Spartak Moskva – Kunlun 6:2 (kon.) | Novosibirsk – Minsk 2:1 (kon.) | Barys – Dynamo Moskva 3:5 (kon.)
Omsk – Jaroslavl 6:1 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Petrohrad 1:9 (kon.) | Čerepovec – Vladivostok 3:2 (2:1 po s.n.)
N.Novgorod – Chabarovsk 1:0 (po pr.) | Viťaz – HC Slovan 4:0 (kon.)
Avangard Omsk
6:1 (2:0, 1:1, 3:0)
Lokomotiv Jaroslavl
Sobota 23.09.2017, 13:00 • Omsk Arena • KHL

Československá stopa

Dominik Furch (OMS) 60 minut, 33 zákroků, 1 gól, 97,06 %
    Jakub Nakládal (JAR) 0+0, 4 střely, čas na ledě 21:03 (15:31:27)

Hokejisté Omsku neponechali ve třetí třetině nic náhodě, přidali v ní další tři branky a přehráli Jaroslavl vysoko 6:1. Domácím dnes skvěle vycházely přesilovky, vždyť v nich skórovali hned čtyřikrát. Ve třetí části nejprve využil čtyřminutovou početní výhodu Vitalij Meňšikov a poté se dostal ke slovu také další obránce Jegor Martynov. Ten se prosadil ve dvojnásobné přesilové hře a o necelou minutu později zužitkoval i klasickou.

59:52
    Domácí fanoušci povstali a děkují svým hráčům za dnešní výkon.

59:13
    Z levé strany to ještě zkoušel Brandon Kozun, Furch na místě.

59:00
    Je tu už poslední minuta třetí třetiny i celého utkání.

58:25
    Dopředu se vydal Dmitrij Kugryšev. Hostující obrana jeho průnik zastavila.

57:43
    Teď střílel od modré čáry Staffan Kronwall. Furch ale uschoval puk ve své výstroji.

57:09
    Střelu Ljubuškina vyrazil Furch jen před sebe na hůl Jegora Averina. Ten však ani nadvakrát puk za záda gólmana Omsku nedostal!

56:32
    Lapačka Dominika Furcha přerušila hru po střele Osipova. Domácí brankář podpořil hru svých spoluhráčů spolehlivým výkonem.

54:50
    Hosté ve třetí části doplatili na nedisciplinovanost. Při hře 5 na 5 nehrají špatně, ale přesilovky má Omsk dnes skvělé.
    53:44 Jegor MARTYNOV - 6:1

53:44
    Avangard právě vstřelil branku!
    V pokračující přesilovce 5 na 4 se domácí opět prosazují! Erik Gustafsson zase našel JEGORA MARTYNOVA, který se znovu z levé strany trefuje. Tentokrát zamířil k bližší tyčce – 6:1. Avangard dnes hraje početní výhody skvěle. Asistence: Erik Gustafsson a Kirill Semjonov.
    52:49 Jegor MARTYNOV - 5:1

52:49
    Domácí nabídnutou šancí nepohrdli a vedou už 5:1! JEGOR MARTYNOV dostal kotouč na vrchol levého kruhu dělovkou z první propálil přesouvajícího se Murygina. Asistence: Ilja Michejev a Erik Gustafsson.

52:21
    Dokonce dvojnásobná početní výhoda pro Avangard! Napadající Jegor Averin zahákoval Medveděva a posílá Lokomotiv do tří.

51:35
    Domácí začali přesilovku dobře, Murygin už musel třikrát zasahovat proti střelám hráčů Avangardu.

51:04
    Navíc přesilovka pro domácí tým. Vladislav Kartajev dostává dvě minuty za hákování.

50:10
    Do konce zápasu zbývá necelých deset minut. Zdá se, že domácí směřují za třemi body.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 1. Košelev (Fisenko, J. Medveděv), 13. K. Semjonov (A. Petersson, Everberg), 40. Kugryšev (Martynov), 46. Meňšikov (Lemťugov, J. Medveděv), 53. Martynov (I. Michejev, Gustafsson), 54. Martynov (Gustafsson, K. Semjonov) – 28. Talbot (Kronwall)

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Meňšikov, J. Medveděv (C), Ahnelöv, Lisov, Gustafsson, Martynov, Minejev – Lemťugov (A), Fisenko, Kugryšev – I. Michejev, Pjanov, Košelev – A. Petersson, K. Semjonov, Everberg – A. Galimov, Stas, Manukjan – Fajzullin.
    Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Sudnicin) – Kronwall (C), Nakládal, Rafikov, Čerepanov, Ljubuškin, D. Osipov, Jelesin – Kozun, Kontiola, Talbot (A) – Korškov, Kraskovskij, Polunin – Lugin, Apalkov, Averin (A) – Kajumov, Kartajev, Kadějkin – Iljenko.

Rozhodčí: Naumov, Bondar – Palei, Ponamarenko