Vítkovice – Pardubice 4:2 (kon.) | Jihlava – Zlín 3:2 (kon.) | Plzeň – Sparta 4:3 (kon.)
Mountfield HK – Třinec 3:1 (kon.) | Kometa Brno – Chomutov 2:3 (0:1 po s.n.) | Litvínov – Olomouc 0:3 (kon.)
HC Škoda Plzeň
4:3 (2:0, 1:2, 1:1)
HC Sparta Praha
Neděle 17.09.2017, 16:30 • Home Monitoring Aréna • Tipsport extraliga • 5. kolo

38:36
    Ještě jedna přesilovka pro domácí. Za vysokou hůl je vyloučen útočník Sparty Robert Říčka (SPA).

35:47
    Richard Nedomlel (SPA) putuje v krátkém sledu potřetí na trestnou lavici, nyní je to za faul loktem.

32:06
    Sparta se dostala pod tlak, z čehož vznikl další faul. Richard Nedomlel (SPA) se na ledě moc neohřál, protože nedovoleně bránil Jonese, takže se po chvilce vrací na trestnou lavici. Následuje komerční přestávka.

29:29
    Richard Nedomlel (SPA) vyhodil kotouč do ochranné síti! Inkasuje tedy dvě minuty za zdržování hry a na programu je přesilovka 5 na 3 Plzně.

28:53
    Na programu je první komerční pauza ve druhé třetině. Po jejím skončení začne přesilová hra Plzně, dvě minuty inkasuje Juraj Mikuš (SPA) za nedovolení bránění.

25:00
    Další faul na domácí straně. Za podražení je vyloučen útočník Ondřej Kratěna (PLZ).

22:44
    Domácí fanoušci se hodně zlobí, ale na trestnou lavici míří opět plzeňský hráč. Dvě minuty dostává David Stach (PLZ) za podražení.

19:13
    Ještě jeden faul na konci první třetiny, Peter Čerešňák (PLZ) dostává menší trest za podražení.

16:57
    Síly na ledě se vyrovnají, neboť menší trest inkasuje kapitán hostí Jaroslav Hlinka (SPA), a sice za nedovolené bránění.

15:30
    Hosté budou mít ale možnost ke snížení stavu, Milan Gulaš (PLZ) je totiž vyloučen na dvě minuty za krosček. Za komentáře směrem k rozhodčím navíc inkasuje ještě desetiminutový trest.

11:24
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Lukáš Pulpán – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jiří Černoch – 2 min., hrubost).

04:37
    Nick Jones (PLZ) je prvním vyloučeným hráčem, inkasuje dvě minuty za hrubost.

Jan Picka

Branky a nahrávky: 6. Kratěna (Preisinger), 15. Kodýtek (Schleiss, Pulpán), 34. Mertl (Kratěna), 48. Gulaš (Mertl) – 22. Černoch (Forman), 24. Reichenberg (J. Hlinka, P. Vrána), 60. Pech

HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Hylák) – Moravčík, Jones, D. Sklenička, P. Kadlec (C), Pulpán, Čerešňák, Kvasnička – Straka, Mertl, Gulaš (A) – D. Kubalík (A), Stach, Kindl – Schleiss, Kracík, Kratěna – Vracovský, Preisinger, Kodýtek.
    HC Sparta Praha: Aittokallio (Honzík) – Tomáš Dvořák, Zámorský, T. Pavelka, Kalina, Mikuš, Nedomlel – Říčka, Klimek, Forman – J. Hlinka (C), P. Vrána (A), Reichenberg – Kumstát (A), Pech, Kudrna – Uher, Černoch, Saponari – Rousek.

Rozhodčí: Hejduk, R. Svoboda – Brejcha, Klouček

Diváci: 6 776