Dynamo – CSKA Moskva 0:0 (kon.) | Spartak – Machačkala 2:2 (kon.)
0:0 (0:0)
CSKA Moskva
Sobota 23.09.2017, 15:30 • Arena Chimki, Chimki • Ruská Premier Liga • 11. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky ruské Premier Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí FK Dinamo Moskva a CSKA Moskva.

Tým CSKA Moskva odehrál deset zápasů, má bilanci 6-1-3. Z posledních zápasů vyhrál hned tři, bodoval ve čtyřech. Porazil Spartak Moskvu 2:1, Amkar 1:0 a Rostov 2:0. Remizoval s Uralem bez branek. Skóre má výrazně kladné 14:9. Díky dobrým výkonům je CSKA na čtvrtém místě tabulky.

FK Dinamo Moskva se v tabulce nachází na dvanácté pozici, odehrálo deset zápasů s bilancí 2-3-5. Jedna jediná výhra v posledních pěti zápasech. Porazilo Anži Machačkalu 3:1. Dinamo má skóre 9:11. V zatím posledním zápase Dinamo prohrálo s Arsenalem Tulou 0:1.

FK Dinamo Moskva: Šunin – S. Těrechov, Holmén, T. Šunjić, Kozlov – Sosnin, K. Thiam, S. Sow, Temnikov – Wánderson, Bećiraj.
    Náhradníci: Leščuk – Morozov, Zotov, Callagov, N. Kalugin, Sapeta, Lucenko, Katrič, Tašajev, Obolskij.

CSKA Moskva: Akinfejev – Ignaševič, V. Berezuckij, A. Berezuckij – Mário Fernandes, B. Natcho, Dzagojev, Wernbloom, Ščennikov – Vitinho, Žamaletdinov.
    Náhradníci: Pomazun – Vasin, G. Milanov, Nababkin, Čalov, Gorďušenko, Chosonov, Kučajev, Olanare..

1

1
    Hned v první minutě se do šance dostali hosté hrající v modrém. Bibras Natcho se probojoval do zakončení, ale jeho pokus byl nepřesný. Rozehrávat se tak bude od brankáře Šunina.

2
    Anton Šunin dlouhým výkopem posílá míč na útočnou polovinu, tam se balonu zmocnil soupeř, a tak se domácí musí bránit. Vasilij Berezuckij ale nedokázal přesněji přihrát.

3
    Autové vhazování mají k dispozici hostující fotbalisté na své polovině. Následně se k balonu dostal brankář Igor Akinfejev, který se zapojil do rozehrávky.

4
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene. Mnoho šancí momentálně k vidění není.

5
    Zkušený Alan Dzagojev se pokoušel probojovat do zakončení, ale jeho akce končí postavením mimo hru.

6
    Domácí celek se musí bránit tlaku soupeře, Sebastian Holmén odehrál míč do zámezí, autové vhazování pro CSKA.

7
    Sledujeme klidný úvod zápasu, optickou převahu sice mají hostující fotbalisté, ale do výraznější střelecké pozice se probojovat nemohou.

8
    Domácí Sebastian Holmén zůstal po souboji před brankou CSKA ležet na hrací ploše. Po krátkém ošetření pokračuje ve hře.

9
    Dinamo kombinuje na útočné polovině, pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře, ale domácí celek se nemůže probojovat do zakončení.

10
    Alexej Kozlov se dostal po rychlé domácí akci do střelecké pozice.Jeho rána bez nějaké výraznější přípravy z hranice pokutového území končí výrazně mimo.

11
    Alan Dzagojev vedl další hostující útočný výpad, ale obrana Dinama si dokázala rychle poradit.

12
    Bibras Natcho velmi dobře vystřelil za hranicí velkého vápna. Jeho pokus nebyl vůbec špatný, brankář Anton Šunin musel zasahovat. Vytěsnil míč na rohový kop.
    12. Natcho a jeho dobrá rána.

13
    Samba Sow byl ošetřován lékaři, velmi rychle ze zpět ve hře, a tak duel může pokračovat.

14
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene. Domácí kombinují na své polovině.

15
    Fatos Bećiraj dobře vyskočil na centr spoluhráče a hlavičkoval mimo dosah brankáře. Byl ale v postavení mimo hru, a tak branka platit nemůže. Domácí celek ale odhalil mezeru v obraně CSKA.
    15. Gól pro ofsajd platit nemůže-

17
    Alexej Kozlov našel Sergeje Těrechova, který ještě vylepšil pozici Fatosu Bećirajovi, jehož rána končí vysoko nad brankou,

18
    Bibras Natcho dobře vypálil, svou střelu schoval za obránce, jeho pokus kryje domácí brankář, který se rozhodně nenudí v prvních minutách zápasu.

19
    Volný kop bude rozehrávat domácí celek na útočné polovině.

20
    S nepříliš povedeným centrem před branku si dokázala obrana hostujícího celku celkem snadno poradit. A tak hraje CSKA Moskva.

21
    Dvacet minut hry je minulostí, domácí celek už míč za bankovou čáru sice dostal, ale zakončující hráč byl v ofsajdu.

22
    Francisco Wánderson se propracoval do zajímavé střelecké pozice, ale balon končí výrazně mimo branku. Gólman zasahovat vůbec nemusel.

23
    Mário Fernandes se po souboji otřesený a míří za postranní čáru, kde bude ošetřen. Totéž platí o domácím hráči.

24
    Autové vhazování mají k dispozici hosté, Alan Dzagojev uvedl míč do hry.

25
    Alan Dzagojev se pokoušel pro své spoluhráče vypracovat zajímavou pozici, ale o míč jej připravil domácí obránce.

26
    Kombinuje se spíše na polovině hrací plochy. Více ze hry má hostující mužstvo.

27
    Mário Fernandes kulhá, zdá se, že má problémy s nohou.

28
    Mário Fernandes je odnášen na nosítkách, hostující celek bude muset střídat.

29
    Vykopávat se bude od branky CSKA Moskva.

30
    Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Mário Fernandes, přichází Kirill Nababkin.

30
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit před brankou soupeře.

32
    Domácí mají k dispozici volný kop hluboko na své obranné polovině. Rozehráli na blízko, a tak se pokouší postupně získat převahu.

33
    Rohový kop získal domácí celek. Igor Akinfejev si diriguje obránce.

33
    Centr před branku byl sice odvrácený, směr hry se tak otáčí.

34
    Alan Dzagojev se probojoval do střelecké pozice. Jeho tvrdá rána byla obráncem jemně zablokovaná, a tak rozehrává domácí gólman.

35
    Nyní rohový kop pro hosty.Obrana Dinama si dokázala snadno poradit.

36
    Vasilij Berezuckij se pokoušel najít před brankou naběhnutého spoluhráče, ale přihrávku zastavil jeden z domácích beků.

37
    Na výraznější šanci momentálně čekáme. Týmy se snaží hrát aktivně, ale zodpovědný výkon podávají obránci.

38
    Fatos Bećiraj byl v souboji jeden na jednoho faulovaný. Zůstal ležet na hrací ploše. Následně se ale oklepal a v zápase pokračuje.

40
    Registrujeme další střelecký pokus. Ze střední vzdálenosti to zkoušel jeden z hostujících hráčů, ale branku minul.

41
    Dostáváme se do finální fáze prvního poločasu, hraje se na polovině hrací plochy. Domácí mají míč pod kontrolou.

42
    Pomohli si ale útočným faulem, a tak bude rozehrávat CSKA Moskva.

43
    Sledujeme velkou taktickou bitvu zejména na polovině hrací plochy, ke střelám se ani jeden tým nedostává.

44
    Hostující tým se po dlouhé kombinaci probojoval do střelecké pozice, ale velmi dobře zasáhl domácí bek.

45
    Probíhá poslední minuta hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

45
    Rohový kop pro hosty, ti ale o balon přišli, a tak hrají domácí fotbalisté.

45+1
    Nastavovat se budou dvě minuty. Další rohový kop pro hostující mužstvo.

45+2
    V poklidném tempu se první poločas dohrává. Mnoho fotbalové krásy a šancí k vidění opravdu není. Sledujeme spíše taktickou bitvu.

45+2

V prvním poločase se domácí celek sice dokázal prosadil,ale bylo to z ofsajdového postavení. Další šance si vypracovali hosté, ale ani jedna rána nebyla přesná. Platí bezbrankový stav.

46

47
    V poklidném tempu se rozehrává druhý poločas, ani jeden celek se nikam nežene. Mnoho šancí k vidění není.

48
    Hostující celek má k dispozici autové vhazování na polovině hrací plochy. Vitinho zkoušel najít spoluhráče, ale nepodařilo se mu to.

49
    CSKA Moskva se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře, Alan Dzagojev centroval před branku, ale domácí obrana si dokázala poradit.

51
    První střelecký pokus druhého poločasu. Kirill Nababkin se dostal k hlavičce, ale jeho pokus postrádal přesnost. Rozehrávat bude domácí gólman.

52
    Hraje se na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nemůže propracovat do zakončení.

53
    Domácí tým to nyní zkusil rychlou akcí. Překonal obranu soupeře a Anton Sosnin vypálil. Jeho rána končí mimo.

55
    Hostující celek se po dlouhé kombinaci domácích dostal k míči a pokouší se něco vymyslet na útočné polovině.

56
    Dobrá přihrávka mířila na volného Timura Žamaletdinova, který byl ovšem v postavení mimo hru. Akce CSKA tak nemůže pokračovat.

57
    Bibras Natcho velmi dobře vypálil, jeho pokus tečoval obránce mimo hrací plochu. Bude z toho rohový kop.

58
    Rozehrávka od rohového praporku se hostujícímu týmu vůbec nepovedla, míč vybojovali domácí, kteří otáčejí směr hry.

59
    Domácí celek se nikam nežene. Sebastian Holmén hledal dlouhým centrem spoluhráče, ten byl ale obsazený.

60
    Šedesát minut hry je minulostí, ale zatím jsme výraznější střelecký pokus neviděli.

61
    Alan Dzagojev výborně vypálil. Jeho ránu do horní části branky tak tak vytáhl brankář na rohový kop.

62
    Rohový kop se bude opakovat, domácí defenziva se s tím prvním dokázala poradit jen za cenu dalšího.

63
    Ivan Temnikov si před brankou počínal dobře a dokázal zablokovat další centr hostujícího celku.

63
    Domácí Samba Sow fauloval soupeře. Georgij Ščennikov byl nedovoleně poslán k zemi. Rozehrávat budou hosté.

64
    Vasilij Berezuckij dobře vypálil, jeho pokus byl ovšem zablokovaný obránce.

65
    Domácí brankář Anton Šunin se zapojil do rozehrávky, ani jeden celek se nikam nežene.

65
    Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Bibras Natcho, přichází Fjodor Čalov.

66
    Střídání v týmu FK Dinamo Moskva: ze hřiště odchází Francisco Wánderson, přichází Jevgenij Lucenko.

68
    Rohový kop pro hostující celek nebyl povedený, domácí obrana si dokázala poradit. Následná rána Fjodora Čalova postrádala přesnost.

69
    Anton Sosnin rozehrává rohový kop domácího celku. Centr před branku se ale nepovedl podle představ. Probíhá poslední dvacet minut hry.

71
    Alan Dzagojev mohl přihrávat spoluhráči do lepší pozice, ale rozhodl se pro přímou střelou, kterou snadno kryje Anton Šunin.

72
    Domácí celek je momentálně aktivnější, pokouší se něco vymyslet před brankou. Ale obrana CSKA hraje zatím odpovědně.

73
    Anton Šunin dlouhým výkopem uvedl míč do hry. Na útočné polovině mohli hrát jeho kolegové.

73
    Kirill Nababkin byl dobře postavený, ale přihrávka na něj neprošla. Nechybělo mnoho a hostující hráč mířil sám na brankáře.

74
    Sledujeme klidnější pasáž hry. Ani jeden celek se nemůže probojovat do výraznější střelecké pozice. Brankáři mnoho práce nemají.

75
    Kirill Nababkin vedl další akci svého týmu, v předbrankovém prostoru si ale pomohl nedovoleně.

76
    CSKA Moskva se propracovala do zakončení. Vitinho z velké dálky vypálil, jeho pokus ale kryje brankář Anton Šunin.

77
    Jevgenij Lucenko na druhé se dostal do dobré šance, jeho ránu z první zablokoval brankář. Igor Akinfejev nastavil do střely nohu.

78
    Další blesková akce hostujícího celku končí postavením mimo hru.

79
    Sergej Ignaševič dobře centroval před branku, jeho nadýchaný cente ale nedokázal nikdo ze spoluhráčů usměrnit do brány.

80
    Deset minut hry nás dělí od konce zápasu. Sledujeme nepříliš atraktivní fotbalový duel. Vyložených šancí k vidění mnoho není, aktivnější jsou hosté.

81
    Zajímavou domácí akci ukončil hostující Kirill Nababkin, který hlavičkoval do autu. Následovat bude rohový kop.

82
    Jeden z hráčů byl nachytaný v postavení mimo hru, a tak budou rozehrávat hosté.

83
    Žlutou kartu dostává Vitinho (CSKA Moskva).

84
    Volný kop rozehrávalo Dinamo z dobré pozice, ale hostující obrana si dokázala poradit.

85
    Georgij Ščennikov fauloval soupeře, volný kop z lepší pozice pro Dinamo Moskvu. Anton Sosnin centroval před branku, ale Sergej Ignaševič odhlavičkoval na rohový kop.

86
    Centr se snesl před bránu CSKA, ale ani tentokrát se nikdo z domácích do zakončení nedostal.

86
    Rohový kop tedy ještě jednou, nakrátko rozehráno, ale ani tak se Dinamo do střelecké pozice nedostalo.

87
    Střídání v týmu FK Dinamo Moskva: ze hřiště odchází Fatos Bećiraj, přichází Aleksandr Zotov.

89
    V předposlední minutě hry se do šance dostal hostující Vitinho, jehož pokus ovšem kryje brankář Anton Šunin.

90
    Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Vasilij Berezuckij, přichází Georgi Milanov.

90+1
    Alan Dzagojev se probojoval do dobré střelecké pozice, ale jeho pokus postrádal přesnost.

90+1
    Nastavovat se budou dvě minuty nad rámec druhého poločasu.

90+2
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme poklidný závěr zápasu.

90+2

Hostující celek byl od první minuty aktivnější, pokoušel se probojovat do střelecké pozice, ale ani jeden ze svých pokusů nedokázali fotbalisté CSKA Moskvy proměnit. Utkání tak končí bezbrankovou remízou. (17:24:54)