Kladno – Ústí n/L 2:1 (po pr.) | K. Vary – Benátky n/J 8:1 (kon.) | Přerov – Třebíč 2:4 (kon.)
Litoměřice – Vsetín 4:3 (po pr.) | Motor ČB – Prostějov 5:3 (kon.) | Slavia – Frýdek-M. 0:2 (kon.)
Havířov – Kadaň 4:1 (kon.)
Rytíři Kladno
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
HC Slovan Ústí nad Labem
Sobota 23.09.2017, 16:00 • ČEZ stadion, Kladno • Chance liga • 5. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, přeji příjemný večer! (18:24:16)

Kladenští vtrhli do utkání jako uragán, ale své šance nedokázali během prvního dějství zužitkovat v gól. Tu největší příležitost měl Přikryl, ale trefil pouze brankovou konstrukci. Ve druhé třetiny jsme viděli hitparádu neproměněných šancí. Kladno mělo několik vyložených příležitostí, ale proměnit dokázalo jen jednu, zásluhou Machače. Třetí třetinu ovládli hosté, když se v 49. minutě prosadil Gengel. Následné prodloužení rozhodla přesilová hra, kterou využil David Tůma a přisoudil tak Kladnu dva body.

62:39
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Kladno využívá přesilovou hru a vítězí v zápase 2:1 pp. DAVID TŮMA stál výborně před gólmanem a tečoval střelu Davida Šticha. Asistence: David Štich, Roman Přikryl

62:07
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Oscar Flynn – 2 min., příliš mnoho hráčů).

62:06
    Hořava z bezprostřední blízkosti pálil tvrdou ranou, ale trefil pouze Soukupa do helmy.

61:35
    Hra se přelívá z jedné strany na druhou.

60:52
    Jak už je zvykem, podle nových pravidel obě mužstva hrají ve třech hráčích.

60:01

Stav po 60.minutách skončil remízou 1:1, proto bude následovat prodloužení.

60:00

59:18
    Poslední minuta se odehrává před ústeckou bránou.

58:58
    Lorraine hledal svou přihrávkou před bránou Machače, ten ale puk nezachytil .

57:38
    Přikryl předvedl krásnou sólojízdu přes celé hřiště, k radosti už chyběl jenom gól.

56:08
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Patrik Machač – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (David Merta – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

55:32
    Hra se s přibývajícím časem přiostřuje, rozhodčí ale zatím vše vidí v rámci pravidel.

54:50
    Pasáž bez vystřeleného projektilu narušil Strnad, který pálil z kruhu, Soukup ale střelu chytá.