Bohemians – Chodov 3:6 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 16:0 (kon.) | Jičín – Ostrava 4:10 (kon.)
Liberec – Tatran 2:3 (kon.) | Panthers – Královské Vinohrady 6:2 (kon.)
Finance Novák FBK Jičín
4:10 (1:2, 2:3, 1:5)
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
Neděle 17.09.2017, 17:00 • Sportovní areál Jičín • ČEZ Extraliga žen • 2. kolo

To je ode mě vše, děkuji Vám za pozornost! (19:10:01)

Střely na branku 18:28.

V třetí periodě Ostrava ukázala své kvality a dala celkem pět branek. Jičín na tohle již nedokázal reagovat, až v závěru ještě Jičín snížil na konečných 4:10 z jejich pohledu.

59:53
    Jičín právě vstřelil branku! Avšak poslední slovo v tomto zápase má Jičín, který alespoň kosmeticky upravuje skóre. Autorem branky je LUCIE KLOUTVOROVÁ. Asistence: Andrea Satýnková.

58:57
    Ostrava právě vstřelila branku!
    Nezvládne. Bohužel, tento tlak Jičín neustál a Ostrava se trefuje podesáté. Tuhle branku střílí KRISTÍNA HUDÁKOVÁ. Asistence: Veronika Káčová.

58:36
    Ostrava si v útoku dělá co chce a Jičín s vypětím všech sil brání tomu, aby nedostal další branku. Zvládne to?

57:55
    Ostrava se opět snaží aktivně útočit a nejspíše chce dosáhnout čísla deset na ukazateli skóre.

57:14
    Nakonec se ještě hosté prosazují a zasloužila se o to PAULÍNA HUDÁKOVÁ. Asistence: Denisa Kotzurová.

56:23
    Tempo hry nám výrazně opadlo. Domácí již tuší, že dnes na body nedosáhnou, naopak Ostrava pojede domů s vlekou radostí.

54:38
    Hra se nyní opět dostává do režimu, kdy se přesouvá z jedné strany na druhou. Šance jsou k vidění na obou stranách, ale nyní brankářky dobře chytají.

52:59
    Ostrava přesilovou hru nevyužila, ale to ji mrzet nemusí, neboť má pohodlný náskok. Nicméně Jičín zahrozil v oslabení, avšak brankářka Ostravy podržela svůj tým.

52:51

50:51
    Vyloučení v týmu KM automatik FBK Jičín (Karolína Strejcovská – 2 minuty, Bránění ve hře).

48:25
    Time out pro Jičín příliš moc asi neznamenal. Ostrava stále mačká Jičín jako citrón. Avšak domácí se srdnatě snaží bránit a nechtějí dovolit ještě větší rozdíl ve skóre.

46:51
    Oddechový čas pro domácí.

46:51
    Ostravské hráčky jsou v třetí třetině k nezastavení. O další branku se postarala ANDREA PASTUŠKOVÁ, jejíž střelu nedokázala Kociánová udržet v rukou. Asistence: Veronika Rybičková.

45:11
    A je to tu! Po další dobré kombinaci se prosazuje ELIŠKA JUREČKOVÁ. Asistence: Paulína Hudáková.

44:23
    Ostrava je v tlaku a nemá dost...další branka jisto jistě visí ve vzduchu.

43:00
    ANDREA PASTUŠKOVÁ nakonec využívá přesilovku a po dobré kombinaci Ostrava přidává další branku do sítě Jičína. Asistence: Pavla Kajfoszová.

42:18
    Avizované vyloučení je tu a Ostrava má další možnost navýšit své vedení.

42:18
    Vyloučení v týmu KM automatik FBK Jičín (Lucie Kloutvorová – 2 minuty, Blokování soupeřovy hole).

41:38
    Ostravě se však nepodařilo přesilovku využít, avšak Jičín opět fauluje a Ostrava hraje v šesti hráčkách.

40:05
    Jičín začíná poslední část zápasu v oslabení a uvidíme, zda odpočinutá Ostrava tohoto dokáže využít.

40:01

V prostřední části jsme viděli stále tlak hostů, kteří dokonce odskočili svým soupeřkám o tři branky. Jičínu se však podařilo korigovat v závěru druhé třetiny výsledek a třetí třetina bude ještě zajímavá.

40:00

39:38
    Vyloučení v týmu KM automatik FBK Jičín (Andrea Satýnková – 2 minuty, Nedovolené vrážení). Trest odpyká Lucie Kloutvorová.

39:13
    Jičín právě vstřelil branku! Jičín se nakonec dočkal a dává před přestávkou snižující branku. Autorem branky je KRISTÝNA BACHMAIEROVÁ a Jičín může živit naději na nějaký zvrat v utkání. Asistence: Lucie Kloutvorová.

38:56
    Pavlína Mikolášková mohla alespoň před přestávkou snížit, ale neuspěla.

35:00
    Sledujeme nyní poměrně hlušší pasáž hry, kdy se míček přesouvá z jedné strany na druhou, bez vyložených šancí na jednu či druhou branku.

32:36
    No, a tlak Ostravy se postupně začíná projevovat i na ukazateli skóre. VERONIKA KÁČOVÁ přidává totiž další branku svého týmu, kdy vymetla šibenici a Jičín by měl co nejdříve vstřelit branku. Jinak to budou mít již hodně těžké ve zbytku zápasu. Bez asistence.

32:10
    Jičín v přesilovce toho příliš nedokázal, pouze jedna slabší střela na branku a Ostrava se v pohodě ubránila.

32:05

30:05
    Káčová však za tohle vražení do Žůrkové dostane menší trest.

30:05
    Hráčky Ostravy si nenechají nic líbit. Žůrková byla až příliš aktivní v souboji, až na to sama doplatila a skončila na palubovce.

29:10
    Při čtvrté brance Ostravy však nešťastně míček propadl pod tělem brankářky Kociánové, takže tak trochu smolná branka.

28:53
    Nyní se uplatnilo pravidlo nedáš dostaneš. Kloutvorová měla opět před brankou Ostravy velkou šanci ke skórování, ale nevyužila ji. Následně se hosté dostali do útoku a VERONIKA KÁČOVÁ naopak dává branku a posílá svůj tým do dvoubrankového vedení. Asistence: Karin Vavrečková.

27:58
    Avšak Jičín se dostal zase do pěkné šance, ale to by musela Kloutvorová trefit odkrytou klec.

26:48
    Opět se Ostrava dostává do drtivého tlaku a hráčky Jičína neví na kterou stranu dříve.

25:10
    Andrea Satýnková se dostala do dobré pozice a vystřelila. Dupčáková vyráží helmou pryč.

24:29
    Hráčky Ostravy se dokázaly udržet před brankou a nakonec se opětovně ujímají vedení! Autorem branky je KRISTÍNA HUDÁKOVÁ. Asistence: Denisa Kotzurová.

24:28
    Hezky to nyní udělala Paulína Hudáková, která pěkně přihrávala na levou stranu, odkud přišla střela, ale Kociánová je proti.

23:43
    Jičín právě vstřelil branku! Jičín přestál úvodní tlak soupeře a vyrovnává stav zápasu. Střelkyní je tentokrát GABRIELA ŽŮRKOVÁ. Asistence: Lucie Růžičková.

23:13
    Andrea Landgrafová byla v souboji jako tank a doslova svou soupeřku povalila na zem. Omluva vše vyřešila a hra pokračuje.

22:45
    Kristína Hudáková si ve středu hřiště naběhla na míček a snažila se sama projít. Nicméně mezi dvěma hráčkami neuspěla.

22:06
    Ostrava dále pokračuje ve své hře z první třetiny a dobývá branku domácích.

21:05
    Tahle přihrávka z pravé strany byla od ostravské hráčky hodně naslepo a samozřejmě nenašla nikoho ve žlutém dresu.

20:30
    Přestávka se trochu protáhla, neboť v hale byl problém s časomírou, který se podařilo vyřešit.

20:01

První třetina nám nabídla celkem tři branky. Ostrava měla po celou dobu velký tlak, dokázala jako první skórovat. Jičín prakticky vyrovnal z ojedinělého útoku. Avšak hostující hráčky si své vedení ihned vzaly zpět po krásné trefě do šibenice, na kterou Kociánová nezareagovala.

20:00

19:38
    Hostující hráčky se snaží třetinu dohrát v klidu a přihrávají si ve své vlastní třetině.

18:05
    Ale Ostrava si své vedení vrací ihned zpět. MARKÉTA VRLÍKOVÁ hezky vystřelila a míček skončil v šibenici. Asistence: Andrea Pastušková.

17:44
    Jičín právě vstřelil branku! A světe div se, Jičín z ojedinělého útoku srovnává stav zápasu. Autorem branky je LUCIE KLOUTVOROVÁ. Asistence: Kristýna Bachmaierová.

17:17
    S podivem, že stav je stále jen o jednu branku, neboť hráčky Jičína se prakticky první třetinu jen brání. Mohou jen děkovat své brankářce a pak také chybným střelám Ostravy, že stav je takový jaký je.

16:35
    Po tomto útoku se Kociánová zaskvěla dalším důležitým zákrokem.

16:00
    Ostravské hráčky rozjíždí po vystřídání další svůj postupný útok...

14:45
    Jičín odolává silnému tlaku svých soupeřek.

14:10
    Domácí se dostali po chybě jedné z hráček do velkého problému a jen díky Kociánové to není již 2:0 pro Ostravu.

12:35
    Hráčky Jičína se dostaly do protiútoku a měly vlekou šanci vyrovnat stav utkání, ale tohle brankou neskončilo.

11:26
    Po krásné akci už jen stačilo KRISTÍNĚ HUDÁKOVÉ zamést míček do prázdné branky. Asistence: Paulína Hudáková.

10:24
    Vyloučení v týmu KM automatik FBK Jičín (Markéta Kosová – 2 minuty, Sekání).

10:06
    Další dobrý zákrok Kociánové, která zatím drží svůj celek na bezbrankovém stavu.

09:08
    Jičín se dostal do útoku a proti střele z levé strany musela brankářka dávat pozor a vyrazit míček.

08:32
    Hosté mají stále velkou převahu, ale zatím bez vstřelené branky.

07:46
    Andrea Pastušková se ocitla v dobré pozici, ale netrefuje branku.

07:04
    Proti další střele ze střední vzdálenosti zasahuje Kociánová.

06:31
    Střela Ostravy, která končí nad brankou.

06:26
    Oba týmy hromadně střídají.

05:29
    Paulína Hudáková chtěla vystřelit, snad přihrát, ale balonek ji na hokejce vůbec neuposlechl.

04:58
    Ostravské hráčky kombinují za brankou domácích, ty se zatím brání co mohou.

04:05
    Nela Škopková vystřelila z pravé strany, ale rána jí příliš nesedla a netrefuje branku.

03:46
    Hosté mají od úvodu zápasu vlekou převahu a svým soupeřkám prakticky nepůjčují balonek.

03:25
    Pěkný pokus o střelu z levé strany, ale míček skončil mimo.

03:04

02:18
    Hráčky Ostravy se velmi dobře brání a pěkně roztahují hru.

01:50
    Jičín zatím přesilovou hru moc nezvládá a branku soupeře ještě neohrozil.

01:04
    Vyloučení v týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (Karin Vavrečková – 2 minuty, hra hlavou).

00:01

KM automatik FBK Jičín: A. Kociánová (Kůčová) – Růžičková, Chlumská, Florianová, Strejcovská, Bachmaierová, N. Mrázková – Kůželová, Svobodová, Kloutvorová – Žůrková, Landgrafová, Satýnková – Kosová, Mikolášková.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Tomšová (Dupčáková) – Vavrečková, Rybičková, Kotzurová, Jurečková, Grossová, Kajfoszová – Vrlíková, Šuranyiová, Pastušková – Nela Škopková, Káčová, Režnarová – K. Hudáková, P. Hudáková.

Rozhodčí: Měsíček Michal, Trnka Martin.

Jičín v prvním zápase prohrál vysoko 2:12 se silným Chodovem. Dnes sehraje utkání proti Ostravě, která zvítězila v minulém kole 6:5 po prodloužení s Panthery z Prahy.
    Jičín to však nebude mít vůbec jednoduché, neboť poslední vyhraný vzájemný zápas se datuje do roku 2014. Od té doby sehrály obě mužstva ještě pět zápasů a všechny ovládla právě Ostrava a to vždy poměrně s vysokým brankovým rozdílem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 18. Kloutvorová (Bachmaierová), 24. Žůrková (Růžičková), 40. Bachmaierová (Kloutvorová), 60. Kloutvorová (Satýnková) – 12. K. Hudáková (P. Hudáková), 19. Vrlíková (Pastušková), 25. K. Hudáková (Kotzurová), 29. Káčová (Vavrečková), 33. Káčová, 43. Pastušková (Kajfoszová), 46. Jurečková (P. Hudáková), 47. Pastušková (Rybičková), 58. P. Hudáková (Kotzurová), 59. K. Hudáková (Káčová)

Finance Novák FBK Jičín: A. Kociánová (Kůčová) – Růžičková, Chlumská, Florianová, Strejcovská, Bachmaierová, N. Mrázková – Kůželová, Svobodová, Kloutvorová – Žůrková, Landgrafová, Satýnková – Kosová, Mikolášková.

Rozhodčí: Měsíček Michal, Trnka Martin