3:4 (3:1)
ŠKF Sereď
sk Neděle 17.09.2017, 10:30 • Štadión MŠK Žilina • MONACObet liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 10:30.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 8. kola druhej najvyššej futbalovej súťaže na Slovensku. Futbalisti MŠK Žilina B privítajú na svojom trávniku hráčov ŠKF Sereď. Zápas sa začína o 10:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline B vyšiel štart súťaže výborne a patrí jej 2. miesto v tabuľke so ziskom 18 bodov. Mladí Žilinčania v poslednom doterajšom zápase zvíťazili doma nad B-tímom Podbrezovej 2:1, o ich góly sa postarali Tomáš Hučko a Róbert Boženík.

Seredi patrí v aktuálnej tabuľke 2. ligy 6. miesto so ziskom 12 bodov. V poslednom doterajšom zápase zvíťazila Sereď na domácom trávniku nad Šamorínom 2:1, o oba góly ŠKF sa postaral Adam Morong. V kádri hostí svieti i veľmi známe meno – Ľubomír Michalík (bývalý slovenský reprezentant, hráč so skúsenosťami z anglickej Premier League).

Zápas v Žiline sa začína o 10:30, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Úvodné zostavy:

MŠK Žilina B: Mandous – Hučko, Michlík, Sluka, Boženík, Holúbek, Bichakhchyan, Gerebenits, Klec (C), Šušolík, Majdan
    Náhradníci: Leško – Herrera, Dybala, Majštiník, Chríbik, Martinček

ŠKF Sereď: Ružinský – Mečiar (C), Bilas, Laura, Milunović, Loduha, Pankaričan, Morong, Djiby Ba, Ventúra, Michalík
    Náhradníci: Maťašovský – Baša, Mészáros, Vesić, Richnák, Jankto, Bartoš

Rozhodca: Sedlár – Poracký, Sluk.

Oba tímy už ukončili rozcvičku, samotný zápas sa začne približne o 12 minút.

Oba tímy práve nastupujú na trávnik.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Úvodný výkop zápasu v prospech futbalistov Serede.

1
    Prvá akcia domáceho celku, Šušolík skúšal dlhý center po čiare pre Boženíka, toho však obrana hostí obrala o loptu.

2
    Aktivita domácich pokračuje, pred bránkou hostí musel núdzovo odkopávať loptu Ľubomír Michalík. Žilina tak bude zahrávať rohový kop.

3
    Dva rýchle rohové kopy domácich za sebou, obrana Serede nemala vážnejší problém.

4
    Vážnejšia šanca hostí, Bilas po pravej strane ušiel obrancovi, centroval pred bránku Žiliny, kde našiel pripraveného Marka Milunovića, ktorý však na dvakrát neprekonal výborného Aleša Mandousa.
    4. Mandous podržal domácich

5
    Na opačnej strane náznak šance Žiliny, Boženíkovi však loptu tesne pred kopačkou odvážne odhlavičkoval Djiby Ba.

6
    Žilina pokračuje v nátlakovom futbale, Boženík sa však pred bránkou Serede znovu tesne nedostal k lopte.

7
    Znovu kolmá akcia mladých Šošonov, Bichakhchyan si však v rozhodujúcom momente nerozumel s Róbertom Boženíkom.

8
    Výborná prihrávka Vladimíra Majdana do priestoru po pravej čiare, Jakub Michlík však v následnom súboji loptu stratil a dopredu ide Sereď.

9
    Gerebenits v strede poľa obral o loptu Pankrarićana, následne sa k lopte dostal z ľavej strany Jakub Holúbek, no jeho delovku skvelým zákrokom vyrazil gólman hostí Matúš Ružinský.

10
    Žilina ale búši zo všetkých síl do súpera, kapitán Klec sa dostal ku strele z hranice šestnástky, no tá bola zblokovaná na rohový kop.

11
    MŠK Žilina B dáva gól! Po rohovom kope sa výborne zavesil do vzduchu RÓBERT BOŽENÍK a na jeho umiestnenú hlavičku už bol Ružinský prikrátky.
    11. BOŽENÍK - 1:0

12
    Po faule Bichakhchyana v strede poľa nasledoval priamy kop hostí. Rozohral ho kapitán Martin Mečiar, ktorý loptu zakrútil do šestnástky Žiliny priamo na hlavu Djibyho Ba, no ten ju poslal vysoko nad bránku Aleša Mandousa.

13
    Žilina je smerom dopredu stále aktívna, napriek tomu tréner Jaroslav Kentoš nabáda svojich hráčov ku ešte väčšej aktivite.

14
    Sereď sa snaží aspoň dostať na polovicu Žiliny, ale táto snaha je zatiaľ jalová.

15
    Máme za sebou úvodnú štvrťhodinu dnešného zápasu, Žilina zatiaľ vedie nad Sereďou 1:0 a doposiaľ je jasne lepším celkom na trávniku.

16
    Kombinácia mladých Šošonov v strede poľa, obrana Serede je však v týchto momentoch pozorná a presne zoradená.

17
    Šušolík vymyslel výbornú kolmicu do voľného priestoru pre Gerebenitsa, ktorý ju sklepol nabiehajúcemu Michalovi Klecovi, no toho odzbrojili dvaja hráči Serede.

18
    Na tribúne žilinského štadióna to len tak zahučalo, pretože v dobrej pozícii sa do lopty oprel Roland Gerebenits a tvrdou ranou opečiatkoval brvno Ružinského bránky!
    18. Gerebenitst trafil brvno

19
    Šanca i pre hostí, po centrovanej lopte do šestnástky Žiliny chýbalo Milunovićovi pár decimetrov aby loptu zasiahol a ohrozil Mandousovu bránu.

20
    Tvrdý súboj vo pokutovom území Serede, hlavný rozhodca Sedlár píska útočný faul a loptu tak získava Sereď.

21
    Žilinčania počas rozohrávky zapojili do hry aj Aleša Mandousa, no už sa znovu ženú dopredu.

22
    Adam Morong potiahol loptu cez polovicu ihriska až do šestnástky Žiliny, jeho následná prihrávka však nenašla adresáta.

22
    Sereď dala gól!
    Nuž ale hostia sa dostali znovu do šance, z pravej strany dostal prihrávku do dobrej pozície RUDOLF BILAS a umiestnenou strelou do pravého dolného rohu prekonáva Aleša Mandousa.
    22. BILAS - 1:1

23
    Žilina znovu kombinuje v strede poľa. Máme za sebou polovicu prvého polčasu a aktuálny stav je teda 1:1.

24
    Po prihrávke Bichakhchyana skúsil center do vápna Serede Roland Gerebenits, no obrana ŠKF si dala pozor a Ružinský nemusel zasahovať.

25
    Nepekný faul v strede poľa na stopéra Žiliny Tomáša Hučka, karta z toho napokon nebude.

26
    MŠK Žilina B dáva gól! Výborná akcia Žiliny, VAHAN BICHAKHCHYAN dostal krásnu prihrávku na pravú stranu, obišiel Adama Moronga a z veľkého uhla obstrelil Matúša Ružinského v bránke hostí!
    26. BICHAKHCHYAN - 2:1

27
    Tréner hostí Michal Gašparík po inkasovanom góle len nechápavo krútil hlavou, Adama Moronga za túto obrannú prácu asi nepochváli.

28
    Znovu domáci futbalisti v tradičnej kombinácii v strede poľa.

30
    MŠK Žilina B dáva gól! Nuž a domáci začínajú byť aj efektívni v koncovke, ďalší gól do siete nešťastného Matúša Ružinského pridáva opäť VAHAN BICHAKHCHYAN!
    30. BICHAKHCHYAN - 3:1

31
    Máme za sebou 30 minút dnešného zápasu, Žilina B už vedie nad Sereďou 3:1 a dovolím si povedať, že nad Sereďou sa zmráka, pretože ak hostia poriadne nepridajú, tak pôjdu domov s poriadnou porciou gólov.

32
    Tomáš Hučko obohral nahnevaného Marka Milunovića a následne sa z diaľky oprel do lopty, no tá skončila len vedľa bránky Ružinského.

33
    Smutný je však pohľad na útočníka hostí Milunovića, ktorý je vývojom stretnutia zjavne poriadne frustrovaný.

34
    Lenže teraz vymyslel práve spomínaný Milunović pätičku do šestnástky Žiliny, kde však nebol žiaden z jeho spoluhráčov. Dobiehajúci Vladimír Majdan loptu zobral, následne o ňu prišiel v súboji s Martinom Mečiarom. Kapitán Serede sa oprel do strely a tesne minul ľavú tyč žilinskej bránky!

35
    Domáci sa tlačia dopredu, no chybujú v defenzíve. Znovu sa dostal do zakončenia Martin Mečiar, tentoraz volil strelu po zemi a Mandous predviedol výborný zákrok! Následne sa český brankár v službách Žiliny poriadne hneval na svojich spoluhráčov.

36
    Gerebenits dostal loptu na hrot, no Martin Mečiar ho pozorne strážil a o loptu ho obral.

37
    Dnes vidíme pomerne zaujímavý zápas, herne navrch majú domáci futbalisti, ktorí však chybujú v defenzívne. Sereď mala práve po týchto chybách 2-3 dobré šance, ktoré však nedokázala zužitkovať.

38
    Tentoraz sa hnevá na svojich zverencov domáci tréner Jaroslav Kentoš, ktorý im okamžite rozdáva rázne pokyny.

39
    Na hranici šestnástky Žiliny faul Tomáša Hučka, hostia majú výhodu priameho kopu z výbornej pozície.

39
    Žltú kartu dostáva Hučko (MŠK Žilina B).

40
    Výbornú strelu zakrútil sereďský Matej Loduha, ktorý obstrelil žilinský múr, ešte lepší zákrok však predviedol brankár Aleš Mandous, ktorý loptu vyboxoval.

41
    Pomaly, ale isto sa blíži záver prvého polčas, dnes však sledujeme pekný futbal a fanúšikovia sa na nudu rozhodne nemôžu sťažovať.

42
    Žltú kartu dostáva Branislav Sluka (MŠK Žilina).

43
    Ďalšia výborná akcia Žiliny, ku strele sa zvnútra šestnástky hostí dostal Roland Gerebenits, no Ružinský mu výborným zákrokom zmaril gólovú radosť.

44
    Kapitán hostí Martin Mečiar v ďalšej šanci, Mandous ju znovu zlikvidoval.

45
    Prvý polčas sa skončil.

Po prvom polčase vedie Žilina B nad Sereďou 3:1. O prvý gól domácich sa postaral v 11. minúte Róbert Boženík. Hostia kontrovali v 22. minúte gólom Rudolfa Bilasa, no Žilinčania následne išli do vedenia o dva góly, ktoré pridal mladý Vahan Bichakhchyan. Druhý polčas sa začne približne o 11:30.

Oba tímy už máme na trávniku, o malú chvíľu pokračujeme.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Úvodný výkop druhého polčasu v prospech Žiliny.

46
    Striedanie v tíme ŠKF Sereď: z ihriska odchádza Milunović, prichádza Mészáros.

47
    Hostia sa hneď v úvode druhého polčasu vracajú kontaktným gólom späť do hry, Mandousa prekonal ĽUBOSLAV LAURA.
    47. LAURA - 3:2

48
    Tak toto je neuveriteľné! Obrana Žiliny spáchala dve chyby za sebou, tentoraz obrancom ušiel ADAM MORONG, ktorý sa rútil sám na bránku a bez problémov vyrovnáva na 3:3!
    48. MORONG - 3:3

49
    Nuž a domáci tréner Kentoš je poriadne nahnevaný, rázne napomína svojich hráčov.

50
    Máme za sebou 50 minút dnešného zápasu a prakticky začíname od začiatku, Žilina – Sereď 3:3.

51
    Rolanda Gerebenitsa nepekne poslal na trávnik Denis Ventúra, karta z toho zrejme nebude.

52
    Nuž ale Roland Gerebenits má pravdepodobne vážny problém, pretože už sú pri ňom nosidlá a zdravotná služba.

53
    Gerebenitsa stále ošetrujú, má zafixovaný krk a už ho nakladajú na nosidlá.

55
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Gerebenits, prichádza Majštiník.

56
    Roland Gerebenits teda za potlesku divákov končí na nosidlách, smeruje rovno do sanitky. Verme, že mladý útočník Žiliny bude čoskoro v poriadku.

57
    Domáci sú trochu zaskočení vývojom zápasu, stratili istotu v kontakte s loptou.

58
    Hučko v súboji v strede poľa, Adam Morong skončil na trávniku a pýtal si červenú kartu pre žilinského stopéra. Namiesto toho si však vyslúžil rázny dohovor od hlavného rozhodcu.

60
    Máme za sebou hodinu hry, stav je 3:3. Žilina B chystá druhé dnešné striedanie, do hry príde Joan Sebastian Herrera.

61
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Holúbek, prichádza Herrera.

62
    V týchto momentoch je hra oboch tímov trochu rozháraná, hostia sa však snažia podstatne viac než v prvom polčase.

63
    Nábeh Rudolfa Bilasa za obranu domáceho tímu, všetko však vyriešil Mandous, ktorý dobre čítal hru.

63
    Žltú kartu dostáva Djiby Ba (ŠKF Sereď).

64
    Laura na ľavej strane poslal na trávnik Sluku, Žilina má výhodu priameho kopu z dobrej pozície.

64
    Následný center však domácim nevyšiel podľa predstáv.

65
    Lenže Michal Klec získal znovu loptu pre domácich, posunul ju na hranicu šestnástky Herrerovi, ktorý tvrdou ranou preveril pozornosť Matúša Ružinského.

66
    Žilina zatlačila súpera do hlbokej defenzívy, bude zahrávať ďalší rohový kop.

67
    Ponúknuté možnosti domáci nevyužili a tak ide dopredu Sereď. Útoky hostí sú síce sporadické, ale Žilina dnes v obrane má celkom dosť problémov.

68
    Hučko rozohral z hĺbky vlastnej obrany presne na kopačku útočníka hostí, obrana Žiliny sa však napokon stihla sformovať.

70
    Do konca zápasu ostáva necelých 20 minút, Žilina hrá so Sereďou zatiaľ nerozhodne 3:3.

71
    Akrobatický zákrok predviedol v obrane v páde Djiby Ba, ktorý loptu odkopol tesne pred úplne voľným Róbertom Boženíkom.

72
    Obrovská šanca hostí, Rudolf Bilas krásne vystrelil, jeho krížnu jedovku Mandous vytlačil s vypätím všetkých síl, následnú dorážku výborne zblokoval Vladimír Majdan.

74
    Lenže hostia hrajú aktívne a po zakončení DJIBYHO BA sa dostávajú šokujúco do vedenia 4:3!
    74. Djiby BA - 3:4

75
    Dnešné stretnutie sleduje 261 divákov.

75
    Po tvrdom súboji ostáva ležať na trávniku hosťujúci Ľuboslav Laura. Po krátkom ošetrení je však v poriadku a bude pokračovať v zápase.

76
    Ponuková činnosť domácich v strede poľa je v týchto momentoch slabá, Žilinčania sa síce snažia, ale vôbec sa im teraz nedarí.

77
    Hostia kontrolujú hru, snažia sa držať domácich na dištanc od vlastnej bránky a darí sa im to.

78
    Tak ako bol prvý polčas jasne v réžii Žiliny, tak je druhý polčas v réžii hostí zo Serede.

79
    Domáci sa snažia, hľadajú priestor v obrane hostí, ale je to nervózne a zbrklé. Sereď kontruje rýchlymi protiútokmi a tie robia domácim problémy.

80
    Žltú kartu dostáva Majdan (MŠK Žilina B).

81
    Rýchly útok Žiliny, Jakub Michlík bol však po prihrávke od Kleca čisto zastavený obrancom Serede.

82
    Druhé striedanie v zápase chystá aj Sereď, do hry príde Richard Bartoš.

83
    Domáci sa veľmi snažia, ale je to už priam až zúfalá snaha.

83
    Striedanie v tíme ŠKF Sereď: z ihriska odchádza Laura, prichádza Bartoš.

84
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Michlík, prichádza Dybala.

85
    Máme pred sebou posledných 5 minút riadneho hracieho času, Žilina zatiaľ stále prehráva so Sereďou 3:4.

86
    Žilina sa v závere nadýchla k tlaku, ale je to zatiaľ len kombinácia v strede poľa.

87
    Nuž a keď to vyzeralo na šancu pre domáci tím, tak všetko rieši gólman hostí Matúš Ružinský.

88
    O loptu sa bojuje pri rohovej zástavke po ľavej ruke Aleša Mandousa. Hostia už umne naťahujú čas.

89
    Začína sa záverečná minúta riadneho hracieho času a hostia sa snažia niečo vymyslieť v šestnástke Žiliny.

90
    Hlavný rozhodca bude v druhom polčase nadstavovať minimálne štyri minúty.

90+1
    Sereď chystá tretie a teda posledné striedanie v dnešnom zápase.

90+2
    Žilinčania znovu kombinujú v strede poľa a už pomerne zúfalo hľadajú cestičky do pokutového územia hostí.

90+3
    Striedanie v tíme ŠKF Sereď: z ihriska odchádza Morong, prichádza Vesić.

90+4
    Priamy kop Žiliny z dobrej pozície, približne 25 metrov od bránky hostí.

90+4
    Loptu zakrútil fantasticky pod brvno Michal Klec, no Matúš Ružinský ju skvelým zákrokom vyškriabal na rohový kop!

90+4
    Nuž a z toho už domáci futbalisti nič nevyťažili.

90+5

Žilina teda napriek vedeniu 3:1 podľahla Seredi 3:4. O góly hostí sa v druhom polčase postarali Laura, Morohg a Djiby Ba. S týmto konštatovaním sa s vami pre dnešný deň lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok nedele. Dočítania priatelia. (12:21:17)

Dávid Švec

Branky: 11. Boženík, 26. Bichakhchyan, 30. Bichakhchyan – 22. Bilas, 47. Laura, 48. Morong, 74. Ba

Karty:   39. Hučko (ZIN), 42. Sluka (ZIN), 80. Majdan (ZIN) – 63. Ba (SER)

Rozhodčí: Sedlár – Poracký, Sluk