Bohemians – Chodov 3:6 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 16:0 (kon.) | Jičín – Ostrava 4:10 (kon.)
Liberec – Tatran 2:3 (kon.) | Panthers – Královské Vinohrady 6:2 (kon.)
Finance Novák FBK Jičín
4:10 (1:2, 2:3, 1:5)
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
Neděle 17.09.2017, 17:00 • Sportovní areál Jičín • ČEZ Extraliga žen • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jičín v prvním zápase prohrál vysoko 2:12 se silným Chodovem. Dnes sehraje utkání proti Ostravě, která zvítězila v minulém kole 6:5 po prodloužení s Panthery z Prahy.
    Jičín to však nebude mít vůbec jednoduché, neboť poslední vyhraný vzájemný zápas se datuje do roku 2014. Od té doby sehrály obě mužstva ještě pět zápasů a všechny ovládla právě Ostrava a to vždy poměrně s vysokým brankovým rozdílem.

KM automatik FBK Jičín: A. Kociánová (Kůčová) – Růžičková, Chlumská, Florianová, Strejcovská, Bachmaierová, N. Mrázková – Kůželová, Svobodová, Kloutvorová – Žůrková, Landgrafová, Satýnková – Kosová, Mikolášková.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Tomšová (Dupčáková) – Vavrečková, Rybičková, Kotzurová, Jurečková, Grossová, Kajfoszová – Vrlíková, Šuranyiová, Pastušková – Nela Škopková, Káčová, Režnarová – K. Hudáková, P. Hudáková.

Rozhodčí: Měsíček Michal, Trnka Martin.

00:01

01:04
    Vyloučení v týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (Karin Vavrečková – 2 minuty, hra hlavou).

01:50
    Jičín zatím přesilovou hru moc nezvládá a branku soupeře ještě neohrozil.

02:18
    Hráčky Ostravy se velmi dobře brání a pěkně roztahují hru.

03:04

03:25
    Pěkný pokus o střelu z levé strany, ale míček skončil mimo.

03:46
    Hosté mají od úvodu zápasu vlekou převahu a svým soupeřkám prakticky nepůjčují balonek.

04:05
    Nela Škopková vystřelila z pravé strany, ale rána jí příliš nesedla a netrefuje branku.

04:58
    Ostravské hráčky kombinují za brankou domácích, ty se zatím brání co mohou.

05:29
    Paulína Hudáková chtěla vystřelit, snad přihrát, ale balonek ji na hokejce vůbec neuposlechl.

06:26
    Oba týmy hromadně střídají.

06:31
    Střela Ostravy, která končí nad brankou.

07:04
    Proti další střele ze střední vzdálenosti zasahuje Kociánová.

07:46
    Andrea Pastušková se ocitla v dobré pozici, ale netrefuje branku.

08:32
    Hosté mají stále velkou převahu, ale zatím bez vstřelené branky.

09:08
    Jičín se dostal do útoku a proti střele z levé strany musela brankářka dávat pozor a vyrazit míček.

10:06
    Další dobrý zákrok Kociánové, která zatím drží svůj celek na bezbrankovém stavu.

10:24
    Vyloučení v týmu KM automatik FBK Jičín (Markéta Kosová – 2 minuty, Sekání).

11:26
    Ostrava právě vstřelila branku!
    Po krásné akci už jen stačilo KRISTÍNĚ HUDÁKOVÉ zamést míček do prázdné branky. Asistence: Paulína Hudáková.

12:35
    Hráčky Jičína se dostaly do protiútoku a měly vlekou šanci vyrovnat stav utkání, ale tohle brankou neskončilo.

14:10
    Domácí se dostali po chybě jedné z hráček do velkého problému a jen díky Kociánové to není již 2:0 pro Ostravu.

14:45
    Jičín odolává silnému tlaku svých soupeřek.

16:00
    Ostravské hráčky rozjíždí po vystřídání další svůj postupný útok...

16:35
    Po tomto útoku se Kociánová zaskvěla dalším důležitým zákrokem.

17:17
    S podivem, že stav je stále jen o jednu branku, neboť hráčky Jičína se prakticky první třetinu jen brání. Mohou jen děkovat své brankářce a pak také chybným střelám Ostravy, že stav je takový jaký je.

17:44
    Jičín právě vstřelil branku! A světe div se, Jičín z ojedinělého útoku srovnává stav zápasu. Autorem branky je LUCIE KLOUTVOROVÁ. Asistence: Kristýna Bachmaierová.

18:05
    Ale Ostrava si své vedení vrací ihned zpět. MARKÉTA VRLÍKOVÁ hezky vystřelila a míček skončil v šibenici. Asistence: Andrea Pastušková.

19:38
    Hostující hráčky se snaží třetinu dohrát v klidu a přihrávají si ve své vlastní třetině.

20:00

První třetina nám nabídla celkem tři branky. Ostrava měla po celou dobu velký tlak, dokázala jako první skórovat. Jičín prakticky vyrovnal z ojedinělého útoku. Avšak hostující hráčky si své vedení ihned vzaly zpět po krásné trefě do šibenice, na kterou Kociánová nezareagovala.

20:01

20:30
    Přestávka se trochu protáhla, neboť v hale byl problém s časomírou, který se podařilo vyřešit.

21:05
    Tahle přihrávka z pravé strany byla od ostravské hráčky hodně naslepo a samozřejmě nenašla nikoho ve žlutém dresu.

22:06
    Ostrava dále pokračuje ve své hře z první třetiny a dobývá branku domácích.

22:45
    Kristína Hudáková si ve středu hřiště naběhla na míček a snažila se sama projít. Nicméně mezi dvěma hráčkami neuspěla.

23:13
    Andrea Landgrafová byla v souboji jako tank a doslova svou soupeřku povalila na zem. Omluva vše vyřešila a hra pokračuje.

23:43
    Jičín právě vstřelil branku! Jičín přestál úvodní tlak soupeře a vyrovnává stav zápasu. Střelkyní je tentokrát GABRIELA ŽŮRKOVÁ. Asistence: Lucie Růžičková.

24:28
    Hezky to nyní udělala Paulína Hudáková, která pěkně přihrávala na levou stranu, odkud přišla střela, ale Kociánová je proti.

24:29
    Hráčky Ostravy se dokázaly udržet před brankou a nakonec se opětovně ujímají vedení! Autorem branky je KRISTÍNA HUDÁKOVÁ. Asistence: Denisa Kotzurová.

25:10
    Andrea Satýnková se dostala do dobré pozice a vystřelila. Dupčáková vyráží helmou pryč.

26:48
    Opět se Ostrava dostává do drtivého tlaku a hráčky Jičína neví na kterou stranu dříve.

27:58
    Avšak Jičín se dostal zase do pěkné šance, ale to by musela Kloutvorová trefit odkrytou klec.

28:53
    Nyní se uplatnilo pravidlo nedáš dostaneš. Kloutvorová měla opět před brankou Ostravy velkou šanci ke skórování, ale nevyužila ji. Následně se hosté dostali do útoku a VERONIKA KÁČOVÁ naopak dává branku a posílá svůj tým do dvoubrankového vedení. Asistence: Karin Vavrečková.

29:10
    Při čtvrté brance Ostravy však nešťastně míček propadl pod tělem brankářky Kociánové, takže tak trochu smolná branka.

30:05
    Hráčky Ostravy si nenechají nic líbit. Žůrková byla až příliš aktivní v souboji, až na to sama doplatila a skončila na palubovce.

30:05
    Káčová však za tohle vražení do Žůrkové dostane menší trest.

32:05

32:10
    Jičín v přesilovce toho příliš nedokázal, pouze jedna slabší střela na branku a Ostrava se v pohodě ubránila.

32:36
    No, a tlak Ostravy se postupně začíná projevovat i na ukazateli skóre. VERONIKA KÁČOVÁ přidává totiž další branku svého týmu, kdy vymetla šibenici a Jičín by měl co nejdříve vstřelit branku. Jinak to budou mít již hodně těžké ve zbytku zápasu. Bez asistence.

35:00
    Sledujeme nyní poměrně hlušší pasáž hry, kdy se míček přesouvá z jedné strany na druhou, bez vyložených šancí na jednu či druhou branku.

38:56
    Pavlína Mikolášková mohla alespoň před přestávkou snížit, ale neuspěla.

39:13
    Jičín právě vstřelil branku! Jičín se nakonec dočkal a dává před přestávkou snižující branku. Autorem branky je KRISTÝNA BACHMAIEROVÁ a Jičín může živit naději na nějaký zvrat v utkání. Asistence: Lucie Kloutvorová.

39:38
    Vyloučení v týmu KM automatik FBK Jičín (Andrea Satýnková – 2 minuty, Nedovolené vrážení). Trest odpyká Lucie Kloutvorová.

40:00

V prostřední části jsme viděli stále tlak hostů, kteří dokonce odskočili svým soupeřkám o tři branky. Jičínu se však podařilo korigovat v závěru druhé třetiny výsledek a třetí třetina bude ještě zajímavá.

40:01

40:05
    Jičín začíná poslední část zápasu v oslabení a uvidíme, zda odpočinutá Ostrava tohoto dokáže využít.

41:38
    Ostravě se však nepodařilo přesilovku využít, avšak Jičín opět fauluje a Ostrava hraje v šesti hráčkách.

42:18
    Vyloučení v týmu KM automatik FBK Jičín (Lucie Kloutvorová – 2 minuty, Blokování soupeřovy hole).

42:18
    Avizované vyloučení je tu a Ostrava má další možnost navýšit své vedení.

43:00
    ANDREA PASTUŠKOVÁ nakonec využívá přesilovku a po dobré kombinaci Ostrava přidává další branku do sítě Jičína. Asistence: Pavla Kajfoszová.

44:23
    Ostrava je v tlaku a nemá dost...další branka jisto jistě visí ve vzduchu.

45:11
    A je to tu! Po další dobré kombinaci se prosazuje ELIŠKA JUREČKOVÁ. Asistence: Paulína Hudáková.

46:51
    Ostravské hráčky jsou v třetí třetině k nezastavení. O další branku se postarala ANDREA PASTUŠKOVÁ, jejíž střelu nedokázala Kociánová udržet v rukou. Asistence: Veronika Rybičková.

46:51
    Oddechový čas pro domácí.

48:25
    Time out pro Jičín příliš moc asi neznamenal. Ostrava stále mačká Jičín jako citrón. Avšak domácí se srdnatě snaží bránit a nechtějí dovolit ještě větší rozdíl ve skóre.

50:51
    Vyloučení v týmu KM automatik FBK Jičín (Karolína Strejcovská – 2 minuty, Bránění ve hře).

52:51

52:59
    Ostrava přesilovou hru nevyužila, ale to ji mrzet nemusí, neboť má pohodlný náskok. Nicméně Jičín zahrozil v oslabení, avšak brankářka Ostravy podržela svůj tým.

54:38
    Hra se nyní opět dostává do režimu, kdy se přesouvá z jedné strany na druhou. Šance jsou k vidění na obou stranách, ale nyní brankářky dobře chytají.

56:23
    Tempo hry nám výrazně opadlo. Domácí již tuší, že dnes na body nedosáhnou, naopak Ostrava pojede domů s vlekou radostí.

57:14
    Nakonec se ještě hosté prosazují a zasloužila se o to PAULÍNA HUDÁKOVÁ. Asistence: Denisa Kotzurová.

57:55
    Ostrava se opět snaží aktivně útočit a nejspíše chce dosáhnout čísla deset na ukazateli skóre.

58:36
    Ostrava si v útoku dělá co chce a Jičín s vypětím všech sil brání tomu, aby nedostal další branku. Zvládne to?

58:57
    Nezvládne. Bohužel, tento tlak Jičín neustál a Ostrava se trefuje podesáté. Tuhle branku střílí KRISTÍNA HUDÁKOVÁ. Asistence: Veronika Káčová.

59:53
    Jičín právě vstřelil branku! Avšak poslední slovo v tomto zápase má Jičín, který alespoň kosmeticky upravuje skóre. Autorem branky je LUCIE KLOUTVOROVÁ. Asistence: Andrea Satýnková.

V třetí periodě Ostrava ukázala své kvality a dala celkem pět branek. Jičín na tohle již nedokázal reagovat, až v závěru ještě Jičín snížil na konečných 4:10 z jejich pohledu.

Střely na branku 18:28.

To je ode mě vše, děkuji Vám za pozornost! (19:10:01)

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 18. Kloutvorová (Bachmaierová), 24. Žůrková (Růžičková), 40. Bachmaierová (Kloutvorová), 60. Kloutvorová (Satýnková) – 12. K. Hudáková (P. Hudáková), 19. Vrlíková (Pastušková), 25. K. Hudáková (Kotzurová), 29. Káčová (Vavrečková), 33. Káčová, 43. Pastušková (Kajfoszová), 46. Jurečková (P. Hudáková), 47. Pastušková (Rybičková), 58. P. Hudáková (Kotzurová), 59. K. Hudáková (Káčová)

Finance Novák FBK Jičín: A. Kociánová (Kůčová) – Růžičková, Chlumská, Florianová, Strejcovská, Bachmaierová, N. Mrázková – Kůželová, Svobodová, Kloutvorová – Žůrková, Landgrafová, Satýnková – Kosová, Mikolášková.

Rozhodčí: Měsíček Michal, Trnka Martin