Chomutov – Č. Budějovice 4:3 (kon.) | Vítkovice – Zlín 8:0 (kon.) | Sparta – Mountfield HK 2:1 (po pr.)
K. Vary – Kladno 3:2 (po pr.) | Slavia – Pardubice 5:2 (kon.) | Třinec – Olomouc 5:1 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
8:0 (1:0, 6:0, 1:0)
Berani Zlín
Pátek 22.09.2017, 17:00 • Ostravar aréna • DHL Extraliga juniorů • 5. kolo

Z Ostravy je to pro dnešek vše, já se budu těšit u dalšího onlajnu, třeba už zítra, kdy hraje znovu vítkovická juniorka, tentokrát ale s Olomoucí, na počtenou. Mějte příjemný zbytek pátečního večera. (19:14:59)

Vše podstatné bylo odehráno ve druhé třetině. V první třetině měli hosté více ze hry, ale Daňa se jim překonat nepodařilo, první gól zápasu vstřelil až těsně před prvním hvizdem Krenželok. Ve druhé části se vítkovičtí rozjeli a zatížili konto soupeře hned šesti góly, dokonce vyhnali z branky gólmana Šimonů. Ve třetí třetině hráli domácí uvolněně, zlínští se pak i přes vysoký rozdíl skóre neúnavně snažili překonat vítkovického gólmana. To se nestalo, a tak si Daňa připisuje první letošní čisté konto.

59:58
    Ofsajd pro Zlín.

59:50
    Domácí posílají puk do středu kluziště.

59:35
    Gago dovezl kotouč do pásma, ale nevystřelil přesně.

59:18
    Zlínští rozehrávají od své branky.

58:30
    Za nedovolené bránění je vyloučen domácí Raška, hosté dohrají dnešní zápas v přesile.

58:01
    Vítkovičtí hrají uvolněně, Huf je v pohotovosti.

57:33
    Dva nájezdy na domácí branku, ale Daňa kotouč za svá záda nechce pustit.

56:51
    Karafiát si řekl o kotouč, ale netrefil jej ideálně.

56:13
    Zdeněk se ocitl před Hufem, ale nastřelil jen jeho náruč.

55:49
    Hraje se od branky k brance.

55:00
    Baláž téměř od brankové čáry nahrával křižně na Klímu, ale ten byl rychlejší a kotouč už nezachytil.

54:28
    Baláž si sjel ke zlínské kleci, ale na Hufa nevyzrál.

54:00
    Zlínští stále zkouší prolomit vítkovickou branku.

52:35
    Kotouč skončil mezi diváky.

52:15
    Tato přesilovka nebyla ze strany Vítkovic nejlepší, zlínští se dostali do šance, ale ty v pohodě zlikvidoval Daňa. Gago se zapojuje do hry.

51:20
    Hosté byli proti, Dlabaja si vyšlápl na branku, ale Daňova vyrážečka byla na místě.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 19. Krenželok, 21. Vilček (Krenželok, Toman), 22. Dang (Kučera, Peterka), 31. Toman (Raška), 32. Gřesík (Klíma, Klus), 36. Peterka (Zdeněk, Dang), 37. Krenželok (Toman, Baláž), 44. Toman (Gřesík, Krenželok)

HC Vítkovice Ridera: Daňa (Malík N.) – Krenželok, Zdeněk, Štěpánek, Kučera, Ficek, Klus, Kaláb – Toman (A), Baláž (A), Vilček, Raška (C), Dang, Peterka, Klíma, Malát, Gřesík, Beránek, Potočný
    Berani Zlín: Šimonů D. (od 32. Huf) – Martínek, Augustín, Gazda, Gába, Dluhoš, Budil (A), Jenáček (A), Marek – Kenša, Gago, Čechmánek, Kočica, Mikulec (C), Gharibyar, Hefka, Dobiáš, Dlabaja, Václavek, Karafiát

Rozhodčí: Z. Kubičík – V. Bojda, T. Mikler