Spartak Moskva – Kunlun 6:2 (kon.) | Novosibirsk – Minsk 2:1 (kon.) | Barys – Dynamo Moskva 3:5 (kon.)
Omsk – Jaroslavl 6:1 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Petrohrad 1:9 (kon.) | Čerepovec – Vladivostok 3:2 (2:1 po s.n.)
N.Novgorod – Chabarovsk 1:0 (po pr.) | Viťaz – HC Slovan 4:0 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk
1:9 (1:2, 0:3, 0:4)
SKA Petrohrad
Sobota 23.09.2017, 13:30 • Arena Jugra • KHL

Zápas nabídnul absolutní převahu hráču Petrohradu. V první půli byli týmy víceméně vyrovnané, ale od druhé periody to už byla absolutní dominance hostů. Petrohrad po vysoké výhře zůstavá na první místě tabulky. Domácí Jugra se utrpěla další prohru a je opravdu v krizi. (15:51:20)

Petrohrad právě vstřelil branku!

Dalši branka v domácí bráně. Rundblad přesně našel volného ILYU KABLUKOVA a ten namířil střelu do pravého horního rohu. Skóre už je o rozdíl osmi branek.

55:48

54:30
    Domácí hráči odpalujou puk ze svého obranného pásma.

53:48
    Vhazování vyhrál Petrohrad a bude zakládat další útočnou akci.

53:30
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Lekomtsev – 2 min.).
    52:14 DERGACHYOV - 1:8

52:14

Absolutní dominance Petrohradu pokračuje. Rychle se dostal do protiútoku a zvyšuje na rozdíl sedmi branek. Malstev přesně našel hokejku ALEXANDRA DERGAVYOVA a tomu stačilo pouze nastavit hokejku. Teč namířil přesně do levého rohu branky. Asistence: Ketov.
    50:31 HERSLEY - 1:7

50:31

Tak tohle už je opravdový debakl. PATRIK HERSLEY přidáva druhou branku v utkání. Jeho první střela letěla na pouze do obránce, druhá střela už ovšem byla velice razantní a prostřelila vše, co ji stálo v cestě. Petrohrad absolutně dominuje.

49:00
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Varfolomeyev – 2 min.).
    49:30 SHIROKOV - 1:6

49:30

Petrohrad zvyšuje na rozdíl pěti branek. SERGEI SHIROKOV se dostal do samostatného nájezdu a tvaři v tvář s brankářem nezaváhal. Jeho rána mířila přesně mezi betony Fokina. Asistence: Malstev, Hersley.

47:30
    Shestyorkin si schovává puk do své lapačky a bude se vhazovat.

46:45
    Hosté se vymanili z obrany a rychlé přecházejí do útoku.

46:30
    Domácí hráči po dlouhé době se chvíli drží v útočném pásmu a budou se snažit snížit.

45:40
    Petrohrad ztratil útočné pásmo po špatné domluvě spoluhráču.

45:00
    Vhazování v útočném pásmu Petrohradu.

44:20
    Savinainen vybojoval puk uprostřed hřiště a vrhá se na branku soupeře.

43:15
    Vhazování v útočném pásmu hostů.

43:00
    Souboj o puk u brány Shestyorkina vybojovali domácí hráči a budou se snažit vystřelit.

42:15

41:20
    Domácí se i přes početní výhodu nedokážou dostat do útočného pásma a čas jim ubývá.

40:15
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Vojnov – 2 min.).

40:01

Druhá třetina nabídla celkem tři branky. Všechny góly vstřelil Petrohrad a ve druhé třetině jednoznačně dominoval. Hosté konečně plní roli absolutního favorita a už domácí nepouští k žádné velké šanci. První branku v druhé třetina vstřelil Gusev po teči domácího obránce. Petrohrad vstoupí do závěrečné třetiny s náskokem 5:1

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00
    38:35 SHIROKOV - 1:5

38:35

Po vyhraném vhazování se Petrohrad dostal do dobré střelecké příležitosti. Patrik Hersley vystřelil a SERGEI SHIROKOV skvělou teči změnil směr puku a ten doletěl za záda brankáře.
    37:25 BELOV - 1:4

37:25

Petrohrad přidává další branku na svůj úšet. Khafizullin nabil puk ANTONOVI BELOVOVI na střelu. Jeho rána mířila přesně do pravého horního rohu branky. Petrohrad vede už o tři branky. Asistence: Khafizullin.

36:45
    Petrohradu se úspěšně daří držet v útočném pásmu.

35:44
    Petrohrad vybojoval puk a dostavá se do rychlého protiútoku.

35:00
    Souboj o puk v obranném pásmu Petrohradu.
    32:53 GUSEV - 1:3

32:53

Hosté se dokázali prosadit v přesilové hře. NIKITA GUSEV obdržel skvělou přihrávku od spoluhráče a vypálil na branku. Jeden z obráncu Jugry si puk tečl do své branky a Petrohrad se ujímá vedení 3:1. Asistence: Vojnov.

31:31

31:24
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (85 Pestushko – 2 min.).

30:20
    Domácí tým v přesilvce vytváří tlak, ale obránce hostů dokázal puk odpálit daleko od své branky.

29:31
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Maltsev – 2 min.).

29:26
    Domácí hráči se už radovali z vyrovnání. Puk se octil pod brankářem, ale nepřešel za čáru.

28:50

27:50
    Souboj o puk v obranném pásmu Petrohradu. Lekomtsev nakonec dokázal puk vybojovat a udržel útočné pásmo.

26:50
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Khafizullin – 2 min.).

25:50
    Hosté se dostali do útočného pásma a hledají ideální místo pro ohrožení branky.

24:00
    Hosté se konečně vymanili z tlaku a rychlé přecházejí do útoku.

23:01
    Domácí vjeli do druhé třetiny ve velkém stylu a vytváří tlak na hráče Petrohradu.

22:02
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

21:00
    Petrohrad drží puk u své branky a hráči budou zakládat útočnou akci.

20:01

První třetina nám nabídla překvapivě vyrovnanou bitvu. Očekávalo se, že Petrohrad bude celou třetinu tlačit a bude se čekat na branky. Domácí tým překvapivě předvádí úctyhodný výkon a drží krok s Petrohradem. První branku vstřelili hosté na počátku desáté minuty, když se Vojnov napřáhl ke střele a propálil vše, co mu stálo v cestě. O dvě minuty později hosté přidali druhou branku. V závěru zápasu dokázal domácí tým po protiútoku snížit na 1:2.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

18:35
    Zmatky před brankářem Fokin řeší Nekolenko odpalením puku ze svého obranného pásma. Bude se pískat zakázané uvolnění.

17:55
    Hosté se po dlouhé době dostali do útočného pásma a připravují si rozehrávkou střeleckou pozici.

17:05
    Shestyorkin si po střele Makarova schoval puk do své lapačky a bude se vhazovat v obranném pásmu Petrohradu.
    15:47 VARFOLOMEYEV - 1:2

15:47
    Jugra právě vstřelila branku!

Hosté rychlé přišli o puk v útočném pásmě a PAVEL VARFOLOMEYEV se dostal do rychlého protiútoku. Jeho sólový průnik ho dostal až k brankáři hostů a střelu umístil přesně mezi betony brankáře. Jugra snižuje na 1:2. Asistence: Ilyin.

15:03

13:03
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Ilyin – 2 min.).

13:03
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Skachkov – 2 min.).

12:02
    Střídání v týmu Jugra Chanty-Mansijsk: ze hřiště odchází Proskuryakov, přichází Fokin.
    12:21 KABLUKOV - 0:2

12:21

Hosté se po krátké době dostali k druhému gólu. ILYA KABLUKOV se dostal k dobré střelecké příležitosti a nezaváhal. Hosté se dostavají do velkého tlaku a Jugra neví, jak reagovat.

11:08
    Hosté se dostali do varu a úspěšně se jim daří držet v útočném pásmu.
    10:01 VOJNOV - 0:1

10:01

Ilya kovalchuk přesně narazil VOJNONOVI na střelu. Ten se napřáhnul a prostřelil absolutně všechno, co mu stálo v cestě. Brankář domácích neměl šanci reagovat na střelu a jenom se ohlédl po puku ve své brance. Asistence: Kovalchuk.

07:51
    Bude se vhazovat uprostřed hrací plochy. Vhazování vyhrál tým Petrohradu.

06:10
    Shipov čeká za svou bránu až jeho spoluhráči dostřídají, aby mohl puk vyvést do útoku.

05:21
    Shestyorkin se poprvé potkal s pukem a schoval si ho do své lapačky. Bude se vhazovat v útočném pásmu domácích.

04:30
    Ani jeden z týmu se nedokáže udržet v pásmu a hráci podstupujou souboje o puk u střídaček.

03:40
    Kalinin ztratil přišel o puk uprostřed hrací plochy a domácí tým se vrhl do rychlého protiútoku.

02:30
    Proskuryakov si připsal první zákrok a bude se vhazovat v obranném pásmu domácích hráčů.

02:00
    Štajnoch vyváží puk do středu hřiště a pokouší se založit útočnou akci.

01:00
    Hráči hostů hned po úvodu vytvářejí tlak a snaží se udržet v útočném pásmu.

00:05
    Úvodní buly vyhrál Petrohrad.

00:01

Jugra Chanty-Mansijsk: Proskurjakov (Fokin) – Lekomcev, Několenko, Vitásek, Štajnoch, Šulakov, Pogorišnyj, Meljakov – Skačkov, D. Makarov, Savinainen – Pestuško, Šipov, Varfolomejev – Buljanskij, K. Majorov, Ankudinov – Kupcov, D. Iljin, Panov.

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Korobjov) – Vojnov, Gavrikov, Hersley, Zub, A. Bělov, Chafizullin, Rukavišnikov, Rykov – Kalinin, Dacjuk, Kovalčuk – Barabanov, M. Malcev, Širokov – S. Plotnikov, Tichonov, N. Gusev – Ketov, Kablukov, Děrgačov..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Petrohrad vyhrál úplně všechny vzájemné zápasy.

Posledních pět vzájemných utkání:

Petrohrad 9:4 Jugra
    Jugra 2:4 Petrohrad
    Petrohrad 7:2 Jugra
    Jugra 3:4 Petrohrad

Naopak hosté zažívají opravdu snový vstup do sezóny. V tabulce jsou na absolutním vrcholu s náskokem jedenácti bodů. Z třinácti zápasu si Petrohrad připsal deset čistých výher a dvě vítězství v prodloužení. V dnešním zápase se očekáva od hostů absolutní kontrola zápasu a výhra o několik branek. V tabulce nejlepších střelců jsou hned tři hráči Petrohradu na nejvyšších pozicích. Petrohrad má velice nabitý tým, který vedou dvě hvězdy ruské reprezentace Pavel Datsyuk a Ilya Kovalchuk. První jmenovaný ( kapitán týmu) je zároveň na vrcholu nejlepších střelců KHL, připsal si čtyři góly a čtrnáct asistencí.

Jugra Chanty-Mansijs

Dnešní domácí tým zažívá opravdu hrozivý vstup do sezóny. Z jedenácti zápasu Jugra dokázala urvat tři body pouze jednou a dvakrát si připsala výhru po prodloužení. V tabulce se nachazí na absolutním dnu. V dnešním zápase bude plnit roli absolutního outsidera, který by neměl mít šanci urvat jakýkoliv bod. Nejlepším střelcem týmu je Ivan Lekomtsev, který si připsal čtyři góly a jednu asistenci. Kvůli zranění do zápasu nezasáhne Pavel Valentenko.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Marek Jašek

Branky a nahrávky: 16. Varfolomeyev (Ilyin) – 11. Vojnov (Kovalchuk), 13. Kablukov, 33. Gusev (Vojnov), 38. Belov (Khafizullin), 39. Shirokov (Hersley), 50. Shirokov (Malstev, Hersley), 51. Hersley, 53. Dergachyov (Ketov), 57. Kablukov

Rozhodčí: Gashilov V. (Rus), Jeřábek A. (Cze)