přesně rozehrát. Hráči Zlína jsou opravdu všude.

37:27
    Tomášovi Jiránkovi teď uskočil puk a stala se z toho nepříjemná situace pro Jakuba Škarka. Ten byl ale na svém místě.

38:03
    Obrana Beranů je zatím stoprocentní. Nedovolí Dukle ani kousek volného prostoru.

38:58
    Lukáš Žálčík lehce nahodil na svatyni Libora Kašíka. Ten raději puk kryje pod svoji lapačku.

39:24
    Radek Hubáček se dostal až před branku Zlína, ale beton Libora Kašíka nedovolil prostrčit puk.

39:52
    Ještě vyloučení do před koncem druhé třetiny. Za krosček je vyloučen Bukarts Roberts.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhé dějství je za námi. Dukla do začátku třetiny vstoupila opět s obrovským tlakem, avšak přišlo vyloučení pro domácí celek, které bylo během několika vteřin potrestáno. Autorem branky se stal Jiří Ondráček. Poté se v této fázi Zlín zaměřil spíše na obranu, kterou prozatím plní na jedničku. Jihlavské hráče dostupuje snad při každém dotyku s pukem a Jihlava tak bude ke kontaktní brance změnit jiný způsob hry než tomu bylo doposud. Stav utkání tedy po dvou třetinách 0:2.

Další třetina začne přibližně v 17:43.

40:01

40:24
    Radek Hubáček nezpracoval přihrávku Jana Zdráhala a Zlín se tak ujal puku.

41:14
    Za podražení je vyloučen hráč Martin Padrnos

41:29
    Bryhnisveenova střela tečovaná mimo tyče zlínské branky.

41:58
    Richard Diviš se snažil dorazit odražený kotouč

42:31
    Přesilovka pět na tři, tak teď má Jihlava obrovskou šanci. Za vyhození puku je potrestán Řezníček.

42:49
    Divišova rána je sražena do ochranné sítě.

42:55
    Hosté se osvobozují vyhozením puku přes všechny čáry.

43:17
    Hosté ve čtyřech.

43:40
    Filip Seman netrefil odkrytou branku Kašíka.

44:05

45:32
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Rihards Bukarts – 2 min., podražení).

45:45
    Střela Šidlíka se odrazila před brankáře Kašíka, ale obránci Zlína včas stačili vyhodit puk mimo dosah jihlavských hráčů.

46:43
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Dalibor Řezníček – 2 min., hákování).

47:28
    Dukla právě vstřelila branku!

Dukla využívá přesilovou hru pět na tři dělovkou TOMÁŠ ČACHOTSKÝ snižuje na 1:2. Asistence: Jakub Suchánek, Erik de la Rose.
    47:28 Tomáš ČACHOTSKÝ - 1:2

48:20
    Dukla je při chuti podaří se ji proměnit i zbytek přesilové hry pět na čtyři.

48:45

48:58
    Kratochvíl sám ujížděl na branku Jihlavy, ale v pádu Tomáš Jiránek vypíchl puk.

49:10
    Zakázané uvolnění pro Duklu.

49:16
    Jan Zdráhal nahazuje puk za branku Kašíka.

49:53
    Sražená střela Bukartse, která končí v ochranné síti.

50:26
    Pokus od modré Jakuba Ference je taktéž zblokován do ochranné sítě.

51:25
    Těžká přihrávka Lukáše Anděla na Jana Zdráhala. Z toho momentálně těží hosté.

52:07
    Postavení mimo hru hostujícího Zlína.

52:16
    Lukáš Žálčík spěchá k odraženému puku, ale obránce Zlína je u puku dříve.

53:03
    Teď si nerozuměli hráči Jihlavy a puk se protečoval až na zakázané uvolnění.

53:31
    Tomáš Čachotský vybídl od modré Petra Šidlíka, jeho pokus však Kašík kryje do své lapačky.

53:52
    Nahození Jiřího Ondráčka se dostalo až před Škarka. Ten raději skryl puk pod svoji lapačku.

54:26
    Rado Macík mohl poslat do šance Tomáše Jiránka, ale jeho přihrávka se odrazila od Jiránkových bruslí.

55:23
    Vhazuje se po pravici Jakuba Škarka.

55:56

A je vyrovnáno! Jihlava se dočkala vyrovnání. Po přihrávce Erika De la Rose se do zakončení dostal FILIP SEMAN, ktrý poslal kotouč za záda Kašíka. Jihlavský stadion doslova explodoval. Asistence: Erik De la Rose, Tomáš Čachotský.
    55:56 Filip SEMAN - 2:2

56:57
    Jihlava je opravdu při chuti a domácí fanoušci ji ženou kupředu.

57:41
    Oddechový čas pro hosty.

57:41
    Hosté si pro uklidnění raději berou oddechový čas,

58:11

Tak to byla opravdu nádhera pro oko domácího fanouška. K puku se dostal LUKÁŠ ANDĚL, který nikým nebráněný neměl větší problém poslat puk za Kašíkova záda.Asistence: Jakub Suchánek.
    58:11 Lukáš ANDĚL - 3:2

58:11
    Oddechový čas pro domácí.

Euforii pro Duklu. Petr Vlk si bere raději oddechový čas.

58:43
    Vhazuje se před Jakubem Škarkem.

58:47
    Veselý chtěl vyprovokovat bitku s Filipem Seman. Ten raději takticky odjel na střídačku.

58:58
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Seman – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Ondřej Veselý – 2 min., hrubost).

59:08
    Tak oba hráči jsou nakonec vyloučeni

59:30
    Třicet vteřin dělí Jihlavu od zisku prvních tří bodů v sezóně.

59:33
    Vhazuje se před Škarkem.

59:33
    Odvolaný Kašík Zlín to zkusí v pěti.

59:44
    Jihlava se osvobozuje.

Za nejlepšího hráče je vyhlášen Libor Kašík a za Jihlavu a Erik De la Rose.

Jihlava se postarala o nádherný obrat v utkání, kdy nejprve v přesilové hře pět proti třem se prosadil Tomáš Čachotský. V padesáté šesté minutě vyrovnal Filip Seman a dílo dokončil po vybídnutí Jakuba Suchánka Lukáš Anděl. Zlín zkoušel ještě v posledních minutách odvolat brankáře, ale to to už Beranům nepomohlo. Jihlava se tak může radovat z prvních tří bodů v letošním sezóně z vítězství 3:2.

To je ode mě vše, přeji Vám krásný zbytek dne a někdy zase u onlajnů načtenou. (18:32:44)

Pavel Křivan

Branky a nahrávky: 48. Čachotský (Suchánek, E. de la Rose), 56. F. Seman (E. de la Rose, Čachotský), 59. Anděl (Suchánek) – 6. Okál (Ferenc, O. Horák), 27. Řezníček (J. Ondráček, Matějíček)