Novosibirsk – Dynamo Moskva 0:2 (kon.) | Omsk – Petrohrad 1:3 (kon.) | Barys – Minsk 4:1 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Jaroslavl 2:3 (kon.) | Jokerit – CSKA Moskva 4:0 (kon.) | Čerepovec – Kunlun 5:4 (kon.)
Spartak Moskva – Vladivostok 7:6 (po pr.)
Avangard Omsk
1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
SKA Petrohrad
Čtvrtek 21.09.2017, 15:00 • Omsk Arena • KHL

Já děkuji za pozornost, doufám, že jste si tento šlágr užili alespoň jako já a těším se u dalších přenosů na počtenou! (17:52:55)

Hráči s největším Ice – time

22:15 – Jegor Martynov - obránce Omsku

21:26 – Pavel Dacjuk - útočník SKA Petrohrad

Československá stopa:

Dominik Furch - brankář Omsku, odchytal 60 minut, 30 zásahů, pustil 3 góly

Žádní jiní Češi ani Slováci v tomto zápase nenastoupili. Žádní tu ani nepůsobí.

Statistiky utkání: Omsk vs. Petrohrad

Střely na branku: 20:33

Trestné minuty: 33:4

Vyhraná buly: 28:41

Zblokované střely: 6:8

Bodyčeky: 7:11

Máme za sebou pěkný, rychlý zápas, který dovedli do vítězství hosté z Petrohradu. Omsk však jako jeden z mála letos petrohradské potrápil.

Gólový účet utkání otevřel Everberg, na 1:1 srovnával Kalinin. O dvě minuty později, ještě v první třetině urval na svou stranu vedení Petrohrad krásným gólem obránce Rundblada. Ten vymetl hroní roh branky a do šaten se šlo za stavu 2:1 pro SKA. Ve druhé části jsme gól neviděli. Ve třetí to bylo dlouho stále 2:1 pro Petrohrad. Dvě minuty před koncem se trefil do černého v přesilovce švédský obránce Hersley a uzavřel gólový účet na 3:1 pro SKA. Taková zajímavost na konec, tři branky z dnešních čtyř gólů dali tři švédští hokejisté, dva dokonce obránci. Dobrý den pro seveřany.

59:51
    Ještě rána od modré, zblokováno. Tohle už domácí nestihnou vyrovnat, ani snížit.

59:32
    Omsk se dostal do útoku, ale má málo času.

59:24
    Omsk v šesti hráčích v poli.

58:54
    Velká chyba, kterou Omsk nepotrestal. Gólman Petrohradu si zahrál s nervy svého kouče.

58:22
    Stas ve velké příležitosti před Šestjorkinem selhal. Velká škoda, mohlo se ještě jiskřit. Byla by to kontaktní branka a mohlo být ještě živo před brankou Petrohradu, nestalo se.
    57:35 Patrik HERSLEY - 1:3

57:35
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Gól, který musel posvětit ještě videorozhodčí. Autorem branky je PATRIK HERSLEY. Asistence: Pavel Dacjuk.

57:31
    Hrají dobře, rychle od hokejky a roztahují trojici bránících hráčů, zatím ale bez gólu.

57:27
    Petrohradští zase usídleni v útočné třetině.

56:58
    Kovalčukova rána po připravené akci.

56:42
    SKA hraje dvojnásobnou přesilovku.

56:41
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Arťom Manukjan.

56:07
    SKA hraje přesně to, co potřebuje- Opatrně a co nejdál od své branky.

Jan Volf

Branky a nahrávky: 10. Everberg (A. Petersson, Ahnelöv) – 16. Kalinin (Kovalčuk, Hersley), 18. Rundblad (Širokov, Kalinin), 58. Hersley (Dacjuk)

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Meňšikov, J. Medveděv, A. Osipov, Ahnelöv, Gustafsson, Martynov, Minejev – Fisenko, Kugryšev, Lemťugov – Košelev, Pjanov, I. Michejev – A. Petersson, Everberg, K. Semjonov – Manukjan, Stas, A. Galimov – Chochrjakov.
    SKA Petrohrad: Šesťorkin (Korobjov) – Gavrikov, Vojnov, Rundblad, Hersley, A. Bělov, Čudinov, Rykov, Zub – Kovalčuk, Dacjuk, Barabanov – M. Malcev, Kalinin, Širokov – Prochorkin, S. Plotnikov, N. Gusev – Kablukov, Tichonov, Ketov.

Rozhodčí: Gofman, Olenin – Šeljanin, Otmachov