Columbus – Pittsburgh 3:4 (kon.) | Washington – St. Louis 0:4 (kon.) | Toronto – Buffalo 3:0 (kon.)
Tampa – Nashville 3:1 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 2:1 (kon.) | Calgary – Arizona 4:2 (kon.)
Edmonton – Vancouver 5:3 (kon.) | Anaheim – Los Angeles 4:2 (kon.) | Vancouver – Los Angeles 3:4 (0:1 po s.n.)
Columbus Blue Jackets
3:4 (0:1, 1:1, 2:2)
Pittsburgh Penguins
Sobota 23.09.2017, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • Příprava NHL

1. Pierre-Luc Dubois (CBJ) 2+0
    2. Olli Määtä (PIT) 1+0
    3. Zachary Aston-Reese (PIT) 1+1 (04:58:32)

Česká stopa v zápase
    Lukáš Sedlák (CBJ) 0+1, 0 střel, čas na ledě 18:47

V tomto dramatickém zápase vyhrává hostující celek 4:3. Pittsburgh Penguinso své výhře rozhodl minutu a půl před koncem třetí třetiny, kdy odražený kotouč poslal do brány Määttä. Columbus podal dobrý výkon, ale na výhru nedosáhl.

59:37
    Vhazovat se bude ve středním pásmu. Columbus už nemá čas ani sílu.

59:15
    Mnoho šancí si momentálně Columbus nemůže vypracovat. Pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře, ale zatím marně.

59:00
    Domácí hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.
    58:27 Olli MÄÄTTÄ - 3:4

58:27
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Hostující celek se dostává do vedení. Wilson vypálil, jeho střela se odrazila od zadního mantinelu do míst, kam si najel zcela volný OLLI MÄÄTTÄ. Ten už měl snadnou úlohu. Doklepl puk do odkryté brány. Asistence: Scott Wilson a Jay McClement.

57:53
    Další nebezpečný pokus hostujícího celku. Bekhendovou stranou hole vystřelil Greg McKegg, domácí brankář kryje jeho ránu.

57:42
    Tento hráč se znovu dostal do střelecké pozice, ale jeho pokus zablokoval Chad Ruhwedel.

57:38
    Rozhodnout mohl domácí Zach Dalpe, tomu ale branka byla příliš malá.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:10
    Josh Archibald z bezprostřední blízkosti nedokázal propálit gólmana.

55:29
    Domácí celek se propracoval do střelecké pozice, John Mitchell, kterému se dnes daří, nyní neuspěl.

55:14
    Theodor Blueger příklepem zkoušel překonat domácího brankáře, ale Kivlenieks byl pozorný.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, skóre je vyrovnané a mnoho šancí momentálně k vidění není.

54:03
    Skvěle před brankou tečoval kotouč Tyler Motte. Jeho pokus ale končí mimo.

53:25
    Doyle Somerby střelou příklepem trefil jen střed branky, kde byl pozorný Niemi.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 21. Dubois (Foligno, Nutivaara), 48. Gauce (Milano, Collins), 53. Dubois (Sedlák, Harrington) – 5. Miletic (Tinordi, Blueger), 39. Sprong (Aston-Reese, Ruhwedel), 53. Aston-Reese (Hunwick), 59. Määttä (Wilson, McClement)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (40. Kivlenieks) – Harrington, Nutivaara, Somerby, Savard, Gaunce, Collins – Milano, Dalpe, Abramov – Dubois, Sedlák, Foligno – Thurkauf, Camper, Motte – Hännikäinen, Mitchell, Scott
    Pittsburgh Penguins: Niemi (DeSmith) – Ruhwedel, Määttä, Trotman, Hunwick, Tinordi, Pouliot, Summers – McClement, Rust, Wilson, McKegg, Kuhnhackl, Sprong, Archibald, Aston-Reese, Johnson, Blueger, Di Pauli, Tifels, Miletic