Chomutov – Č. Budějovice 4:3 (kon.) | Vítkovice – Zlín 8:0 (kon.) | Sparta – Mountfield HK 2:1 (po pr.)
K. Vary – Kladno 3:2 (po pr.) | Slavia – Pardubice 5:2 (kon.) | Třinec – Olomouc 5:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
3:2 (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
Rytíři Kladno
Pátek 22.09.2017, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • DHL Extraliga juniorů • 5. kolo

Velmi vyrovnané utkání nakonec rozhodlo až prodloužení, ve kterém zvítězily Karlovy Vary po střele Jiřího Janaty.

Ode mne je to pro dnešek vše, zas někdy napočtenou! (20:32:49)

62:47
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Utkání rozhoduje přesná střela JIŘÍHO JANATY do bekhendu! Asistence: Jan Bečka.

62:34
    Zákrok si připisuje proti Rytířům také Špírek.

62:08
    Další šance Slabého, opět neprošla.

61:10
    Střela Klejny od modré vyskočila ze Stahlovy náruče, nakonec si ho stihl včas stáhnout.

60:14
    Kotouč jde od týmu k týmu. Dnes se sešli rovnocenní soupeři.

60:01

Za malý okamžik začne prodloužení.

60:00

59:00
    Zdá se, že se o vítězi již nerozhodne.

58:01
    Müller zabránil vracejícímu se Hrůšovi v šanci a kotouč z hole nepustil.

57:40
    Formace Vildumetze kombinuje před Špírkem.

57:06
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Kala – 2 min. nedovolené bránění).

55:46
    Vildumetz je zpátky ve hře a ohrožuje domácí.

54:41
    Husarikova střela skončila na ochranném skle.

54:19
    Za doprovodu spoluhráčů, potlesku publika a lékaře se Vildumetz vrací zpět na střídačku.

54:19
    Po hitu jednoho z domácích zůstal na ledě bezvládně ležet Vildumetz.

53:07
    Už to vypadalo, že na trestnou lavici usedne z řad Varů Vodička, Kučera nakonec ukázal, že umí hrát fair a provinění odvolal.

52:16
    Energetici si znovu zahrají pět na tři. Mají šanci rozhodnout utkání. Vyloučen Veber (KLA) za nesportovní chování.

52:04
    Kladno má mezi diváky velkou podporu a vyhazuje.

51:27
    Střela Klejny od modré skončila na Stahlových betonech.

51:18
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Schildhabel – 2 min., sekání).

49:34
    Kladenští se na malý okamžik usadili v útočném pásmu, ale karlovarská obrana si je pečlivě pohlídala.

48:25
    Slabý se nyní ocitl ve větší šanci před Stahlem. Úspěšně zakončit se mu nezdařilo.

47:31
    Kladenští se po dlouhé době dostali k pár střelám, ale nijak zvlášť Špírka neohrozili.

46:50
    Střední pásmo stále zabírá největší část herní doby.

45:45
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ani jeden z týmů se nedostává do šancí.

44:40
    Karlovarští neustále zahání Rytíře jako ovečky do ohrádky, ke střelám se však nedostávají.

43:53
    Ani jednomu z týmů se nedaří získat kotouč, a tak se o něj bojuje převážně ve středním pásmu.

42:55
    Pěknou individuální akci nyní předvedl Bečka, který nejdřív obehrál kladenskou obranu a zakončoval u Stahla, kotouč za něj nedostal.

42:01
    Řepkovu střelu z pravého kruhu Špírek bez větších obtíží likviduje vyrážečkou.

41:15
    Hosté rozehráli zpoza vlastní branky a míří ke Špírkovi.

40:21
    Přechod Rytířů do útočného pásma jim překazilo postavení hráče mimo hru.

40:01
    Vhazovaní se ujali Kladenští a zakládají útok.

40:01

Ve druhé třetině se podařilo hostům na góly urovnat krok s domácími. Ve 24. minutě zasáhl Špírkovu svatyni Štěpán Bláha. Ve 31. minutě poté navýšil za domácí Martin Slabý. Druhou vyrovnávací branku Kladna přinesla střela Michala Kučery ve 35. minutě.

Závěrečné dějství započne v 19:37.

40:00

39:51
    Rozjeté domácí zastavuje zakázané uvolnění.

38:48
    Obrovská šance pro Řepku. Kotouč se nebezpečně potácel v brankovišti a chybělo málo, aby měl Řepka možnost získat vedení svého týmu a kotouč zastrčit do branky.

37:48
    Osamocený Schildhabel střílel z levého kruhu. Jeho střela však nebyla na tolik přesná aby Špírka ohrozila.

37:00
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Klejna – 2 min., držení protihráče).

35:35
    Hosty zřejmě druhá branka velmi nabudila a z kotouče se nechtějí pustit.

34:29
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Rytíři se dostali do přečíslení tři na jednoho, při čemž se dokázal z bezprostřední blízkosti od Špírka prosadit MICHAL KUČERA. Asistence: Pavel Řepka, Jakub Cibák.

33:35
    Domácí jsou již v plném počtu. Dvakrát nyní prověřoval Špírkovu pozornost Zelingr.

32:20
    Rytíři drží energetiky ve svých spárech. K největší šanci se zatím dostal Vildumetz, který netrefil prázdnou klec.

30:54
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Klejna – 2 min., nedovolené bránění).

30:06
    Po pěkné kombinaci v útočném pásmu poslal kotouč neslanou nemastnou střelou pod betony kladenského gólmana MARTIN SLABÝ, jenž tak přebírá zpět vedení Energie. Asistence: Albert Hrůša, Jiří Janata.

29:29
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Klusáček – 2 min., hákování).

29:05
    Energetici na Rytíře tlačí, další Stahla z bezprostřední vzdálenosti prověřil Horký.

28:50
    Pajkův další pokus mířil těsně vedle.

28:01
    Janatovy střely z mezikruží na Stahla nestačily, další to od modré zkoušel Pajk, ale i jeho střela byla na Stahla krátká.

27:21
    Hru nyní několikrát přerušil rozhodčí. Další vhazování na modré snad už vyjde.

26:35
    Kladenští si drží energetiky daleko od brány a za chvíli naskočí v plném počtu.

25:50
    Hostům ve čtyřech se daří osvobodit.

25:30
    Energetici drží kladenské hráče pod tlakem v jejich obranném pásmu, Stahl chytá vše, co mu přijde pod ruku.

24:45
    Hru pět na tři si na okamžik vychutnají domácí. Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Kučera – 2 min., sevření puku rukou).

23:43
    Karlovarští mají možnost postarat se o další gól v přečíslení. Za sekání je na dvě minuty vyloučen Jegor Gnusin (KLA).

23:20
    Rytíři dostali energetiky pod nátlak při němž se ráznou střelou z mezikruží prosadil ŠTĚPÁN BLÁHA. Hosté tak vyrovnávají jednobrankový náskok domácích. Asistence: Matyáš Zelingr.

22:36
    Kučerova střela končí ve Špírkově lapačce.

21:51
    Hra se přelévá z pásma do pásma.

20:55
    Karlovarští drží Kladno v obranném pásmu, ke střele se jim však nedaří dostat.

20:08
    Domácí se ihned pouštějí do útoku.

20:01

Do utkání naskočily oba týmy velmi zhurta a hra se zdála být vyrovnaná. V osmé minutě byl kousek od první branky utkání Tomáš Vildumetz, jehož střela skončila na tyči karlovarské branky. První kdo se však střelecky dokázal prosadit byli hráči lázeňského města pouhou minutu před koncem úvodního dějství. Po střele Janaty se prosadil Jan Bečka.

Druhá perioda začne přibližně v 18:47.

20:00

19:50
    Útok hostí zastavuje pískaný ofsajd.

19:33
    Bláha nyní přepadl ze strany Špírka, ten zatím drží.

18:55
    Šála se dostal do samostatného úniku, překonat Stahla nedokázal.

18:16
    Po vhazování v pravém kruhu se ke střele dostal Janata. Odraženého kotouče se ujal JAN BEČKA, který bez větších problémů úspěšně zakončil. Energetici tak otevírají konto utkání. Asistence: Jiří Janata, Tomáš Brabec.

17:30
    Hra je plná nepřesností, a tak diváci nemají mnoho větších šancí k vidění.

16:14
    Ani jednomu z týmů se nedaří udržet útočné pásmo.

15:33
    Hosté se provinili icingem, vhazovat se bude po Stahlově pravici.

14:49
    Salnikov nyní předvedl pěkný hit v útočném pásmu, kterým "sundal" jednoho z Rytířů.

14:18
    Zelingr nebezpečně dorážel na Špírka, ten jej zneškodnil.

13:38
    Domácí kombinují, střela Klejny od modré končí v ochranné síti.

13:06
    Ve velké šanci byl Slabý, který několikrát dorážel u pravé tyče. Překonat Stahla se mu nezdařilo.

12:35
    Boj o kotouč u karlovarské střídačky vyhráli domácí a přesouvají se před Stahla.

11:50
    Hosté přitvrzují a napadají domácí co to jde. Špírek je zatím velmi pozorný.

10:52
    Gnusin se nyní dostal do samostatného úniku, na poslední chvíli ho zastavil jeden z karlovarských obránců bodyčekem.

09:55
    Svoboda vyvezl kotouč a střílel k levé tyči, v mezikruží se kotouče ujal Gnusin, jeho střela mířila těsně nad.

08:48
    Pokus o únik Kučery karlovarskou obranou se nezdařil a kotouč se pohybuje zpět v obranném pásmu hostí.

08:40
    Hra se nyní přesouvá ze strany na stranu.

07:38
    Střela Vildumetze na tyč nyní rozezněla prostory KV Areny!

07:15
    Hlavičku si připisuje Stahl po střele Petra Vodičky od modré.

06:45
    Energetici naposledy vyhazují a jdou do pěti.

05:50
    Kladenští hrají velmi zhurta, avšak domácí obraně se daří je nepouštět do větších šancí.

04:46
    Rytíři to na chvilku zkusili v šesti. Zahrají si tak první přesilovou hru utkání. Vyloučen na dvě minuty Jan Tlačil (KVA) za hákování.

04:18
    Hosté rozehrávají zpoza branky.

03:20
    Zákrok si připisuje na druhé straně také Špírek po nahození Schildhabela.

02:30
    Slabý protlačil kotouč za modrou, kde se ho ujal Janata. Jeho pokus u pravé tyče nevyšel.

02:10
    Další jejich pokus končí zakázaným uvolněním.

01:35
    Kladenští se po vhazování rychle přesunuli na druhou stranu a kombinují.

01:11
    První zákrok si připisuje Stahl po střele Procházky.

01:00
    Oba týmy se o puk derou ve středním pásmu.

00:05
    Karlovy Vary vyhrály úvodní buly a jdou do útoku.

00:01

Oba týmy jsou již na ledě, utkání za malý okamžik začne.

HC Energie Karlovy Vary: Špírek (Grančarov) – Pajk, Brabec, Vápeník, Hrůša, Kala, Klejna, Vodička "A" – Horký, Tlačil, Salnikov, Kocík, Slabý, Pastyřík, Šála, Bečka, Petrov, Halberštát, Janata "C", Habr, Procházka
    Trenér: Pavel Arnošt

Rytíři Kladno: Stahl (Blažek) – Zelingr, Cibák, Veber, Klusáček, Kučera, Müler – Sokolov, Bláha "A", Řepka, Schildhabel "C", Vildumetz, Husarik, Gnusin, Kučera, Svoboda
    Trenér: Jindřich Lidický

Rozhodčí: Zubzanda – Gerát, Bryška.

Vlčí smečka moc pěkný úvod v letošní sezóně nemá. Ze čtyř odehraných zápasů získala celkem čtyři body. Obě domácí utkání rozhodlo až prodloužení. První střet s Hradcem Králové rozhodl za stavu 1:1 Petr Vodička. Druhé vítězství v prodloužení zajistil gól Daniila Petrova (3:2p). Z venkovních utkání energetici nevytěžili jediný bod. Nejprve padli na ledě plzeňských indiánů, přičemž jedinou branku Karlových Varů vstřelil Jan Tlačil (4:1). Poté nestačili na České Budějovice, kde dvoubrankové vedení energetiků soupeř dohnal a v závěrečných minutách rozhodl o svém vítězství (3:2).

Výkon dnešního soupeře z Kladna je jako na houpačce. Domácí zápasy naplno Rytíři ovládli, zatímco venkovní se jim podobně jako energetikům nezdařily. Při úvodním utkání letošní sezóny na domácí půdě rozstříleli Kladenští Pardubice 9:2. Jako další porazili rozdílem dvou branek Hradec Králové 7:5. Při prvním letošním výjezdu nestačili na stejné soupeře jako Vlčí smečka. Podlehli Českým Budějovicím (6:2) a poté i indiánům Plzně, kde se jako jediný prosadil Petr Patyk (4:1).

Přímo z Karlových Varů zdravím všechny příznivce ledního hokeje a zejména tedy fanoušky DHL Extraligy juniorů. Karlovarští energetici dnes na svém ledě přivítají Rytíře Kladna. Utkání startuje v 18:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Naďa Krásná

Branky a nahrávky: 19. Bečka (Janata, Brabec), 31. Slabý (Hrůša, Janata), 63. Janata (Bečka) (TS) – 24. Bláha (Zelingr), 35. Kučera (Řepka, Cibák)

Rytíři Kladno: Stahl (Blažek) – Zelingr, Cibák, Veber, Klusáček, Kučera J., Müler – Sokolov, Bláha "A", Řepka, Schildhabel "C", Vildumetz, Husarik, Gnusin, Kučera M., Svoboda

Rozhodčí: Zubzanda – Gerát, Bryška