Sampdoria – AC Milán 2:0 (kon.) | Cagliari – Chievo 0:2 (kon.) | Crotone – Benevento 2:0 (kon.)
Hellas Verona – Lazio 0:3 (kon.) | Inter – Janov 1:0 (kon.) | Sassuolo – Bologna 0:1 (kon.)
Fiorentina – Atalanta BC 1:1 (kon.)
US Sassuolo Calcio
0:1 (0:0)
Bologna FC
Neděle 24.09.2017, 18:00 • Mapei Stadium, Reggio Emilia • Italská Serie A • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V zápase šestého kola italské Serie A na sebe narazí dva celky, kterým se zatím příliš nedaří. Čtrnácté Sassuolo přivítá třináctou Bolognu a jedná se o zápas týmů, které v úvodních pěti kolech vyhrály oba jen jednou. Sassuolu se to podařilo v minulém kole na hřišti Cagliari a dnes by domácí chtěli na tuto výhru navázat před vlastními fanoušky. Bologna však v minulém kole uhrála cennou remízu s Interem Milán, takže má také na co navazovat. Kdo bude dnes úspěšnější?

Do zápasu bohužel nezasáhne český fotbalista Ladislav Krejčí, který prodělal operaci zraněné čelisti a do tréninku se zapojí v příštím týdnu.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Letschert, Cannavaro, Acerbi – Lirola, Missiroli, Magnanelli (C), Duncan, Adjapong – D. Berardi, Matri.
    Náhradníci: Pegolo – Biondini, Cassata, Falcinelli, Gazzola, Goldaniga, L. Mazzitelli, Oliveira da Silva, Peluso, Politano, Ragusa, Sensi.

Bologna FC: A. Da Costa (C) – De Maio, G. González, Helander – M'Baye, Donsah, Pulgar, A. Poli, Masina – Verdi, Palacio.
    Náhradníci: Santurro – Crisetig, Destro, Di Francesco, Krafth, Maietta, Á. Nagy, Okwonkwo, Petković, Taïder, Torosidis.

Rozhodčí: P. Tagliavento – M. Bottegoni, T. Villa.

1

2
    Zatím vidíme z obou stran rozvážnou rozehrávku a ani jeden z týmů se nedostal daleko na polovinu soupeře.

3
    Po Gonzálezově faulu bude Sassuolo rozehrávat z pozice, z níž lze čekat centr do šestnáctky hostů.

4
    Přímák rozehrál Magnanelli, který našel centrem do vápna Missiroliho, jehož hlavička však mířila přímo do náruče Da Costy.

6
    Většinu času je zatím na míči Sassuolo, které je v úvodních minutách aktivnějším týmem. Hosté se zatím nedostávají na útočnou polovinu.

8
    Berardi zvládl obejít s míčem jednoho z bránících hráčů a mířil do pokutového území, ale druhý obránce mu již vystavil stopku a balón mu čistě vypíchl.

10
    Domácí budou mít k dispozici rohový kop, který rozehraje Berardi.

11
    Berardiho centrovaný míč našel ve vápně jen bránícího hráče Boloně. Hosté mohou zkusit vymyslet něco směrem dopředu.

13
    Jenže hosté jsou zatím směrem dopředu naprosto nuloví. Bologna se nedokáže usadit s míčem na útočné polovině, natož se dostat až ke Consigliho bráně.

15
    M'Baye poslal do šestnáctky Sassuola snad první míč v celém zápase, ale domácí obrana si s centrem snadno poradila.

17
    Matri se objevil s míčem za obranou soupeře, ale z dobré pozice ve vápně vyslal jen slabou přízemní střelu přímo na brankáře.

19
    Verdi rozehrál rohový kop hostů, jenže Sassuolo se bez potíží ubránilo a dokonce okamžitě založilo rychlý protiútok.

20
    Jenže Duncan si při útočné snaze počínal nedovoleně, takže míč připadá hráčům hostujícího týmu.

22
    Verdi si zabíhal pro dlouhý balón za domácí obranu a snažil se vystřelit z první, jenže mu to vůbec nesedlo, takže poslal míč hodně vysoko nad bránu.

24
    Hra se v posledních desíti minutách vcelku vyrovnala. Domácí už nemají takovou převahu, jako na začátku zápasu.

26
    Domácí zaútočili rychle po pravé straně, odkud přišel prudký balón do šestnáctky. Jeden z bránících hráčů však míč nepustil před svou bránu.

29
    Domácí Duncan zkusil vystřelit asi z 25 metrů, ale jeho rána končí hodně vysoko nad bránou.

31
    Půlhodina hry je za námi a branku jsme zatím neviděli. Nějaké náznaky šancí na obou stranách byly, ale žádný festival gólovek se zatím nekoná.

32
    Sassuolo dostává k dispozici přímý kop po faulu hostujícího Helandera.

33
    Centrovaný míč bez potíží odvrátila hostující obrana a dopředu míří s míčem Bologna.

35
    Hosté kombinují hodně rozvážně. Ani z jedné strany není k vidění mnoho rychlých útočných akcí. Vše je zatím pomalé a bez nápadu.

37
    Domácí teď pro jednou zrychlili přechod do útoku a na povedenou kolmici si nalevo naběhl Adjapong, který se dostal až do šestnáctky, ale tam jeho přihrávku před bránu vystihl brankář Da Costa.

39
    Domácí měli k dispozici přímý kop z nadějné pozice, ale standardky jim dnes zatím vůbec nejdou. Nepovedený centr nenadělal obraně hostů žádné potíže.

41
    Nyní se hra přesunula do středu hřiště, kde hráči obou týmů svádí četné osobní souboje o balón. Fotbalové krásy stále moc k vidění není.

43
    Verdi zkusil vypálit levačkou zpoza šestnáctky a jeho ránu přizvedl jeden z obránců, takže následuje roh pro hosty.

45
    Roh si vzal na starost právě Verdi, kterému se však centr vůbec nepovedl a míč doletěl jen do zámezí.

45

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas skončil, aniž by přinesl mnoho zajímavých momentů. Skóre zcela odpovídá dění na hřišti a oba týmy tedy odcházejí do šaten za stavu 0:0.

Druhý poločas začne přibližně v 19:00.

46

46
    Hosté měli hned na začátku druhé půle obrovskou šanci! Bologna se dostala do rychlého brejku, Donsah potáhl míč po levé straně a následně přihrával doprava Palaciovi, který si nabíhal za obránce a dokázal se natáhnout po míči, ale zakončil jen těsně vedle brány.
    46. Palacio nezvládl ve skluzu poslat míč do brány.

48
    Tentokrát musel zasáhnout Consigli v bráně Sassuola! Domácí brankář přizvedl nepříjemnou střelu, která mířila pod břevno.

49
    Cannavaro fauloval těsně vedle vlastního pokutového území, takže následuje hodně nebezpečná standardka hostů.

50
    Jenže hosté dobrého postavení nevyužili a nedokázali vymyslet nic nebezpečného. Centr nenašel nikoho z hráčů v bílém.

52
    Bologna je ve druhé půli zatím jasně aktivnějším týmem, což je změna oproti prvnímu poločasu. Tam to bylo zpočátku přesně naopak.

52
    Žlutou kartu dostává Claud Adjapong (US Sassuolo Calcio).

54
    Sassuolo se ve druhém poločase dosud ani jednou nepřiblížilo šestnáctce soupeře. Domácí jsou zatím v této části hry hodně zakřiknutí.

56
    Verdi si nabíhal na dlouhou kolmou přihrávku do šestnáctky Sassuola, ale obránce byl u míče rychleji. Verdi však svým důrazem vybojoval alespoň roh.

57
    Domácí se sice ubránili, ale Bologna si vzápětí vyzkouší rohový kop z druhé strany.

58
    Jenže opět z toho nice nebylo a Sassuolo teď dokonce zakládá rychlý protiútok, takže hráči v bílých dresech musí rychle zpátky.

60
    Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Alfred Duncan, přichází Stefano Sensi.

61
    Lirola stíhal dlouhý míč po levé lajně a chtěl přihrávat před bránu, jenže obránce ho skvěle zablokoval, takže z toho bude jen roh pro Sassuolo.

62
    Hosté se ubránili a hra se přesunula na druhou stranu hřiště.

65
    Hra se teď hodně zklidnila. Míč se pohybuje ve středu hřiště, kde je prostor hodně zahuštěný.

67
    Letschert se v obraně vrhl hlavou proti centrovanému míči, který nepustil k nabíhajícímu protihráči. Dobrá práce domácího obránce.

68
    Další centr do šestnáctky Sassuola měl na svědomí Helander, jenže jeho balón mířil přímo na brankáře Consigliho.

70
    Na druhé straně zkoušeli domácí také zahrozit vzduchem, jenže vysoký centr odklidil do bezpečí bránící Masina.

70
    Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Alessandro Matri, přichází Diego Falcinelli.

71
    Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Simone Verdi, přichází Bruno Petković.

73
    Poli se v šestnáctce dostal k vysokému balónu, ale v těžké pozici nedokázal hlavičkovat nebezpečně.

74
    Žlutou kartu dostává Francesco Magnanelli (US Sassuolo Calcio).

75
    Možná trochu překvapivě se Bologna ve druhém poločase tlačí mnohem více do útoku a má více ze hry. Uvidíme, jak bude vypadat posledních 15 minut.

76
    Nepříjemný centr z přímého kopu propadl až k domácímu gólmanovi, který musel rychle na zem a vyrazil míč na roh.

78
    Bologna teď v podstatě nepůjčuje Sassuolu balón a trpělivě kombinuje kolem domácí šestnáctky.

79
    Magnanelli teď zůstal chvíli sedět na trávníku a držel se za kotník, ale zdá se, že bude moci bez problému pokračovat ve hře.

79
    Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Domenico Berardi, přichází Davide Biondini.

80
    Domácí Francesco Magnanelli teď zbytečně fauloval za žlutou kartu a jelikož je to jeho druhá, znamená to oslabení pro Sassuolo! Domácí budou zbytek zápasu dohrávat v desíti.

82
    Hosté drží domácí tým pod tlakem, ale zatím se nemohou dostat do zatažené obrany Sassuola.

83
    Žlutou kartu dostává Erick Pulgar (Bologna FC).

84
    Domácí už se soustředí jen a pouze na obranu. Bologna trpělivě kombinuje, ale stále se ji nedaří nic vymyslet.

85
    Domácí se dostali do ojedinělého protiútoku, který končí faulem ze strany hostů, takže následuje standardka pro Sassuolo.

85
    Žlutou kartu dostává Andrea Poli (Bologna FC).

86
    Hostující obrana centr bez potíží odvrátila a dopředu už se vydává opět Bologna.

86
    Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Sebastien De Maio, přichází Orji Okwonkwo.

88
    Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Andrea Poli, přichází Saphir Taïder.

89
    Bologna právě vstřelila branku!
    Hosté se dočkali! Petković vyslal přízemní kolmicí do tutovky Palacia, kterého ještě Consigli dokázal vychytat, jenže na následnou dorážku z kopačky ORJI OKWONKWA už neměl nárok dosáhnout.
    89. Orji OKWONKWO - 0:1

90
    Žlutou kartu dostává Orji Okwonkwo (Bologna FC).

90+1
    Nastavují se čtyry minuty.

90+1
    Žlutou kartu dostává Godfred Donsah (Bologna FC).

90+3
    Falcinelli se dostal do zakončení, ale jeho přízemní rána minula hostující bránu.

90+4
    Bologna drží balón na útočné polovině a čeká na závěrečný hvizd.

90+4

Bologna vítězí v Sassuolu 1:0 zásluhou Okwonkwa, který se prosadil z dorážky v 89. minutě. Hosté využili přesilovku, kterou jim v 80. minutě nabídl vyloučený Magnanelli. Nutno říct, že Bologna měla po celý druhý poločas více ze hry a za vítězstvím šla mnohem více než Sassuolo, které bylo aktivnější jen v úvodu zápasu.

To je ode mě pro dnešek vše. Na shledanou u nějakého dalšího online přenosu! (19:53:36)