Spartak Moskva – Kunlun 6:2 (kon.) | Novosibirsk – Minsk 2:1 (kon.) | Barys – Dynamo Moskva 3:5 (kon.)
Omsk – Jaroslavl 6:1 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Petrohrad 1:9 (kon.) | Čerepovec – Vladivostok 3:2 (2:1 po s.n.)
N.Novgorod – Chabarovsk 1:0 (po pr.) | Viťaz – HC Slovan 4:0 (kon.)
Avangard Omsk
6:1 (2:0, 1:1, 3:0)
Lokomotiv Jaroslavl
Sobota 23.09.2017, 13:00 • Omsk Arena • KHL

Československá stopa

Dominik Furch (OMS) 60 minut, 33 zákroků, 1 gól, 97,06 %
    Jakub Nakládal (JAR) 0+0, 4 střely, čas na ledě 21:03 (15:31:27)

Hokejisté Omsku neponechali ve třetí třetině nic náhodě, přidali v ní další tři branky a přehráli Jaroslavl vysoko 6:1. Domácím dnes skvěle vycházely přesilovky, vždyť v nich skórovali hned čtyřikrát. Ve třetí části nejprve využil čtyřminutovou početní výhodu Vitalij Meňšikov a poté se dostal ke slovu také další obránce Jegor Martynov. Ten se prosadil ve dvojnásobné přesilové hře a o necelou minutu později zužitkoval i klasickou.

59:52
    Domácí fanoušci povstali a děkují svým hráčům za dnešní výkon.

59:13
    Z levé strany to ještě zkoušel Brandon Kozun, Furch na místě.

59:00
    Je tu už poslední minuta třetí třetiny i celého utkání.

58:25
    Dopředu se vydal Dmitrij Kugryšev. Hostující obrana jeho průnik zastavila.

57:43
    Teď střílel od modré čáry Staffan Kronwall. Furch ale uschoval puk ve své výstroji.

57:09
    Střelu Ljubuškina vyrazil Furch jen před sebe na hůl Jegora Averina. Ten však ani nadvakrát puk za záda gólmana Omsku nedostal!

56:32
    Lapačka Dominika Furcha přerušila hru po střele Osipova. Domácí brankář podpořil hru svých spoluhráčů spolehlivým výkonem.

54:50
    Hosté ve třetí části doplatili na nedisciplinovanost. Při hře 5 na 5 nehrají špatně, ale přesilovky má Omsk dnes skvělé.
    53:44 Jegor MARTYNOV - 6:1

53:44
    Avangard právě vstřelil branku!
    V pokračující přesilovce 5 na 4 se domácí opět prosazují! Erik Gustafsson zase našel JEGORA MARTYNOVA, který se znovu z levé strany trefuje. Tentokrát zamířil k bližší tyčce – 6:1. Avangard dnes hraje početní výhody skvěle. Asistence: Erik Gustafsson a Kirill Semjonov.
    52:49 Jegor MARTYNOV - 5:1

52:49
    Domácí nabídnutou šancí nepohrdli a vedou už 5:1! JEGOR MARTYNOV dostal kotouč na vrchol levého kruhu dělovkou z první propálil přesouvajícího se Murygina. Asistence: Ilja Michejev a Erik Gustafsson.

52:21
    Dokonce dvojnásobná početní výhoda pro Avangard! Napadající Jegor Averin zahákoval Medveděva a posílá Lokomotiv do tří.

51:35
    Domácí začali přesilovku dobře, Murygin už musel třikrát zasahovat proti střelám hráčů Avangardu.

51:04
    Navíc přesilovka pro domácí tým. Vladislav Kartajev dostává dvě minuty za hákování.

50:10
    Do konce zápasu zbývá necelých deset minut. Zdá se, že domácí směřují za třemi body.

49:24
    Závar před svou svatyní vyřešil zalehnutím puku Dominik Furch.

48:30
    Domácí vyrazili do přečíslení 2 na 1. Ansel Galimov ještě hledal Arťoma Manukjana, kterému však střela nesedla a Murygin tak nemusel vytahovat další kotouč ze své sítě.

47:11
    Lokomotiv je v plném počtu. Hosté ale prohrávají o tři góly a už to budou mít hodně těžké.

46:27
    Hosté se teď dokázali osvobodit.

45:51
    Domácí pokračují v přesilovce, už jsou opět usazeni v útočné třetině.
    45:10 Vitalij MEŇŠIKOV - 4:1

45:10
    Domácí první část přesilovky rychle využili a zvyšují už na 4:1! VITALIJ MEŇŠIKOV dostal kotouč na osu hřiště a střelou z voleje překonal Murygina, který toho zřejmě mnoho neviděl. Asistence: Nikolaj Lemťugov a Jevgenij Medveděv.

44:48
    André Petersson je ve třetí třetině pořádně bit. Po nepříjemném pádu na hrazení se na led rychle vrátil, ale teď ho trefil holí do obličeje Nikita Čerepanov. Navíc mu způsobil krvavé zranění, což znamená trest na 2+2 minuty.

44:31
    Do podobného prostoru si nyní sjel s kotoučem Semjon Košelev. Jeho střela skončila na hrudi Murygina.

44:14
    Puk se v útočném pásmu odrazil k Jegorovi Martynovovi, který ho z vrcholu pravého kruhu napálil směrem na branku. Trefil ale jen bránícího protihráče.

43:46
    Domácí v postavení mimo hru. Vhazuje se tedy ve středním pásmu.

41:57
    Švédský útočník naštěstí opustil ledovou plochu po svých. Hra může pokračovat.

41:57
    Na ledě zůstává ležet André Petersson. Ten v plné rychlosti zavadil o projíždějícího soupeře a spadl hlavou na mantinel. Snad bude v pořádku.

41:25
    Střelu Dmitrije Lugina pokryl Dominik Furch, který svým zákrokem přerušil hru.

40:58
    Oba týmy jsou v tuto chvíli v plném počtu.

Hity – 6:9

Ve druhé třetině padlo po brance na každé straně a domácí tak stále vedou o dva góly, konkrétně 3:1. Hráči Lokomotivu začali druhou třetinu aktivně a ve 28. minutě byli za svou snahu odměněni. Kronwall poslal do samostatného úniku Maxima Talbota, který se trefil mezi betony Dominika Furcha. Pouhých 32 sekund před přestávkou však v přesilové hře 4 na 3 zamířil přesně Dmitrij Kugryšev, jenž Omsku vrátil dvoubrankový náskok.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00
    39:28 Dmitrij KUGRYŠEV - 3:1

39:28
    Domácí přesilovku 4 na 3 využívají a vedou opět o dvě branky! Jegor Martynov nabil DMITRIJOVI KUGRYŠEVOVI, který vypálil kousek za levým kruhem a trefil se k bližší tyčce hostující branky. Asistence: Jegor Martynov.

38:57
    Hosté si nepohlídali střídání a při hře 4 na 4 poslali do hry pět hokejistů. Rozhodčí to nepřehlédli a budou vylučovat. Omsk tedy čeká výhodná přesilovka 4 na 3.

37:54
    Právě Lugin se dostal po odpískání do potyčky s Erikem Gustafssonem. Oba hráči dostávají dvě minuty za hrubost.

37:52
    Jegor Averin našel zpětnou přihrávkou Dmitrije Lugina, který na nic nečekal a střelou zápěstím prověřil Furcha. Český gólman zakročil lapačkou.

37:35
    Domácí v závěru třetiny trochu zvýšili aktivitu, nechtějí jen bránit těsný náskok.

36:45
    Dobré napadání Dennise Everberga, který dokázal puk za brankou vybojovat a ještě ho dostat ke Kirillovi Semjonovovi. Ten ale v tísni nedokázal trefit hostující klec.

35:04
    A teď už je Avangard v plném počtu.

34:57
    Domácí vyhazují a je jasné, že oslabení ubrání.

34:01
    Brankář Murygin následně chyboval při rozehrávce. Puk se naštěstí pro hosty odrazil za branku, kde byl Semjon Košelev osamocen a nedokázal nic vymyslet.

33:52
    Domácím se podařilo vyhodit.

33:03
    Ansel Galimov zvedl v souboji hokejku příliš vysoko. Následovat bude další přesilovka pro hosty.

32:56
    Zaútočili také domácí. Střela Jegora Martynova prošla vedle pravé tyčky z pohledu Murygina.

32:03
    Hosté jsou teď aktivnějším týmem. Furch se musel rychle přesouvat proti voleji Alexandra Jelesina.

30:21

30:07
    Po sehrávce s Kozunem pálil od modré z voleje Jakub Nakládal. Puk je ve výstroji brankáře Furcha.

29:12
    Kronwall nyní promáchl kotouč při pokusu o střelu. Domácí následně vyhazují.

28:55
    Z pravého kruhu střílel Petri Kontiola. Trefil hůl obránce Medveděva, od které se puk odrazil až do ochranné sítě za brankou.

28:20
    Domácích bylo na ledě šest a to znamená, že si Lokomotiv zahraje přesilovku. Trest pro hráčskou lavici odsedí Danil Fajzullin.
    27:41 Maxime TALBOT - 2:1

27:41
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Hosté dávají kontaktní gól! Staffan Kronwall našel nádherným pasem MAXIMA TALBOTA, který najížděl sám na Furcha a po rychlém zamícháním puku zamířil mezi betony domácího gólmana – 2:1. Asistence: Staffan Kronwall.

26:57
    Jegor Korškov po pravém křídle zavezl puk do útočného pásma a nahazoval ho směrem na zadní tyčku. Nikdo z hostujících hráčů však kotouč nedokázal tečovat.

26:22
    Alexej Murygin přidržel v lapačce nahození ze středního pásma. Následuje reklamní přestávka.

25:59
    Od modré čáry střílel Kronwall, Furch vyrazil kotouč do rohu.

25:45
    Oba celky už jsou v plném počtu hráčů.

24:22
    Dominik Furch si připsal další úspěšný zákrok. Pokryl pokus Apalkova z ostrého úhlu.

23:44
    Oba hráči jsou nakonec posláni na trestnou lavici za hrubost. Hrát se tedy bude 4 na 4.

23:44
    Podél pravého mantinelu se vydal dopředu Jakub Nakládal. Ten střílel už z ostrého úhlu a Dominik Furch si pro puk sáhl lapačkou. Následovala ještě menší strkanice mezi Maximem Talbotem a Michailem Fisenkem, který hájil prostor před svým brankářem.

23:03
    Dopředu zamířili také hokejisté Avangardu, ale ocitli se v postavení mimo hru.

22:45
    Vypadá to, že hosté nastoupili do druhé části ofenzivně naladěni, zatím mají kotouč na svých holích.

21:57
    Tentokrát hosty zastavilo postavení mimo hru.

20:50
    Obránce Denis Osipov podpořil ofenzivu Jaroslavle a přihrávkou zpoza branky našel Dmitrije Lugina. Ten ale neuspěl, zamířil jen do betonu Furcha.

Hity – 3:6

První třetina vyšla lépe Omsku, který vede nad Jaroslavlí 2:0. Domácí se poprvé prosadili už po 44 sekundách, kdy si Semjon Košelev pohrál s obráncem i brankářem Muryginem a otevřel skóre utkání. Ve 13. minutě pak střelou nad lapačku zvýšil Kirill Semjonov. Lokomotiv není opticky horší, ale zaostává za soupeřem v produktivitě.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:56
    Za brankou Omsku operoval Jegor Korškov. Domácí obránci ho ale zdvojili a Korškov nedokázal puk nikomu ze spoluhráčů předat

19:01
    Je tu poslední minuta první třetiny.

18:49
    Obránce Jegor Martynov podnikl útočný výlet, který skončil střelou z osy kluziště. Murygin byl na místě a vyražený puk přikryl.

18:29
    Ansel Galimov dostal přihrávku do předbrankového prostoru, Murygin si s jeho zakončením poradil.

18:14
    Puk se dotkl ochranné sítě za Furchovou brankou. Bylo to s přispěním teče domácího hráče a tak se bude vhazovat v útočném pásmu Jaroslavle.

17:31
    Ilja Michejev se z pravé strany natlačil až do zakončení. Jeho bekhendovou střelu k bližší tyčce vyrazil Murygin.

17:02
    Hostující hráč nahazoval puk za branku ještě za červenou čarou. Odpískáno je tedy zakázané uvolnění Lokomotivu.

16:42
    Je tu reklamní přestávka, poslední v první třetině.

16:05
    Hráči Omsku nyní operují s kotoučem v útočné třetině, hrají s chutí.

14:39
    Domácí jsou zatím produktivnějším týmem a proto vedou nad Lokomotivem 2:0.

13:13
    Jeden z hostujících hráčů se řítil z pravé strany na Furcha, domácí gólman si ale situaci dobře pohlídal.
    12:24 Kirill SEMJONOV - 2:0

12:24
    Domácí zvyšují své vedení! André Petersson v útočném pásmu přenechal puk KIRILLOVI SEMJONOVOVI, který s ním dojel až mezi kruhy a střelou nad lapačku překonává Murygina – 2:0. Asistence: André Petersson a Dennis Everberg.

12:01
    Valentin Pjanov se dobře nacpal až před Murygina, ale nedotáhl svou akci do úspěšného konce.

11:08
    Furch přerušuje hru jistým zákrokem a domácí mohou po oslabení definitivně srovnat svou sestavu.

10:49
    Domácí jsou v plném počtu.

10:40
    Staffan Kronwall nahazoval puk na Furcha v momentě, kdy měl domácí gólman volný výhled. Ten tak vyrazil kotouč do rohu.

10:03
    Domácí se nyní dokázali osvobodit vyhozením.

09:31
    S ranou Jakuba Nakládala od pravého mantinelu si poradil jeho krajan v brance Avangardu, Dominik Furch.

08:48
    Hosté si zahrají přesilovku. Erik Gustafsson dostává dvě minuty za podražení.

08:08
    Střela Pavla Krastovského skončila v lapačce Dominika Furcha. Následuje reklamní přestávka.

07:59
    Fajzullin se v útočném pásmu neprosadil, dopředu míří hosté.

07:37
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Furcha.

06:50
    Jeden z hostujících hráčů pronikl dopředu po pravém křídle, ale svým nedůrazným zakončením nenadělal Furchovy větší starosti.

05:48
    Lokomotiv se přeci jen probouzí a Dominik Furch už musel několikrát zasahovat.

04:18
    Postavení mimo hru zastavilo další akci Omsku. Vhazuje se ve středním pásmu.

02:09
    Domácí začali utkání velmi dobře. Hosté z Jaroslavle zatím vypadají zaskočeně.
    00:44 Semjon KOŠELEV - 1:0

00:44
    Domácí zahájili utkání bleskově! Už po 44 sekundách hry našel Jevgenij Medveděv rozjetého SEMJONA KOŠELEVA, který objel obránce, před Muryginem si stáhl puk na střed hřiště a forhendem ho zasouval do odkryté klece. Asistence: Michail Fisenko a Jevgenij Medveděv.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Meňšikov, J. Medveděv (C), Ahnelöv, Lisov, Gustafsson, Martynov, Minejev – Lemťugov (A), Fisenko, Kugryšev – I. Michejev, Pjanov, Košelev – A. Petersson, K. Semjonov, Everberg – A. Galimov, Stas, Manukjan – Fajzullin.

Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Sudnicin) – Kronwall (C), Nakládal, Rafikov, Čerepanov, Ljubuškin, D. Osipov, Jelesin – Kozun, Kontiola, Talbot (A) – Korškov, Kraskovskij, Polunin – Lugin, Apalkov, Averin (A) – Kajumov, Kartajev, Kadějkin – Iljenko.

Rozhodčí: Naumov, Bondar – Palei, Ponamarenko.

Avangard Omsk:
    Hokejisté Omsku dosud uhráli 20 bodů a ve vyrovnané tabulce Východní konference jim patří sedmá pozice. Naposledy hráči Avangardu nestačili na domácím ledě na mistrovský Petrohrad, kterému podlehli 1:3, ale před tím vyhráli čtyřikrát v řadě. Tým hodně spoléhá na českého gólmana Dominika Furcha, který si drží skvělá čísla.