Rapid – Wolfsberger 4:2 (kon.) | Sturm Graz – Rheindorf Altach 0:0 (kon.) | St. Pölten – Admira 1:1 (kon.)
Linz – Mattersburg 2:2 (kon.)
LASK Linz
2:2 (2:2)
SV BauWelt Koch Mattersburg
Sobota 23.09.2017, 18:30 • TGW Arena, Linz (Linzer Stadion) • Rakouská Bundesliga • 9. kolo

Držení míče: 67 % : 33 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 6:2. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 11:14. (20:22:32)

A je dobojováno ! Domácí hráči vedli po půl hodině hry 2:0 jenže o svůj náskok přišli laxním výkonem v závěru prvního poločasu. Ve druhém poločase měli domácí chvilkami obrovský tlak, jenže míč do sítě nedostali. Pro hostující tým je bod z tohoto zápasu velkým vítězstvím! Ode mě je to vše a u dalších přenosů na shledanou.

90+5

90+3
    Nadějně zahraný rohový kop přerušil rozhodčí, který viděl faul ve vápně!

90+3
    Rohový kop pro Linz !

90+2
    Ofsajd zastavuje akci domácích. Tohle už nevypadá na tříbodový zisk pro domácí tým.

90+1
    Žlutou kartu dostává Jano (SV BauWelt Koch Mattersburg).

90
    Základní hrací doba pomalu končí a domácím se nedaří získat míč. Vypadá to, že zápas skončí remízou.

89
    Michorl se dostal do vápna a měl dostatek času na dobrý centr, jenže se ukopl a jeho centr skončil u diváků.

88
    Volný přímý kop měl najít na zadní tyči Stefana Maierhofera, ale ten, ačkoliv je vysoký, tak na míč nedoskočil.

87
    Trauner navíc fauloval a hosté budou zahrávat volný přímý kop.

86
    Dostáváme se do závěru utkání a domácí hráči už nemají tlak jako před zhruba čtvrt hodinou. Je možné, že je bude mrzet jejich zbytečně prohospodařený náskok v prvním poločase.

85
    Hosté se hnali do rychlého protiútoku, který nakonec sami zbrzdili, aby zdržovali čas. To se jim moc nepovedlo, protože vzápětí o míč přišli a domácí tak mohou založit další útočnou akci.

83
    Linz je stále u míče, ale nedaří se mu projít do hloubky útočné poloviny. Hosté začínají bránit remízu.

81
    Hra se začíná dost kouskovat a domácí se hodně často válí na zemi. Nevím, jestli to je zrovna dobrý nápad jak zkusit vstřelit branku. Hlavní rozhodčí jim to zatím nebaští, a tak čas plyne dál.

80
    Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází René Gartler, přichází Marko Raguz.

79
    Michorl dostává žlutou kartu za hodně ostrý skluz.

78
    Domácí se snažili o rychlý protiútok, který skončil nepřesnou finální nahrávkou a tak se odkopává od branky hostů.

77
    Volný přímý kop Mattersburgu skončil někde na střeše místního stadionu. Hodně nepovedený centr.

75
    Hosté předvedli dlouhý nákop a získali tím územní postup, protože při vzdušném souboji o míč byl jeden z útočníků hostů faulován. Volný přímý kop pro hostující celek.

74
    Za simulování dostává žlutou kartu Erdogan.

73
    Gernot Trauner dostal míč z přímého volného kopu přímo na svou hlavu a jeho hlavička lízla břevno hostující branky ! Obrovská šance domácích ! Tlak narůstá a hosté nevědí co dřív dělat! Tohle bude ještě pekelný závěr pro hosty.

71
    Nepřesná rozehrávka domácích darovala míč pro hosty, kteří si mohou na chvilku oddechnout.

71
    Další centr do vápna z pravé strany, který byl opět odvrácen. Domácí mají obrovský tlak.

70
    Další rohový kop pro domácí. Ty teď vytvořili zámek na polovině hřiště a hosté nevědí kam dříve skočit. Linz si chce vzít své vedení zpět !

68
    Domácí jsou stále na míči a snaží se něco vymyslet. Hosté zatím dobře brání, ale Linz se častěji dostává do vápna a má rohové kopy.

66
    Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Mërgim Berisha, přichází Alan.

66
    Žlutou kartu dostává Christian Ramsebner (LASK Linz).

65
    Tenhle roh neskončí žádným větším vzrušením. Domácí hráči protáhli míč, ale tam už nestál nikdo. Aut pro hostující celek.

65
    Rohový kop pro domácí.

64
    Malic doslova podkopl protihráče, který odehrál míč a za tohle už musela přijít karta! Tohle byl velmi nevybíravý zákrok !

63
    Thorsten Mahrer se prezentoval velmi nebezpečným skluzem, ale rozhodčí nepískl žádný faul. Zajímavá situace. Domácí diváci s tímto výrokem sudího rozhodně nesouhlasí.

62
    Střídání v týmu SV BauWelt Koch Mattersburg: ze hřiště odchází Patrick Bürger, přichází Stefan Maierhofer.

61
    Máme za sebou hodinu hry a stav zápasu je stále nerozhodný. Domácí fotbalisté mají míč více na svých kopačkách, ale ve druhém poločase si zatím nevytvořili nějakou větší možnost na vstřelení branky.

59
    Thomas Goiginger a Florian Sittsam vedli velmi vášnivý rozhovor a už to vypadalo, že se poperou. Hlavní rozhodčí je musel od sebe oddělit. Souboj hráčů se sedmadvacítkami skončil nerozhodně.

58
    Z pravé strany přišel centr do vápna, který nikoho v malém vápně nenašel a proletěl tak až na druhou stranu hřiště, kde si míč vzal Ranfrl. Domácí jsou tak stále v držení míče.

57
    Domácí už jsou na míči a kombinují ve středu hřiště. Hosté dobře brání a nepouští domácí k blízkosti pokutového území.

56
    Sledujeme naprosto odlišný obrázek hry oproti prvnímu poločasu. Hosté sice nemají tak často míč na svých kopačkách, ale jakmile se ženou dopředu, většinou je z toho obrovská šance!

55
    Patrick Bürger trefuje po přímém kopu břevno domácí branky !

52
    Dobrý míč dostal do vápna Berisha, jenže promáchl a poté Holler dostal míč do autu. Následný rohový kop domácích skončil odkopem od branky hostů.

51
    Mërgim Berisha se pokoušel proběhnout po levé straně, ale Mahrer ho nepustil. Autové vhazování pro hostující celek.

50
    Reinhold Ranftl poslal přízemní centr na jednoho ze svých spoluhráčů ve vápně, jenže pro míč si doběhl hostující brankář a nenechal tak nikoho změnit směr tohoto centru.

49
    Domácí hráči jsou velmi aktivní a do vápna létá jeden centr za druhým! Je vidět, že si Linz chce vzít ztracené vedení zpět.

48
    René Gartler upadl ve vápně a pokoušel se sehrát divadlo na penaltu. Hlavní rozhodčí mu na to neskočil a ukazuje ať se zvedá nebo dostane kartu.

46
    Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Emanuel Pogatetz, přichází Felix Luckeneder.

46
    Domácí hráči prohospodařili v prvním poločase dvoubrankové vedení a nyní opět kombinují s míčem na svých kopačkách. Fanoušci Linze je bouřlivě podporují.

46

V prvním poločase jsme viděli doslova gólové hody ! Hned v úvodu zápasu se ujali domácí hráči vedení 1:0 a poté ve 29. minutě šli domácí dokonce do dvougólového vedení! Jenže hosté zápas nezabalili a po rohovém kopu těsně před koncem poločasu snížili na 2:1 a z poslední standartní situace v nastaveném čase dokonce vyrovnali na 2:2! Doufejme, že střelnice bude pokračovat i ve druhém poločase, který začne lehce po půl osmé.

45+3

45+3
    Mattersburg právě vstřelil branku!
    Tak nakonec máme vyrovnáno ! Po volném přímém kopu doletěl míč do vápna, kde ho protečoval Bürger, který našel úplně volného THORSTENA MAHRERA a ten střelou z bezprostřední blízkosti srovnává stav zápasu na 2:2 ! Branka do šatny !

45+2
    Domácí hráči ještě stihli faulovat kousek od svého vápna a hosté tak mají ještě jeden přímý kop na branku.

45+1
    Domácí už jsou opět na míči a kombinují na své polovině. První poločas se nejspíše dohraje v poklidu.

45
    Trauner šlapákem zasáhl soupeře a vysloužil si žlutou kartu.
    43. Thorsten MAHRER - 2:1

43
    Rene Renner se hnal sám po levé straně na branku domácích a jeho pokus ještě domácí brankář chytil. Následoval rohový kop, kterého se ujal právě Renner a ten přesně našel místo, kde stál THORSTEN MAHRER, který uklidil míč do sítě.

41
    Po delší době kombinují s míčem na kopačkách také hostující hráči, ale jsou dost daleko od branky domácích.

40
    Bürger předvedl podobný zákrok loktem do hlavy jako před chvílí jeho spoluhráč a tak se opět žlutí.

38
    Střídání v týmu SV BauWelt Koch Mattersburg: ze hřiště odchází Julius Ertlthaler, přichází Florian Sittsam.

37
    Za velmi nevybíravý zákrok loktem dostává první žlutou kartu v zápase Rene Renner.

36
    Rohový kop domácí nevyřešili vůbec špatně. Míč z rohu letěl na vrchol velkého vápna, kde stál připravený jeden z domácích hráčů, ale bohužel pro Linz mu míč přeskočil nohu a poté už hosté odehráli míč do bezpečí.

34
    Krásný centr do vápna poslal Thomas Goiginger a našel přesně Reného Gartlera, který z blízka napálil pouze obránce Nedeljka Malice. Dobrá šance domácího celku !

33
    Thomas Goiginger se chtěl sám dostat do vápna, ale byl hodně rychle zastaven. Hosté poté chtěli rozjet útočnou akci, ale nepřesný centr vrátil míč na kopačky domácích.

31
    Hosté působí hodně opařeně a k míči se prakticky nedostávají. Naopak domácí jsou hodně povzbuzeni další vstřelenou branku a kombinují s naprostým přehledem.

29
    Tým Linz právě vstřelil branku! Hosté lehkomyslně ztratili míč na polovině hřiště a jejich zaváhání trestá THOMAS GOIGINGER, který od poloviny hřiště dodribloval s míčem až na roh velkého vápna, odkud poslal nechytatelnou ránu nad Markuse Kustera. !

27
    Po delší době se k míči dostávají hráči hostujícího celku. Domácí se snaží o hluboké napadání a to se jim vyplácí, protože získali míč.

26
    Linz je stále na míči a kombinuje. Bohužel pro domácí se kombinace odehrává daleko od branky, takže nehrozí nějaké větší ohrožení soupeřovi branky.

24
    Stejný problém se stal i na druhé straně a to když na zemi zůstal ležet Patrick Bürger. rozdíl byl v tom, že domácí zakopli míč a rozhodčí tak mohl zkontrolovat, zda je Bürger v pořádku.

23
    Velmi dlouho na zemi ležel jeden z domácích hráčů. Všichni si mysleli, že hosté zakopnou balón, jenže se tak nestalo a hráči Mattersburgu se prohnali okolo ležícího hráče do útoku. Za toto gesto na ně celý stadion bučel.

21
    Dogan Erdogan se snažil projít po levé straně hřiště až do šestnáctky, jenže v ní bylo dost plno, a tak se rozhodl pro zpětnou nahrávku na své obránce.

20
    Domácí hráči jsou opět u balónu a kombinují ve středu pole. Hosté zatím dobře vykrývají pozice pro případný centr.

19
    Nyní se k míči po delší době dostali i hostující hráči Mattersburgu, rozvážnou kombinací na své polovině nabírají síly, které ztratili při čelení tlaku soupeře.

18
    Další nedovolené zákroky hostujícího celku mají za příčinu darování míče domácím, kteří opět mohou další kombinací ohrozit obrannou činnost Matterburgu.

16
    Opět jsou to pouze domácí, kteří jsou na míči a kombinují na polovině hostů. Chybí jim ale v posledních minutách nějaký pořádný nápad na finální přihrávku, bez které se k dalšímu vstřelení branky dostanou jen ztěžka.

15
    Chyba v rozehrávce hostů nyní způsobila ztrátu míče, načež jeden z hráčů Mattersburgu vyřešil brejk soupeře velmi tvrdým nedovoleným zákrokem. Vše se ale nakonec obešlo bez kartového ohodnocení a sudí pouze obránci hostujícího celku domluvil.

14
    I přesto se ale do první šance dostali i hosté, Prevljak si naběhl na vynikající přihrávku za obranu domácích, brankář Pervan byl ale včas na svém místě a skvělým zákrokem mu tuto šanci zhatil!

13
    Stejně akční jsou i fanoušci domácího celku. Jak se říká, ti jsou dvanáctým hráčem svého celku a dnes to rozhodně potvrzují!

12
    Domácí stále drží míč na svých kopačkách a hostům ho takřka vůbec nepůjčují! Kombinací na své polovině hledají možné skulinky, kudy se dostat do další šance!

11
    Hosté to zkouší dlouhými centry za obranu Linzu, další z těchto přetažených pokusů ale končí pouze u brankáře Pervana, který tak může rozjet další útočnou akci svého celku.

10
    Hosté se na chvíli osvobodili a dostali se ze své poloviny, míč na kopačkách ale dlouho neudrželi a ten je po dalším autovém vhazování na kopačkách domácího celku.

9
    Hráči domácího Linzu jsou stále nastěhování na polovině svého soupeře, kterému nechtějí ani půjčit míč. Vynikající kombinací si tvoří volný prostor a s ním přichází nadějné šance!

8
    Při úniku středem hřiště byl faulován Erdogan a domácí tak budou mít příležitost další standardní situace.

7
    Domácí hráče rozhodně branka nakopla a nejen hráče, ještě více jsou slyšet domácí fanoušci, kteří dělají opravdu fantastickou atmosféru.
    6. Peter MICHORL - 1:0

6
    Tým Linz právě vstřelil branku! A domácí se ihned dostávají do vedení! To bude utkání! Po autovém vhazování se dostal k míči Thomas Goiginger, přihrál na hranici vápna PETEROVI MICHORLOVI a ten tvrdou ránou přímým nártem, uklidil míč do levého dolního rohu Kusterovy svatyně!

5
    Nyní už se ale hraje a domácí za obrovské podpory fanoušků, rozjíždí další kombinaci na polovině soupeře.

4
    Erdogan odešel po svých za pomezní čáru, Erhardt ale musel být ještě ošetřován na hrací ploše.

2
    Další tvrdý střet, tentokrát to odnesl nejvíce hostující hráč, který se srazil s Erdoganem. Už v druhé minutě utkání tak musí na hřiště spěchat lékaři.

1
    Domácí začali utkání ve velkém tempu, následný nedovolený zákrok jednoho z hostujících hráčů jim ale zhatil snahu o vstřelení branky snad v první minutě utkání.

1

LASK Linz: Pervan – Ramsebner, Trauner, Pogatetz – Ranftl, Erdogan, Michorl, Ullmann – Goiginger, Gartler, M. Berisha.
    Náhradníci: Schlager – Holland, Alan, Luckeneder, Raguz, Riemann, Wiesinger.

SV BauWelt Koch Mattersburg: Kuster – Höller, Malic, Mahrer, Rath – Erhardt, Jano, Ertlthaler – Prevljak, Bürger, Renner.
    Náhradníci: Casali – Lechner, Maierhofer, Ortiz, Pink, Sittsam..

LASK Linz

Linz se nyní nachází na páté pozici se ziskem dvanácti bodů ze čtyř a dvaceti možných! Forma tohoto celku je v letošní sezóně vyrovnaná, jejich síla je ale především na domácím hřišti, kde hraji i dnes. Tam totiž z těch dvanácti bodů získali hned 10!

V posledním utkání hráči Linzu remizovali na hřišti AC Wolfsbergeru 0:0, za což ale mohou být rozhodně rádi, jelikož na branku nevystřelili a sami se museli po většinu utkání bránit.

Mattersburg je na tom o poznání hůře, než jejich dnešní soupeř. Se ziskem pouhých pěti bodů za jedno vítězství a dvě remízy, obsazují beznadějně předposlední pozici s náskokem čtyř bodů na poslední St. Polten!

V posledním utkání hostil Mattersburg tým ze Salcburku, nechybělo moc a z utkání by si odnesli bod! Ten jak byl blízko, tak byl i daleko. Po velkém tlaku hostů ze závěru utkání se v poslední, 90+4. minutě prosadil hostující Haidara a sebral domácím možnost na bodový zisk.

Vzájemná utkání

Tyto týmy se spolu setkávali naposled v Erste Lize, v sezóně 14/15. Týmy byly vždy vyrovnané a jediné co nám zřejmě zaručují, jsou branky, na které se rozhodně těší fandové ofensivního fotbalu. V posledních čtyřech vzájemných střetnutích jich padlo celkem 9!

Krásný sobotní podvečer vám přeji u devátého kola rakouské Tipico Bundesligy. V jeho rámci hosté LASK Linz na svém Linzer Stadionu tým SV BauWelt Koch Mattersburg. Příjemnou počtenou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.